Sakra, Picek toho ale musí hodně vědět!

obrazek
20.12.2012 18:04
V žádném případě není Karolína Peakeová (odmítám, neb jsem Čech jako poleno, nepřechylovat) můj politický šálek kávy. Její schopnost být k potřebám obyčejných lidí, hlavně když jí to udrží u koryta, tzv. splachovací, mi na ní dlouhodobě vadí.

Přesto jsem nechápal, proč ji premiér, ale i prezident Klaus vyčítali, že po svém příchodu na ministerstvo obrany odvolala generála Picka a logicky tak nechápu, proč ji za toto rozhodnutí - v podstatě vzápětí - premiér odvolal a Klaus to, nepochybně s velkým potěšením, schválil.

Generál Picek byl totiž nejen takřka patnáct roků členem KSČ, co se na vojenských školách učil, jak zakroutit revanšistům (kapitalistům) krkem, ale byl také přítomen všem ekonomickým podivnostem, které jsou nedílnou součástí polistopadové historie naší lidově demokratické tržní armády. Byl jsem proto možná jedním z mála, kterým toto rozhodnutí paní Peakeové připadalo poměrně logické.

Zkrátka a dobře.

Kdyby ji Nečas odvolal za fatální projev neschopnosti řídit svěřený úřad, pak bych to přijal s povzdechnutím, že jsem to očekával. To se nestalo. A tak její odvolání jen za to, že odvolala generála Picka, čímž prý byla narušena kontinuita (proč nesmí být narušena?) v čele resortu, vnímám jako snahu udobřit si generála Picka. A to i přesto, že mu nehrozilo sociální vyloučení a mohl si vybrat práci, tedy i mzdu, jakou chtěl, za což by všichni odvolání z pracovních pozic "dali" život.

Proto si podle mě logicky říkám: "Sakra, Picek toho ale musí hodně vědět." 

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá.

novotny

Vlastně už to premiér před chvílí vyřešil - nechal se dočasně pověřit ministrováním a spojaře Picka vrátil na 1. náměstka. To jsou fofry v době vánoční...

novotny

Takže včera zmatený premiér veřejně označil spojaře Picka za klíčového hráče při řešení obrany státu nadzvukovými letadly. Asi je nyní všem jasné, proč ho to tak popudilo, že ho paní Karolína odvolala. Ještě že to tak dopadlo, z pana Picka by stal pak druhý MUDr. Barták, který by loboval ženu ministryni obrany pro nákup amerických letounů F-16. Jak to premiér vyřeší, aby se obchod století provedl podle připraveného scénáře ODS, se necháme překvapit.

antoninsebek

Co jste napsal, má logiku. Souhlasím.

Kromě toho mi ale vrtá hlavou, proč se odvolává tak výborný ministr, jakým byl pan Alexandr Vondra? Sice mi uniklo, v čem byl tak jedinečný, ale pan prezident takřka plakal při loučení s ním a nyní v tom emotivním vystoupení pana Nečase mi neunikla také jeho adorace držitele modré knížky, pana Vondry.

Ano, může někdo argumentovat, že pan Vondra nebyl odvolán, ale že odešel sám. On to zdůvodnil tím, že se nedostal do Senátu. Ale proč by se zbavoval i druhého zdroje příjmu? Zřejmě je opravdu ve hře nějaké teploučké kanape v RVHP. Pardon: v NÁTO :-)

novotny

Legrační na tom všem je, že premiér dnes zdůvodňuje její odvolání tím, že paní Karolína způsobila ohrožení bezpečnosti státu.
Pan Picek a ostatní odvolaní jsou tedy klíčoví hráči pro zabezpečení obrany vlasti. Bomba.
Je to ostuda hlavně premiéra a prezidenta, kteří nemají koule a podělali se z akční mladé ministryně, která začala dělat konečně pořádek v chlívě, kde už pěkně dlouho nikdo neuklízel. Ať už má jakýkoliv charakter, neměl jsem ji rád za své politické turbulence, ale v tomto jejím 8 denním extempóre se mi líbila.

Vladimír Štingl

Pane Štváne, to si buďte jistý. Bezpečnější je dotknout se vedení 22 kV..... Zdravím Vás.