Prozíravost a skromnost s Mirkou Němcovou přímo lomcuje

němcová ateo
22.6.2020 09:30
„Významná“ (ehm) politička z Občanské demokratické strany, paní Mirka Němcová se nechala slyšet, když se vyjadřovala k některým vnitropolitickým událostem.

Jednak se vyjádřila o členu Rady ČT Lubomíru Veselém,  známého jako Xavera k návrhu na jeho odvolání z této funkce. Asi nebude žádným překvapením když se vyjádřila, že by byla pro jeho odvolání, neboť podle jejího názoru to je jasné překročení kompetencí, pravomocí člena Rady ČT a ukazuje se, že na tu funkci osobnostně pan Veselý není „dozrálý muž!“ Takže už i paní Němcová bude kádrovat a určovat, kdo je a kdo není „zralým mužem“, aby se mohl kriticky vyjadřovat k některým skutečnostem.

Dalším pozoruhodným zjištěním je „totální objektivnost“ paní Němcové. Ten spočívá ve vyhodnocení situace v ČT, potažmo v novém obsazení členů Rady ČT. Paní Mirka totiž konstatovala zajímavý poznatek: kdyby prý byly zvoleny ty osobnosti, na kterých se víceméně shodli, byli by to respektovaní lidé, kteří by dokázali opravdu velmi dobře tu roli zastávat. Tím, že nebyli zvoleni a byli zvoleni lidé, kteří více vyhovovali některému převažujícímu názorovému proudu, to podle ní asi nejsou respektu hodní lidé!  Takže, podle paní Němcové je chyba, že nebyli zvoleni „respektovaní“ lidé na kterých se „víceméně“ shodli, protože ti co zvoleni byli zřejmě nejsou lidé respektovaní a co horšího, nebudou skákat jak oni budou pískat. Paní Němcová je přesvědčena, že když se tak stalo, tak je všechno špatně. Jinými slovy, pokud by bylo vše podle ní a jejich přátel, bylo by to OK, protože jedině oni mají pravcdu, jedině oni to myslí dobře, jedině oni jsou ti, kteří mohou o nás dobře a správně rozhodovat! Ti ostatní by je, podle paní Němcové,  měli respektovat a poslouchat. Moudrá to žena, není-liž pravda? Liž, liž, pravda! Ale...

  … paní Němcová nezůstala jen u tohoto strohého konstatování, ale také zmínila své osobní plány, a své výhledy do budoucnosti! Léta běží vážení a paní Mirka se nehodlá spokojit s nějakou „almužnou“ v důchodu a tak se na stará kolena rozhodla, že si půjde „přivydělat“ do Senátu. „Budu kandidovat v podzimních volbách do Senátu. Dlouho jsem to zvažovala. Úplně jiné klima v Senátu mi dává prostor dělat práci, která mi přijde smysluplnější,“ říká paní Němcová. V tom má paní Němcová pravdu, protože její dosavadní práce mnoho smyslu nedávala. Aby toho nebylo málo, potěšila své fanoušky a příznivce, že nevyloučila ani možnou kandidaturu na post prezidentky, což ale zatím jednoznačně nepotvrdila.

Paní Němcová to jistě nemyslí vážně být prezidentkou, na to je na rozdíl od pana L. X. Veselého žena až příliš „přezrálá“, ambice malé, neřku-li mizerné až žádné. Upřímně řečeno, kandidatura není levná záležitost a tolik si zas za svou kariéru paní Němcová jistě „nenaspořila!(!), i když se o to jistě snažila. Hlavní efekt v její případné kandidatuře ani tak nespočívá v tom, že by mohla být paní prezidentkou, ale v tom, že se o ní bude mj. také říkat a psát v análech, že „ kandidovala na prezidentku České republiky“! Jen si to představte, z obyčejné knihovnice, přes ukradené rohlíky, poslankyni za ODS, předsedkyni Sněmovny PČR až po kandidaturu na post prezidentky! To už je přece kariéra, že? Holt kdo umí, umí, kdo neumí...! A  paní Němcová toho fakt „umí“ hodně!!!

Jiří  Baťa

 

 

Ilustrace: ateo.cz

jiri bata
Politicky neangažovaný, levicově a sociálně orientovaný, s bohatými životními zkušenostmi z mnoha míst pracovního působení. Se zájmem sleduji a reaguji na události dnešních dnů, ke kterým se snažím objektivně, spravdlivě a pravdivě , převážně kriticky, vyjadřovat.Mou snahou je podílet se a být napomocen občanům domoci se právního, spravedlivého, ekonomicky prosperujícího, morálně čestného státu a společnosti.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jaromír Petřík

Vzhledem k tomu, že si paní Němcová přála být premiérkou naší země, třebaže má střední zemědělskou školu s praxí ve statistice, tak určitě to myslí vážně, stát se prezidentkou naší země.

Vždyť jako první dokázala odejít z prezidentského projevu Miloše Zemana. A jak jí za to mainstream s Karlem Schwarzenbergem chválili. To bylo opravdu aristokratické gesto.

Lubodoc

 Zapoměl jste na zneužívání služebního vozidla jejím synáčkem.Včetně karty na benzin