Rychetského lži a bohorovnost

pinokio 2
13.11.2019 08:27
Již nějakou dobu lze pozorovat u nás prazvláštní jev, který v žádném případě nebudí důvěru občanů ve spravedlivost, nezávislost ale hlavně nezaujatost nejvyšší justiční instituce, Ústavního soudu pod vedením Pavla Rychetského.

Mnohdy to vypadá tak, že náš Ústavní soud je čistě ve službách opozice, různých aktivistů, politických neziskovek, AntiZemanovců a AntiBabišovců - to jest těch, kteří nerespektují výsledky voleb a nejradši by svrhli vládu i prezidenta.

Poměr politických sil v Parlamentu, z toho plynoucí většina, která přehlasuje, logicky, opozici, menšinu, je ším dál častěji negován jednoduchými výhrůžkami (ale i konkrétními už rozhodnutími) podáním ztížnosti k Ústavnímu soudu. A Ústavní soud, opravdu zjevně ve službách této opozice, rozhodne proti regulérnímu hlasování poslanecké sněmovny.

Nakonec, sám předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský se na veřejnosti, naposled v pořadu ČT24 rozhovořil, jak to funguje a jaký on je (se svým Ústavním soudem) všemocný a jak de facto ON rozhoduje jako nejvyšší instance o všem v tomto státě "Předseda ÚS ... jmenoval, že jeho instituce oplývá velkými možnostmi. „Můžeme zbavit prezidenta jeho funkce, můžeme zrušit rozhodnutí jakéhokoli orgánu ve státě,“ https://www.parlamentnilisty.cz/…/Siri-se-tu-strach-z-uprch…

Co z tohoto vskutku "skromného" vyjádření ústavního soudce Rychetského plyne pro občany, voliče? Volte si jak chcete, zvolte si koho chcete, to JÁ a můj soud rozhodne, jak a co se bude tady dít. Není bez zajímavosti, jak pokračoval, v podstatě v instruktáži, jak si zařídit, aby mohl, mohli na ÚS rozhodovat dle přání nespokojenců s většinovým rozhodnutím Parlamentu nebo jakéhokoliv orgánu ve státě - "... dodává, že Ústavní soud „je za zavřenými dveřmi a zevnitř není klika“, čímž Rychetský mířil k tomu, že ústavní soudci musí čekat, až k nim daný podnět dorazí. Připustil i možnost omylu ÚS a vzpomenul na svůj starší citát: „Ústavní soud má vždycky pravdu, i když se mýlí.“

Takže jasná zpráva pro opozici, menšinu, aktivisty, politické neziskovky, AntiZemanovce a AntiBabišovce - podejte nám podnět, my to pro vás zařídíme. Nějaká demokratická většina, pchá, na tu .... Bílý tesák, jsem tady JÁ, jsme tady MY, Ústavní soud ...

Pan Rychetský se ve své bohorovnosti rozhovořil, přímo pobuřoval i nad jinými politickými problémy dneška. Mimo jiné, jsme prý frustrovani, z naší společnosti se prý vytratila solidarota a humanizmus, dokonce " ... si přisadil, že se zde šíří i „strach z uprchlíků, které tady nemáme, a strach z islámu, který tady nemáme“, " ... že česká společnost není ochotna přijmout „jakoukoli lidskou bytost, která utíká před terorem a násilím“.

Milý pane Rychetský, opravdu si myslíte v tom svém paláci bez kliky zevnitř, že tady nejsou žádní uprchlíci? Tak si zjistěte fakta od cizinecké policie, prosím. Anebo by stačilo zajít občas večer na Václavák, třeba ... Že tady není islám? Zajeďte si do Teplic, zjistěte si kolik mají po celé republice modliteben, že jsou u nás legálně organizovani atd.

Pokud ale tento rádoby "slovutný kmet", předseda Ústavního soudu, má za to, že tady nejsou žádní uprchlíci, jen načase tvrdě zakročit a zrušit, zlikvidovat všechny ty politické neziskovky, víc jak bohatě dotované státem (a že jich není málo), které mají v popisu své činnosti pomáhat, integrovat - začleňovat, starat se o uprchlíky. Stojí daňové poplatníky desítky, stovky milionů, ne-li i jednotky miliard ročně, proč jim to stát dává, když tady nejsou ti uprchlíci?

Náš stát, naše společnost, daňoví poplatníci potažmo, nejsou, pane Rychetský, málo solidární a humánní. Posíláme, dáváme, darujeme ročně daší stovky milionů až jednotky miliard do oblastí, kde jsou nepokoje a regionální války. Někdo ty peníze předtím ale musí vydělat, vytvořit ty hodnoty, že ... Ale i do Afriky třeba, kde na ty peníze (které se tam teda už dostanou a cestou se nerozkutálí porůznu) čeká s nataženou dlaní další miliony lidí, neschopných se o sebe postarat. Zjistěte si, zase, fakta, pane Rchetský, než začnete plivat zase na občany této země.

Migrace není zdaleka jen o potřebných a chudácích. Převážně je o ekonomických migrantech a tvrzení Rychetského, že všichni utíkají před terorem a násilím, je krutě lživé. Velká většina migrantů sem, do Evropy, naopak ten teror a násilí přináší. Viz Švédsko, Německo, Francii, Itálii, ... Ty tisíce znásilněných, zavražděných, zbitých obyvatel od migrantů, to je snad fake news? U nás to odnesla, zatím, jenom jedna ubohá mladá dívka, surově znásilněná migrantem z Afriky. Ale nemáme se bát, vždyť to je jenom taková šlamastyka, že?

Přestaňte lhát, pane Rychetský a přestaňte si hrát na boha. 

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Václav Semerád

Kqaždý má u nás právo na vlastní názor. I Miliony chvilek proti demokracii, i Rychetský.

Ale nikdo nemá právo na vlastní FAKTA. Ani Rychetský! Natož Letná.

Jiří Volný st.

Čaputová, Moravec, Rychetský. Brrr, jedovatý kokteil, děkuji, nechci.

novotny

Po včerejším rozhovoru s ředitelem ústavního soudu v moravcovitém pořadu na ČT24 pro mě tak nějak vyplynulo, že demokracii u nás hlídá ústavní soud a chvilky pro demokracii. Nebýt jich, tak je demokracie ztracena...