Rusové ukázali, jak se má pomáhat uprchlíkům

klavesnice stvan
13.9.2015 11:42
Již nějakou dobu se hovoří o ruských leteckých dodávkách do nešťastné Sýrie. Mluví se o zvyšující se vojenské přítomnosti Rusů a naše média i o tom, jak to vadí našim spojencům v NATO. O čem se ale vůbec lidem pravda neříká je skutečnost, co ta ruská dopravní letadla do Sýrie také přivážejí.

V sobotu 12.září na syrském letišti v Latakii přistály další ruské Ruslany. Přivezly humanitární pomoc. O co šlo konkrétně? Na palubách strojů byly poslední dodávky všeho potřebného pro postavení uprchlického tábora. Stany počínaje, nádobím konče. Přitom se předpokládá, že tábor budou chránit a obsluhovat syrské orgány a pojme něco kolem 2000 uprchlíků.

Do budoucna je Rusko připraveno vystavět zhruba desítku analogických táborů, jejich přesný počet bude upřesněn s ohledem na vývoj humanitární situace.

Vše nasvědčuje tomu, že Rusko opětovně přijalo rozumné a humánní rozhodnutí. Místo evropského postoje s dlouhými týdny neplodných hádek o tom, která země je připravena přijmout utečence a v jakém počtu, nabízí Moskva střechu nad hlavou a stravování obětem občanské války přímo na území Sýrie.

Tak čí přístup je lepší a operativnější?

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.