Prší. To je hrůza, že?

obrazek
20.5.2019 14:42
Mám velmi rád přírodu, a tak s ní vnitřně soucítím. V posledních letech s ní často i „trpím“. Zejména suchem. Je mi také líto sadařů, vinařů, jahodářů, zahrádkářů – prostě všech, kteří jsou na ní přímo závislí – a ona jim, z jejich úhlu pohledu, něco „zlého“ provede.

V posledních dnech však jásám. Protože prší, většinou dokonce přímo ideálně. Prostě jarně! S nadšením sleduji hydrometeorologické mapy s plošným rozložením srážek a tiše se raduji, že se v posledních týdnech vyskytují dokonce i na superžíznivé jižní Moravě.

Poněkud jinak však současné počasí vidí někteří novináři. Zejména ti, kteří ještě nedávno přinášeli jednu hororovou zprávu za druhou: Suchopár, suchopár, suchopár!!!

Pokud nyní deště vůbec zaznamenají, nezapomenou dodat, že podzemním vodám to vůbec, ale vůbec nepomůže.

Bohužel asi mají pravdu, ale já mám přesto radost:

„Lidé, radujte se, vždyť nám prší !!!“

Václav Husák

Vaclav Husak
PhDr.Václav Husák - novinář (ČTK, Svět v obrazech). Jsem dočasně nepohyblivý (berle) a navíc mi zhruba do měsíce hrozí bezdomovectví. Pro svou záchranu hledám jakoukoli intelektuální práci na komerční bázi. Umím psát autorské, vědecké, technické, odborné, obecně informativní i reklamní články na jakékoli téma v libovolném novinářském žánru. Jsem schopen úspěšně navrhovat vtipné reklamní texty (i ve verších), připravovat koncepce reklamních kampaní, stejně, jako podklady pro patentové kanceláře. Jsem velmi pracovitý, spolehlivý a odpovědný. I když se právě belhám (zraněný kyčel) mohu poskytnou i fotografické služby na profesionální úrovni. Vyzkoušejte si mne, prosím !!! Tel: +420 776 024 707 https://neviditelnypes.lidovky.cz/novinari/vaclav-husak.N1344
Klíčová slova: déšť, prší, srážky

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.