Šalamoun by se divil

obrazek
30.12.2012 09:58
To zase byla trefa do černého. Vládní koalice (nekoalice) - rozuměj skupina diletantů - odhlasovala něco, co přinese řadu nejasností a problémů. Mám na mysli zákonnou normu, která byla schválena na konci letošního roku a upravuje zdanění pracujících důchodců od 1. ledna příštího roku. Nárok na daňový odpočet totiž nemá poplatník, který k 1. 1. 2013 pobírá starobní důchod. A tak máme u nás opět tzv. pendrekový zákon, který už tu jednou byl. Jak je u nás běžné, je na světě opět další paskvil, který přináší řadu nejasností.

Například stačí, aby si pracující důchodce požádal 28. 12. letošního roku na pobočce ČSSZ, aby mu od 1. ledna pozastavili vyplácení důchodu a od 3. ledna mu důchod na jeho žádost začala opět vyplácet. V tom případě má nárok na plný daňový odpočet ve výši 24 840,- Kč za rok 2013. ČSSZ jak na běžícím pásu tato potvrzení vydává, protože nic neriskuje, dokonce některé její pobočky zcela mimořádně otevřou i na Silvestra, aby to důchodci stihli podat, protože žádost musí být podána nejpozději den předem.

Zajímavá je reakce Ministerstva financí. Je totiž žádná, a to v tom smyslu, že nevydalo k dnešnímu dni závazně nic. Tak se může stát, že například zaměstnavatel pracujícímu důchodci nesrazí či špatně srazí za měsíc leden daň a v tu ránu se vystavuje tomu, že bude trestně stíhán pro neodvedení daně ze závislé činnosti. To pokud se bude řídit prvotní informací Gen. finančního ředitelství, které říká něco jiného, než ministr financí. Žalobu riskuje zaměstnavatel i ze strany pracujícího důchodce, protože daň dle nové úpravy srazí a odvede. Ministerstvo financí vydá totiž závazný pokyn např. až v měsíci dubnu, kde uvede, že pokud si pracující důchodce nechá pozastavit vyplácení důchodu na den či pár dnů, je to obcházení zákona, či rozhodne jinak. Že zákon platí od 1. 1. 2013, aniž byly předem vydány prováděcí pokyny, je u nás totiž zcela běžné. Je to totiž v této republice každému, kdo vydává zákony, zcela šumafuk. Ústavní soud pak řeší např. takové hovadiny, jako zda průměr tří a tří procent je opět tři nebo šest, protože ani tak jednoduchou věc naši politici ani úředníci nedokážou vyřešit.

Nedávno jsem měl rozhovor s několika lidmi, kde jsme se bavili o tom, co by měla naše vláda změnit, aby se u nás žilo lépe. Pominu levicové i pravicové názory, nejvíce jsme se totiž shodli na tom, že nejlepším řešením by bylo, že když někdo něco neumí, tak by raději měl odejít. Moje matka o takových lidech říkala, že jsou chytří jak Šalamounovy gatě. Šalamoun by se divil…

ondrej-masek
Administrativní pracovník zajímající se o politiku a její dopady na obyvatelstvo České republiky, ať už dobré či špatné, které kvůli současné vládní koalici převažují. Čekám na možnost volby strany, která nebude jen mluvit či chtít do toho mluvit, ale bude opravdu pracovat pro lidi.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

  Téměř nekonečná řada různých nedomyšleností či úmyslů ? Diletantismus či zlá vůle ? Obyvatele ČR nejen průběžně existečně znejisťovat, ba co dím zastrašovat ? Co platilo včera, neplatí jíž dnes a nakonec se v tom již nevyzná ani pes. To je oč tu vlastně běží ? Takové znepokojivé úvahy mi probíhají při čtení pravdivého a přesvědčivého článku pana Maška. Kde se vlastně současní vládní modří bolševikové inspirují. Íčko na MV za vlády chlapa z gulama zřejmě zářným odkazem Felixe Edmundoviče. Chladná mysl, čisté ruce a horoucí srdce. Sociální inženýrky a inženýři za vlády modrého svazáka, zřejmě přihlédli některým heslům Josifa Vissarionoviče, Nět čelověka, nět probléma a Kádry řeší vše. Příklady se nabízí jako na zavolanou. Lex Řápková v podání 3 x a vysídlení. Lex amnestie, vysídlíme věznice a takto vysídlené, posléze zase někam vysídlíme dle okolností zpět do žalářů, dle Lex Řápková či do polí ať se jdou pást. Kdysi uvažovali i zřízení jisté formy koncentračního tábora někde u kotelny a zavedení volebního práva toliko pro movité. I dobrou radou nás obdarovali, že jsme svobodnými svobodnými jedinci a máme tedy osud ve svých rukách. Této rady bych již není upolechl. Neodejdou-li sami tak autorem článku avizovaný existus. Šipky ke  směrem ke dveřím tohoto východu, již vlasně mají vytýčené.