Proč se Ahed Tamimi hněvala na vojáky

obrazek
8.1.2018 02:50
Ahed Tamimi je neobvykle světlovlasá šestnáctiletá palestinská dívka ze Západního břehu (u Jeruzaléma), nyní obviněná a obžalovaná, přičemž žaloba čítá dvanáct bodů. Vše proto, že zuřivě napadla vojáky, a ovšem jí dodatečně bylo přičteno na vrub, že byla dříve úspěšná s postováním nějakého deliktu izraelských vojáků na internetu a byla v roce 2012(!) vyznamenaná tureckou cenou za odvahu Hanzala - postavila se vojákům, kteří zatkli jejího bratra. Mnozí, kdo viděli video s jejím výpadem proti vojákům se diví - proč obhajujete toho drzouna - inu proto, že ona měla důvod - každodenní vojenské násilí tak na dětské nervy působí, a tentokráte nedlouho před tím totiž izraleští vojáci zastřelili jednoho jejího bratrance a na jeho pohřbu druhého gumovým projektilem do oka a ten strávil určitou dobu v komatu. Zdá se zachráněný. Ne tak množství jiných palestinských dětských vězňů. Ovšem česká televize neopomněla fungovat v duchu izraelské hasbary - čili: hovoříš-li o Izraeli a Izraelcích, nikdy nezapomeň nalézt něco pěkného - zdůraznila jejich sebeovládání - ovšem jak časté u Izraelců je - ten beznohý muž na obrázku byl jinými izraelskými vojáky vyhodnocen jako nebezpečí a odstřelen snajprem. Jen tak. Jmenoval se Abů Thurajjá, a o nohy přišel v roce 2008, o nohy, ledvinu a sedm kamarádů jedním rázem přišel při jednom bombardování při akci Lité olovo, což bylo kruté bombardování Gazy Izraelem. 14.1.2018 Mezitím izraelští politici volají po doživotním uvěznění Ahed Tamimi! Za neozbrojený protest, považte!

Celý přínej Ahed - nechtěla nechat vojáíky jít do jejich domu a střálet z něj po dětech hrajících si u domu, proto byla zatčena: https://www.youtube.com/watch?v=vPwAyNRuuJY

Toto je  z relace ČT o případu Ahed (od 22:40 minutyú: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10316155327-horizont-ct24/218411058120001/

Ve středu 27. prosince 2017 izraelské okupační síly zastřelily 16tiletého Musaba al-Tamimiho zblízka do hlavy během protestu proti další z vojenských razií ve vesnici Deir Nitham na okupovaném Západním břehu.

Na pohřbu Musaba ve čtvrtek 4.1. 2018 okupační vojáci střelili dalšího teenagera také do hlavy, chlapec je v kritickém stavu. 

V prosinci vojáci střelili zblízka do hlavy také 14tiletého Muhammada Tamimiho, kterému uštípli kus lebky, je tedy doživotně zmrzačen. Poté vojáci přelezli plot na zahradu sestřenice Muhammada, Ahed Tamimi, která pozuby ozbrojené vojáky profackovala. Ahed teď čelí 12ti obviněním, přičemž izraelští politici jí navrhují doživotí.

V roce 2016 Izraelci zabili 35 palestinských dětí, až na 4 byly všechny zabity na okupovaném Západním břehu. 

Abda al-Rahmana (15) okupační vojáci zabili během demonstrace u hranic s Gazou tak, že mu střelili světlici do obličeje. Chlapci hořela hlava. Když se mu šokovaní přátelé snažili pomoc, vojáci je zastavili s tím, že jestli se Abda dotknou, potká je stejný osud. 

Od roku 2000 do roku 2017 Izraelci zabili 3000 palestinských dětí. 

Zpráva o druhém postřeleném bratranci Ahed a jeho obrázek: https://www.haaretz.com/israel-news/.premium-1.833157  Navždy zmrzačen: Mohammed Tamimi (15), okupační voják ho střelil přímo do hlavy, kvůli otoku mozku mu musela být odebrána část lebeční kosti

Vzhledem k tomu, že izraelští vojáci a policie palestinské děti na protestech nezřídka stříl do hlav ocelovými střelami s gumovým pláštěm, tak podobných případů jsou desítky.

V lednu 2016 policie střelila dvanáctiletého Ahmeda Abu Humuse tzv. střelou s houbovým hrotem také do hlavy. Ahmed byl 45 dní v komatu, střela mu také odštípla kousek lebky. Dříve to byl inteligentní mladý hoch plný života. Dnes nemůže číst ani psát, může jen chodit, má problémy s vyjadřováním se a pamatováním si věcí.

Během dvou let okupační policie vypálila 57 000 těchto střel, většinu v okupovaném Východním Jeruzalémě.

Právník rodiny postřeleného chlapce se dostal k celé policejní složce, která obsahovala 10 policejních zpráv policistů, kteří se střetů s palestinskými demonstranty přímo účastnili.

Téměř všichni policisté ve zprávách uvádí, že vše začalo tzv. "frikční aktivitou" či "vyvoláváním frikční aktivity". Jeden policista jménem Timor uvedl: "Během noční směny jsme zahájili aktivitu v Isawiyah, abychom vyvolali frikci s místními." Dva další policisté uvedli, že dostali zprávu, "aby se dostavili na čerpací stanici Menta v Isawiyah k frikční aktivitě ve vesnici," a před tím, než se do toho pustili, byli instruováni.

Každodenní násilné akty okupace a etnického čištění, které od roku 1948 stále neskončilo, už tak představují "provokaci", na kterou mají Palestinci plné právo reagovat, přičemž i mezinárodní právo vnímá vojenské cíle okupanta za legitimní cíle odpboru, jak nedávno připomněl držitel Pulitzerovy ceny Glenn Greenwald.

Palestincům je upíráno právo na odpor proti okupaci vlastní země

http://www.rozhlas.cz/plus/svet/_zprava/palestincum-je-upirano-pravo-na-odpor-proti-okupaci-vlastni-zeme--1604153

Realita však zůstává taková, že zatímco Palestinec může jít do vězení za hození kamenem až na 20 let, tak Izraelce za házení kamení na Palestince nečeká žádný trest a za upálení palestinské rodiny s 18měsíčním dítětem maximálně deset měsíců ve vazbě.

Izraelský extremista a hlavní podezřelý z teroristického útoku, kdy osadníci upálili palestinskou rodinu s 18měsíčním Alim, byl propuštěn na svobodu. 

Palestinská ambasáda v Praze zpravuje: cSestřenice Ahed Tamimi, Nour al.Tamimi (21), byla propuštěna na kauci

Nour byla zachycena na videu spolu s Ahed Tamimi, která profackovala izraelského okupačního vojáka. Nour ve vězení strávila dva týdny, ale nebylo proti ní vznešeno žádné obvinění narozdíl od Ahed, která čelí hned 12ti obviněním. A to u vojenského soudu, který má bilanci 99% usvědčení.

Armáda si Nour chtěla nechat ve vězení, ale soud rozhodl jinak.

Před izraelskými vojenskými soudy Palestinci nemají prakticky žádnou šanci na spravedlivý soud, jak po 25 letech snah domoci se těchto práv, konstatovala asi nejznámější izraelská lidskoprávní orgnaizace BTselem, která se tento systém rozhodla bojkotovat.

BTselem: "vymáhání práva ve vojenském systému je jen fíkový list okupace, končíme se zbytečným úsilím domáhání se v něm práv Palestinců, což doteď sloužilo k nemorální legitimizaci okupace, zaměříme se na informační kampaně pro veřejnost s cílem zbavit tento systém důvěryhodnosti."

BTselem: "už nebudeme subdodavateli okupace"

https://www.palestine.cz/cz/newsd-btselem-uz-nebudeme-subdodavateli-okupace

Další chuťovky: https://www.palestine.cz/cz/newsd-izraelsky-extremista-a-hlavni-podezrely-z-teroristickeho-utoku-kdy-osadnici-upalili-palestinskou-rodinu-s-18mesicnim-alim-byl-propusten-na-svobodu

Z interních zpráv izraelské policie: pohraniční policie provokuje obyvatele Východního Jeruzaléma, aby vyvolala násilné reakce https://www.palestine.cz/cz/newsd-z-internich-zprav-izraelske-policie-pohranicni-policie-provokuje-obyvatele-vychodniho-jeruzalema-aby-vyvolala-nasilne-reakce

Jen ukázka svodky dění z palestinské ambasády: 6.1.2018: Okupační síly dnes řádily také v Betlémě, zranily 10 lidí včetně dětí

V utečeneckém táboře Duhejša v Betlémě bylo postřeleno 7 lidí, přičemž 2 jsou v kritickém stavu. Jeden ze dvou vážně zraněných je dítě, školák Muhammad Mizher. Muhammad byl ráno na cestě do školy, když ho příslušník okupačních sil střelil do mýchy. Chlapec tak možná bude paralizován.

Další chlapec, který je také v kritickém stavu, se jmenuje Jihad al-Atrash.

Speciální jednotky vtrhly do několika domů a zatkly Maali Maali (34) a odvezly na jej na neznámé místo.

Ke střetům mezi vojáky a místními došlo během razie, kdy vojáci místní zasypali kulkami, ocelovými střelami s gumovým pláštěm, omračujícími granáty a slzným plynem.

Zpráva z 1.1.2018: Jamal Muhammad Musleh (20) se stal 14tým Palestincem, kterého okupační síly zastřelily během protestů proti prohlášení Trumpa přesunout americkou ambasádu do okupovaného Jeruzaléma.

Jamal byl střelen do hrudníku během pátečního protestu v Gaze. V sobotu svému zranění podlehl.

Tisíce byly zraněny a asi 700 bylo jen během těchto protestů zatčeno. Na okupovaných územích platí už 50 let vojenské nařízení 101, podle kterého je jakýkoli politický projev Palestinců považován za zločin.

Izrael upírá Palestincům právo na svobodu slova. https://a2larm.cz/2017/09/izrael-upira-palestincum-pravo-na-svobodu-slova/

 Vojenskoui zvůli střídá zvůle policejní a soudní : Palestinského farmáře zabil osadník, obviněni jsou Palestinci: https://electronicintifada.net/blogs/maureen-clare-murphy/israeli-settler-kills-farmer-palestinians-face-charges

Nepřímé nastolení Jeruzaléma jako hlavního města Izraele má za následek zesílenou okupaci, protože je přímo proti rezoluci OSN, jedinou nadějí Palestinců zůstává spočívá v právu - a právo praví, kudy vede uznatelná hranice, Jeruzalém nemůže být hlavním městem Izraele. Bez pfáva na půdu totiž Palestinci pozbydou i právo na své životy!!! Izraelská společnost je ostře rasistická a chamtivá a dnes a denně prokazuje, jak to myslí s těmi, kdo chtějí jen  žít a ničeho si nevšímat!  Ale Palestincům na rozdíl od izraleské lži nikdo nevěří!  Ta má alůe naopak platnost absolutní.  Chcete lepšíá doklad rasismu, než tento Netanyahuův výrok: "Černí lidé nemají v Izraeli místo, opusťte zemi, nebo budete čelit vězení" : http://www.awdnews.com/index/netanyahublack-people-no-place-countryleave-israel-face-prison/ A na konto jejich chamtivosti: Toto je historie jejich staletého vytěsňování: http://ceskapozice.lidovky.cz/sto-let-vytesnovani-arabu-v-palestine-dxr-/tema.aspx?=A171227_000320_pozice-tema_lube Kdyby to končilo vězňů,  to by pořád ještě šlo, ale už několik měsíců sleduji, jak skoro každých deset dní mi hlásí přátele z Gazy, že je tambombardují.  Jen tak, přieltí pár izraelských letadel a svrhnou bomby,  jako tomu bylo na Nový rok a jako tomu bylo 18. prosince 2017. Izrael se zjevně rozhodl, že si životní prostor záíská stůj co stůj a očividně nehodlá skončit dříve, dokud ze všech Palestinců nezbyde krvavá placka. 

Podpořte Palestinu, prosím, demonstrace se bude konat 11.1.2018v 17 hodin na Staroměstském náměstí  v Praze. 

Ještě něco o tom, co umí ČT: http://denikreferendum.cz/clanek/25293-jak-ct-zmanipulovala-film-o-medialni-manipulaci

Česko se bohužel k Palestině chová sionisticky. Nejdříve musíme změnit toto, chceme-li Palestině nějak pomoci. 

72% pomoci Palestině končí v izraelských rukou!! http://www.mintpressnews.com/72-percent-foreign-aid-actually-ends-back-israeli-hands/214704/

Otec Ahed Tamimi, Bassem Tamimi: Na svoji dceru jsem hrdý, je to bojovnice za svobodu, která v nadcházejících letech povede odpor proti izraelské nadvládě

Před několika měsíci jsme v Jižní Africe promítali video dokumentující boj naší vesnice Nabi Saleh proti násilné izraelské nadvládě. Ahed se po projekci postavila a poděkovala za podporu. Když si všimla, že někteří lidé v publiku mají v očích slzy, řekla jim:

"Možná jsme obětmi izraelského režimu, ale stejně tak jsme hrdí na naše rozhodnutí za naši věc bojovat, i když cena je vysoká. Věděli jsme, kam nás tato cesta zavede, ale naše identita, jako národa i jako jednotlivců, je ztělesněna v našem odporu a z něj čerpá i svou inspiraci. Kromě utrpení a každodenního útlaku vězňů, raněných a zabitých jsme si také vědomi obrovské síly, která pramení ze zapojení se do hnutí odporu; oddanost, láska, ty malé vznešené okamžiky, které se zrodily z rozhodnutí rozbít tu neviditelnou stěnu pasivity.
Nechci být vnímána jako oběť. Nechci, aby jejich činy definovaly kdo jsem nebo co budu. Rozhodla jsem se sama definovat, jak mě budete vnímat. Nechceme, abyste nás podporovali kvůli fotogenickým slzám, ale protože jsme si vybrali boj a náš boj je spravedlivý. To je jediný způsob, kterým můžeme docílit, že jednoho dne budeme moci přestat plakat."https://www.haaretz.com/opinion/.premium-1.831873

Izrael v součanosti drží ve vězení 400 palestinských dětí: https://www.middleeastmonitor.com/20170818-400-palestinian-children-held-in-israels-prisons/

Destrukce palestinských vozů Izraelci nebere konce - v roce 2016 zničili 1500 domů a o živobytí připravili 7000 Palestihnců: https://electronicintifada.net/blogs/charlotte-silver/israeli-home-demolitions-break-records-shatter-lives-2016

 izraelský ministr obrany Liebermann navrhuje kolektivní potřestání celé rodiny Tamimi: https://www.middleeastmonitor.com/20180111-lieberman-imposes-collective-punishment-on-tamimi-family/

Izrael je Trumpem tak povzbuzován, že jeho ministr (Uri Ariel) veřejně volá po zabíjení Palestinců (v Gaze): https://www.middleeastmonitor.com/20180111-israel-is-so-emboldened-by-trump-that-ministers-call-openly-for-killing-palestinians/

Palestinský ministr upozorňuje, že USA jsou zodpovědné za osidlovací expanzi na palestinských územích: https://www.middleeastmonitor.com/20180112-palestine-minister-us-responsible-for-israel-settlement-expansion/

Drobnáí sbírka na mléko a pleny pro děti v Gaze: https://fundrazr.com/11JgR9?ref=ab_c6cuh1_ab_0k69MPaepI20k69MPaepI2

Norman Finkelstein o množství lží okolo Gazy: https://www.democracynow.org/2018/1/10/gaza_an_inquest_into_its_martyrdom obléhání (a občasné bombardování) Gazy trvá již 15 let. Nově poslal Izrael 2,2 milionu lidí zpět do středověku - "elektrická krize" : https://www.democracynow.org/2017/7/19/unlivable_gaza_on_verge_of_collapse?autostart=true

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2364979-usa-pozastavi-cast-financni-pomoci-palestincum-gaza-je-na-pokraji-kolapsu

2.2.2018 tisíce Izraelitů v ulicích volaly po zabíjení Palestinců, "připomínalo to ze všho nejvíc oslavování vraždění" řekl reportér: https://www.mintpressnews.com/thousands-israelis-take-streets-calling-palestinian-genocide/221168/

6.3.2018: Knesset v prvním čtení schválil plánovaný zákon, který na školách umlčí organizace kritické k izraelské okupaci.

Jeden z argumentů a obav během parlamentní diskuse bylo, že činnost veteránů izraelské armády, kteří vypovídají o každodenním terorizování Palestinců izraelskou okupační armádou, by mohla vést k obvinění a souzení izraelských vojáků v zahraničí a před mezinárodními soudy za plnění armádních rozkazů.
Nový zákon představil ministr školství z nacionalistické, krajně pravicové strany Židovský domov, Naftali Bennett. Nový zákon je namířen především proti skupině Braking the Silence.
Breaking the Silence reagovala s tím, že Bennett prosazuje "výchovu k okupaci" a snaží se zadupat veškeré demokratické hodnoty, které se neslučují s hnutím nelegálních izraelských osadníků na Západním břehu. Bennett a jeho stana totiž také prosazují anexi Západního břehu.https://www.mintpressnews.com/israel-moves-to-outlaw-criticism-of-the-military/238212/

K přesunu americké ambasády do Jeruzaléma: "Americký prezident plní sliby svých sponzorů, přičemž ho nezajímají mezinárodní vztahy ani právo. 14. května se tak americká administrativa dopustí dalšího flagrantního porušení mezinárodního práva a přesune svou ambasádu do okupovaného Jeruzaléma. V této chvíli si navíc Palestinci budou připomínat 70. výročí jejich vyhnání, kdy sionisté etnickou čistkou plánu Dalet vyhnali více než polovinu původního obyvatelstva Palestiny. Vyhánění Palestinců z Jeruzaléma a okupovaných území však neskončilo před 70ti lety, ale pokračuje dodnes. 

Gaza 11tým rokem čelí devastující blokádě, kdy není dostatek základních potravin, léků či elektřiny. Lidé jsou tu stříleni nejen při protestech, ale i když vyjdou na pole či vyjedou na moře.

Proto lidé po celém světě organizují protesty proti izraelsko-americké politice beztrestnosti válečných zločinců a solidární shromáždění na podporu okupované a kolonizované Palestiny. Přidejme se k nim!"

V neděli 29.7.2018 Byly Ahed i s jejáí matkou propuštěny na svobodu: https://www.aljazeera.com/news/2018/07/palestinian-ahed-tamimi-freed-jail-180729051621393.html

8.8.2018 Rozhovor s Ahed po jejím propuštění: https://www.democracynow.org/2018/8/6/meet_ahed_tamimi_17_year_old?utm_source=Democracy+Now%21&utm_campaign=479273d399-Daily_Digest_COPY_01&utm_medium=email&utm_term=0_fa2346a853-479273d399-191173441

12.5.2019 Ahed Tamimi se zůčastní propalestinského pochodu v Londýně.

 Hudbička: https://www.youtube.com/watch?v=ZBsr56bgTk0

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!
Klíčová slova: Ahed Tamimi, Palestina Gaza

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

"Pes je lépe chráněn právy na ochranu žvířat, než Palestinec lidskými." 

klokan

 Papír i internet snese hodně. Úmluv, deklarací a prohlášení o právech děti existuje bezpočet, teď zbývá ještě nějak eliminovat novodobé Herody.