Puč Palermo 2018 nabírá znovu na síle

obrazek
15.11.2018 14:39
Pravicový puč proti skoro-levicové vládě pojmenovaný podle zahraniční cesty premiéra (aby neměl čas v klidu nastudovat řečené), během níž byl osočen, že chtěl uklidit svého syna, nabral znovu na síle, Zdatní psychologové Slonková-Kubík získali právě mail od Babiše juniora jenž opravdu může shodit premiéra, nebo bohužel i celou vládu. Což by bylo škoda, protože insercí SPD do týmu tolerujících vládu došlo k rozšíření levicového programu o nápravu zmrskaných insolvencí (vhodné by bylo opravit i celý exekuční řád, výši nezabavitelného minima, exekuci účtů u živnostníků, omezení vícero způsobů exekucí atd. atd.), podporu rodin, zastropování lichvy i vyrovnání důchodů s minimálním platem. Je to tedy laciná podpora, protože a) nejde o velkou pomoc a protože b) některé z těchto bodů již byly na plénu vlády diskutovány, ale nyní by to tedy mohlo být součástí pevného programu. /// P.S.: Babiš je po dlouhé době jediný premiér, za nějž se něco v exekucích pohlo k lepšímu! A bylo toho dosaženo pouhými několika vyhláškami! Kupř. částky do 2000 již nelze vymáhat exekučně. Čímž byli exekutoři připraveni o nekřesťanský vejvar na dopravních pokutách, kupř.

Pro ty, kteří neznají celou kauzu: 

Slonková- Kubík 1: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/otec-chtel-abych-zmizel-drzeli-me-na-krymu-reporteri-seznamu-nasli-babise-juniora-ve-svycarsku-60222 Jan Schneider zaimprovizoval oponenturu tvrzenému: http://www.novarepublika.cz/2018/11/bulvar-dezinformace-jan-schneider.html?spref=fb&fbclid=IwAR30nieMYJYdfoWBEzuy16hyua70MbUeEhlCfsTsAWjduYArnCvUpnnB6x4 a Petr žantovský také: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Slonkova-Babisovi-napovidala-co-ma-rikat-Videt-to-nesestrihane-mozna-bychom-se-divili-rozebira-Petr-Zantovsky-Na-CT-zazaril-okrikujici-moderator-i-expert-vazne-strasici-postrilenim-opozice-559772?fbclid=IwAR0go9iG2FrWcHj_EVp3s2t_IJodyItQhAUphE3yNuSkUi6GeA-JQRgBCm

Ještě i velmi dobrý Duel, kde Zaorálek chrání osobnostní práva Babiše Jr. tak dobře, že byste si přáli kteréhokoliv levičáka vidět tgakto chránit osobnostní práva nějakého poraženého kapitalismem: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/babisova-vlada-v-ohrozeni-podrzi-ji-socialni-demokracie-60349?seq-no=1&dop-ab-variant=&source=clanky-home&autoplay=1

Noční pořady ČT24 ze středy na čtvrtek se kauze věnovaly všechny, nejlepší byl ale pořad 90´, kde Psychiatr Cyril Hoeschl vysvětlova, způsob, jakým podívají informace psychiatričtí pacienti - Dichtung und Wahrheit - Báseň a právda, https://www.ceskatelevize.cz/porady/11412378947-90-ct24/218411058131114/ min. 40:59  Je zde i vystoupení Andreje Babiše staršího ke kauze - 33:00 min.  (Pozor, na to se budu v textu odkazovat dále!) 

Dodjejme, že Babiš jr. má diagnozu F607, což znamená, že se mlže chtít zalíbit dominantní osobě, třeba tak, že říká a dělá to, co si tato osoba přeje.  V krajnosti jsou takovíto nemocní schopni přepsat na úplně neznámého člověka všechen svůj majetek. Schizofrenie jakžto roztříštění osobnosti znamená, že není schopen  objektivně posoudit, co je v jeho pravém zájmu, Schizofrenici se také bojí pronásledování a spiknutí (zdroj: Martin Holý).A každý blázen se bojí zavření, zbavení svéprávnosti, píchání injekcí. často nesnáší dobře léky a zazlívá svému psychiatrovi, že mu je nutí. Paranoia z náznaků těchto nevhodných scénářů vytváří bludy (osobní zkušenost). Jeho zdravotní stav v roce 2015: https://www.pecina.cz/files/Usneseni_OS-HB_21.7.2015-an.pdf?fbclid=IwAR3zqn3Zzvsf1-uqjQAzBkXcT78tBBUxq3Q5yrslxoO3n0F0a-Baln66h5E

O legálnosti "vyšetřování" Slonkovou a Kubíkem praví shodně  Erik Best a Spolek Šalamoun následující: Kauza Palermo - Andrej Babiš

Podle švýcarského práva je protizákonné nahrát soukromou konverzaci, pokud s tím všichni účastníci nesouhlasí (článek 179 TER švýcarského trestního zákoníku).

Zdroj: Dr. iur. Julius Effenberger, advokát Zürich.

Z obsahu reportáže redaktorů Slonkové a Kubíka nevyplývá, že Andrej Babiš jr. a jeho matka paní Babišová dali souhlas anebo věděli o tom, že jsou obrazově i zvukově nahráváni. Samotná nahrávka přitom vznikla utajeným způsobem (skrytou kamerou v brýlích) a na její pořizování nebyli upozorněni (natož dotázáni na souhlas).

Postup "investigativních novinářů" - redaktorů Slonkové a Kubíka se tak jeví jako zavrženíhodný. Ale nejenom to. Po konzultaci s právníkem Dr. iur. Juliusem Effenbergergem, advokátem v Zurichu, se vnucuje podezření, že se oba novináři mohli na území Švýcarska dopustit trestného činu.

I bez ohledu na případnou trestní odpovědnost je postup uvedených redaktorů neakceptovatelný. Doslova totiž "přepadli" Andreje Babiše jr. a jeho matku v jejich bytě a zveřejnili, kde přesně se jejich byt nachází. Takový postup je nejen neetický, ale porušuje právo na ochranu osobnosti a na ochranu soukromého života, které je zaručeno každému (mimo jiné) také článkem 8 Evropské úmluvy o lidských právech.

Je pozoruhodné, že naši politici, politologové a komentátoři se vyjadřují k dané věci, aniž by si ověřili, zda nedošlo k porušení práva a případně též k takovému jednání redaktorů, které je podle švýcarského práva trestné.

Litujeme toho, že se podobné obrovské pozornosti politiků i médií nedostává třebas i občanům České republiky, kterým se děje bezpráví, na které spolek Šalamoun politiky pravidelně již 25 let upozorňuje, a to bez jakékoliv odezvy z jejich strany.

Erik Best to rozvádí o další trestné činy:  http://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2018-11-14 (Erik také upozorňuje, že ve středu v noci moderátor ČT24, jež citovala z choulostivého materiálu Slonkové-Kubíka přesvědčoval profesroku práva Válkovou, že etický kodex ČT má větší právní váhu než trestní řád Švýcarska!(

 A zde již je poslední turbulence kauzy: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/z-mailu-babisova-syna-prave-prisla-zprava-pomozte-mi-chci-vypovidat-60475?dop-ab-variant=3&seq-no=1&source=hp&fbclid=IwAR0OmnYVGqvsxNqgmUyIjJArayVfP7DoXerhON7PB6DHgXGfdbMVTD0MV1I Z mailu je evidentní, že syn má poruchu kognitivních schopností, protože jeho otec v souvislosti s kauzou NEŘEKL, že syn musí být pod neustálým dozorem. (řekl pod dohledem, a jeho matka jistě není dozorkyně a jistě jej nehlídá ve dne v noci.) Syn ale z toho vyvozuje důsledky vedoucí k agresivní protiakci. Bludy jsou pro schizofrenii typické. Ani se neptám, proč TV Seznam do pořadu nezkopírovala originální email - asi abychom neviděli grafickou podobu písemnosti rozrušené, nemocné  osoby. 

Slonková-Kubík se nám mezitím budou zkoušet nakecat, že dědic  impéria je vlastně takový bílý kůň, Větší debilitu jsem opravdu už dlouho neslyšela. 

Pikanrtní zároveň je, že někteří pučisté, jako např. šéf pirátů Bartoš své pochybnosti o psychiatrické chorob+ě zdůvodňují "dovolenou s přítelkyní, po onemocnění, kde tento byl zcela sám. " Jako by nevnímali, že nemocný neznamená automaticky nesvéprávný. Jen zranitelný. (Typické také je, že cítí stigmatizaci a těžce snáší označování ze nemocného.) celá krymská historka je zde: https://www.ladikvetvicka.cz/index.php/2018/11/15/proc-byl-andy-jr-na-rybach/?fbclid=IwAR0uVpv_ixILTeFYYT0s-5FnuPqBIJrw7cCPvJtkXTNbI1QGrZ-5FCxNMeY

Jak píše Babiš junior, když nepíš Slonkové-Kubíkovi: https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/577417/babis-mladsi-napsal-blesku-zacalo-to-za-volantem-skoncilo-u-psychiatra.html?fbclid=IwAR20H-7tXz_N2GFYoO8vGIjhvUIciSStu2n5xFVYOCih5_Cc3rM6EOY4oY4

Podle toho, co psaly Parlamentní listy včera, sociální demokraté jsou skutečně slabým místem vlády, a neví se dobře, jak budou hlasovat při hlasování o důvěře.  Takže Andrej udělal velmi dobře, že přibral do party SPD. Andrej samozřejmě přesně ví, kde začínají a končí jeho osobností práva -  u toho, že je premiérem, Také by totiž mohl skončiot ve vazbě jako Raht a soudce by se k němu mohl chovat stejně sproxtě jako k Rathovi. 

Antibabišovská skpína AUVA má dnes na FB stránce události dnešní plánované demonstrace přihlášených 11000 jasných účastníků a 56 000 váhajících. Demonstrace na 17.11. ale budou připravovat i Milion chvilek pro demokracii a Spolu to dáme. A jak víte, na zmáknutí pražáků stačí pár řečnických floskulí na téma demokracie, svoboda,Havel, zlí komunisti, zlí Rusové, zlý Putin  - a je vymalováno, ještě je to pepřené konspirace slilbující otázečkou "proč byl, sakra, zrovna na Krymu??(inu, společník uměl jen česky a rusky) "  držte si klobouky.  Europoslanec Štětina a Piráti zaspojí do akce i Brusel. (živá demonstrace AUVA aspo.: https://www.novinky.cz/domaci/489203-andrej-do-krimu-tisice-lidi-na-vaclavskem-namesti-zadaji-demisi-babise.html )

později doplním dolů další novinky, z demonstrací  nebo z pádu premiéra, či - nedej bože - celé vlády. Senát již vybídl Andreje Babiše k rezignaci  Pro byli i senátoři ČSSD.  Hlasování o důvěře v parlamentu se má odehrát za týden.  Podle Valachové bude ČSSD hlasovat jednotně, opozice chce samozřejmě prosadit hlasování o nedůvěře celé vládě. Oponující skupina založila FB událost Andreji nedej se a vyrž a hodlá se sejít 19.11. od 17:00 do 18:00 na Malostranském náměstí. 

Projekt Neovlivní Sabiny Slonkové je placen Open Society Fund George Sorose. 

 souvisí: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/muze-byt-babis-premierem - rozšířeno a aktualizováno

Rozbor kauzy Čapí hnízdo od omylem-pravičáka: 

David Martinek publikováno zatím pouze na FB jako poznámka: https://www.facebook.com/notes/david-martinek/čapí-úlet/10217135711685715/

"Čapí úlet
DAVID MARTINEK·STŘEDA 14. LISTOPAD 2018
Babišovy patálie kolem Čapího hnízda nekončí. Naopak.
Je zjevné, že aktuálně zveřejněné dokumenty ke kauze Čapí hnízdo mají přesně onen třaskavý potenciál, jaký patří ke koloritu 17. listopadu. Že jde o citlivé datum v české společnosti a politice, netřeba komentovat. Stačí si vzpomenout poslední dva, tři roky nazpět. Na run na Zemana 23.10.2016, nebo srdceryvnou výzvu aktivistů v pořadu Jana Krause o rok později, 26.10. 2017 či dění kolem parlamentních voleb 2017. 
Ani listopad 2018 se neobejde bez obvyklého povyku, kde tentokrát roli rozbušky bude hrát materiál ze spisu Čapího hnízda, uveřejněný serverem Českého rozhlasu a reportážní thriller z dílny Kubík/ Slonková/ Hypermarket film. Hlavním obviněným a padouchem bude tentokrát Andrej Babiš.
Pokusím se odmyslet všechny reálné i fantaskní teorie, spojené s ohrožením pozice Andreje Babiše. Počínaje pádem vlády, ohrožením výsledků voleb, mezinárodních souvislostí dění, počínající zvířenou hladinu politické scény, okamžité výzvy k rezignaci, interpelacemi a další podobnými věci, které jsou nedílnou součástí tohoto spektáklu. Pokusím se soustředit samotnou podstatu. Tím jsou údaje ze spisu Policie ČR a samotné audivizuální dílo. Začněme rozborem zprávy Českého rozhlasu.
ČRO: 10 důkazů policie v kauze Čapí hnízdo Link: https://www.irozhlas.cz/…/capi-hnizdo-dukazy-andrej-babis-o…
Zpráva, jak dokumentuje Český rozhlas, se opírá o 10 bodů, kterými Policie ČR dokladuje trestnou činnost premiéra. Pojďme bod po bodu. Nebudu ji komentovat celou, ostatně zde uvádím link, budu komentovat jen podstatné skutečnosti.
Bod 1. Interní zpráva HSBC
Cituji: „Z podkladů HSBC Bank bylo zjištěno, že Farma Čapí hnízdo je další společností ze skupiny Agrofert, že se jedná o společnost, která je přímo vlastněna Andrejem Babišem,“ parafrázují policisté zprávu banky. Policie se navíc domnívá, že bez Agrofertu a Babiše by Farma Čapí hnízdo nikdy úvěr nedostala. Banka ho poskytla – jak dovozuje policie – jen aby si udržela dobré vztahy s důležitým klientem. A jím nemyslela Farmu Čapí hnízdo, ale Agrofert.“
No. Policie se domnívá správně, že banka, která financuje rozsáhlý průmyslový a zpracovatelský podnik, občas poskytuje i úvěry na aktivity, které s přímým výkonem firmy nesouvisí. Například pro projekt se společenským, nebo kulturním přesahem. Je to jak běžné, tak i normální. 
Pro banku je postava majitele velké firmy firmy zárukou, že nepůjde o například amatérsky řízený projekt, u kterého hrozí riziko, že banka o peníze přijde. V případě, kdy projekt veřejně prospěšné farmy, určený dětem a veřejnosti, zaštítí známá nebo rozsáhlými majetky disponující osoba se takové riziko podstatně zmenšuje. Není divu, že banka na projekt, zaštítěný Andrejem Babišem kývla.

Pro mecenáše, donátora a filantropa je pochopitelně výhodou, když disponuje vlivem a velkými majetky. Snáze se dostane k úvěru. Je to výhoda z rozsahu, kterou Babiš, ale i ostatní majitelé velkých firem jednoduše mají. Pokud se rozhodnou podpořit filantropický projekt, s velkou pravděpodobností na něj i seženou peníze. Mají se čím zaručit. To však neznamená, že jde o trestný čin. 
Jen výhoda toho, být bohatým člověkem.
Majitelům těchto firem stačí podobný projekt podpořit. Nemusí jej ani nutně vlastnit. Řízení svěří najatým manažerům, rodině, nebo nějaké organizaci, a nebo, jako v případě o řád významnějších filantropů, do něj vůbec nezasahují a jakousi formu dohledu realizují pouze zpovzdálí. Děje se tak všude na světě. Jde o charakteristické jednání, jakým si majitelé velkých firem vykupují společenské uznání. Je běžné, že bohatí lidé investují do charitativních akcí, zaštiťují je a pak se zajímají o jejich průběh a výsledek. Babiš se u Čapího hnízda i osobně angažoval. Je to dáno jeho letorou.
Není rozhodně filantropem, který odevzdá peníze nadaci a přijde přestřihnout pásku na otevírací banket. Ale to snad také není na škodu věci.

Trestným činem se angažmá případného filantropa stává v okamžiku, kdy coby majitel velké firmy neinvestuje jen své peníze, nebo peníze banky, ale zneužije dotačního titulu, který má sloužit rozvoji malých farem. 
O záměr, zneužít dotačního titulu, určeného malému podnikání velkou firmou tady jde především. O osobní obohacení. O snahu získat ze zneužití prokazatelný osobní prospěch a zisk.

Pokud se nepletu, zisk z provozu Čapí farmy Babiš nikdy nerealizoval. Farma je trvale ztrátová a její provozovatel, Imoba, bude muset ročně vynaložit i několik desítek milionů na provoz. Shánět je bude pravděpodobně, opět u Babiše, kterému na jejím provozu záleží. Filantropie je prostě nákladný koníček. 
Pokud jde o skutkovou podstatu trestného činu, musí policisté a státní zástupce prokázat, že Andrej Babiš (a Faltýnek a další členové představenstva) získali porušením dotačních pravidel majetkový prospěch velkého rozsahu. Padesát milionů není malá částka.
Rozhodným faktem ale je, že Imoba, která za Čapí hnízdo aktuálně odpovídá, celou dotaci jednoduše vrátila. O majetkovém prospěchu, získaném podvodem, tedy nemůže být řeč. 
https://zpravy.idnes.cz/imoba-capi-hnizdo-evro…/domaci.aspx…
Druhou věcí je a daleko závažnější, že se jednalo o jednání organizované skupiny. To věc posouvá do roviny organizovaného zločinu.
Ok. Pojďme se tedy na aktivity „zločineckého gangu“ podívat podrobněji.
Pokud čekáte atraktivní rozbor s dramatickými výkřiky o vině, či nevině, neztrácejte čas.
Toto je suchý, věcný, laický, ale pokud možno korektní vhled do právních souvislostí kauzy
2. Ekonomický posudek zadaný policií

Cituji: Druhým stěžejním důkazem v kauze je podle obvinění posudek znaleckého ústavu Česká znalecká, který kriminalisté zadali loni v květnu. I ten objevil spojení Farmy Čapí hnízdo s Agrofertem. Analýza poukazuje na fakt, že většinu přípravných prací projektu dělala společnost Imoba patřící do koncernu Agrofert. Sama Farma Čapí hnízdo pak pouze stavěla. „Je explicitně patrná vysoce nadstandardní součinnost a zájem koncernu Agrofert pro realizaci projektu. Čerpané úvěry byly podle znalce zajištěny ručitelským prohlášením společnosti Agrofert a dále smlouvou o zástavě nemovitostí, kdy zástavu poskytla společnost Imoba. Bez ručení Imoby s Agrofertem by Farma Čapí hnízdo nikdy od banky peníze nezískala kvůli extrémní rizikovosti projektu a nedostatečné bonity Farmy Čapí hnízdo, která neměla čím ručit.“

Jestliže se Andrej Babiš v tomto projektu ujal role autority, která filantropický projekt zaštítí, musí samozřejmě vyhovět nejen nárokům poskytovatele dotace, ale zároveň poskytnout i jakousi záruku pro banku. I banka, i Imoba potřebovaly zdokladovat, že projekt má podporu a ručení na úvěr. Ani filantropické projekty se nevznáší ve vzduchopráznu, ale je potřeba bance poskytnout doklad, že úvěr a bonita je zaručena.
„Vysoce nadstandardní součinnost“ je patrně terminus technicus pro jednání organizované skupiny zločinců. Aby projekt farmy vůbec mohl vzniknout, Babiš, jako zašťiťující osoba, se za něj musel nějakým způsobem zaručit. On sám, jako osoba filantropa, nikoliv Agrofert. Tady je pochybení ve výkladu. Policie by ráda spojila Čapí hnízdo s Agrofertem a dosáhla u soudu uznání faktu, že nešlo o malou firmu, ale firmu, účelově vyvedenou z holdingu s cílem spáchat dotační podvod a získat neoprávněněně 50 milionů korun.
Problém ale je, že Babiš je zde pouze v roli filantropa. Je to jiný příběh. 
Babiš poskytnul projektu Čapího hnízda podporu jako filantrop. A použil svých možností k tomu, aby projekt vůbec vzniknul. Pomohl pro něj založit firmu (vyčlenil z holdingu jednu z firem), podpořil projekt poskytnutím záruk u banky a poté jej předal. A lze předpokládat, že se přirozeně zajímal, jak se projekt vyvíjí.
Fakt, že v Česku je možné postavit filantropa na roveň šéfa mafiánského gangu je silná káva, ale jak se zdá, je to možné.
3. Svědci viděli Babiše na stavbě
Asi bude nutné zopakovat podruhé, že i filantrop není amébní postava, rozhazující peníze, kudy chodí.
A naopak, o projekt, který zašťiťuje, projeví zájem během výstavby.

Cituji: Od února 2008 neměl Agrofert ani Babiš s Farmou Čapí hnízdo nic společného. Alespoň oficiálně. Za firmou, jak po velkém tlaku dnešní premiér přiznal, stáli jeho blízcí. Kriminalistům se však podařilo shromáždit několik svědectví, která tuto verzi zpochybňují. Babiš se podle nich objevoval na stavbě Čapího hnízda i po únoru 2008.

Babiš se tedy podle kriminalistů dostavil na stavbu, nejspíš tam někoho seřval, že jsou práce pomalu, nebo ne podle jeho představ. Ze svědectví by patrně měl soud vyvodit, že Babiš pochůzkou po stavbě dokazuje zločinné spolčení. 
Jako vážně? Zájmem o filantropický projekt, který filantrop podpořil, se dokazuje zločinné spolčení? Nejsem si zcela jistý argumentací obžaloby, ale mám podezření že obžaloba v tak závažné kauze potřebuje opravdové důkazy. 
Pojďme dál.
4. E-maily a doména placená Agrofertem 
“Vedle návštěv staveniště spojují Babiše s Farmou Čapí hnízdo také e-maily. V roce 2013 podle obvinění začal areál řešit reklamu a svoji vizuální prezentaci. Policie má k dispozici zprávu společnosti, která pro něj tyto služby zajišťovala. Vyplývá z ní, že úvodních jednání se účastnil Babiš, jeho tehdejší partnerka Monika Herodesová (dnes Babišová) a její bratr Martin Herodes. ...
Detektivové dohledali také spojení webové domény capihnizdo.cz s koncernem Agrofert: „Bylo zjištěno, že objednatelem a držitelem této domény je společnost Agrofert, a to již od 27. prosince 2007. Společnost Agrofert pravidelně hradila provoz této domény, přičemž služby jsou uhrazeny až do 26. prosince 2017.“

Ano, jak se ukazuje, v Česku, pokud filantrop začne projednávat drobnosti typu vizuální prezentace, reklama, značka, grafika, nebo nedejbože projektu zaplatí ze svého doménu a webhosting, což jsou, zase, s mírnou nadsázkou, aktivity miliardářských manželek a dcerunek, jedná se nepochybně o zločinné aktivity nejhoršího kalibru. Tyto by měly být trestány na pranýři, za souběžného povykování a tančení aktivistů, kovovou metlou na holý zadek filantropa, aby už nikdy nikoho nenapadlo učinit tak závažný přešlap proti trestnímu právu, jakým je podpora v podobě nákupu domény.
5. Babiš zaplatil akcie blízkým
Skupina vedená Babišem podle policie zastřela vlastnickou strukturu kolem Čapího hnízda následovně: krátce před podáním žádosti o dotaci vyčlenila z holdingu Agrofert firmu ZZN Agro Pelhřimov. Dvacet akcií na majitele v hodnotě 2,38 milionu korun poslední den roku 2007 skrytě získali Babišova dcera Adriana Bobeková a jeho syn Andrej, zbylých deset pak Babišova partnerka Monika. 
Jak ale dokládá výpis z účtu, akcie 17. září 2008 zaplatil Babiš starší. Policie upozorňuje, že tím porušil smlouvu, podle níž platba za akcie měla proběhnout půl roku od jejího podepsání, tedy do konce června 2008. Podle detektivů se tak nestalo náhodou, Babiš taktizoval: „Kupní cena byla zaplacena opožděně z důvodu vyčkávání na výsledek schvalovacího procesu dotace. Pokud by nebyla schválena, investice do společnosti Farma Čapí hnízdo by byla zcela zbytečná.“ Dotaci firma získala v létě 2008. Babiš při podání vysvětlení na policii o platbě za akcie mluvil. Zaplatil je prý jako dar svým dětem a nastávající manželce.

Tedy. S ohledem na regule dotačních pravidel Babiš vyčlenil z holdingu samostatnou firmu. Nebo mohl klidně založit novou. Nebo podpořit firmu, která by vznikla bez přičinění Babiše. V tom není žádný rozdíl. Je to nepodstatné. Babiš to vyřešil tak, že ze svého holdingu vyčlenil jednu z firem a dal jí právní samostatnost. Tím, že ji osamostatnil, podle práva jen splnil požadavek regulím poskytovatele dotací. Podle mě tento fakt spíše dokazuje, že se pravidel pro poskytování dotací snažil dodržet. Dotaci nesmí získat velký podnik. Tak ji získal osamostatněný malý podnik. 
Majiteli farmy se staly jeho děti. Majitelem může být kdokoliv, dokonce i Babišovy děti. U filantropických projektů je navíc běžné, že se v projektech angažuje někdo, kdo má blízký vztah k osobě filantropa. 
To ovšem neznamená zločinné propojení. Projektů, kdy se průmyslníci a podnikatelé angažují v podobných projektech je spousta. A v dozorčích radách sedí někdo z famílie, nebo někdo, komu filantrop důvěřuje. Zase, dělat z toho zločinné spojení, to chce mimořádně kreativní talent ve výkladu práva.
Manažerka za Agrofert na dotačním semináři 
Podle zjištění kriminalistů se Mayerová za Agrofert přihlásila na dotační seminář. „Je evidentní, že již od druhé poloviny roku 2007 se zabývala předmětnou dotací s podmínkami pro její poskytnutí.
Podle státního zástupce to svědčí o tom, že pro Agrofert informace o dotaci zjišťovala. O tom svědčí minimálně její přihlášení na seminář pořádaný úřadem, kam se přihlásila nebo byla přihlášena společností Agrofert...
… Kriminalisté z toho dovozují, že sama manažerka věděla, že za Farmou Čapí hnízdo stojí Agrofert. A když tak podávala žádost o dotaci pro malý a střední podnik, vědomě se dopustila podvodu.

Možná by bylo vhodné pozeptat se na běžnou práci dotačních manažerů.
Tuším, že je přímo v popisu jejich práce zajímat se o možné způsoby, jak pro své klienty získat dotace.
Podle všeho se paní Mayerová dopustila skutku, že se v rámci své běžné činnosti zajímala o dotační tituly. Mám podezření, že denně se podobně ohavného skutku dopouští stovky lidí, kteří běhají po seminářích a snaží se normálně pracovat a uživit. Jak se zdá, pokud pracujete pro Andreje Babiše, i běžná účast na semináři pro získání dotace vás může dostat do situace, kdy budete čelit obvinění z pokusu o trestný čin. Vyšetřovatelé chtějí prokázat, že manažerka jednala v úmyslu opatřit dotaci Agrofertu, přestože věděla, že na dotaci nemá nárok. Pokud tohle chtějí prokázat u soudu, musí mít nejméně písemné doznání samotné manažerky, že se vědomě pokusila o trestný čin zneužití dotace. Jinak si neumím představit, o co chtějí opřít argumentaci.

Dotace řešil pracovník Agrofertu
Farmu Čapí hnízdo s Agrofertem a Babišem spojují i materiály Státního zemědělského intervenčního fondu, které si policisté během vyšetřování vyžádali. Ukazují, že Farma Čapí hnízdo získala milionové zemědělské dotace. „Celkem bylo na dotacích v průběhu let 2009 až 2013 vyplaceno více než 2 miliony korun. Kontaktní osobou pro účely žádostí o dotaci byl pracovník Agrofertu,“ načrtává policejní obvinění další propojení.

Je to podobné, jako se zmíněným webem. Jde o podporu ze strany filantropa. 
Jestliže filantrop je schopen projektu poskytnout například podporu při získání úvěru, nebo projektu poskytne firmu, případně se angažuje při návrhu loga, nebo projektu koupí a zaplatí web, pak, pokud má k dispozici i člověka ve vlastní firmě, který se zabývá vyřizováním dotací na zemědělskou půdu (což je tráva, sekání luk apod) a poskytne jej i farmě, a zaplatí jeho práci, je to dar. A podpora. 
Nikoliv zločinné spolčení. Nevím, jestli to je možné odlišit. Roli Babiše jako filantropa. Od role majitele Agrofertu. A od role člověka v exponované funkci premiéra a konkurenta struktur, pro které je tato kauza ideálním nástrojem pro politické hry.

Tak. Zpráva obsahuje ještě další body, kterým se přiznám už nebudu věnovat. Nejsem právníkem, ani arbitrem Andreje Babiše, jeho kauza mě zajímá pouze v rovině politika, který, jako spousta jiných před ním, čelí kauze s obrovským mediálním a politickým dopadem. Nicméně, z předložených důkazů lze odvodit, že Policii se podařilo shromáždit jen indicie. A ne důkazy.
Výsledky desetiměsíčního vyšetřování jsou jednoduše chabé
Přiznám se, že jsem byl na výsledky desetiměsíčního vyšetřování velmi zvědavý. A rovnou postuji, že výsledky jsou velmi chabé. Opřené o složitou konstrukci jednání a postihující spíše motivaci k trestnímu činu, než trestný čin samotný. V takto závažné kauze musí mít obžaloba tvrdé a jasné důkazy, prokazatelné a nevyvratitelné důkazy a dokumenty už na počátku kauzy. Musí mít i přiznání obviněného.
Nic podobného tady není. Naopak. Jsou zde dohady, indicie, které velmi dobře poslouží mediálnímu provozu, ale ne samotnému meritu věci.

Je jasné, že vyšetřovatelé byli postaveni před skutečně složité zadání. Vyšetřit kauzu, jejíž kořeny sahají deset let zpátky. Nerozporuji práci vyšetřovatelů, ani státního zástupce. Ale dovolím si tvrdit, že v takto závažné kauze se musí důkazní materiál opírat o nezvratné důkazy na úrovni osobních výpovědí Andreje Babiše, který do záznamu přiznává zločinné spolčení za účelem získání padesátimilionové dotace. Absurdní? Samozřejmě. Ale absurdní je i samotná konstrukce kauzy. Pro odsouzení Babiše a stejně tak i svědků by bylo spodní hranicí uznatelných důkazů doznání, kteří v plném rozsahu potvrzují zločinný záměr, podobný Berdychově gangu, nebo dotačních kejklů na úrovni Kusnierze. A to se samozřejmě nestalo.
To, co se stalo, je vyadjustovaná kauza, hnaná jak médii, tak i zákulisím politiky. U které se navíc spekuluje, že, že iniciativa pro spuštění akce vzešla z politických kruhů. A to je zlé.

Policisté tedy kauzu vyšetřili a důkazy i argumentaci poskytli médiím. Důkazy, které shromáždili, jsou takové, jaké jsou. Odvedli svou práci, v možnostech, jaké k tomu měli.
Nemusím být fanouškem Andreje Babiše, ale věřím, že právo platí pro všechny stejně. Tedy i pro u části veřejnosti a valné většiny médií neoblíbeného premiéra. Jestliže se důkazní materiál opírá i o to, že Babiš zaplatil farmě doménu, chodil na stavbu a dotační manažerka se zajímala o dotace, tak pardon, pánové a dámy, tohle je nic.
Nedělejte z lidí hlupáky.

Podstatné na celé kauze je, že kauza od roku 2015 zaměstnává mysl voličů. To je její hlavní účel. Není jí ochrana evropských fondů, není jí ochrana malého rodinného farmaření a není jí snaha o rovnost před zákonem. S nástupem Andreje Babiše se pojí obrovská změna v české politice. Jeho vítězství ve volbách minulý rok, složité ustavování vlády a nakonec převzetí moci signalizuje velkou proměnu českého politického prostředí.
V české politice poprvé od listopadu 1989 vznikla skutečná politická konkurence a tento institut má potenciál trvale proměnit českou politiku podle západních standardů.
Málokdo si to uvědomuje. Západní politiky charakterizuje vytrvalé a velmi tvrdé soupeření politických stran, jehož důsledkem se společnost neustále posouvá. V Česku tohle neplatilo. 
Politika se po roce 1989 stala doménou stran polistopadového vývoje, které, bohužel, postupem času dospěly do podoby neformálního politického kartelu. Až volby 2017 přinesly změnu, skutečnou politickou konkurenci a skutečné soupeření.
Které v dlouhodobém měřítku zemi jen prospěje.

Samozřejmě, Andrej Babiš, jako čelný představitel téhle změny, této nevítané politické konkurence, je přirozeně vystaven největšímu tlaku. Je to přirozené. Kauza je součástí politického boje, který se vede veškerými prostředky. A použije se klidně i obvinění a zásah policie. Policie jednat musí. Státní zastupitelství také.

Rozuzlení kauzy je tedy velmi důležité. 
Kauza má v sobě výbušný potenciál sestřelit nejen Babiše, ale zároveň s ním i podrýt institut politické konkurence. Pravdou je, při stávajícím rozložení sil, že bez Babiše a ANO by se politika patrně vrátila zpět ke kultuře neformálního kartelu politických stran, které si navzájem naoko konkurují, ale ve skutečnosti tvoří v podstatě jednolitý proud v různých marketingových nuancích.
Naše demokracie je křehká. A je nesmírně vtipné, že o vznik institutu politické konkurence se nezasloužily tradiční polistopadové strany, ale proklínaný Babiš, proklínaný Zeman, ČSSD ve vnitrostranickém referendu a nakonec proklínaní komunisté. Je to paradox téhle doby.
A teď o celé věci nakonec bude rozhodovat jediný člověk, soudce, kterému bude kauza přidělena. 
Rozhodně mu rozhodování nezávidím.
Dramatické vídeo

Druhou věcí, která poutá mysl lidí, je pořad stanice Seznam.
Link: https://www.seznamzpravy.cz/…/otec-chtel-abych-zmizel-drzel…

Je nutné uznat, že jde o skvěle zpracované video. Ukázka žánru, který se víc než dokumentu blíží docu-fiction.
Když si jej člověk pozorně prohlédne, musí opravdu ocenit, jak kvalitně režisér pracuje se střihovou skladbou. I stupidní návštěva Agrofertu, kde v normálním průběhu člověk zazvoní na zvonek, ozve se obsluha a řekne: Pán, kterého hledáte tu ještě není, ale asi přijede, což je zajímavé asi jako když na pařezu roste houba, v tomto pořadu vyznívá bezmála jako hororová scéna.
Kde je jasné, že Agrofert je říší zla, ke které je třeba se plížit s napětím v hlase a po zazvonění patrně očekávat útok speciálně vycvičeného komanda se psy, které roztrhají nebohý novinářský tým.
Odpusťte nadsázku.

Osobně žiji v přesvědčení, že novinářská práce spočívá ve schopnosti vybrat a uřídit prokazatelná fakta a ponechat na divákovi, aby si sám utvořil názor. V dnešní postfaktické době ale tato stará novinářská praxe patrně už neplatí. Takže jsme ve videu svědky, kdy novináři jsou spíše herci, kteří formulují názor, způsob, jak se na věc dívat a mimikou, gestikou a postojem dávají jednoznačně najevo, co si máme o problému myslet. Dramatická hudba, noční záběry, akční průchody koridory, schéma vhodné spíše pro detektivku.
Proč ne. Každý tvůrce má právo na svůj autentický styl.

Co video skutečně objevilo?
Představilo syna Andreje Babiše z prvního manželství, který se ukrývá ve Švýcarsku. Z jeho emotivní, nesouvislé výpovědi je zřejmé, že je ve složité osobní i zdravotní situaci. Má strach a nechce se vyjadřovat k probíhající kauze. Není divu, když někteří poslanci parlamentu veřejně vykřikují, že Babiše i jeho rodinu pošlou na deset let do tepláků. Podle vlastních slov poslední dva roky zažil něco šíleného.
Video odhalilo překvapivou věc. Andrej Babiš má rodinu a jeho rodina zažívá problémy. Je to překvapivé, protože Andrej Babiš na sobě nedává znát, že by tlak, kterému čelí, odnášela nějakým způsobem i jeho rodina. A také, jeho že rodinné poměry nejsou jednoduché. 
O to intenzivnější je pozdější přiznání stavu Andreje Babiše, kdy své dlouho utajované rodinné zázemí a jeho problémy zveřejnil. Syn je na injekcích a dcera zápasí s vážnou nemocí. Je myslím naprosto pochopitelné, že tento Babiš stav neventiluje. V prostředí české politiky, v situaci, ve které žije a pracuje by rodinné problémy byly vítaným soustem pro mediální řež.
Co video znamená? Nic.
Neznamená nic. Ukazuje jen pro média pikantní a pro Babiše tíživý rozměr a dopady dlouhodobého pohybu ve vrcholné politické funkci. Hledá spojitost syna AB s Čapím hnízdem, ale nenachází.
Přesto má tahle feérie výbušný potenciál. Ne v informační rovině. Ale v rovině vytváření emocí. Ve schopnosti vzedmout hladinu znepokojení, znechucení a o to jde. 
Připomeňme, že premiérovi Nečasovi nezlomila vaz policejní akce, a obvinění jeho partnerky, ale teprve uniklé nahrávky, kde jej jeho partnerka peskuje jak malého kluka. Topolánek se poroučel z politiky, když se objevily jeho nahé fotky z vilky v Toskánsku. Grosse shodila kauza bytu a znechucení, že se manželka pohybuje mezi lidmi, kteří provozují nevěstinec.
Toto znechucení vytváří živnou půdu pro emoční zkratky a rozhodování pod tlakem. Babišovo klopýtnutí, přiznání problémů rodiny může znamenat dlouho očekávaný signál k útoku ze všech stran. Kde až tak není důležitý spouštěč, jako spíše rychlá eskalace událostí, které mohou vést k jeho pádu.
Úprava poměrů a úprava kurzu
Jak Čapí hnízdo, tak i kauza kolem STB vytvořily dostatečné podhoubí pro tlak na Andreje Babiše, obvyklý ze zpravodajských her. Politika jde dostat přes peníze, sexuální úchylky a různé formy sexuální apetence, dluhy, podivné závazky z minulosti a nebo přes děti.
Jak kauza STB, tak i Čapí hnízdo tohle podhoubí vytvořila. A účinně, přiznejme.
V myslích občanů obě kauzy představují vážné přešlapy proti obecně vnímaným normám morálky, které očekáváme od politických a společenských špiček. 
Když se k tomu přidá podpora komunistů pro vznik vlády, neustálá a ryčící hysterie z ruských hrozeb, strašení z návratu komunistů k moci a podobných nesmyslů, může se část společnosti účinkováním Babiše cítit ohrožena. 
Samozřejmě, jde většinou o nesmysly. Komunisté ve vládní agendě nehrají žádnou významnější roli, svým účinkováním jen pomohli vzniku konkurenčního politického prostředí a sami za to tvrdě zaplatili ztrátou preferencí. Stejně tak i ČSSD, která na sebe vzala těžké břemeno spoluvládnutí. Za situace, kdy je strana těžce rozštěpená, má nad sebou Damoklův meč Altnerových dluhů. Kdy mezi sebou tvrdě válčí křídla, která těžila z polistopadového uspořádání s řekněme, obrozeneckými proudy, které by si přály ČSSD postavit zpět na nohy příklonem k zastupování potřebných a ohrožených; propad preferencí je viditelný. Postavení vlády, postavení případných Babišových partnerů a situace je už od počátku poměrně složitá.

Andrej Babiš se spolu s prezidentem Zemanem, ČSSD a komunisty zasloužil o to, aby v Česku vznikla nová a silná politická konkurence. Skutečná, nikoliv iluzívní politická konkurence. Už jen tento fakt jej katapultuje do historie české politiky. Protože v dlouhodobém sledu je vznik politické konkurence výhrou pro samotný princip demokracie. Babiš svůj úkol a své poslání už splnil.
Může se samozřejmě pokusit dokázat, že stát lze vést efektivněji, s větší prosperitou a důrazem na sociální postavení širokých mas společnosti. S tím do politiky šel. Ale cíle se mění. A podmínky také. Možná by bylo vhodné, kdyby svůj úkol rozdělil a využil svůj potenciál k upevnění pozic ANO.
Za situace, kdy je trvale torpédován kauzami a má to vliv i na rodinu a děti, možná přichází chvíle, kdy bude lépe svůj úřad poskytnout jinému kolegovi. Podobně jako Fico během pokusu o převrat na Slovensku minulý rok. A soustředil se jako předseda strany na dobudování struktury ANO, coby reálné politické síly, která má potenciál přežít nejen jedno volební období. Má k dispozici řadu slušných a schopných lidí, počínaje Petrem Vokřálem, kterého, připomenu, podrazila ODS v Brně, nebo Tomáše Macuru, oblíbeného a schopného politika, vedoucího Ostravu, Radka Vondráčka a další. Uvolnil by si tak ruce pro souboj s politickými oponenty, dobudoval strukturu hnutí a vytvořil zázemí pro příští volby. Kde půjde jednoznačně o to, kdo se v české politice dokáže pohybovat v prostředí nástupu technologických struktur, vzestupu multipolárního světa, dopadů kreativní destrukce, robotizace, problémů s nekontrolovatelnou migrací a strukturálními problémy evropských ekonomik, vyplývajících z technologického zpoždění oproti Spojeným státům i Číně.

Ale to je na něm.
Tuto kauzu ustojí. Otázkou je, jestli Babišův potenciál spíše nepotřebujeme v oblasti blížících se změn velkého rozsahu, než migrujícího mezi Evropou, soudy, parlamentem, řešením všemožných problémů doma i ve světě in natura. Chceme koncepci a vizi, výkon mohou realizovat i jiní.

David Martinek 
14.11.2018"

ilustrace k Davidovu článku - rok 2011, Kalouskovo ministerstvo odpouští desetimiliardy pokut za zneužité dotace: https://zpravy.idnes.cz/ministerstvo-velkoryse-odpustilo-miliardy-pokut-za-zneuzite-dotace-1k1-/domaci.aspx?c=A110620_102716_domaci_hv&fbclid=IwAR1szeguOgrHXOf0b0HO4dyoFpXrANmXIbmdeNox7becxVPhw2LuKhaI4pM Kalousek byl na demonstraci AUVA jako řečník. A vzpomeňme na odpuštění pokuty za zneužité dotace jinou ikonomou demokratického bloku -Karlem Schwarzenbergem. (viz článek Vladimíra Tišera.)

Nelituji Babiše, přihrál si jako premiér dotačních ne 50 milionů ale několik vícero miliard, jež mohly posloužit malým a středním podnikům. Republika už nikdy nebude taková, jaká mohla být.  Lidé už nikdy nebudou dělat to, co dělat mohli. Je jich moc. A pak ty strašné zajišťovací příkazy. 

Ale je otázka, zda si můžeme dovolit  znovu vládu pravice. A podle posílení pravice v komunálních volbách je třeba se přesně toho bát. 

A také je opravdu otázkou, zda takto komplikovaně sestavenou vládu semi-levicovou by byl schopen udržet někdo jiný, než právě tato autorita z ANO. //Veřejné blaho je nejvyšší zákon státu. Cicero, De legibus III.3

*****

Tohle je opravdu ošklivé, profesionální rozdmýchávač vášní na demonstraci AUVA (patrně z Milionu chvilek pro demojkracii, také podivně  financované skupiny) právě povolává Miroslavu Němcocou na Hrad za prezidentku. Tën Soros nás opravdu musí  hrozně nenávidět, něco tak pateticky dutého nám chtít inthronovat. Dav skanduje nadšeně Mirka na Hrad.   (Ti lidé jsou jak poslušné loutečky, dělají přesně to, co se jim říká, aby udělali! Podléhají davové sugesci, které vydatně pomáhá profík, který dav rozpumpovává, aby to vřelo. )

A nejstrašnější je, kolik kariérních profesionálů u nás volí jako svou činnost hyenismus. Je tomu tak proto, že pro profesionály u nás jiná kariéra ani neexistuje? 

ještě perlička:

Pavel Sántay: "Svým způsobem je půvabné, že nad působením trestně stíhaného českého premiéra Babiše se pohoršují ti samí lidé, kteří učůrávají blahem nad pravomocně soudně usvědčeným pozemkovým podvodníkem slovenským prezidentem Kiskou."

****

o globálních souvislostech Peter Hannig:   https://www.facebook.com/petr.hannig/posts/10212573907892065

a Ladislav Větvička: https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=687582&fbclid=IwAR0yGGBnZF8zteVSR5e0M__hG8-VKQLwSi5BTRPQe3yhdrSiiSC7FngOid4

A v tomto světle je ten odporný Zeman hrdina: https://www.novinky.cz/domaci/489313-zeman-jestli-padne-vlada-poverim-babise-znovu.html 

****

diskuze občanů z celé republiky k demonstraci požadující demisi  Babiše (AUVA) resp. spíše celé vlády (Milion chvilek): https://www.novinky.cz/diskuse?id=545970&articleId=%2Fdomaci%2F489203-andrej-do-krimu-tisice-lidi-na-vaclavskem-namesti-zadaji-demisi-babise.html&sectionId=8&fbclid=IwAR21SIVTOV3tvobVTfMOhuuRmiRk1zG0Bu1mj73FAKLg6Ze5tPuPmHvIjMo

****

Naděžda Bonaventurová "Seznam.cz, Novinky, Stream.cz, byly odkoupeny AMERICKOU firmou Tiger Holding Four( která patří Sorosovi) za 1,7miliardy korun. Proto tak silná propaganda proti Rusku, Babišovi a prezidentovi Zemanovi! Oficiálními vlastníky Czech Media Invest, kam patří i Blesk, jsou dvě offshorové společnosti: holandská Gruenberg Investment B.V. a britská Interscope Limited, které obě vlastní Soros." paní Bonavenurová zašila zdroj, ale je si jistttá, že Soros invesoval ze Szznamu minimáně do Seznam TV. také mi sdělila: "ona ta Interscope Limited vypadá jako webhosting a tvorba internetových stránek, a ta holandská by měla vlastnit podle článku z roku 2014 Blesk. Takže čerti vědí, kanály tam budou, ale rafinovanější." uf,  první část zprávy ozdrojovaná čásečně - je to tady:   https://www.lupa.cz/clanky/kdo-vlastne-koupil-podil-v-seznamu/?fbclid=IwAR3DAyBJ4Vn0UJqapCgdpKG7RfQ9a4MTwO9hzHnXqQWdSiHarklho3WykRo Naděžda:" je to staré.  nějaký cizí podíl tam zřejmě byl už tehdy, co se s ním dělo a děje zřejmě nedohledáme, nikde to viset nebude udou to vědět ti, co to nikomu nepovědí " 9.2.2019 Soro prý pustl Seznam a  jeho 30% převzaly neznámé firmy. 

A  proto si pro tento vypůjčím motto ze stránky Proislám: "Iblís byl velmi hodným džinem a stal se ďáblem. Umar Ibn Chattáb byl alkoholikem a stal se vládcem muslimů.  Nikdy nesuď podle minulosti" A Babiše mějme rádi. 

****

A už tu máme 17.11. Jan Červenka: "Pražští demokratičtí aktivisté statečně zvítězili nad protidemokratickými kyticemi...." hodili květiny a věnce od Babiše, Okamury a Zemana do  koše  Petr Koževnikov: "Aktivista Kaputin Otakar Van Gemund a jeho partnerka." - pozn.:  Gemund - obhajovatel a těžký podporovatel Majdanu na Ukrajině, z týmu senátora Hilšera. Společnost Slušné Česko pro změnu vyzývala Zemana, aby odstoupil nebo zemřel. 

Státní svátek jak noha, ani město ani stát lidem to podium s hudebníky nepředplatil a nepozval, a tak jsou z občanů stali demonstrující v demonstracj pravdolásky, na jejíž náklady byli vyzván, aby se sami složili na transparentní účet Festivalu svobody To je úroveň, fuj. A takhle se to má s havlilstama vždycky. For v zástupném pořadateli spočívá také v tom, že i městu si nakonec o peníze řekne, ale ne o nákladové, a všechno, co dalšího dostane navíc, si také strčí do kapsy. Plus má tento zástupný pořadatel ten efekt, že manifestace svátku skutečně není pro všechny, čili, někteří nepřijdou - už proto ne, že pravdoláska je všechno možné, jen ne sametová. A - to je ten fór, oni nechtějí, aby lidé byli pospolití, měli jako společenství nějaké kolektivní zážitky, které budou mít úplně všichni a všichni pozitivní. . Ne, není to svátek občanské střízlivosti, střídmosti a pospolitosti, účastníci jsou nenápadně vyhraňováni v pocitu výlučnosti. My a oni, zlo jsou oni a dobro je “naše” liberální demokracie. A ke spojování jsou motivováni bulvárním pokřikováním.

18.11.2018 se v pořadu OVM zbláznil Václav Moravec, podle něj je morálně pokleslé, když Babiš senior zveřejní na FB fotku svého syna pořízenou jeho společníkem na cestách! Podstatu té morální pokleslosti nevysvětlil. Šílenství a lynč neberou konce.

Václav Tomášek via FB Bedřich Vitoušek: provizorně ozdrojováno zde. http://www.skrytapravda.cz/domaci/2049-hotka-aktualita-svycarsko-pripravilo-zatykac-na-slonkovou-kubika-a-remundu-proc-seznam-a-ceska-televize-mlci?fbclid=IwAR0TUtXApN1aDplAF9UpomlFojgMqeXfS8kPLVUcarHhtbsCqnMB_1F6E-A :

"K tématu Babiš, ačkoli je to nechutné a stydím se za polovinu českého národa, tak jenom pro ty co řvou proti Babišovi. Bohužel pro Vás, měl dnes ve zprávách pravdu... Německý tisk se zabýval tou tkzv. vyvolanou kauzou a podivil se nad nesedícím datem pořízeného videa. Podivil se i nad tím, jak byla reportáž vůbec pořízena i nad tím, co bylo zveřejněno.

1) reportáž je měsíc stará
2) natáčení bez souhlasu je v Německu trestným činem a trestá se automaticky odnětím svobody nepodmíněně až na 10 let!!! s automatickou pokutou ve výši od 50.000 do 1.500 000,-€!! Ve Švýcarsku je 10 let a pokuta až desetinásobná!!!
3) tisk se pozastavil i nad tím, jak byli politici v ČR doslova připraveni na tento bezprecedentní útok
4) pozastavil se i nad zvukovou stopou, která byla trochu upravena, podle znalců až ze 60 ti procent
5) podivil se nad tím, že i video bylo tkzv. fušérsky sestříháno a zveřejněno, ačkoli podle časových stop trvalo 22min 33sec!!! Kde je zbytek?
6) Švýcarské zastupitelstvo oznámilo, že bude požadovat zákaz pobytu a pohybu těchto redaktorů v jejich zemi 
7) Švýcarsko podalo žalobu na tyto redaktory, protože Babiš - syn je švýcarským občanem a tudíž byla porušena jeho práva a teď se držte na ochranu osobních dat a práv, a to v přímé linii zdravotní - ve Švýcarsku se tyto údaje nesmí jakkoli zneužívat. 
8) Švýcarský tisk se podivuje nad tím, jak je možné, že policie v České republice ví o pobytu a švýcarské úřady plně spolupracují s touto policií i s danou osobou, že unikli informace ze spisů, které jsou brány jako Secret neboli tajné
9) Ministr spravedlnosti Švýcarska vydal příkaz k okamžité ochraně Babiše ml. a jeho matky, a vydal tkzv. příkaz k dočasné imunitě obou zmíněných občanů Švýcarska - matka se synem byli odstěhováni dnešního dne na jiné místo aniž by sdělila adresu českým policistům a justici.
Tudíž mám dojem, že si to Česká policie posrala úplně. Německo nabídlo součinnost Švýcarsku a to v plném rozsahu!!! To znamená, že tito švýcarští občané mají na území Německa stejná práva daná jim ve Švýcarsku včetně imunity a plné policejní ochrany, vzápětí se přihlásilo Rakousko, Itálie, Francie a Maďarsko. zdroj se ověřuje: http://www.skrytapravda.cz/domaci/2049-hotka-aktualita-svycarsko-pripravilo-zatykac-na-slonkovou-kubika-a-remundu-proc-seznam-a-ceska-televize-mlci?fbclid=IwAR0yOXmiFtGIVEOaWo9YAvwtNoQOornwg81ohzHJmpHACGBVGb76Cb3vl8M, Babiš potvrdil podání trestního oznámení: https://zpravy.idnes.cz/babis-kauza-capi-hnizdo-trestni-oznameni-babis-mladsi-pde-/domaci.aspx?c=A181122_134319_domaci_jadv&fbclid=IwAR3wcW-p5IQoiIxs4unEELNuP0fD8ETGpb1OKtnY-et5ICjh1yBxgeJT1ao

A ještě jednou! Světe div se, ale o reakci tisku v zahraničí, jako prasata z Čech, co si říkají novináři a ještě jiné narážky v ČR ani tečka. Spousty novinářů to komentovala slovy STYDÍME SE ZA NĚ. A já také. zrušil jsem prohlížeč seznam, email, všechno, co jen zavání seznamem.cz. Nejsem jediný... Pokud i ředitel seznamu vypustí obhajobu za tyto novináře, mám dojem, že už není nezávislý na politickém klimatu v ČR"

Bedřich Vitoušek našel text zde: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=351834432031913&set=a.107221433159882&type=3&theater&hc_location=ufi aktuálně není dostupný. Ale evidentně jde o to, že se do obrany přes drahé advokáty pustila paní ex.Babišová: http://tn.nova.cz/clanek/neublizujte-me-rodine-zada-matka-babise-mladsiho-vyjadreni.html?fbclid=IwAR2d8qO0-UM86ppxE864zc0a3gvziCFUVLIZdhr7pKpV0WS0WGQUKk9Dy8w

Babiš nadhodil zvýšení minimální mzdy na 15 200. S ohledem na slibované dorovnávání důhodů se však drží při zdi, a slubuje je do tří let Vida, vida, je to málo, ale beru to jako pozitivní signál.

Zeman se Soukupem z 15.11.2048 kauzu rozebrali velmi zkušeně, protože mají na rozdíl od čtenářů již tu zkušenost, že o nich novináři psali na základě toho, co řekli. Také jsem to jednou zažila, byl to otřesný zážitek. Výsledný článek neměl s realitou nic společného, protože jeho autorka honila senzaci, což je i tento případ. https://www.youtube.com/watch?v=aDnR6SavJzQ min 12:45

Vysvětlení Andreje Babiše v rozhovoru s Korantengem na Nově: http://tn.nova.cz/clanek/primy-prenos-vladni-krize-andrej-babis-exkluzivne-uz-dnes.html?fbclid=IwAR1-7-FvD_XNbtoDMS1xs4E0b5s-tc7RffizNV1J2liVnJQfj9MK3IBUFFQ

Karel Panuška: 

......................................................................
TĚŽKÝ ÚDĚL POLITIKA

Patří k těm, co dobře vědí,
jak prorazit do popředí.
V předvolební kampani,
má vždy srdce na dlani.
Před voliči i hřbet ohne,
už plánuje, co jim šlohne.

Plnou hubu pravdy, lásky,
vodí je pak za provázky.
Své voliče s velkou péčí,
z najivity potom léčí.
Brzo zvládne volič tance,
pod taktovkou arogance.

V parlamentu opět sedí,
hlavně platu zvýšit hledí.
V politice léta zdatný,
prý dokonce neúplatný.
Pro voliče smete drobek,
dál už na ně hodí bobek.

Co politik snášet musí,
ať si volič někdy zkusí
Chemickými pokusy,
snížit prašnost u pusy.
Také skrývat v kantýně,
flašku whisky na klíně.

K dokreslení jeho kultu,
křečovitý úchop pultu.
Nepřeruší jeho lhaní,
kolegovi nikdy spaní.
Bombarduje sněmovnu,
referáty o hovnu.

Na pranýři nešvar mrská,
rozčílením vztekle prská.
Prapor pravdy pevně třímá,
jen kolega stále dřímá.
Patří k těm, co dobře vědí,
u korýtka, jak se medí.

 

ítí......

 

****

 

A mezitím na Slovensku: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/slusne-slovensko-ztrata-moralniho-prava-organizovat-protesty-cesky-narod-pouc-se

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!
Klíčová slova: antikomunismus, Babiš, pravice, puč

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

Tvrdím, že systém musí skončit, ale může to dopadnout i dobře. Problém je, že jako by byla společnost organizovatelná pouze fašizujcími tendencemi.  

Ale přestože Babišovtti mnohto lidí vyjádřtilo podtporu, na demonstraci se asi nesejdou. 

klokan

    Naprosto prohnilá podstata zde nainstalovaného mafiánského kapitalismu musí zákonitě někde vyhřeznout. Ze sopouchu se řinou na povrch kvanta hnisu. Přetlak se sice trochu vyrovná ovšem rovnováha systému přišla vniveč. Pozvolna se se řití korupcí nahlodané pilíře státní moci. Systém, který zde byl nastolen na prchsprostém podvodu zmanipulovaných ovčanů samozřejmě musí  také špatně skončit. Kolik vlastně bačů se vyměnilo v čele naivního stáda ovcí, kráčejících na konečnou porážku ?