Roman Kazda: Ten letošní předvánoční marasmus

obrazek
7.12.2017 17:04
Jen glosa k současné společensko-politické situaci. Ale velmi vtipná!

"Takový divný prosinec máme letos. Asi budu potřebovat nové brýle. Boss TV Barandov tvrdí, že prezident je majestátný lev. Já vidím starce na pokraji fyzických I duševních sil... Máme také dva premiéry a dvě vlády. Jednu v demisi a druhou bez důvěry. Vláda v demisi neprosadila některé záměry, prorože koaliční partner, hnutí ANO, hlasovalo jako jeden muž proti. Divné je, že ty stejné záměry má ted vláda "odborníků" bez důvěry, sestavená designovaným premierem z hnutí ANO. Asi hnutí ANO přehodnotilo svoje záměry. Přehodnocování je v hnutí ANO oblíbená disciplína. Už přehodnotili kodex hnutí, názor na poslaneckou imunitu, názor na spolupráci s SPD a KSČM... Předseda hnutí a místopředseda dokonce několikrát přehodnotili odpovědi na otázky v kauze Čapí hnízdo. Vypadá to dokonce, že předseda bude muset, vzhledem k rozhodnutí ÚSSR, přehodnotit I svoje tvrzení o spolupráci s STB. Majestátný lev na Hradě se tím přehodnocováním asi nakazil. Přehodnotil svoje mínění o nedůvěryhodnosti Andreje Babiše a jmenoval ho premierem. Asi bych měl také něco přehodnotit. Ale co? Nevěřím lidem, kteří něco neustále "přehodnocují". Jeden nemá zaruku, že to, co už přehodnotili, nepřehodnotí znovu. Jsem rád, že strana, kterou jsem volil, nic nepřehodncuje a drží slovo. Čeká nás hlasování v PS o vydánî premiera Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Jednou už byli vydáni. Ale kdo ví, jestli se poslanci nenakazili tím přehodnocováním. Také přijde na pořad hlasování o důvěře vládě bez důvěry. Premier to odložil na leden. Vrtá mi hlavou jestli ten odklad nechce využít k přehodnocování personálního obsazení klíčových pozic ve státní správě. Neměl by, jenže on je takový "netradiční" a pravidla a respektované zvyklosti s oblibou porušuje. Vlastně jen díky tomu došlo k tomu, že máme designovaného premiera bez lustračního osvědčení, které vzhledem ke své minulosti nemůže získat, a s trestním stíháním pozastaveným kvůli nově získané imunitě a mezinárodní ostudu. Jen v Rusku mají něco podobného. Tradiční politik by si nedovolil s takovým "škraloupem" kandidovat. No, uvidím jak to dopadne. Přehodnocovat nic nebudu, užiji si tradiční Vánoce jako obvykle. Majestátný lev ani nedůvěryhodný premiér a loutková vláda bez důvěry mi je nepokazí "

Saša Lienau: "Radiožurnál, mluví babiš. "Já já já nechci, my to nechceme, my jsme přesvědčeni, my migranty nechceme..." Pan dočasný budoucí premiér mluví tak, jako by mu tato země patřila a mluví za ní jedním hlasem. Jsem znechucena - navíc neustále vlastně tvrdí to, co dělala již bývalá vláda a navenek se pokouší udělat dojem, že on je ten zachránce země, která je již téměř za- a vyprodaná."

Koloman Džugi: "Chceme jájínky, volíme jájínky. Máme jájínky."

Autokrati se na celou důvěru mohou zvysoka vykašlat: Marián Jurečka na dotaz, co můžete udělat proti této vládě bez důvěry jako parlament?- "V podstatě nic, kromě rozpuštění sněmovny." ...A o tom jsem psala už dříve: bez absolutního veřejného znemožnění se Ano a Babiše hrozí v dalším kole voleb ústavní většina Andreje Babiše. . 

Zeman o Babišovi v roce 2011: https://www.youtube.com/watch?v=OhQwaK3nmss&feature=share 

Hudbička: https://www.youtube.com/watch?v=3DSj59tXQys

amiourful
Bioranger, členka Rómské demokratické strany, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

  Tedy cirkus již máme a ohňostroj bude.