Pryč s humanitou!

obrazek
6.7.2018 15:24
Je jistě nádherné žít ve státu, který ve všech oblastech života prosazuje maximálně humánní přístup. Jenomže když se podíváte zblízka a podrobně, zjistíte, že v mnoha případech se humánní přístupy obracejí proti těm, kteří je uznávají, podle nich jednají a „stát plný humanity“ svými daněmi financují.

Typickým příkladem je vězeňství. Většina našich trestanců nepracuje a v arestu se doslova fláká. Dokonce i ti, kteří poctivé občany okradli, či jim způsobili finanční a hmotné škody, nebo dokonce újmu na zdraví. A my všichni ostatní se jim na relativně pohodlný život v současném poměrně fešáckém kriminálu skládáme ze svých daní.

Další skupinou jsou příživníci, kteří jsou vzhledem ke své hlouposti (nevzdělanosti), neochotě se něco užitečného naučit, případně programově se vyhýbající práci dlouhodobě přisáti k prsu státních podpor a nejrůznějších sociálních služeb.

Tito lidé, a jsou jich desetitisíce, jak červotoči ve dřevě zdánlivě neviditelně vyžírají státní rozpočet a my, jejich živitelé, stále „držíme hubu a krok“.

Každý den se z veřejných sdělovacích prostředků dovídáme o lidech, kteří náš humánní přístup a pomoc objektivně potřebují, ale kvůli nedostatku peněz ve státním rozpočtu jsou výrazně omezováni.

Proto jsem pro zavedení pracovních táborů. Nejdříve pro vězně, kterých máme skutečně nadbytek, později i pro ty, kteří si třeba po dobu dvou let nedokáží najít trvalou práci, nebo se na potřebnou profesi přeškolit. Vždyť většina českých výrobních firem trpí závažným nedostatkem řemeslníků a manuálních pracovníků. Ano, už to slyším, jak na mne početná skupina lidí řve „Ty fašisto !!!“. Ale diskuse nad touto problematikou přece není o politice, ale ekonomice a lidské spravedlnosti.

Vraťme se ale k selskému rozumu! Kradls, podváděls, poškozovals dobré lidi – tak tu škodu nahraď!!! I když peníze zdaleka nemohou poškozené uspokojit, ale jde o princip, ne? Tři roky neděláš, nevyučil ses potřebnému řemeslu, nerekvalifikoval ses – tak budeš přes týden v pracovním táboru dělat to, co potřebujeme my.

To byste se divili, jak rychle by dlouhodobě nezaměstnaných ubylo. Současně uznávám, že by musely existovat rozumné výjimky, protože svět se takhle jednoduše popsat nedá. Ale právě ty výjimky by to pravidlo potvrzovaly.

Mlčící většina bude tak dlouho trpět náš nekonečně humánní stát, dokud nepochopí, kde má tento laskavý osobní přístup k ostatním lidem své hranice. Možná, že k jejich osvícení dojde ve chvíli, kdy na tom začnou být hůře, než ti, kterým v tomto případě (přes daně) nedobrovolně pomáhají. Ale pak se situace může „vymknout z kloubů a doba začít šílet“. Jde jen o to, kdo bude tím „mluvčím“, který bude plátcům státní humanity o jejich neudržitelné hlouposti na veřejných shromážděních a protestech referovat.

Václav Husák

Vaclav Husak
PhDr.Václav Husák - novinář (ČTK, Svět v obrazech).
Klíčová slova: humanita, vězeňství

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   Relativizovat lze vše tedy i jevy pomíjivé i neustále jsoucí. Tedy v období budování socialismu historicky gulag vadil, při budování našeho mafiánského kapitalismu bude zřejmým přínosem.

Dona

Keby Európa bola rozlohou taká veľká ako RF, ale obývateľná ( veľká časť RF je neobývateľná , preto rozloha RF " klame " ) mohli by sme si dovoliť ponechať prijaté medzinárodné i národné zmluvy o azyle, o ochrane ľudských práv... prijaté po II. svetovej vojne,  bez zmien. Lenže keby nebolo keby. Európa už dávno mala zmeniť a prispôsobiť svojmu stavu a reáliám medzinárodné dohory a pravidlá azylu. Napriek súčasnej situácii s imigráciou, nikto v Európe nepripravil a neavizuje zásadné zmeny - ani po 3 rokoch sústavného prílivu migrantov ( Dublin IV. nevhodný ). Jediné čo riešia, je prerozdeľovanie migrantov, čiže prijímanie za každú cenu.

Sledovaním situácie musia človeka napadnúť 2 príčiny : 1. migrácia je niekým želaná, organizovaná a platená

                                                                                  2. neschopnosť politikov riešiť situáciu

Výsledok môže byť len jeden : multikulti v Európe 

Keď nevieme riešiť imigráciu, ktorá je ľahšie riešiteľná, ako sa zdá, nemôžeme vedieť riešiť domáce problémy. Riešenia sú v rozpore s " európskymi hodnotami a humanizmom " .  Túto hranicu nemá odvahu nikto prekročiť. Blahobyt nás obral o posledné zvyšky rozumu.