Ropa na Kubě a vývoj pseudofosilních paliv firmami Audi a Sunfire

obrazek
7.5.2015 18:47
Miroslav Vašek: Pánbůh s nimi...nafta byla i jinde a hned jim tam dovezli "demokracii a svobodu". A proto: vývoj budu sledovat a novinky zapisovat sem. Zoráva přichází souběžně s ohlášením vyvinutí postupu výroby pseudofosilního paliva firmou AUDI. Obojí považuji za dobrou zprávu, patrně znamenají konec ropného zlomu na obzoru, jen ta povaha americké politiky mi dělá vrásky na čele. Dej Bůh, abychom si díky těmto novým objevům mohli oddechnout ještě i od tohoto. Vzpomeňme si však na zemětřesení na Haiti před několika málo lety, ukázalo se, že rychlé zotavení země z pohromy není možnél, protože to by se musel změnit tamější politický systém, haitiští aktivisté nám však odhalili, že to není možné, protože USA mají zájem na tamějších ropných ložiscích, o jejichž existneci existují průzkumy, a na jejich vyrabování. Opět jde ale o naleziště pod vodou, doufejme, že se nestane opět nějaká havárie, jako byla ta poslední v Mexickém zálivu na zařízení firmy BP (British Petroleum), která jistě stála existenci tu řádku humřích, krevetových, garnátích a ústřicových farem v Louisianě a okolí, kdyř tedy nebudeme hovořit o zničení vzácného vodního biotopu velké části moře a oceánu.

jak to vypadá  nyní - tolk let po zemětřesení 2011 na  Haiti:: http://worldtruth.tv/wheres-the-500-million-red-cross-promises-houses-for-130000-haitians-builds-only-6/

zdroj: http://www.pravda.ru/news/economics/07-05-2015/1259115-cuba-0/

"Raul Castro dnes Moskvě oficiálně oznámil, že díky kubánským a venezuelským specialistům se podařilo v Mexickém zálivu objevit náleziště ropy, které je rovnocenné s oblastí Blízkého Východu a Severní Ameriky. Jedná se o 120 miliard barelů nafty.

Překlad Google zdroje:  Kuba oznámila dostupnost ropy ve výlučné (rozuměj kubánské) ekonomické zóně v Mexickém zálivu.

Jak psala média, je podpořena výsledky výzkumu a průzkumných prací trvajících dva a půl roku kubánských a venezuelských odborníků v této oblasti. Nyní má země zájem na investicích.

"To je - obrovská výzva, protože se bavíme o ultra-hlubokých vodách, kde je složitá geologická stavb se zaručenými zásobami ropy," - řekl vedoucí výzkumu prací "Cupet" Rafael Tenreyro.

Vysvětlil, že v Mexickém zálivu má 120 miliard barelů ropy, což činí region jedním z nejbohatších pokladů uhlovodíků ve světě, srovnatelný s těmi na Středním východu a Severní Americe.

Jak již dříve napsala Pravda.Ru, americký prezident Barack Obama a kubánský prezident Raúl Castro oznámili v prosinci 2014 plány o odstranění některých omezení v obchodu, investicích a cestování, uložených USA vůči Kubě,

P.S.: Čechy si dovoluji upozornit, že Kubánci moc a moc stojí o dobré pračky, které se nerozbíjejí. Pračky tam nejsou vůbec, a zahraniční výrobci praček pro změnu začali vyrábět pračky s tzv. "kurvítky", které se spolehlivě postarají o rozbití pračy těsně po uplynutí záruční lhůty. Kubánci  také mají kromě ropy nejlepší doktory  - školí celou Latinskou Ameriku. http://theantimedia.org/cuba-first-country-end-mother-to-child-transmission-of-hiv/

http://zpravy.idnes.cz/usa-vyskrtly-kubu-ze-seznamu-zemi-podporujici-terorismus-pav-/zahranicni.aspx?c=A150529_171329_zahranicni_ert

*****

Zpráva o vývoji pseudofosilního paliva firmou AUDI: http://www.sapereeundovere.it/fine-del-picco-del-petrolio-audi-inventa-il-modo-per-creare-nuovi-combustibili-fossili-dalla-miscela-di-aria-e-acqua/ nebo anglicky zde: http://www.naturalnews.com/049571_Audi_carbon-neutral_diesel_fuel.html

 

 

Google překlad článku: Německá automobilka Audi tvrdí, že vyvinula způsob výroby motorovou naftu z ničeho, ale vodu a oxid uhličitý, položit základy pro zelené, palivo s neutrálním obsahem uhlíku.

 

Audi nazývá naftu produkovanou novým procesem "e-naftou" a prohlašuje ji za "palivo budoucnosti." Audi vyvinulo proces, ve spojení s drážďanskou energetickou technologickou společností Sunfire.

 

"Při vývoji Audi e-dieselu jsme podpořili vznik dalšího palivo založeného na oxidu uhličitém, které umožní mobilitu na dlouhé vzdálenosti s prakticky bez vlivu na klima," řekl Reiner Mangold,  hlava udržitelného vývoje produktů Audi.

 

"Použití oxidu uhličitého jako suroviny představuje příležitost nejen pro automobilový průmysl v Německu, ale také možnost uplatnit tytéž principy c jiných odvětvích a zemích."

 

Čistší a bez fosilních paliv

Nový proces zahrnuje použití vysokých teplot elektrolýzy (nad 1472 ° F) a rozkladu páry na plyny vodík a kyslík. Vodík se čerpá do reaktoru, kde reaguje s oxidem uhličitým shromažďováným buď přímo ze vzduchu, nebo jako odpadní produkt z místního zařízení  na výrobu bioplynu. Složky se zpracovávají při vysokých teplotách a tlacích, Audi říká, za použití elektrické energie z obnovitelných zdrojů.

 

Proces poskytuje formu ropy nazvanou "modrá hrubá." Ta pak může být za použití obvyklých postupů přeměněn na rafinovanou ropu rafinérskými technikami a na běžnou motorovou naftu, která se může používat buď jako exkluzivní palivo nebo může být ve směsi s klasickými, fosilními palivy odvozenými z nafty (nebo, pravděpodobně, bionafty).

 

Na rozdíl od motorové nafty odvozené ze surové ropy, nafta odvozená z nového procesu je bez nečistot, jako je síra nebo uhlovodíkové kruhy, které přispívají k dalšímu znečištění. Kromě toho palivo hoří snadněji.

 

"Motor běží tiššeji a tvoří se méně znečišťující látky," řekl technologický ředitel Sunfire Christian von Olshausen.

 

Audi a Sunfire již vybudovali speciální zpracovatelský závod, který se očekává, že k výrobě 3000 l (asi 800 galonů) "E-dieselu" v průběhu několika příštích měsíců.

 

Při oficiálním zahájení palivo natankoval německý ministr školství a výzkumu Dr. Johann Wanka do svého Audi A8.

 

"Tato syntetická nafta, vyrobená za použití oxidu uhličitého, je obrovský úspěch pro náš výzkum udržitelnosti," řekl Wanka. "Pokud se nám podaří vytvořit rozšířené používání oxidu uhličitého jako suroviny, uděláme tak zásadní příspěvek k ochraně klimatu a účinnému využívání zdrojů, a dáme základy" zelené ekonomice " současně."

 

Era čistého paliva v nedohlednu?

 

S rostoucí cenou ropy a rostoucími obavami nad dopady změny klimatu používáním fosilních paliv, se firmy snaží nalézt alternativní způsob, jak spalovat pohonné hmoty vozidel. Audi také začalo produkovat formu syntetického metanu, údajně šetrnějšího k životnímu prostředí, v roce 2009 pro použití ve vozidlech poháněných plynem.

 

Další nedávný pokrok v ropném průmyslu pohonných hmot pocházelo od výzkumníků na Yale University a University of Bath, kteří oznámili objev nového katalyzátoru, který by mohl umožnit  mnohem účinnější a tudíž méně nákladnou výrobu vodíku jako paliva.

 

Všechny současné techniky pro výrobu vodíkového paliva jsou neuvěřitelně náročné na energii. Zatímco použití katalyzátorů může snížit potřebnou energii, všechny známé katalyzátory degradují rychle.

 

Bohužel, nově objevené katalyzátor je vyroben z neuvěřitelně vzácného materiálu iridium. To znamená, že je důležité zjištění, že jde o méně praktický rozvoj a jsou více perspektivní oblasti pro další výzkum.

 

Podle výzkumníka Ulricha Hintermaira má vodík velký potenciál jako palivo čistého vozidla, protože nabízí způsob, jak uložit energii generovanou ze zdrojů, jako je slunce a vítr. Energie z těchto zdrojů by mohla být použita k rozkladu vody na vodíkové palivo, které by pak mohlo být spáleno a použito k pohonu vozidel nebo jinak.

 

"Vodík je fantasticky všestranný a šetrný k životnímu prostředí jako palivo "  řekl Hintermair, "nicméně, aplikace na vodíkový pohon jsou jen tak " zelené " jako bude vodík, na kterém poběží. V současné době je více než 90 procent vyrobeno z fosilních paliv."

*****

8.6.2018 Firma Billa Gatzese už ze vzdušného CO2 umí biopaliva také: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/veda/2504086-firma-billa-gatese-predstavila-zarizeni-ktere-umi-odsavat-co2-ze-vzduchu-dela-z-nej

související článek: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/co-musi-lide-vedet-eolo-revolucni-auto-077-eur100km-je-fuc-proc 

Vojtěch Razima, Jiří Trnka - biopaliva, debatní klub - zaměřeno na řepku: https://www.youtube.com/watch?v=ebunxZbfw5o 

http://hlidacipes.org/biopaliva-ma-pravdu-babis-nebo-kalousek-a-v-cem-lze-jureckovo-ministerstvo/ 

 jeden objev "nesvobodné" muslimské dívky, co "nesměla studovat": http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/65924/egyptska-divka-vymyslela-jak-promenit-plast-v-biopalivo-usetri-to-desitky-milionu-dolaru-rocne.html 

http://orgo-net.blogspot.co.at/2015/07/na-zemi-je-dostatek-ropy.html  

Ropa je obnovitelný zdroj energie. Rusové to vědí už hodně dlouho, dělali nějaké výzkumy.

 

 Neničte Alláhovy dary, m vzdejte se fosilních paliuv, apeluje muslimská elita: http://zpravy.e15.cz/zahranicni/udalosti/muslimsti-intelektualove-nenicte-allahovy-dary-vzdejte-se-fosilnich-paliv-1219592#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

 

3.1.2016 Během podzima 2015 bylo olášeno smníření mezi USA a Kubou a nyní se prezident USDA chystá na oficiální návštěvu Kuby, aby bylo oteplení vzájemných vztahů oficiálně stvrzeno, 

 

22.10.2016:  Také se přišlo na  to, jak změnit CO2 na  etanol. A na ten  se dájezdit  také! : https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=418308&sznu=hILJMVt1FOtmiYxv Vojtěch  Václav  Pour: Politička Strany zelených Lövinová v rozhovoru pro deník Aftonbladet vyzdvihla německou nezávaznou rezoluci, která žádá EU, aby zakázala používání aut se spalovacími motory od roku 2030.Ta paní se asi špatně vyspala . . . zelení magoři! https://www.novinky.cz/auto/418361-svedsko-chce-v-cele-eu-zakazat-auta-na-spalovaci-motor.html 

26.6.2017: Prognostik JParsley prognozuje:

Až se ekoblbci dozví, že elektřina neroste na stromě a že těžba litia a následná recyklace je daleko nákladnější, složitější a rovněž pro přírodu horší, než využití ropy, což je nadále největším úspěchem lidstva v jeho existenci, tak přijdou na řadu BI modifikace budoucích-letos představujících se motorů od Volkswagenu. 
Tesla bude brečet, protože si jí nebudou kupovat už ani startapisti za vysomrované prachy.
Deutsche Engineering, je prostě top a je vtipný už dnes sledovat jak jsou o 5 let napřed jen ve vývoji. 
Jo a RIP Volvo.
Za 5 let tento status budu sdílet. Uvidíte sami.

Ela Nakamura

 

"Přítel mi totiž přeposlal článek z Britských listů o energetické (naftové) spotřebě světa, zvláště USA jako největšího Otesánka (USA mají méně než 5% světové populace, ale spotřebují zhruba 26% světové spotřeby ropy. Registrují 25% světového počtu automobilů, ale jejich výfuky proženou 40% světové spotřeby benzínu a motorové nafty. Svět spálí v silniční dopravě 55% celkové spotřeby ropy, ale v USA tento podíl činí neuvěřitelných 70%, takže 18% světové spotřeby slouží automobilové dopravě ve Spojených státech)."
(Odchyceno z internetu ze stránky Astrosféra)
Víte, že by možná nebylo marné, kdyby ty USA konečně padly?

 

 

4.1.2019 Energie slunečníého sětla může  být zachycena v kapalině jako v baterii:  https://www.mnn.com/earth-matters/energy/stories/scientists-transform-sunlight-liquid-fuel-can-store-18-years?fbclid=IwAR1YzrDytdCkq93puW2hHHXI_n0d3Ct6QnnXB7qraBSmzpGsqvHpLtTsYO8

 

 

A JAK TOMU BYLO A JE NA HAITI: https://www.youtube.com/watch?v=4PeO0SfCw5s a co postavil Červený kříž na Haiti za skoro půl bilionu dollarů? Šest domů! http://www.huffingtonpost.com/2015/06/04/red-cross-haiti-report_n_7511080.html?ncid=engmodushpmg00000003 a česky: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/cerveny-kriz-na-haiti-z-daru-pul-bilionu-dolaru-zbudoval-sest-domku

 

9.3.2019 Padouch Cheyne zjistil, že na Golanech je ropa: https://www.businessinsider.com/israel-grants-golan-heights-oil-license-2013-2?

 

10.11.2019 V Íránu objevili¨obří ropné pole: https://eurozpravy.cz/zahranicni/blizky-vychod/v-iranu-objevili-obri-ropne-pole-s-53-miliardami-barelu-ropy.bda645a7/?fbclid=IwAR2Roexe2ehHb3HbYYFi6Barxeifrpila1hsU9uNw16lpYBARu1HM-6_aNc

 

19.11.2019 Bašír Asad to v současné době kradení ropy Sýrii vidí s USA také tak: https://vimeo.com/373918737?ref=fb-share&1&fbclid=IwAR3CHkotcdVet_rDaf-p0_gHKXPWInjxC_1v2easSu2uE1y853sCbd8fROI

 

21.11.2019 Francouz vyrobil stroj, který mění plasty na diesel a benzín: https://thisblowsmymind.com/french-scientist-creates-machine-that-turns-plastic-into-diesel-and-gasoline-fuel/?fbclid=IwAR2a8X0gjDeXvY1RzdpRIUImYFLFb71a8vn51IElzOtPQTgtqN46DqGFj9Y

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes tlačítko Kateřina Amiourová - blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.