Senátor Doubrava(Severočeši.cz)podle mých mravních nároků rasista je

obrazek
10.10.2013 15:19
Byť tvrdí: "Já jsem proti tomu, abych byl označován za rasistu. Poukazuji na to, že Romové či Cikáni považují práci ve valné většině za nejstrašnější způsob obživy. Vadí mi, že rozkrádají kabely na živých železničních tratích a ohrožují tak životy a bezpečnost cestujících. Vadí mi, že dokáží i ukrást to, co v podstatě ukrást nejde. Zneužívají sociální dávky a hážou je do automatů. Já se rasistou necítím být. Ale na tyto nešvary budu upozorňovat dál, i když mě budou nazývat fašistou či rasistou".

A pokračuje:"Ať někdo vyvrátí to, co říkám. Ať někdo vyvrátí, že Cikáni z velké části nepracují, berou sociální dávky, působí kriminalitu, žijí jako smraďoši. Přepadávají lidi s mačetami a podobně. To jsme si vymysleli?   Kritika parazitování kohokoli nemá s rasismem nic společného. Několikrát jsem řekl, že má kritika se netýká úplně všech Romů a že jsou mezi nimi i slušní lidé. Někdo už Romům musí vysvětlit, že cesta k práci vede přes vzdělání a že pokud se neučí a neumí číst a psát nebo jen špatně, tak jim nikdo práci nedá. Není pravda, že jim nikdo nechce dát práci kvůli tomu, že to jsou Romové. Nemají práci jednak proto, že se o to nesnaží, jednak proto, že nemají potřebnou kvalifikaci. V Senátu jsou další senátoři, kteří to chtějí řešit, a pracujeme na tom. Každopádně se nenechám umlčet " . 

Má kritika pana senátora vychází z přesvědčení, že pokud někdo ve společnosti občanské, ne národnostní, zdůrazňuje u negativního lidského chování  národnost, pak mu na dehonestaci konkrétní rasy musí záležet. Copak by upozorňování na negativní lidské chování bez rasového přívlastku bylo hodno menší úcty? Ale budiž, když už má senátor Doubrava potřebu být rasově konkrétní , pak ať tak činí, ale pokud jedním dechem popisuje "zločiny" Romů či Cikánů, které rozhodně neomlouvám, a nechce být označován za rasistu, pak by měl dechem druhým zdůraznit etnickou příslušnost všech politiků, úředníků a podnikatelů, kteří od "Vítězného" listopadu považovali, považují a považovat budou poctivou práci za nejstrašnější způsob obživy. Mohu Čecha(?) Doubravu ubezpečit, že etničtí šiřitelé pracovní morálky by Romy či Cikány neměli rádi, i kdyby do práce chodili a negativních skutků by se dopouštěli po pracovní době. Pokud tedy chtějí senátoři a stejně naladění poslanci něco řešit, pak by to mělo být vytvoření mimořádně přísných zákonů, vyhlášek a předpisů a hlavně tvrdých a nekompromisních sankcí, které by nepřizpůsobivé občany ČR, napříč rasovým spektrem, přinutili je dodržovat. K tomu je nezbytně nutná  na všechny stejně přísná a ne mnohdy až nedůstojně(nedůstojné je, když policisté naříkají, ža mají nízké platy a místo toho, aby si našli práci lépe placenou, tak jakoby na protest na ulici projdou kolem zaparkovaného auta na chodníku či v zeleni) uplakaná PČR. 

Rozhodně by nevadilo, kdyby  pan senátor začal s neprůstřelnou morálkou sám u sebe. Pokud vrabci na střeše mají pravdu, pak ještě v dresu kovaného komunisty dal své straně slovo, že jí bude odevzdávat část svých senátorských příjmů. Pokud tak skutečně dle vrabců nečinil, pak by bylo pravdou i to, že ho komunisté pro nedodržení slova (nepřizpůsobivost) přestali  považovat za reprezentanta KSČM, který by si  za ně zasloužil kandidovat. Jinými slovy řečeno. 

Pan senátor by si měl uvědomit, že by i cesta ke zvolení měla vést přes dodržování slibu a dodržování mravnosti nade vše. Že na této podmínce Severočeši.cz, na rozdíl od jeho politické alma mater (KSČ-KSČM)dvakrát nelpí, je pro mne důvodem k vyjádření názoru, že je pan senátor Doubrava posledním člověkem, který by měl kohokoliv vyzývat k "Dušínovskému" chování. Pokud nemám pravdu, pak se senátor Doubrava nepochybně pochlubí, jakými konkrétními legislativními kroky si za po mnoho roků vyplácenou luxusní mzdu zákonodárce zasloužil. Mám totiž obavu, že za ním žádná konkrétní práce není(jinak by vlast nebyla tam kde je) a proto se snaží deficit pracovitosti v zájmu dalšího zvolení nahradit populistickými výroky. 

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

Vláďo, vidím to stejně a je mi z toho doslova zle. To se nedá bez zvýšené tepové frekvence poslouchat, zvlášť když o dotyčném mudrcovi vím, že pro pohodlný bezpracný luxusní plat přehodnotil své přesvědčení.Ano, narážím na Jardu Foldynu, který po té co ho nezvolili za hejtmana prohlásil, že se nechal koupit postem uvolněného předsedy odboru na kraji.Vaňhovou, která ho nahradila, před všemi políbil a dneska se chytrák naváží do nezaměstnaných a nepřizpůsobivých.Zřejmě proto, že se sám umí přizpůsobit vždy.

stvan

Nevytrhoval.Uvozovky přesně ohraničují co řekl.

 

stvan

Pane Kulíku, Foldyna byl můj ex-přítel. Spíše nelíbil, stejně jako výkon moderátorky z které jsem měl pocit, že má genetický fond prokurátora Urválka. Skákala kandidátům do řeči, nenechala je doříct co říct chtěli a nutila je reagovat na její návrhy, jak by se problematika XYZ měla řešit.

klokan

   V případě, že autor velmi výstižného článku pan Štván, jak se  nyní píše, nevytrhoval z kontextu rčení. ex soudruha p. Doubravy a jeho výroky nedezimpretoval ( ach ta novočeština ), rovněž považuji ocitované výroky za rasistické a to v pravém slova smyslu. První dvě věty z druhého odstavce  vydařeného článku jsem si zapsal do PC seznamu citátů, myslím si totiž, že mají i z hlediska humanity všeobecnou platnost.  Citovaný pan překabátěnec se kupodivu necítí být rasistou. ? To jsou věci. Stejně jako ony předvolebně resiscutované nucené práce, zde zmiňované panem Černíkem. Kvalifikvaný dělník bude tedy hrabat listí. Snad jen v,, akci Z", jejíž výsledky, byly tak úspěšně zprivatizovány současnýni vládnoucími kleptomany.  Zde abstrahuji od aktuální improvizované vlády. Myslím tedy krajně pravicové vlády p. Topolánka a Kalouska s Nečasem.

rku

Pane Štváne,

jak se Vám líbilo dnešní vystoupení vašeho exsoudruha Foldyny v tv. debatě?

cernik

Řeknu to téměř jednou, jedinou větou:
O nezaměstnané se pořád drtivá většina společnosti zosobněná politiky všech barev stará ve smyslu
jak je někam poslat - hrabat listí - nebo co,
aby tzv - neapomněli pracovní návyky.
to je to samé, jako poslat dělníka, který spadne z lešení,
místo do kvalitní nemocnice, na ... na školení bezpečnosti práce!
Úřady práce, a odbory a organizace nezaměstnaných by je spíš měly
poslat na zpětnou kontrolu pracoviště odkud byli vykopnuti,
aby ÚP zjistili jaké tam panují skutečné poměry,
vzít je do parlamentu, aby páni poslanci, viděli jak dalece jsou jejich představy o realitě liché.