Rouškování po česku, aneb zase za vše může ďábel Babiš

maska černá
20.3.2020 09:18
Mnohokrát se ukáže, že věci na první pohled hodně složité, jsou v podstatě neuvěřitelně jednoduché až přímočaré. Dnes je snad nejfrerkventované slovo rouška, o něco méně už respirátor a samozřejmě - koronavirus. Nákaza, nemoc, infekce. Zdravotníci jsou, naprosto bez ironie a nadsázky, největšími hrdiny těchto dnů.

Bezesporu jim, zdravotníkům, hygienikům, všem těm lidem, kteří jsou úplně v té první linii naší současné války s koronavirusem, patří velký dík a obdiv. Bez patosu, bez světýlek kamer a lesů mikrofonů, jenom prosté, obyčejné lidské poděkování. To jejich obrovské nasazení a postupné vyčerpání, únava, kterou překonávají a snaží se fungovat, je obdivuhodné. 

S nemenším nasazením se starají o zvládnutí této situace i ti, kteří nám vládnou, které jsme si k vládnutí řádně zvolili, svobodně, demokraticky. Přesto, že tak složitou a náročnou situaci nikdy neřešili, nikdy nebyl v naší novodobé historii ani náznak toho, že by mohla vzniknout. Jistě, pamětníci pamatují na doby minulé, minulý režim, kdy bylo obyvatelstvo připravováno na různé apokalyptické situace, od dětí školou povinných počínaje. Říkalo se tomu civilní obrana. S novými pořádky, po roce 1989, ale šlo toto vše vniveč, do kopru přímo, nastal radostný kapitalizmus, kde na takové "buzerace" nebyla vůle ani čas, o penězích ani nemnluvě. Ty peníze se přec potřebovali někde jinde, začalo se s nimi zacházet podstatně jinak. Nějaké opatření proti možným krizím, i těm zdravotním, to nebylo na pořadu dne, to bylo doslova označováno za komunistickou zvůli a přežitek.

Zásoby ochranného zdravotnického materiálu byly likvidovány, začalo se žít teď a dnes. Vždyť všechno bude, máme vzkvétající kapitalizmus, ruky trhu makaly, nic nebylo nemožné, svět, Evropa se nám otevřela a kamióny začaly svištět po našich čím dál ubožejších, protože najednou neudržovaných, dálnicích jak vítr. Co dnes není, zítra bude, vždyť naši kamarádi, přátelé nejvěrnější na západě nás v ničem zlém nenechají. No aby ještě ano, když jsme jim velkoryse a přívětivě přenechali výrobu mnohého, co bylo pro nás důležité a nutné. A klidně ať si tu výrobu odvezou i mimo republiku, vždyť to je dnes vlastně za humny a budeme to mít jako doma. No, povídali, když nám hráli ...

Nějaké zásoby, prosím vás, na co? Vždyť v nich leží líně peníze, které nemakají a nevytváří zase další, na co to je, že? A beztak se stát nic nemůže, vždyť nás chrání naši ideologičtí osvoboditelé a i kdyby přesto něco, tak nám pomohou, slíbili to. Prozíravější šéfové, hlavně ti ve zdravotnictví, si navzdory proklamacím o zbytnosti, nějaké zásoby přec vždy uměli zařídit, ale těch, jak se ukázalo, bylo jak šafránu. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Drsna-slova-zachranare-Spitaly-jedou-na-zisk-z-veci-ve-skladu-nic-nemate-Takze-se-ted-divime-ze-nemame-rousky-617209

A ejhle, přišel koronavirus. Jistěže nejenom k nám, my jsme byli až několikátí v řadě, přesto ani ty signály zvenku nepřiměly většinu šéfů zdravotnických zařízení, aby zbystřili a začali se chovat jako opravdoví šéfové, manageři. Asi v duchu toho nějak bylo, nějak bude. Tak se začaly dít věci. Začalo rouškování po česku. Různí keťasové zavětřili, ucítili dobrý byznys, ale co je nejhorší, zjistilo se, že vlastně nic nemáme. Alespoň né v potřebném množství. A začalo být zle.

Hledání viníka nebylo ani dlouhé, ani těžké. Za všechno zlé přec může kdo? No Babiš, ďábel největší, co vyhrál volby. Špatně plánoval, špatně nakupoval, špatně zásoboval, špatně distribuoval. A to by bylo, aby ho nedostali na rouškách, když už na nic jiného, a že toho bylo! Že to je blbost na kvadrát? No a co, každá situace dobrá, každá rouška se může hodit.

Že nás podrazili kamarádi, bratři až pro někoho, přátele nejlepší na západ od Aše, postnacistické Německo, které nám v rámci svého pocitu nadlidí zabavilo objednané a zaplacené zásilky i roušek, se tak nějak cudně upozaďuje, mimochodem. A nebyli jsme takto podraženi, zákeřně okradeni, jenom my, ale i některé další státy Evropy. Nadčlověk němec přec musí být chráněn daleko víc, než kdokoliv jiný, že ... I za cenu, že to těm jiným sprostě postnacistické Německo ukrade. A jak řekla Merklová, oni musí dohlédnout, aby ten materiál byl ve správných rukou. Rozuměj - v jejich.

Řeší se ale vše, ty roušky především. Porůznu. Dlouhé povídání by to bylo. Čína, Hřibovému hlupství navzdory, nás v tom nenechala, občané šijí jak o závod, Hamáčkovi byly přenechány zásluhy a ovace ve stoje, antibabišovští senátoři, v čele se svým trapným a ťulpasovským novým předsedou si vyejakulovali svoji žluč a nenávist, aniž by hnuli prstem pro jakékoliv smysluplné řešení krize. Naše - jejich už ČT doslova doluje z ředitelů nemocnic (ano, těch, co nebyli schopni se nikterak předzásobit) plačtivé žalování, jak NIC, ale vůbec nic nemají a jak jim to ten Babiš nedovezl, nadal do skladů a co že si teď mají počít, ubožáci.

Rouškostory ale už snad nebude tak v kurzu, doletí-li plná letadla tohoto drahého zboží na naše letiště, dosednou-li tady, u nás a né o pár stovek kilometrů na západ, což se dnes snad ani nedá vyloučit.

Nové teze o tom, jak vláda a premiér jmenovitě ohrozil a ohrožuje zdraví občanů, už se vyrojily. Není nutné uvádět, od koho. Prostě ten antibabišizmus funguje a je také zhoubný, je to nemoc jak lepra a beztak že sežere ty napadené dřív nebo později. Prozatím tihle postiženi jenom přilévají olej do ohně a tu vodu do loďky, zatímco jiní, naprostá většina, hasí a vylévají. Jak to trefně a po pravdě řekl pan prezident.

Je třeba si před volbami a o volbách dobře vzpomenout a roztřídit politiky na přilévače a záchranáře. 

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.