Šéfové za všechny naše peníze, aneb velké odhalení

Drábek mezi kolegy
11.1.2012 22:47
Pan ministr práce a sociálních věcí za TOP 09 Jaromír DR. Ábek se pochlubil: CHYTRÉ ÚSPORY VÍTĚZÍ NAD TUPÝMI ŠKRTY: „Vládě se v roce 2011 podařilo provést úspory v rozsahu zhruba 70 miliard korun, přestože vláda na jejich vypracování a schválení v roce 2010 měla pouze několik týdnů. Sjednotili jsme výplatu nepojistných sociálních dávek na úřady práce, zavedli jsme povinnost některých nezaměstnaných hlásit se pravidelně na pobočkách CzechPoint a sociální kartu. Atd. Atp.“ (Právo 10. Ledna 2012)

Tak 70 000 000 000..- Kč nám uspořil jediný ministr, což za nekonečně dlouhé roky panování této koalice bude dělat 280 000 000 000,- korun. Přesto mám o pana ministra velký strach, aby se mu něco zlého nestalo. Vskutku se nebojím, že by do pana ministra najel svým vozíkem legendární blogger na IDNES Jirka Hrebenárovic, protože mu v tom určitě hrdinně zabrání katka dubnů se svojí partičků. Atentát na pana ministra se k potěše publika konat nebude. Ale nevím, jak z jeho VELKÉHO ODHALOVÁNÍ zdarma na vládních IT plážích jsou nadšeni jeho kolegové ve vládě, kteří v předešlé vládě seděli jak přibytí a nedutali, respektive pouze zvedali ukazováčky směrem někam do nebe.

Co asi tedy dělali v předešlé Topolánkově vládě ministr financí ING. Miroslav Kalousek, slovutný chemik s místopředsedou vlády a ministrem práce a sociálních věcí  RNDR.. Petrem Nečasem, slovutným matematikem, tedy dnešní šéfové pana ministra Dr. Abka. Asi Dr. Voštěpy, kteří rozkutáleli radostně těch 350 miliard (čtyři roky minulé a jeden rok současné vlády), o něž se zvýšil nejméně státní dluh, který roste dnem za dnem jako sněhová koule při globální krizi, jak nám o ní v novoročním projevu popovídal  pan prezident, který si zřejmě nepřeje, aby se oteplilo.  I když, jak pan Drábek hezky dosvědčil, stačilo pracovat pouze pár týdnů. Panové se asi raději věnovali chemickým a matematickým pokusům tak důkladně, že jím z toho nakonec vyšla pověstná Kalouskova složenka, z níž konců vyplývá, že ty chytré úspory sotva stačí pokrýt úroky z těch 350 milard.  A co tak asi zůstane na ty církevní restituce? Občanům oči pro pláč.

Ale pane ministře, takto veřejně říci, že pracovní a intelektuální nasazení vlastních šéfů v průběhu čtyř let předešlé vlády se rovnalo třinácti nulám, to není kolegiální, že ano? A to tam měli dokonce švarného knížete-. Dr. ÁBEK nám zkrátka sdělil, že kdyby se chtělo, mohl státní dluh se dnes pohybovat na stejné úrovni, když vládu opouštěla socdem. A stačilo prosím jednou dělat přesčas.

Kdyby všechni vládní ministři se přičiňovali tak, jak pan Drábek, tak tato vláda neutratí už v tomto roce ani haléř, vládní výdaje budou rovny velké nule. Záhadou tedy zůstává, proč objem státního rozpočtu se nafukuje rychleji než pouťový balonek. Pana ministra Drábka lze pouze politovat, mezi jakými nýmandy musí sedět a na ně obdivně hledět.

Viz obrázek (převzato z http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/drabek-ze-se-kalouskovi-udelalo-na-tripartite-nevolno-nedivim-se_212439.html )

rezjir10
Zajímám se o historii, politiku a ekonomii, protože Češi nerozumějí svým vlastním dějinám.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.