Roman Joch by v Afghánistánu střílel dál

lubomir man 20
18.8.2021 09:46
Je to Bidenova chyba, Američané se neměli z Afghánistánu stáhnout všichni, měl tam zůstat omezený kontingent, který by ve válce proti Talibanu pokračoval dál, prohlásil dnes na ČT 24 typický představitel oficiálního proamerického žurnalizmu u nás a jinak též ředitel Občanského institutu.

I když jsem jeho jméno už dříve několikrát zaslechl, seznámit se s jeho myšlenkami jsem dosud možnost neměl, a došlo k tomu tedy až dnes v poledne. A výsledek? Úžas! Hleděl jsem na obrazovku, poslouchal ho a divil se, že prezidentu Bidenovi ještě neporadil i to, jak početný by onen jím navrhovaný omezený kontingent, který by dle jeho rady v Afghánistánu zůstal, měl být, aniž by jej ovšem dnes vítězným duchem naplnění Talibánci během pár dní do posledního vojáka nevystříleli.

Což by dnes, kdy ovládají celou zemi, byla pro ně hračka, uvážíme-li, že dokázali – a nakonec vítězně - po dvacet let vzdorovat stotisícové americké expediční armádě.

Radu ohledně onoho počtu vojáků omezeného amerického kontingentu zůstal Roman Joch tedy Bidenovi dlužen a teď už je na ni, bohužel, vlastně už pozdě.

Škoda, Roman Joch mohl být světový, a my, jako jeho krajané, spolu s ním.

 

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.