S Andrejem k holocaustu

obrazek
5.9.2016 19:54
Aktuálně.cz: „Byly doby, kdy všichni Romové pracovali,“ řekl ministr při debatě s občany. „To co píší v novinách, ti blbečci, že tábor v Letech byl koncentrák, to je lež, byl to pracovní tábor. Kdo nepracoval, šup a byl tam.“ na ilustrativním obrázku anketa ze serveru TV NOVA.("Měl by se Andrej Babiš omluvit za své výroky o Romech a o romském táboře v Letech?") Rómové z té obce na šľuknovsku, kde padla tato slova, se rozčilovali také, že je ministr osočil, že neposílají děti do školy, přičemž byl první školní den a děti prostě přišly ze školy brzo.

Byl to Paul Polansky, kdo ve vvvsvé knize popisuje, že orličtí  Schwarzenbergové měli starosti se svým polomem  dohodli se s nacist na zřízení römského pracovního tábora, protože Römové bli zdaleka nejsilnější a nejpracovitější vchlapi, které šlo v té době sehnat. Kdo by si chtěl přečíst knihu Polanského o Letech - zde: http://www.lety.info/cs/

Jak to bylo v Letech dále, o tom následující video: https://vimeo.com/181291225   Mimochodem,  čeští dozorci patřili k těm nejhorším.

Ještě nedávno se ve Francii chodilo do důchodu v 55 a mají 35 hodinový pracovní týden, v Polsku nejnověji snížili  věk odchodu do penze na 60 let http://www.cas.sk/clanok/475265/polsky-parlament-znizil-vek-odchodu-do-dochodku-do-penzie-uz-od-60-rokov/, v Británii je nyní dovolená 7 týdnů, ve Finsku mají záladní nepodmíněný příjem a právě si ho pro chudé schválili v Ontariu (http://www.rozhlas.cz/plus/svet/_zprava/kanadska-provincie-zavadi-zakladni-nepodmineny-prijem-chudym--1671057)a ve Švédsku si právě odhlasovali šestihodinovou pracovní dobu (http://a2larm.cz/2016/09/svedsko-zkracuje-pracovni-den-na-sest-hodin/).Evropský soud pfo změnu rozodl, že cesta do práce má být započtena dopracovnídoby: http://eurodenik.cz/zpravy/evropsky-soud-cas-potrebny-k-ceste-do-prace-by-mel-byt-zapocitan-do-pracovni-doby . Ale Češi tomu nerozumí, zevšeho nejdíéce  by chtělií zatopit těm, kdo jsou sociálně pod nimi. Při tom tu jsou masy lidí, které žijí především díky elkému přerozdělování - ale tím se necítí zaázáíni k solidaritě. Není to tak totiž na prní pohled tak  zjevné, jako celkoě elmi nízká suma dávek. Jrjih hrdlo,  které sami nectí - totiž, že jkaždý se má zařídit sám, je příčinou té úmorné bídy, která je patrná na každémkroku našimi městy - tedy pokud si šímáme něčeho jiného, než yfintěných fasád..Konkrétně taový Andrej dnes již pobírá na dotacích íe, než daní (http://www.ods.cz/clanek/10861-agrofert-ziskava-vic-na-dotacich-nez-plati-na-danich-nezvykejme-si-na-stret-zajmu-andreje-babise), ale svým dělníkům dává 65Kč na hodinu, a "aby si mohli vydělat"tak je honí na dvanáctihodinové směny i v sobotu i neděli. Alevlastní otroci mu ke štěstí nestačí, jak vidno, nebude spokojen, dokud nebudou otroky všichni okolo kromě něj.

"Romové nepracují.
Romové dřou.

Pro Romy je skoro nemožné dostat jinou než odpadkovou pracovní smlouvu. Dřou na všelijaké dohody o provedení práce, které se aninezapočítávají do odpracované doby na důchod — podle záznamů Správy sociálního zabezpečení nepracují." ttp://www.advojka.cz/archiv/2016/17/pohladnica-z-jamy

Jsem zvědavá, zda zase budou špinit níže podepsanéí sluníčkáře, kterým se Babišova filozofie ani za mák nepozdává: http://a2larm.cz/2016/09/vyzva-k-odstoupeni-andreje-babise/

Přitom je dnes běžné,  zejména, jste-li příslušník vyvržených, kupříkladu Arab, že vás nechají odpracovat dvě patnáctky celé na nohou, a stále pro vás nemají smnlouvu, ale ani hotovost. Dostanete deset rohlíků, a když voláte šéfovi, kdy bude smlouva, tož on nabubřele "nikdy" - a najde si jiného otroka. Připomíná to ten hrubý vtip o tom, že zaměstnanci by měli podnikatelům vlastně platit za to, že smějí chodit do práce. Co na tom, že na takovéto vtípky jste už moc starý, protože vám je šedesát!  Nebo kupříkladu řetězení dohod o provedení práce, které vás samozřejmě nenabíhajní do důchodu, takto si jisté hyeny pojišťují nízké platy ve sé firmě. A vyplatí se jim to, mají totiž z čeho čerpat, zadlužených párijů§ neúměrně mnooho  této zemi.

Na námitku, že jsou lidé, kteří díky dluhům by na smlouvu ani pracovat nemohli, protože by neměli ani na jídlo, zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček bonvivánsky prohodí "vždyť jim zůxtane životní minimum. Že ale nikdo nezná nikoho, kdo by z něj vyžil, o tom ani slovo.

"Pan ministr financí, stejně jako mnohokrát pan prezident a jiní prostě řekl to, co si "myslíme všichni." Poslední dobou je tento přístup vydávaný za demokracii. Má to svou logiku - když si něco "myslíme všichni", tak by nás měli reprezentovat volení zástupci, kteří si to "myslí" taky a jednají podle toho.
Jenže - jako v mnoha zdánlivě jasných případech - je to úplně jinak. To, co si "myslíme všichni", se cizím slovem nazývá stereotyp a je to obvykle nesmysl.
V normální společnosti si stereotypy "všichni" tak úplně "nemyslíme". Ovlivňují naše myšlení i chování, ale racionálně chápeme, že blondýny řídí stejně jako ostatní a Rom může být skvělý policista s vyznamenáním od královny na uniformě.
Úkolem politiků je stereotypy odbourávat a ne zneužívat. Babiš a Zeman neříkají to, co si "myslíme všichni." Hrozí ale, že si "všichni" začnou "myslet" to, co od nich dnes a denně slyší. Že uvěříme hloupým stereotypům, které legitimizují, a odvrhneme racionální úvahy. Pro Babiše se Zemanem to bude krátkodobě výhra, pro zemi, kterou mají zodpovědně vést, ovšem dlouhodobě katastrofa." 

 

 

 

 

 

 

 

Nezbývá, než podotknout, že čtenář by si měl uvědomit, že vše sociálně přinosné a solidární, byť toho bylo málo, ale BYLO, v tomto volebním období, pochází z úsilí ČSSD - a valnou měrou  také proti vůli Babiše a jeho  loutek z ANO..Češi jsou ovšem příliš fotbalovými fanoušky, než aby nevolili, kde huláká většina. Ale že soudobé odhady prodlužování naděje dožití jsou jen kecy v kleci, protože až půjdou do penze současní OSVČ, tak ihned pomřou všeobecným strádáním a hlady, o tom ticho po pěšině. Přitom jich není málo.

Ještědrobná perlička, pod jakými ataky Čechů-nácků jsou dnes opět jako dříve  dokonce i romské děti - jež i policie odmítá chránit, ačoliv se po nich na báboře střílí: : http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/domaci/ida-kelarova-k-incidentu-na-detskem-tabore-jestli-si-nekdo-mysli-ze-nas-policie-chrani-je-na-omylu#.V8Bipbn9yw4.facebookA o říkáte tomuto?: http://domov.sme.sk/c/20264509/bratislavska-mhd-somalcanku-napadli-sestkrat.html  

Honza Macháček

"Parlamentem prošla novela zákona šikanující nezaměstnané a neprošla novela, která měla odstranit šikanu zaměstnanců. Zároveň se zase vynořily řeči, jak práce šlechtí, jak za ni mají být zaměstnanci vděční a jak nezaměstnaní hlavně nesmí ztratit pracovní návyky — samozřejmě návyky pro práce podřadné, špatně placené a většinou dočasné.

Je čas připomenout, co o nezaměstnanosti zjistili rakouští sociologové v Marientahlu už před osmdesáti lety:

1. Důstojnost.
Nezaměstnaní z Marientahlu ve svém boji o přežití čas od času zdánlivě nesmyslně plýtvali silami a prostředky, například na pořízení obrázku nebo výsadbu květin. To aby si udrželi lidskou důstojnost, nestali se jen zvířaty soustředěnými výlučně na holé přežití.

2. Životní úroveň
O tom, kdo si v Marientahu udrží schopnost nastoupit znovu do zaměstnání, až se najde příležitost, a kdo všechno vzdá a padne na dno, ze kterého už nevstane, rozhodvala životní úroveň rodin závislá na výši jejich příjmu. Rezignovali ti, kteří se nedokázali udržet na životní úrovni považované v tehdejší společnosti za důstojnou. Hranice byla ostrá, rozdíl mezi zachovalým nezaměstnaným a rezignovaným povalečem byl pouhých pět šilinků příjmu.

3. Rozpad času
Rychlejší a hlubší u mužů než u žen, nenásledoval ovšem nezbytně u všech nezaměstnaných, ale byl až následkem rezignace, výsledkem úpadku po ztrátě životní úrovně a důstojnosti.

Suma sumárum tedy potřebujeme především vysoké sociální dávky, které umožňují důstojný život, a ještě vyšší mzdy, aby zaměstnanci mohli být na svou práci skutečně hrdí. Musíme odstranit podřadná pracovní místa a odpadkové smlouvy a nezaměstnaným začít pomáhat k dobrým pracovním místům, ne je trestat za „lenost a neschopnost‟."http://www.advojka.cz/archiv/2013/22/misto-masla-margarin

 

"Celý příběh o vzdělání, píli a tvrdé práci pro ty dole nefunguje, a tak je o jejich pracovní návyky potřeba pečovat.

Absence pracovních návyků ze strany dlouhodobě nezaměstnaných neohrožuje ekonomiku, ale morálku pracujícího zbytku.
Špatně placenou práci Česká republika povýšila na národní zájem a exportní komoditu, jejímuž vývozu na Západ brání i antidumpingový úřad.
Ale i špatně placený zaměstnanec potřebuje jistotu, že se za jeho peníze nefláká nikdo, kdo si to nezaslouží":http://a2larm.cz/2016/09/zbavme-se-pracovnich-navyku/
 
"První pracovní tábory vznikly až jako reakce na velkou hospodářskou krizi ve třicátých letech. Společenské elity se obávaly, že v důsledku masové nezaměstnanosti obyvatelé fyzicky, duševně i morálně zdegenerují a stanou se snadným úlovkem komunistů. Pracovní tábory tak měly posloužit hned několika cílům: disciplinovat nezaměstnané, produktivně využít pracovní sílu nezaměstnaných a vlivem zhoršující se mezinárodní situace také vycvičit vojenskou sílu k obraně národního státu. Ideu tábora ovšem dokázal ke svým podnikatelským cílům také koncern Baťa. Tamější pracovní tábor sloužil jako kárné zařízení pro údajně méně disciplinované dělníky a jako zkušební místo pro uchazeče o práci v Baťovských podnicích.,,"http://a2larm.cz/2016/09/ano-bude-tabor/
 
 
Mar Si: "Ty fráze, jakoby Ela slyšela v šatně naší práce, ne? Ovce, vzbuďte se! Ne že se "stakovou" nedožijem důchodu, v 45 je polovina lidí (mluvím o ženách hlavně) vážně nemocná!!

26 listopad v 17:15 · 
Ela Frid Nakamura
Ano! Většina se opravdu smířila s pozicí nevolníků a už s opravdovou vírou obhajuje systém, kde "Z našich životů se stal nástroj, jak vydělat bohatým peníze." 
A ano, lidé se ještě chlubí tím, že dřou do sebezničení a kdo to odmítá, toho prohlásí netáhlem.
" Ještě v šedesátých letech lidé věřili, že rozvoj technologií a automatizace práce povede ke snížení pracovní doby a zajistí všem dost volného času. Jenže místo toho přišlo ještě víc práce. Někde se ji alespoň snaží udělat snesitelnější, třeba ve Švédsku, kde experimentují s šestihodinovým pracovním dnem, ale určitě ne v Česku, kde naopak experimentujeme s šestidenním pracovním týdnem. Raději pošetile věříme, že bez práce nejsou koláče, nebo si, v horším případě, myslíme: „Kdo nepracuje, ať nejí.“
Mnoha lidem dnes zní jako nehoráznost představa, že bychom pracovali nanejvýš čtyři hodiny denně a měli dost prostředků na slušný život."

To jsme ale hlupáci!"
 
30.11.2017 po volbách : Jiří Kimla: "Tak si to shrňme: Andrej Babiš a jeho minulost v kostce

Babička soudkyně z lidu, která připravovala sedláky o majetek.
Matka tajemnice Ústavu marxismu leninismu.
Otec skalní komunista, kterého strana v r. 1969 vyslala na západ do kapitalistické ciziny a který byl po návratu toutéž stranou obviněn a stíhán za rozsáhlé rozkrádání majetku.
Andrej perspektivní komunista, který spolupracoval s StB a později byl jako agent StB v PZO což dle výroku ústavního soudu SR platí. Po roce 1989 podnikatel, který ukradl svým společníkům Agrofert paděláním a antidatováním rozhodnutí představenstva jehož jednání se nikdy neuskutečnilo. Privatizoval Lovochemii a opět ji ukradl svým německým společníkům a dluh 500M z daní zaplatíme my. Chemopetrol mu Zeman dal za cenu o 3 MLD nižší než konkurenci. Podváděl s dotacemi, jeho firmy čerpají na dotacích o 30% více než odvádí na daních, nezákoně likviduje konkurenci a používá k tomu státní správu.

Tohle má být podle 30% lidí naděje národa!!

Nevěřím, že český národ klesl tak hluboko!"
14.5.2018 Babi se přijel podívat do vyloučených lokalit. Mluví o bordelu a šmejdech a s místními neztratil ani slovo:https://www.seznamzpravy.cz/clanek/primy-prenos-babis-se-prisel-podivat-do-socialne-vyloucenych-lokalit-47070?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp
amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

Děkuji,  nemohla   jsem si vzpomenout a  už jsem to ve zmutované formě použila, ten  citát. 

klokan

,, Když chtěl dodržet, co slíbil ve svém projevu, slíbil, že přednese projev."

Wiedemann.

   Předvolební půtky tedy vstoupily do závěrečné fáze a vidíme, že se bude bojovat hlava nehlava. Jestliže se voliči opět nechají zase opít, moci chtivými oživlými slibotechniky, včetně  pojednávaného koblilháře, jemuž žádný zisk není cizí, tito opět budou tančit po jejich přihrbených zádech. Nakonec dojde i na povinné čipování ovčanů a zdanění vzduchu. I ten úlet o Letech se čím dál více jeví jako další  předvolební tragikomedie.