Rozumbradování o právech migrantů

azylove zarizeni zaber ct
17.9.2015 10:55
V posledních týdnech se stal často vídanou tváří ředitel Organizace pro pomoc uprchlíkům Martin Rozumek. Vystupuje jako obhájce migrantů zadržených na našem území a mluvčí jejich často nestandardních požadavků. Téměř vše, co dělají orgány českého státu, a to nejen v zájmu naplňování funkcí státu a jeho bezpečnosti, ale i celé Evropské unie, je jeho ústy podrobováno kritice. Není příliš třeba konkrétně připomínat všechna jeho slova. V České televizi jsou „všudepřítomná“ jednoduchá řešení, která Rozumek předkládá, i kritika českého státu.

Není bez zajímavosti se podívat na webové stránky Organizace pro pomoc uprchlíkům, které M. Rozumek šéfuje. Zejména na seznam podporovatelů, kde mimo jiné najdeme: Ministerstvo vnitra ČR, Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstvo zahraničních věcí ČR, Plzeňský kraj, Jihomoravský kraj, Jihočeský kraj, Magistrát hl.m. Prahy, Město Plzeň.

Rozumkova organizace na jednu stranu pobírá od státu finanční prostředky, nikoli vytištěné jmenovanými institucemi, ale peníze plynoucí z vybraných daní, na stranu druhou prakticky vše, co stát v souvislosti s migrační vlnou dělá, je špatně. Organizace pro pomoc uprchlíkům by nejen z důvodu, že stát je k ní štědrý, měla v první řadě uprchlíkům, v jejich zájmu, vysvětlit pravidla hry, která v evropském prostoru platí.

Rozhodně k tomu patří, že některé věci není možné vyžadovat, tím spíše agresivním chováním, že na naše území zpravidla přišli ilegálně, že osobní doklady prokazující totožnost se nevyhazují a že snímání otisků v takovém případě je normální, že lékařské prohlídky jsou i v jejich zájmu, že zařízení pro uprchlíky nikdy nebudou hotely s pěti hvězdičkami s péčí pokojských a číšníků … až k tomu, že když už na cestu vzali děti, mají se jim věnovat.

Zdá se, že spolufinancování Organizace pro pomoc uprchlíkům je takovým krmením kukačky ve vlastním hnízdě. Kukačka tyje a vlastní mláďata potom vypadnou z hnízda.

 

Ilustrační snímek z vysílání ČT


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Byl bych rád, kdyby tady někdo publikoval onen dlouhý seznam ČESKÝCH neziskových organizací, zaměřených na utečence, uprchlíky a podobnou společnost. Pokud sledujete TV, tak zjistíte, že každý den tam vystupují další blahotvorné figury.  Také bych rád věděl, co je tady oním pojmem "neziskovost". Tipuji, že si onu nespecifikovatelnou  péči (kterou nelze kvantifikovat) může ona neziskovka odečíst z daní.

Nomen omen. ROZoUMEK. Co si přát v českých luzích a hájích více? Když už je průšvih, nastoupí komik.

Vimmer Petr

Díky.