Prosazovat a obhajovat tzv. „církevní restituce“ mohou dnes pouze nastrčení agenti či naprostí hlupáci

obrazek
15.8.2012 11:13
Když tak sleduji dění kolem tzv. „církevních restitucí“ nabývám přesvědčení, že vládní činitelé a jejich další přisluhovači jsou buď nastrčenými agenty Vatikánu, anebo naprostí hlupáci.

Jak jinak by bylo možné si vysvětlit, že tato vláda, která má v demokratickém státě prosazovat zájmy lidu, tj. zájmy většiny národa (tj. těch, kteří pracují a vytváří skutečné hodnoty, a ne těch, kteří o tom pouze někde „žvaní“) dělá, že neslyší kritiku voličů napříč celým politickým spektrem a stále usiluje o prosazení „církevních restitucí“, navíc v době, kdy musí všichni (díky této vládě a zejména neskutečně „čistému“ ministrovi financí, který vymýšlí jednu protilidovou absurditu za druhou) šetřit a nejsou peníze takřka na nic.

Současná pravicová vláda nechce vidět, že již tzv. „Josefínské reformy“ v předminulém století značně zamávaly s církevním majetkem, ani to, že komunisté sice po roce 1948 nějaký majetek církvím ještě znárodnili, ale ten jim byl, až na několik desítek hektarů, za kardinála Tomáška, vrácen již v roce 1991, nechce vidět ani odborná vyjádření a znalecké posudky řady skutečných odborníků, včetně detailní analýzy vrcholných specialistů z Univerzity Karlovy v Praze a neslyší ani na aktivity občanských sdružení, kterým jde o vrácení toho, co bylo v minulosti ukradeno, ale ne o další nehorázné tunelování naší země.

A to, že církevní restituce podpořili svým „pamfletem“ i některé celebrity jen ukazuje na to, že tyto celebrity jsou schopny naprosto všeho, jen aby se někde zviditelnily (viz. např. i další prohlášení v dobách minulých), protože jinak ve své profesi vidět nejsou. Proto by zřejmě rády pronikly do politiky, nejlépe do dobře placených funkcí v Poslanecké sněmovně a v Senátu, kde by měly zajištěný nadstandardní měsíční příjem. Ovšem to, že jim to některé politické strany umožňují a ještě si jejich vedení myslí, že to snad přiláká další voliče, je velký omyl, protože lidé práce, tj. ti, co vytváří skutečné materiální hodnoty, si těchto, většinou extravagantních, pseudoumělců nejen neváží, ale považují je již dlouhodobě za příživníky, kteří nejsou bez státních dotací schopni normálně fungovat, ale za jejich způsob života by se leckdy nemusel stydět ani Bill Gates, který však vydělal svoje peníze svým umem, hlavou a schopnostmi, které jiní v dané době neměli.

Proto bych doporučil, aby se všichni, kteří by se snad ještě chtěli na problematice tzv. „církevních restitucí“ dále zviditelňovat, včetně kritiků billboardové akce ČSSD, která je mimochodem jen záminkou pro útoky proti této straně, aby se nejdříve seznámili s fakty, neboť jinak budou lidem této země nenávratně odesláni do propadliště dějin a již po nich neštěkne ani pes z útulku, což samozřejmě platí nejen o církevních hodnostářích, kteří vůbec nemají právo se plést do politiky státu, ale i o skomírající straně KDU-ČSL, nyní vedené podivně se šklebícím veterinářem, který se zřejmě směje tomu, jak vyzrál nad pobožnými babičkami z Moravy.

A jestli pan Dominik Duka dostal hodnost kardinála z Vatikánu právě proto, že se zde za jeho éry podařil tento velkolepý, podvodný a pro náš stát takřka likvidační „tunel“, tak ať ten titul rychle vrátí a odejde do důchodu, neboť ještě není všem dnům konec. Pracovitý český lid tohoto „kardinála“, ani jemu podobná individua, rozhodně oplakávat nebude.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   Vážím si práce poctivých policistů , jakož i prvního československého presidenta T. G. Masaryka, který v dětství vyrůstal jako římský katolík. Měl však námitky například ke svaté zpovědi. Chtěl jsem původně reagovat na článek paní S. Chrtkové, který uvedla obrazkem nevinné ženy, která byla vyslýchána útrpným právem metodou , kterou v současné době aplikuje US Army a CIA, simulace utopení.  Mamonem posedlí církevní preláti budou samozřejmě chtít darovaný majetek udržet a rozmnožovat. Institut svaté inkvizice jim bude více než potřebný k naprávě nepodajných poddaných.

antoninsebek

Já si policajtů vážím. Také většiny těch, kteří sloužili za minulého režimu, sloužili minulému režimu a dnes jsou v  nadstandartním důchodu. Ale po dnešku se nedivím, že je o nich tolik anekdot. Jsme (coby kritici) vedeni k faktům, ale pan emeritní plukovník neuvedl ani jeden. Takže, pokud alespoň jeden máte, sem s ním. Rád budu reagovat fakty. Propadliště dějin a psi z útulku - to pro mě není fakt, ale klišé z Rudého práva.

Já osobně pana předsedu KDU-ČSL neznám, pouze z několika vystoupení v mediích, kam se pochopitelně dostane velmi málo. Vy máte jasno. Šklebící se veterinář, další nálepka, žádný fakt. Veterinář to však nemůže okecat, jako jakýkoliv politik. Politik dá k sobě rovnátka, tím zavře pusinku a má hotovo a současně i uklizeno svoje pracoviště.   

Ale Vy pochopitelně máte plný nárok říci, že se Vám nějaký pán nelíbí, protože se šklebí. Zatímco například přítel Špidla se pěkně culí a přítel Škomach svým bublinkovým úsměvem mi připomíná jednoho z dvojice Laurel a Hardy. Kterého z nich asi? Prostě: někdo zas má rád vdolky a nemá rád holky.