Protestní nóta Česko-Slovenského sněmu Tureckému prezidentovi

klavesnice stvan
29.11.2015 15:50
Před tureckým velvyslanectvím se v Praze ve čtvrtek 26. 11. 2015 sešlo několik lidí, aby protestovali proti podpoře terorismu a proti ohrožování planety III. světovou válkou ze strany Turecka. Demonstranti předali na ambasádě nótu, adresovanou prezidentovi Turecké republiky.

 

  • protestni-nota-adresovana-tureckemu-prezidentovi Panr prezidente Erdogane,my, někteří občané České republiky, důrazně protestujeme proti agresi, kterou turecký stát spáchal na syrské hranici. Turecké vzdušné síly sestřelily vojenské letadlo Ruské federace, které v pohraničí provádělo protiteroristické operace, a tím byla zákeřným způsobem spáchána zrada.

Recep Tayyip Erdoğan, Prezident Turecké republiky

kopie: Ahmet Davutoğlu, předseda vlády

prostřednictvím: J.E. p. Ahmet Necati BIGALI,

Velvyslanec Turecké republiky v České republice

Na Ořechovce 69, 162 00 Praha 616

 

Pane prezidente Erdogane,

my, někteří občané České republiky, důrazně protestujeme proti agresi, kterou turecký stát spáchal na syrské hranici. Turecké vzdušné síly sestřelily vojenské letadlo Ruské federace, které v pohraničí provádělo protiteroristické operace, a tím byla zákeřným způsobem spáchána zrada.

V důsledku turecké agrese zahynuli dva ruští vojáci a došlo ke ztrátě letadla a vrtulníku. To způsobily teroristické jednotky, působící právě v inkriminované oblasti, a to z dopuštění a s podporou tureckého státu.

Jen hlupák může akceptovat Vaše licoměrná vysvětlení, že nebyl znám původ letadla. Ruské letecké síly operují v této oblasti od prvního října! Jejich letiště je 30 km od tureckých hranic. Vaše vysvětlení je výsměch zdravému rozumu!

Pane prezidente, můžete namítat, že nám do toho nic není, ale mýlíte se. Jsme bohužel členy NATO, a pociťujeme, že si svým bezohledným sledováním vlastních mocenských a finančních zájmů a pravděpodobně zájmů muslimského bratrstva zahráváte se světovým mírem. Vaším hanebným zločinem se zpronevěřujete odkazu Mustafy Kemala Atatürka „mír doma, mír ve světě“ - a to se dotýká i nás.

Z naší středoevropské perspektivy se totiž jeví, že nějaké síly ve Vaší zemi - byť by nebyly napojeny na Vás a na další klíčové struktury tureckého státu - operují dlouhodobě v neprospěch míru a stability regionu i míru a stability celého světa. Jeví se, že tyto síly podporovaly z území Turecka – a to všemi dostupnými prostředky a dlouhodobě - rozvrat Syrské arabské republiky, asistovaly při rozkradení průmyslové zóny v Alepu, vyzbrojovaly, cvičily a podporovaly zločinecké a teroristické bandy, které ohrožovaly a dodnes ohrožují životy a bezpečí syrských občanů, a dlouhodobě se - podle informací světového tisku - podílí na pašování a prodeji kradených nerostných surovin, lidských orgánů, uměleckých artefaktů a bílého masa a to jak ze Sýrie, tak i z Iráku. To vše představuje hned několik přestupků proti mezinárodnímu právu i proti morálce civilizovaných zemí.

V této souvislosti je každému jasné, že prostřednictvím těchto, nám neznámých sil uvnitř turecké společnosti, spolupracuje turecký stát s islamistickými teroristy a tím i s Islámským státem - opovrženíhodnou skupinou hrdlořezů, vrahů, násilníků a neznabohů, která ohrožuje nyní i životy a bezpečí evropských zemí - což si bereme, drahý pane prezidente, osobně!

Proto Vás naléhavě vyzýváme, pane prezidente Erdogane, abyste s tím přestal a nevyvolával třetí světovou válku!

Ve vrcholné úctě k odkazu Mustafy Kemala Atatürka,

za znepokojené občany ČR a za Česko – Slovenský sněm

V Praze dne 26. 11. 2015 

Věra Řezníčková a Pavel Matějka

solis
vystudoval sociologii a politologii na belgické Vrije Universiteit Brussel (1992). Tamtéž získal postgraduální diplom (LL.M.) mezinárodního a evropského práva (1993). Absolvent letní akademie na Evropském Univerzitním Institutu ve Florencii (1992). Stážista na Evropské komisi (GŘ I.) Někdejší člen Strany zelených, aktivní v řídících orgánech základní organizace Praha 1 a Zahraniční Odborné Sekci strany. Později zakladatel a předseda základní organizace SZ Praha Suchdol, prominentní kritik politiky někdejšího předsedy SZ Bursíka, v okruhu stranické opozice. Odpůrce plánované radarové základny SSA v Brdech a účasti AČ na expedičních misích a okupaci Afghánistánu. Svého času parlamentní asistent poslankyně Olgy Zubové. Zastupitel MČ Praha 1, předseda finančního výboru MČ P1, lídr kandidátky DSZ ve volbách do EP, kandidát do Senátu za Prahu 6. Lektor na VŠMVV, přednášel komparativní politologii a konspirační teorie. Vede zde diplomové a bakalářské práce na zahraničně politická témata. Poradce místostarosty Prahy 5. Kandidát v květnových Evropských volbách 2014 za iniciativu "Ne Bruselu"
Klíčová slova: Atataürk, Erdogan, ISIS

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

solis

nechytám se, jak je to myšleno? Jako psaní velkých písmen? To by ale nebyla gramatika, ale pravopis (ortografie).

amiourful

Ahoj, nerada jsem za grammar-nazi, ale v češtině se skutečně velká píší jinak!