Rovnější Rom Banga si myslí, že je bůh a je mu naprosto vše dovoleno

banga
6.8.2020 08:33
Netrvalo to zase ani tak dlouho a už je to tady. Nevyvěsíš-li vlajku určité, protežované menšiny, momentálně silně pozitivně diskriminované, si "rasistické prase". Začíná se i sem, k nám, přelévat zpoza oceánu šílenství hnutí Black Lives Matter, v upravené podobě Rom Lives Matter, a bossům integračních, začleňovacích, bohatě ziskových romských neziskovek se začíná opět pšenka zelenat.

Je zde ale oprávněná obava majoritní společnosti řadových občanů, že zase jde jen a pouze o dobře hrané ideologické divadlo, hraním kterého je před každým ztažením opony snaha, opakovaný a již obehraný cíl - další dotace, granty, peníze, prachy, vejvar.

Státe, Evropská unie - uvolni, dej, přiklepni zase nějaká ty groše navíc, vždyť jsme chudáci, diskriminovaní, bojujeme za naše lidi. Stejně, jako třeba "bojují" ty organizační výbory LBGT komunity, které potřebují a také dostávají kulaté miliony eur z EU („Na neposledním místě musím zmínit zároveň i financování, protože každý rok přidělujeme více než 4 000 000 eur v různých grantech, ať už na podporu činnosti organizací, které pomáhají LGBTI lidem, jako třeba Czech Pride, ale i na organizaci různých konferencí, případně zpracování materiálů, které potom mohou být šířeny ve všech zemích Evropské unie,“ - https://www.parlamentnilisty.cz/…/Cesti-lide-to-je-problem-…) a nějaký ten milion korunek třeba i od Magistrátu v Praze.

Prostě také "diskriminovaná" menšina, a když oni, proč ještě také (ke všem už řadu let vypláceným různým dotacím a grantům ve stovkách milionů od státu) my ne, že ano ... Vždyť také budeme pořádat, organizovat nějaké konference, zpracovávat nějaký materiál a šířit ho, pomáhat lidem, bla bla bla. A ty stovky milionů, co dnes dostáváme od státu, proč je nedostávat taky ještě od EU v eurech, to dá rozum přec.

Začíná to pokyny, výzvamy k vyvěšování vlajek menšin, kde to skončí? Bude se muset i tady majorita omlouvat za to, že je jiné barvy pleti a má jiné hostoricko kulturní návyky, že je vůbec majoritou? Budeme muset za chvíli líbat Romům boty? A když ne, budeme nazývány bohorovným bosem romských neziskovek Bangou "rasistickými prasaty"?

Holokaust byl bezesporu strašlivá tragedie, kruté a nelítostné zvěrstvo německých nacistů na VŠECH, kterých se týkal. Na Židech, Slovanech i Romech, ale i na jiných národech a etnikách lidstva. Trpěli všichni stejně. Proč je ale zase někdo i mezi těmi obětmi rovnější? Židé, Slované, ale i ti ostatní byli snad něco méně, než Romové? Proč se musí vyvěšovat zrovna vlajka Romů? A proč je někdo, kdo neuposlechne "výzvy" nějakých romských aktivistů, hnedle arogantním a sebestředným, namyšleným cenzorem Bangou nazýván "rasistickým prasetem"?

Život každé lidské bytosti je stejně důležitý, hodnotný a zaslouží si ochranu, důstojný život. To, že někteří lidé si od jiných lidí, většiny, nezasloučí úctu, obdiv a a respekt za to, jak ten svůj život ve společnosti žijí, co té společnosti přinášejí a co z ní čerpají, dostávají bez jakéhokoliv vlastního přičinění, vkladu, je obrovský problém k polemikám, diskuzím a především k řešení.

Vyvěšováním vlajek a napadáním většinové společnosti, nekompromisním a vulgárním až žádáním od ní dalších a dalších ústupků, nucením jí k nějakým smyšleným a vykonstruovaným omluvám za něco, co se nikdy nestalo, anebo za něco, co současná společnost nezavinila, je cesta do pekel destabilizace, nepokojů a rozvratu. Zrovna tak žádosti minorit o statut výjimečnosti, nezasloužené a nepodložené "rovnější" a výhodnější zacházení s jejími členy, snaha a namnoze doslova vynucování si nadstandardních materiálních požitků, pro řadové členy většové společnosti nepochopitelných a nepřijatelných. https://www.parlamentnilisty.cz/…/Banga-v-akci-Jste-p-ase-v…

Né starosta obce Libomyšl, odmítající vyvěsit Romskou vlajku, ale vy, pane Bango jste rasistické prase, vynucující si nevybíravými způsoby, arogantně nějakou pomyslnou úctu a bezpodmínečnou podřízenost majority, která vám ani omylem nepatří. Jako boss, doslova, romských neziskovek, čerpáte od státu neuvěřitelné peníze na začleňování romského etnika do většinové společnosti, ale za těch mnoho let, co ty peníze čerpáte, nemáte žádné výsledky, mnoho Romů nemá ani tušení, že se na nich vlastně přiživujete. Přesvědčit o tom byste se mohl, kdybyste zavítal do některých vyloučených lokalit a po pravdě jim sdělil, kolik jste za posledních pár desítek let dostal na to, abyste jim zařídil lepší život. Mám za to, že byste nestačil zdrhat ...

Ne, nebudeme se vám klanět a líbat vám boty, pane Bango, ani nikomu z vašeho etnika, není k tomu žádný důvod, právě tak jako k vyvěšování romských vlajek, nejste o nic víc jako všichni ostatní lidé, občané této země. Vaši donebevolající bohorovnost a aroganci si strčte za klobouček, máte tady stejná práva i povinnosti, jako každý jiný. Nic navíc. 

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.