S jakou vizí přijde Zaorálek?

10.11.2010 10:39
Tak, vypadá to, že už jsou tři! Lubomír Zaorálek totiž v dnešních médiích oznámil možnou kandidaturu na šéfa ČSSD. Zatím nebyl příliš sdílný, nicméně je jasné, že pokud se o post předsedy strany ucházet bude, přijde i on s nějakou vizí budoucnosti strany.
Zaorálek je dnes na straně Bohuslava Sobotky, dříve stál věrně po bohu Jiřího Paroubka. Nenechal si ujít téměř žádnou tiskovou konferenci a s filozofickou razancí sobě vlastní vždy své předsedy doplňoval. Bližší by mu tedy měla být spíše vize Bohuslava Sobotky, ale bude muset samozřejmě přijít s něčím novým, neokoukaným. Vzhledem k jeho filozofické podstatě očekávám, že se v jeho materiálu objeví hlubší pohled do budoucnosti sociální demokracie. Je samozřejmě otázkou, jaký postoj k němu zaujmou Sobotka s Haškem. Pokud jsou dnes oba na nože, je možné, že Lubomír Zaorálek se stane jejich dalším cílem. Nějak ale nevím, kdo jej bude podporovat. Hašek má hejtmany a většinu místopředsedů, Sobotka má/měl Zaorálka a Ratha. Kdo podpoří jeho? Moc podporovatelů totiž už nezbývá. Pokud se tedy nebude podporovat jen on sám a "křížově" také s Bohuslavem Sobotkou.
karel-nizbor
Ač volil jsem levici, je to všechno na pravici... I levice.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

alex
Myslel jsem, že už jsme začli - tak při tom zůstaň.
alex
Petr Vlk Tak už se jednou provždycky rozhodni nebo rozhodněte, zda mi budete tykat nebo vykat a zůstaň nebo zůstaňte u jednoho. Mám s tím pak potíž, jak Tě či Vás oslovovat. usmívající se smajlík
alex
Tady se k tvému příspěvku Petře moc dodat nedá. Je to tak.