Rusnok "bílým" vtipálkům podrazil nohy

obrazek
9.12.2013 12:06
Kdysi dávno jsem slyšel vtip, jehož cílem bylo zesměšnit Romy. Zněl přesně takto: Cikánka během filmové představení vstoupí do kinosálu a zvolá: "Aranka, choc domů, zomrela mama". A z hlediště se ozvalo: "Ta ma sere! Zrovna teraz umre keď dávajů taký pekný film!?".

Nepochybně si autor tohoto vtipu neuvědomoval, že mu jednou  jeho rasistické stereotypy, takřka identickou reakcí na skon člověka a použitým slovníkem, nabourá premiér Rusnok. Nic na tom nemění fakt, že  jsou jeho slova  omlouvána pro mne průstřelným argumentem, že  se jednalo o soukromý rozhovor, který Česká televize neměla zveřejňovat. Nesouhlasím s tímto názorem i z toho důvodu, že si dnes už může každý kdo chce  představit, jakými slovy by mohli být častováni nezaměstnaní či sociálně slabí, pokud by se v časové tísni na mimořádné schůzí vlády, která by narušila naplánovaný program jejích členů, měly  řešit sociální problémy. Pokud se  v kontextu úmrtí světově uznávané osobnosti naši politici oslovují "ty vole", jako kdyby se znali od školních let, pak raději nechci vědět, jak se mimo zorný úhel veřejnosti  vyjadřují v jiných vypjatých situacích.

Přesto je na zveřejněné sněmovní slovní kreaci členů vlády něco pozitivního. Ukázalo se, že by se naši rasoví mravokárci etnických menšin  měli mírnit, neboť naši vládní zástupci, byť pocházející z "vhodné" etnické majority, ukázali, že to co dokáží ve vtipech zesměšňovaní Romové, dokáží levou zadní také. A když už se prostřednictvím Rusnoka  předvedli v tomto světle, pak není od věci připomenout, že se najdou ve vrcholných funkcích lidé, kteří sice nekradou šrot, ale zřejmě jenom proto, že se dají bez kapky potu nakrást z veřejných prostředků miliony. Kdyby tuto možnost neměli, pak by řadoví zloději kovů, tedy i Romové, nepochybně utřeli nos. Díky více jak dvaceti lety beztrestného rozkrádání státu, by jim VIP "Janouškové" nenechali ani jedno výko od kanálu. Prozrazená Rusnokova mluva je tak jen dalším zrcadlem, do kterého by se měli naši etničtí nafoukanci podívat, jestli je jejich nos, dnes obrácený k obloze, nasměrován správně.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.