Senátor Štětina ruší komunisty, ale nejen to...

27.1.2011 23:08
Protože diskutující na Facebooku tuto činnost provádějí vlastně jako jakýsi svůj příspěvek tomu, aby byla demokracie větší, dovolujeme si jedno takové vlákndo diskutujících převzít pro Vaševěc, protože i pro zdejší čtenáře může být diskuze zajímavá. Povšimněte si prosím ovšem pravého kukaččího vejce v podobě snah o vytvoření právní normy, která by zakázala propagaci komunismu, navíc v takovém parlamentu, jaký máme dnes – je totiž velmi dobře možné, že vznikne formulace, jež zamezí i vyhodnocování a uplatňování jakýchkoliv pozitivních myšlenek, které během této epochy vznikly – čistě tak, že cokoliv nebude pravicová doktrína, označí se za propagaci komunistických myšlenek – byť za jedinou závadnost, která by mohla být právně komunistické myšlence vyčítána (a zde nehovoříme o procesech z 50 let atd.protože ty nejsou komunistickou myšlenkou, ale obyčejným zvěrstvem režimu) je mocenské uchopení moci (jež ale v té době své příčiny mělo)- například včetně komunistického požadavku sociálních práv člověka. Podotkněme také, že se v tomto případě paušalizuje a generalizuje o celkové a totální kriminálnosti komunismu (jenž tu nebyl) ještě než Ústav pro studium zločinů totality vydal jedinou publikaci o tom, jak ke zločinům docházelo a v čem spočívalo provinění členů kolektivů. Vnuká se totiž fakt, že je činily mocenské struktury totalitního státu, nemající nic společného s nějakým komunismem. Čtenářům Zvědavce je důvěrně známo fungování zákona o antisemitismu (kdy opravdovými semity jsou Palestinci ne Izraelci, natož mezinárodní sionisté, ale vystupovat na jejich obranu je antisemitismus, zato cílené a úmyslné vyvolávání nenávisti vůči muslimům, Rómům, komunistům ba sociálním demokratům je nejen nepostižitelné, ba široce tolerováno a to skoro i u prezidenta - jenž si "poue" vymínil protiústavnost, že neschválí jedinou vládu s účastí komunistů), a nově vzniklá norma o zákazu propagace komunistických myšlenek by mohla být obdobně “kvalitní” a je například velkou otázkou, jak by se choval k novým ekonomickým školán – školy antiseigniorage a sociálních kreditů a příbuzné školy ničím nepodmiňovaného základního příjmu, jedé daně a bezúročné ekonomiky. (O nichž se píše v blogu http://www.vasevec.cz/blog/novy-zdrojar-alternativnich-ekonomickych-pristupu-na-facebooku/ (i pro nefejsbukáře) Věříme, že čtenáři tohoto serveru uvedou spoustu dalších důvodů pro i proti, spoustu poznání, na které v této diskuzi prostě dojít nemohlo. Jak si čtenář všimne, diskuze občas sklouzává do málo kulturních výpadů obou ze stran – kdy na jedné straně je přecpáno a protinázor zastává jen jeden člověk, který se ovšem nerovnováhu sil snaží vykompenzovat počtem příspěvků- – inu, ukazuje se, že ne vždy je možné se tomu vyhnout, ostatně v dřevních dobách některých serverů se to diskutérům stávalo také a někde dodnes stává. Omluvte nás.

 

Jaromír Dinosaurus Štětina Tak jsem se podival na petici www.zrusmekomunisty.cz. K dnesnimu dni se k ni elektronicky prihlasilo 89 977 lidi. Kdyz jsem se podival na seznam tech, kteri ji podepsali jako prvni {a nekteri z nich uz mezi nami nejsou} uvedomil jsem si, jak silne je prani konecne po dvaceti letech dokoncit to, co jsme v Listopadu zacali. To, co 89 977 lidi pozaduje, udelal polsky Sejm minuly tyden. Nas parlament stejnou normu pred casem shodil ze stolu. Nove zneni novely trestniho zakona tykajici se trestnosti propagace nacismu a komunismu mam hotove. Je treba ho na podzim Senatu znovu predlozit a soucasne pozadat vladu, aby Senatem vypracovanou spravni zalobu na KSCM postoupila Nejvyssimu spravnimu soudu.
http://www.zrusmekomunisty.cz/index.php

Petice za přijetí právní normy, která by zakázala propagaci nacismu, komunismu a fašismu v názvech a programech politických stran.

 

nechci vám kazit radost, ale zákazem komunistů, z nich pouze vyrobíte další sociální demokraty

... čehož důsledkem je bude těžší rozpoznat, a díky tomu se tak stanou volitelnější. Gratuluji.

ad Daniel Steida: Část z nich se skutečně přikloní k sociálním demokratům. Část pak {odhadována asi tak na dvacet procent elektoratu} se přikloní k jiným extrémistickým stranám, například k Dělnické straně či některým neonacistickým stranám. Bude to ta část členstva a voličů, která má afinitu k radikálnímu a násilnému řešení. To se potvrdilo ve vetšině zemí bývalého sovětského bloku. KSČM porušuje článek 5 hlavy I. Ústavy České republiky. Prvotní je odstranit právní nihilismus, kdy je tolerována strana porušující nejvyšší zákon země. Po válce v Německu se taky ozývaly hlasy nezakazujme nacisty, nezakazujme komunisty. Náckove i komunisti byli v Německu zakázáni Ústavním soudem a zůstaly po nich jen marginální skupinky. Posílilo to Ústavu Německa a ukázalo se, že dodržování zákonů je jedním z pilířů demokracie.

Sleduji otázku legitimnosti a legálnosti KSČM několik let a vím, že vypořádání se s minulostí brzdí samozřejmě sami komunisté. Bohužel jsou zde brzdou i stále se opakující intelektuální konstrukce, jako je ta, kterou uvádíte vy. Cilevědomě je vypouštějí sami komunisté a části intelektualní elity národa jim sedají na lep. Ti signatář zmíněné petice, kteří podepsali jako první, patří v národě k tomu nejlepšímu. Většinou mají osobní zkušenosti s komunismem a na komunistické vějičky neskáčou.

Moc bych si přála zrušit komunisty ... ale bohužel, mám obavy podobné ... okamžitě by vytvořili stranu podobnou ... a jestliže by tam nefigurovala slova "komunisté", "komunistický" ... jsem si jistá, že by se opravdu stali mnohem, mnohem volitelnější, protože řada lidí .... nedělejme si iluze... :( Navíc soc. demokracie by ztratila punc "možné koalice s komunisty" a byla by rovněž mnohem volitelnější ... :/ ASI JE LEPŠÍ, ŽE JSOU NA OČÍCH..

Chcete zrušit stranu, kterou u nás volí plusminus každej desátej volič ? A toho poklesu preferencí, jsem si za dvacet let také nevšim ... Asi neumíraj ... :)) Nikdy jsem je nevolil ... ... upřímně řečeno, mě spíš vadí ti chrabří hoši ... kteří k nim v 80tých letech ( určitě né z prospěchu ) vstoupili, po převratu zahodili průkaz ... a dneska dělaj ve vrcholný politice nebo managementu ... jak kdysi řikal Tlustý : " Ke komunistům jsem vstoupil, ale nikdy jsem komunisticky nepřemejšlel " ... :))

Deset procent voličů... To není z právního hlediska argument. Český právní řád nezná institut pardonu pro subjekt trestního či správního práva jen proto, že je tento subjekt vetší, než jiní. Není tak například pardonován vrah jen kvůli tomu, že měří více než dva metry. Připomínky Jana Šimka a Jany Kovaříkove jsou obvyklé a mají logický základ. ... Podporuji KSČM v jejich snaze o prežití. Pomáhají také vytvářet pocit, že dodržování Ústavy je méně důležité než dodržování politického statu Quo. Vlastně jsou ti Poláci a Němci pěkní popletové, že zahnali komunisty do ilegality. To my Česi jsme jiní pašáci.

No pane Hujer, to jste se tedy vyznamenal! Já si tedy myslím, že každý režim - včetně toho současného, by se měl zakázat, ale z některých devastujících se bohužel nepodařilo dosud uniknout - a díky všeobecné lhostejnosti, k těm statisícům domácího obyvatelstva, co je na ulici, nebo obyvatelstva zahraničního, k nimž se podařilo vypěstovat totální odcizení a lhostejnost, jim to stále prochází. Pane Štětina - jste 20 let pozadu, vaši bolševici jsou dnes v ODS, KSČM dělá sociální práva a vše proto, aby finanční anémie nezničila sféru primární výroby a obchodu - a ovšem proto, že z existenčního minima 2300 je nutno bydlet, stravovat se i platit si zdravotní úkony a penzijní fondy, uzurpátor moci nectí ani preambuli ústavy a ani 3 roky krize ho nepřinutili položit si jedinou otázku po podstatě prosperity a nastartovování ekonomiky, je právě mnoherm aktuálnější prosadit trest smrti za genocidu.

Komunismus musí zmizet hlavně z myšlení lidí. Dokud lidé budou věřit, že jim blahobyt zařídí někdo zvenku - tedy stát, a budou se toho po státu neustále dožadovat, tak komunismus v myšlení neskončil.

No tak to tedy pozor - komunismus tu nikdy nebyl a nikdo ho neuskutečňoval a k socialismu patřil velmi moderní a progresivní způsob organizace a technicky jsme zvládali to, co jiíž dnes nezvládáme - uvědomte si to - socialismus vyplácel důchody, socialismus se úspěšně postaral o mnoho generací - zato současný režim je tak anachistický, že svých mezí rozvoje dosáhl již za 20 let a ne za 40! A já jsem přesvědčena, že řada těch limitů socialismu nespočívala ani tak ve srážení iniciativy - a přemrštěném akcentu na kolektivismus - protože lidi se dozhodli a zařídili si spoustu věcí, které dnes rozjet vůbec nejde - ale také v určitém nepochopení funkce peněz a jejich struktury - v čemž se ovšem kapitalimsus naopak stal obětí jiné neznalosti - konkrétně zákeřného podvodu, ze kterého ven také neumí. Ekvádor a Island jsou první výjimky, které s tím začínají něco dělat.

Paní Ivo - vy jste padlá na hlavu - komunismus vůbec nikdy nebyl o tom, že vám někdy někdo něco zvenku zařídí.

Milá Ivo ... pak nechápu, proč skoro polovinu svého výdělku ( když porovnám superhrubou a čistou mzdu ) odvádím někomu, kdo se na mě tak akoráte zvysoka vykašle ... Nečekám na pomoc zvenčí ... jsem zatím schopen se o sebe postarat ... ale předpokládám, že stát tu je pro lidi, neboť je placen z jejich práce ... a že bude nápomocný i těm, kteří neměli takové štěstí jako druzí ... Sociální bezohlednost systému se už dnes stává velkým problémem ... a obávám se, že bude hůř ... :((

Ano. Soudruh Exner, kdysi mistopředseda KSČM mi jednou řekl: My komunisté jsme jako bodláci, vysekají nás a my znovu vyrosteme. Měl pravdu. Myšlenka jasně vyjádřená Marxem v Komunistickém manifestu, totiž že je možno dosáhnout politických cílů nasilím je právě v rozporu se článkem 5 naší Ústavy. Najděte si ten článek.
Tim chci říci, že komunistická myšlenka je věčná a věčně nebezpečná. Adam Michnik nedávno v Praze rekl: Demokracie je jako děravá loď. Musíme stále a stále vylévat vodu, aby se nepotopila. Pravě tak musíme stále a stále mýtit extrémní snahy po použití násilí. A to právními prostředky, které nám demokracie dala k dispozici. Senát Parlamentu České republiky chce, aby o tom, zda je KSČM ústavní či nikoliv rozhodl nezávislý soud.

Komunismus u nas skutečně nikdy nebyl. Byl pouze zářným cílem pro naše komunisty. Ti však nikdy nehodlali dosáhnout komunismu nemarxistickeho a neleninskeho, potažmo platónovského či křesťanského, vždy se hlásili k násilnické platformě Marxe a Lenina, násilí používali a hodlali používat nadále. KSČM je hrdá na to, že je následnicí KSČ a marxleninského násili se ani v dokumentech sveho VI . a VIIO. sjezdu nezřekla.

Tak a jdu nechat umejt auto. Zitra jedu pro Jurije Markoviče na letiště, aby si nemyslel... Tak se těším na další příspěvky.

Mě jen pane Štětina porád uniká význam toho slova "DEMOKRACIE" ... to by přece, jakožto demos kratos ... měla být "vláda lidu" ... a né karneval jednou za čtyři roky pod taktovkou několika zájmových skupin ... Mám silný pocit, že tu rozhoduje někdo jiný ... že je to opět totalita, tentokrát "totalita peněz" ... a o to zákeřnější, že pro mnohé skrytá ... a tak náramně free a plná možností až za hrob ... Nemám rád kult peněz a nekonečného produkování povrchního konzumu ... Řeknete mi určitě, že mám na výběr ... ANO ... "Chudý i bohatý mají stejnou svobodu spát pod mostem" ... Obávám se, že to co tu nyní vládne, nemá se skutečnou demokracii mnoho společného ... ...

  1. Když to vezmete kolem a kolem, jejich představy nejsou méně archaičtější než představy a doktríny našich liberálů-. A je jedna věc, kterou oni si pamatují - a sice soudružství - totiž to, že jsou hrdi na své tradice, že se za sto let podařilo probojovat sociální práva - jestli jste schopen uznat a nahlédnout, že tato práva jsou civilizačním pokrokem, pak pochopáte, že musí být na své kořeny také hrdí, protože to byli oni. Bohužel se ukazuje, že ty ideologické a doktfrinální ztuhlosti veškerých politických entit světa jsou jednoduše dány tím,. že není snadné vypěstovat jakéhokoliv společensky koncepční myšlení. Existují moderní strany - a ty ani nemají větší ambice, než řešit nějaké dílčí problémíky, celkovou koncepci nemají žádnou - a pak je tu liberalismus a komunismus a ty obě stojí na archaických modelech. Mne hlavně velmi vadí, jak bezskrupulózně si pravice dala záležet na tom, přesvědčit mladé lidi, že oni politici, jsou vlastně takoví bodří trenéři, pod jejichž vedením lidé zvítězí - ale za dvacet let nepřišla naprosto s ničím prospěšným a jen vyházela nosné pilíře budoucnosti lidí, jež měla rozvíjet, oknem. a teď už nemá nic a nebude nic. I z té archaické liberální koncepce si každý ten jejch moula pamatuje zhruba dvě poučky, ani potuchy o tom, že peníze jsou oběživo a ani potuchy o tom, že souvislost mezi tím, kolik lidí pracuje a kolik za svou práci dostávají a tím, kolik do rozpočtu přiteče, je elementární. Dopadá hůř než komunisti, především proto, že ona nebyla ani tak moderní, aby pochopila ideu vytváření kolektivu soudruhů, a otevřené organizační jádro nabírající lidi - a rovnou přešla na archaický model mafií a tajení podstatného před občanskou společností. A vy mi teď řekněte, co chcete udělat se starými komunistickými spisky - pálit je na hranici? Každej systém vraždí, každej systém, je zlej - ale popravdě řečeno, komunismus se špinavé práce chopil jako systém sám, a alespoň ve všech hospodářských strukturách nechal lidi žít, zato tento k naprostému hyenismu své občany vybízí a nutí je, aby si ruce ušpinili všichni, kdo chtějí žrát. Náhodou se mi podařilo přijít na to, proč došlo při nástupu došlo k akcentování mocenské doktríny - inu, v roce 1914-1917 napsal Jack London patrně nejsilnější socialistický román všech dob Železná pata. Bylo tam velmi dobře zdokumentováno, že Amerika té doby stála před občanskou válkou a změny ústavy, které byly vysloveně protiústavní, zločinné, proti lidskosti. Jack popsal rozvoj trustů - Rockefeller vyšplhavší se přes Standrad Oil a železnice v té době již ovládal elektřinu, plyn a komunální služby v každém americkém městě - a úklady, jichž jsou protagonisté kapitálu schopni. Komentáře Trockého k této knize, jež se dochovaly, jasně dokazují, že kniha na něj udělala takový dojem, že více méně jistě neblaze ovlinivla jeho budoucí počínání.

dvacet let tady žijeme s pocitem, že ústava je cár papíru a vymahatelnost práva k pláči. Když si vzpomenu, jaký obrovský potenciál se díky tomu rozplynul v malomyslnost a "blbou náladu" - to už nikdo nenapraví. Ale aspoň začít je nejvyšší čas.

Víte - k tomu násilí - ono jim narozdíl od našich politiků neuniklo, že kapitalismus neváhá ve svém zájmu používat brutální mocenské prostředky. Je velmi dobře zdokumentován zásadní podíl - resp. iniciativa kapitálu - přechod na tzv. válečnou hru - u vzniku válek, a také se například předpokládá, že i Garfield, Lincol, Kennedy - a v poslední době jeden guvernér ECB - byli zabiti kvůli tomu, že se rozhodli zatočit s bankovní lichvou zvanou seigniorage a vzít bankám emisi přechodem na státovky.

Pane senátore, souhlasím s Vámi, že komunisté porušují Ústavu a tolerovat to není dobré ... už jsem řekla, že bych si je přála zrušit, ale opravdu mám obavy, které mám, a po pravdě, nevím, co je lepší nebo horší ... :(( .. Porušování ústavy je nepřípustné, představa, že se dostanou k moci v koalici s ČSSD děsivá ..

Jano - jak mohou porušovat Ústavu, když jsou dvacet let od válu - probuďte se, dnešní porušení Ústavy způsobuje ten, který je u moci, to se nejste schopna ani zamyslet? Vždyť současná mocenská "elita" není schopna dodržet ba ani preambuli Ústavy, o Listině ani nemluvě!

Paní Amiourová, na Vaše komentáře reagovat nemíním ...

O spr.ávě a rozvoji svěřeného dědictví teď tedy nehovořme - ale pohledmě na jiné paskvily - dejme tomu na nárok obětí zločinů na odškodnění - místo, aby si to vzali za krédo a opravdu přemýšleli a pracovali nad prevencí kriminality a směřovali společnost tak, aby nebyl ani důvod ke zločinu, (což vymyslet lze - ale ne s z jejich postoje) jak to řeší oni? Inu, ten, koho zločin zcela odrovná, ale ješt ě žije, tomu stát poskytne na rok bezůročnou půjčku 50 000, kterou ale pak oběť musí okamžitě vrátit! A tak je to se vším. A je to právě proto, že lidé jako vy se mohou posrat z toho, že mohou obdivovař blbé neumětely, kteří jako jedinou práci provozují kynutí davům, že tohle je možné.

Na zrušení komunistů čekám marně už přes 40 let, problém je, že nelze proti komoušům použít jejich postupy .Kdyby se na ně dalo aplikovat zabavení majetku, lidové tribunály a lidové milice, zákazy studia pro jejich děti, vyhazov z práce, Jáchymov, Bory.....

Já doufám, že teď je vám problém společenského násilí jasný - byl byste ho nejen schopen, ale kdybyste měl příležitost ho použít, neváhal byste, neshazujte to na problém komunismu. Ba doikonce byste použil princip kolektivní viny a ač neznáte pachatele konkrétních činů - ani byste se nenamáhal, bral byste to, jak vám padne podruky kdo se "provinil" jen přemýšlením o knize a společensko- ekonomické koncepci. Dvacet let jste nejenže nemohl ani narazit na jejich devastující činy, ba narážel jste na devastující akce jiných, ale s těmi jste se sjednotil a v jejich hajzlovinách jedete taky. Ani si neuvědomujete, že jste pachatel jak brno a nejspíš jste už řadě lidí život pomohl zničit.

Dovoluji si ocitovat článek 5. naší Ústavy, ktery je podle názoru horní komory našeho parlamentu porušován:
Říká se v něm, že součástí našeho politického systému mohou být pouze ty strany a hnutí, které odmítají násilí jako prostředek k dosažení svých cílů.
Nedlouho před svou smrtí mi říkal jeden z tvůrců naší Ústavy pan profesor Cepl: My jsme tam ... ten článek dali, aby měli ti po nás v ruce nástroj pro případ , že se náckové a komunisti zase poderou k moci. Což, jak vidíme, se více či méně děje.

Ten článek mluví o odmítáni násilí, nikoliv o použití. V základním článku Ústavy se tudíž předpokládá verbální porušování konstituce. Je třeba žádat dodrženi Ústavy, neb komunisté jsou kdykoliv schopni přeměnit verbální adoraci násilí v neverbální.

Petit správní žaloby, která je již hotová, žádá pozastavení činnosti KSČM, dokud nebude z názvu strany odstraněno slovo komunistická či jeho slovní deriváty a dokud se KSČM zřetelně neodřekne marx-leninského násilí. Název Komunistická strana je totiž přímou hypostází násilí a sám název je protiústavní.

Nebezpečí právního nihilismu je mnohem větší než přesuny politických sil. Pojmenování pravého stavu věci pomůže nakonec i našá sociální demokracii, aby pochopila, že je rozdíl mezi komunistou a sociálním demokratem a přeměnila se v normální levicovou stranu evropského střihu.

Díky komunistům, že vládli 42 let a dokázali, že jejich myšlenka je blábol a neuskutečnitelný nesmysl. Kdo má plnou hubu komunismu dnes je tedy buď naivní bulík nebo vyčůránek těžící z hlouposti lidí.

Kateřino Amiourová. Vaše argumentace by mohla být dobrá, kdyby v ní nebylo tolik slovní ekvilibristiky a osobních utoků. Zkuste ten svůj projev očistit od exhibicionismu a zlobných nařčení, vaše přirozená inteligence vám pak bude v diskusi posilou. I komunista má právo mít svůj názor a já vám ho neberu, upírám mu však právo porušovat zákon. Zejména ono Rudé právo. Slovo Rudé v názvu slavného deníku není odvozeno od barvy rajske šťávy.

To je sice velmi přínosný článek Ústavy - ale ne zrovna uptodate. Současný stát se v provádění násilí na svých občanech chápe iniciativy. Jen se změnily postupy a prostředky. To určitě by komunistům pomohlo, protože by museli přemýšlet o nové koncepci, ale obávám se, že jejich neschopnost se vyrovnat s tím, že už zase jsme v mocenské pasti lichvářské moci, která se porazit nechce nechat a má nesmírnou převahu, je velmi deprimuje. A to už i tam začínají prosakovat poznatky o tom, co to znamená, že si vojensko-průmyslový komplex pořídil geofyzikální zbraň HAARP. No, zakažte, založíme rifondazione comunista. A bude to. Přidáme k tomu doktrínu o odůvodnitelnosti teroristckého postupu Mašínů a budeme vyjednávat! :)

Já si opravdu moc vážím toho všeho, co pro lidi děláte, pane Štětino. Nicméně přesto si myslím, že se změnami by lidé měli vždy začít nejdřív u sebe, a teprve potom si stěžovat na stát, že jim něco nedá nebo že jim něco bere. Stát nikdy nebude dokonalý, dokud nebudou dokonalí jeho jednotliví občané. Stát je pouze odrazem nás občanů a naší demokratické úrovně. Protože je teprve 20 let po Listopadu, nemůžeme se divit, že u nás ta úroveň demokracie není tak dobrá jako třeba ve Švédsku nebo v Anglii. Ale leccos už se zlepšilo a já věřím, že se to bude zlepšovat nadále. Ne proto, že jsem věřící, ale proto, že se lidi mají líp a nemají už tak velkou motivaci se vracet ke komunistickým idejím. A mají možnost vycestovat a porovnat si, jak se žije v různých zemích a tady.

Mašínové jednali správně, Kateřino. Stejně jako Kubiš s Gabčíkem. Být Mašínů aspoň 10.000 komunisté by strachy zcepeněli.

Já tak nějak neumím závidět. Já to těm Polákům přeju! Jim se, zdá se, povedlo napravit i jiné křivdy: http://ziegler.blog.idnes.cz/c/126105/Vyborne-sousede-rudi-vrahove-nemaji-narok-na-lukrativni-duchody.html#t2

No vždyť to říkám, že jakákoliv politická doktrína si pro vrahy místo najde! A dokonce to patří k dobrému tónu. Ivano – mít ideje není špatné - je to dokonce lepší, než současná módní naprostá bezideovost. Dělala jsem průzkum, jaké mají lidi vzory, nechtějte blít.
Evidentně napsané knihy se společenským násilím také nějak souvísí - ale podstatně více se založením člověka - kvůli svému chledbodárci a na jeho povel raději bude vraždit, než aby se ubíral do nejistoty, že se bude muset zařídit jinak nebo nedejbože uskrovnit. Čili - ne knihy, ale naše neschopnost je samostatně číst, analyzovat, uvědomovat si, co je a co není dobré brát doslovně, naše neschopnost zkoncipovat svůj život v něčem tak komplikovaném a zoufale nemoderním a netolerantním, rozvoji a synergii nepřejícím, jako jsou společnosti vytvářené současnými jedinci.

V Litvě měli přes sto tisíc Mašínů. Až do roku 1953 bojovali litevští Lesní bratři proti NKVD, než je pozabíjeli a pozavírali do Gulagu. Proto jsou taky v Litvě komunisti mimo zakon. Říkám to proto, že komunistické zločiny jsou nadnárodní. A připomínám, že KSČM se nesnaží skrývat, že chce být hegemonem mezinárodního komunistického hnutí a vytvořit novou komunistickou internacionalu.
Poláci minulý týden zakázali nacistické a komunistické symboly - meli totiž Katyň.

 

pozn. K.A.: ad litevští Lesní bratři….a tímto jsme se dozvěděli, kdo byl v Gulagu :) /??//

No ale v Tarantu si rozhodně komunisty pamatují jen jako spořádané a ochotné lidi, co stavěli pastelové domečky pro mladé rodiny a důchodce. Byla nebo nebyla to velká komunistická idea?
A znám dokonce velmi slušné, tolerantní a přínosné intelektuály, kteří nejenomže se v rámci rozvoje svého myšlení zabývali komunismem, oni se zabývali dokonce i fašismem.

Ono dokonce není známo ani to, že dokonce i fašismus měl ekonomickou školu, která byla založena na solidaritě a měla ukončit vládu lichvy - a že ji hodlal pro dobro svých občanů uskutečnit - ale že se stalo to, že si toho všimla Bank of England, a svou mezinárodní intervencí způsobila to, že celá ekonomika Itálie šla do sraček - a pak se opravdu fašismus změnil v doktrínu, že je nutno nejprve vést válku.

Cesta do pekla je vždy dlážděna dobrými úmysly :)

Marx nebyl jen otcem myšlenky o oprávněnosti násilí. Vytyčil myšlenku nucené solidarity jako nástroje revolučního boje. V Manifestu se jasně říká, že mezi donucovací funkce statu patří i daňová politika. Revoluce neni zadarmo, nucenou solidaritou podle hesla Ať platí bohatí se nejdříve získají prostředky na revoluční převrat a nastolení diktatury proletariátu. Na Ukrajině byla myšlenka nucené solidarity dovedena ad absurdum, kulaky nakonec skolil hladomor ve jménu podpory revoluce. Nucená solidarita je samozřejme i ve výzbroji KSČM.

Vždyť se zdroje devastují i dnes. Akorát, žë nemají vůbec jméno a úplně stejně se to vydává za triumf, že lidi určitých - ale nepoznaných a společností jim nikdy nepřiznaných schopností jsou zničení tak, že nemohou ani stát. V jistém smyslu je to dokonce ještě horší - protože jsme vydáváni za poznanné a úředně kvanitfikované identity, jejichž přínosnost je úředně vyhodnocena - a jen podle této úřednosti jsou přiznávána práva na životní prostor a status.

 

Kateřina Amiourová

Důsledky tohoto technologického přístupu k "lidským zdrojům" (společnosti, která ve skutečnosti nemá předpoklady k tomu nahlížet na lidi jako na zdroje) jsou také jasné - jediné entity, které jsou schopny si zkoncipovat na státu a společnosti nezávislou a soběstačnou organizační jednotku to takřka výlučně musí zakládat na nějakém druhu protispolečenské činnosti, porušování přirozeného práva či dokonce kriminálním spolčení. Všichni ostatní živoří a rozpadají se.

Jdu sekat trávu, trochu mi přerostla. Ještě bych dodal k této diskusi:
Více než o komunisty jde o Ústavu. Tuhle jsme diskutovali s nějakými členy KSČM o článku 5. Připustili, že KSČM článek porušuje. A dodali, že v zájmu čistoty práva je třeba článek v Ústavě zrušit. A že by to udělali rádi, to si pište. Protože článek 5 jim znemožňuje legalizovat revoluční násilí.

Je to zbytečné - v podstatě nejsou schopni zorganizovat ani stávku, uspořádat demonstraci. A také by bylo dobré využít ochoty právníků přemýšlet o podstatě práva a právní teorii - a alespoň krapítek ji roztáhnout také do jiných oblastí. Pospíšil originálně zlikvidoval ve svém návrhu občanského zákoníku veškeré etické předivo ba i sám subjekt integrity. Topolánkův eStát zase "rekodifikoval" celý právní a soudní řád pro účely automatizace - aniž k tomu přizval jediného právníka.

Pokud někdo hlásá dosažení svých cílů jakýmkoliv způsobem, tedy i silou, je to zásadní porušování kodifikovaných pravidel demokratické společnosti. Pokud se řekne, že privatizace byla pokažená, jak jen se dalo, řeknu ano. Je to stejně divoká a bezprecedentní reakce, jako na státní konfiskace majetku. Strana, která obhajuje zločiny svého bývalého režimu a necítí potřebu sebereflexe, nemá ve slušné společnosti co dělat. Strana, jejíž členové glorifikují nejmasovějšího vraha v dějinách soudruha Stalina (mimochodem toho, který nechal zavraždit v Mexiku Trockého, kterého zmiňuje K.A.), se veřejně k těmto zločinům opětovně hlásí. Strana, která nový řád, ať nese sebekřišťálovější myšlenky, staví na potlačení lidských a osobních práv a odstavení, či přímé likvidaci inteligence, tím sama své myšlenky shazuje. Stejné myšlenky a stejné metody (včetně antisemitismu!) měla Hitlerova NSDAP. Proto ani nepřekvapí, že mnoho dlouholetých poválečných a nikoliv nevýznamných členů KSČ za Protektorátu kolaborovalo s nacisty a svých bohatých zkušeností pak "využilo" při označování "skutečných kolaborantů", čímž se zbavili nepříjemných svědků. A tak by se mělo postupovat s každou takovou ideologií. Zákazem NSDAP se veřejně pojmenoval velký společenský zločin. Extremismus do vyspělé společnosti nepatří, ať z prava, či zleva. Že je současná politika nevyhovující? Asi ano, ale lidé ji volí... Není to však důvod k tomu nechat bez jasného znamení něco, co si jej zaslouží.
Než jsem ten traktát dopsal, zaujala mne ještě myšlenka devastace přírodních zdrojů. Ano, teď máme aspoň malou šanci do něčeho takového vstoupit, nebo se o tom vůbec dozvědět... Ono neinformované společnosti se vůbec žije dobře ;-)

KSČM mi pravila, že se omluvila v roce 1990 a já jim věřím. O té privatizaci - lze říci asi tolik- zločinecké postupy se vyvinuly náležitě - a dokonce ani to násilí nebylo deklarováno - přesto zákonem z roku 1992 není privatizace přezkoumatelná (a jde defacto o Rothshildovu doktrínu roku 1980, kdy přišel na to, že nejlíp společnost napálí, když ji připraví o infrastukturu a statky připravené z daní a pořízené a spravované proto, aby občané neměli z jejich požívání velké náklady a ekonomika byla racionální a samonosná - vytvořil doktrínu, že zdroje je nezbytné přiřknout někomu konkrétnímu. No, zdroje to pak byly už jen pro něj, protože vešeré privatizace - v současností celé Bělorusko - posléze přímo či nepřímo zaůvěroval a od té doby požívá on výhod mnohem většího seigniorage než do té doby a my si užíváme nákladů a vydírání, a zbývá nám stále méně volných prostředků.) Ještě rafinovanějším způsobem byla u nás zcizena monetární suverenita - ani o té nesmí rozhodovat parlament - ČNB je přímým vazalem MMF takto entity, kterou si právě tyto kruhy lichvy zvané seigniorage založili - a důsledek je naprosto dokonalý - místo peněz se nám do rukou dostává dluhů - takže všechny snahy ekonomiku stimulovat končí větším a větším společenským zotročením, novými vynucenými politickými ústupky (privatizace vodních zdrojů apod je přímo nápad Světové banky, bratrské svině MMF) a stále větším hroucením sociální konstrukce společnosti. Lapidárně spočítáno - to, že tvůrce peněz má v kapse nějaké peníze, celou společnost ve skutečnosti stojí 260% (protože místo +100 doistáváme -100 a těch 60 to jsou anatrocismy odvisející od časového plánování). Jo, furt se musíme zabývat tím starým, co už nám nehrozí, ačkoliv je to už cca 2000 let, co jeden moudrý Řek upozornil, že nelze dvakrát vstoupit do stejné řeky. Zatímco je společnost stále ještě udržována v iluzích, že ti, co stojí v jejím čele patří k občanským strukturám, tito byli již dávno v minulosti někým koupeni a hodlají a budou sloužit už jen mamonu.

Samozřejmě poslední ozdůbkou v korunce NWO a poslušný služebník ne občanské společnosti nýbrž mamonu, je náš drahý pan Fischer! To si dáme, třeba by z něj mohl být v budoucnu ještě prezident! S jeho bezrskurpulozním upřednostňováním spekulantů před zájmy jakéhokoliv státně ekonomického (občanského už dávno ne) organismu, by se mu konečně mohlo podařit to, co stejně všichni v duchu čekáme - že nás totiž zinkasuje tak, že dojde k rychlému celonárodnímu vyvlastnění a konečně i ke kolonizaci mnohem pracovitějšími, poslušnějšími a odevzdanějšími Číňany.:)

Takže kdyby se hitlerova NSDAP omluvila za zločiny bylo by to OK a měla dále fungovat? Omluva zločinecké strany není nic, co by mělo nějakou váhu. KSČ je zločineckou organizací a je nutné, aby byla zrušena. Pak si ovšem mohou příznivci fikce komunismu založit stranu novou. Bez zneužívání majetku získaného v době totality a stále zločineckou KSČ drženého a využívaného.
V případě, že dojde k nápravě právního řádu a KSČ bude zrušena, čast jich možná přejde do ČSSD, čast k jiným extremistickým stranám a část se určitě znovuzaloží pod upraveným názvem. A bez zdůraznění násilí v politickém programu.
Jde především o kontinuitu, která tu je.

Ale vždyť my neznáme ani členy NSDAP a extremistické indexy jsme již dávno zavedli! A Vaši zločinci z dnešní KSČM provádějí tak podvratné věci, jako že organizují právní poradny a promítání historických dokumentů! Aktualizujte se trochu! Na právním řádu, který říká násilí ne, není nic špatného, naopak, je to výborné, ale ještě důležitější je, aby společnost byla natolik solidářní, aby byla schopna zaznamenat násilí na každém svém členovi a vyhodnotit také, jaké podoby má to aktuální! K hrobům obětí musíme. Ale popravdě řečeno, by na nápravu KSČM úplně stačilo pod držkou vzetí pikantním mediálním ztrapěnním - "a kdypak jste byli položit věnce na hrob Horákové". A dokonce i s těmi "extremisty" se to má napováženou - hlavním projektem takové Nové antikapitalistické levice je setavit schopné občanské týmy přezkoumávající odložené případy korupčních kauz!

Pokud za tu stranu sedí v parlamentu člověk, který byl vyhlášeným surovým bachařem, zdá se vám to v pořádku? A dalo by se pokračovat, je třeba především umrtvit myšlenky, o kterých prostě slušně vychovaný člověk nemluví. Nejde o teď staré komunisty, jak píšete. Jde o mladé - včera jsem tento článek posílal panu senátorovi http://www.komsomol.cz/clanky/955_antistaliniste.html

Prima jsem se protáhl při sekání trávy. Venku je příjemné. Ještě bych dodal ke Kateřině Amiourové. Vase argumentace v celé diskusi je shrnuta v těchto vašich posledních větách:
"Na právním řádu, který říká násilí ne, není nic špatného, naopak, je to výborné, ale ještě důležitější je, aby společnost byla natolik solidární, aby byla schopna zaznamenat násilí na každém svém členovi a vyhodnotit také, jaké podoby má to aktuální!"

Jsem rád, že násilí není ani pro vás přípustné. Pokud se domníváte, že je na občanech kýmkoliv pácháno násilí, postupujte ve smyslu zákona a Ústavy. Použijte stejnou metodu, jakou použil Senát, snažte se o průchod práva. Pojďme si rozdělit role: já budu orat na svém poli co se týče nestranného posouzení ústavnosti KSČM, vy se snažte na poli svém. Demokracie u nás je stále ještě postpubertalni, ale natolik dospělá, aby rozhodla, zda máte pravdu vy a komunisti, nebo horní komora PCR, která KSČM podezírá z porušení nejvyššího zákona země.

Pokud na extremistickém indexu nejsou vedeni všichni členi KSČ je veden špatně. Oni fašisté uprchlí do celého světa také vedli pokojné životy a už nikoho nepopravovali. Komunismus u nás řádil od roku 1945 do roku 1989 (protože před Vítězným únorem už stihly řadu věcí ve spolupráci s ruskými vojsky). To co dělají teď není důležité pokud je řeč o zrušení zločinecké KSČ, která svou činnost nebyla donucena ukončit, ale pouze se "omluvila".
Nemají dost slušnosti, aby to udělali sami, a proto vzniká ve společnosti tlak na to, aby se tak stalo soudně. Zrušit KSČ, která plynule přešla z totality do dnešní doby, a pak si založte cokoliv, co bude odpovídat právnímu řádu.

Ad Lukáš Vytlačil: Mám za to, že se pletete a že šlo o otce Grebeníčka. A propos - nevšiml jste si, že i ze synů vyhlášených surovců často vyrostli velmi kvalitní lidé?
A ten výplod, který mi ukazujete - inu, snaha mladého organizmu vytvořit si nějaký názor a jít dál. Předpokladem pro vytváření názoru je se vyhranit. Každý nepamětník je postižen tím, že nemá všechny relevantní informační zdroje - a tedy se dopuští chyb. Stejných chyb - ale bohužel násilí ne tak komorního a formálního, se ale dopouštějí pravicoví násilníci, cupující Peheho a Paroubka. Měl byste si nějakou diskuzi mladých fašounků prohlédnout. Doporučuji, jestli jste blil nad pouhou jednostranností, jak asi budete blít nad otevřeným násilím. V případě člověka ventilujícího se jen grafomansky obvykle stačí nabídnout několik pozitivních vzorů a rozšířit obzor jeho úvah - a ze své myšlenkové prvotiny vyjde plodně a přínosně. Co ale s lidmi, kteří jsou tak zbabělí myslet, že jim nezbývá než pudově ventilovat nespokojenost se svým životem otevřeným útočením na jiné?

ad Martin Mart:
Souhlasim s Vámi do písmene. KSČ = KSČM. Před časem jsem si vyžádal od ministra vnitra registrační list KSČM. KSČM je registrována jako regionalní organizace KSČ. To znamená, že KSČ nezanikla, existuje v podobě sve regionální organizace. Tudíž i na KSČM se vztahuje zákon 198/ Sb. O protiprávnosti komunistického režimu.
Jsem jako senátor pověřen, abych návrh spravní žaloby předal vláde po volbách do poslanecké sněmovny. Jakmile bude nová vláda inaugurována a získá důvěru, okamžitě novému premiérovi návrh postoupím.

Pane Štětina - věřím, že pro KSČ nemůžete udělat nic lepšího.

Ad Lukáš Vytlačil: No ale ten upozorňovaný článek má opravdu značné kvality - na tyto aspekty nikdo neupozornil, přesto do reality patří. No, ale u vás je pravda jen jedna, má jen podobu klišé, myšlení je nebezpečné a patent na něj i pravdu máte jen vy a vámi uznaní. Budu si to pamatovat a rozkecám to, o to se nebojte. /Pozn.: zde mne již podvědomně trápí závadná formulace zákona – ne “protiprávnost totalitního režimu”, ale “protiprávnost komunistického režimu” – což je fikce a nesmysl stejně nezpečný jako zákon proti antisemitismu, který a) umožňuje hanobit všechny semity s výjimkou židů a b) cokoliv kritického k židům vydávat za antisemitismus/

Nikde jsem neřekl, že mám pravdu. Jen mi přijde zvláštní, že myšlenky, jejichž způsob realizace není moc v souladu se Základní listinou práv a svobod a s článkem naší ústavy, jsou zcela zákonně propagovány. Jak se pak můžeme dovolávat účinnosti ostatních zákonů, když tu nefunguje ani ten nejzákladnější? Možná se pletu, ale dojem (nikoli pravdu!) mám z toho zcela jednoznačný.

Já se omlouvám, mám jenom jednu námitku - vůbec pro pokrok je nezbytné poznávání - a v poznávání opravdu platí, že každý, kdo se o něco pokouší, přidává hřivnu - a že také může napáchat škody - k tomu, jsou osttní, aby vysvětlovali, komentovali, upozorňovali. Ten autor toho článku sice nechápe, že stalinistická ekonomika byla apiori přesně dnešního imperiálně válečného charakteru - /pozn.: díky němuž neprohrál ale vyhrál válku/ ale dnešním mágům ekonomie již se nedostává ani představy o tom, že na rozvoji ekonomiky je třeba pracovat! Naprostá hloupost, která nastala s příchodem nového režimu bylo to, že si nepovšiml ba neuvědomil, nebyl schopen vyhodnotit, co je dobré a co si má nechat. Podotýkám, že to často nebývají fyzické entity, ale organizační uspořádání, etické entity, záležitosti práva. Je to přirozené - i děti, aby mohly něco rozvíjet svého, musí nejprve bořit. Ale tím se obvykle páchá nejvíc škod! Dobře, tehdy jsme nebyli připraveni a zralí to udělat, ale dnes už se do zdrojů minulosti podívat můžeme - a kdo je má? Inu, mají je komunisti! A v procesu poznávání tyto poznatky určitě cenu mají, byť každý subjekt se při svém uchopování dopouští chyb - nevezme si zdaleka to nejlepší, jen něco. (Tak se například stalo, že jsem zadiskutovala na serveru o tom, že z hlediska práva, schůdné podnikatelské praxe by měli dát do pořádku ten nesmysl o tom, že nejprve DPH se zaplatí, i když peníze ani nejsou na cestě a dokonce někdy ani nepřijdou - a myslíte, že došlo ke skutkové podstatě myšlení a DPH se platí po zaplacení ? Ale kdepak, ale z nezaplacených faktur se vrací. Čili tunelovod, s tím se na tuty bude obchodovat - ergo schopnost sebereflexe tohoto společenského organismu je skutečně pramalá, a dosáhl mezí schopností sebeorganizovat se společensky přínosně a produktivně

Nedivte se korupci. Proč si neporušit zákon, když je veřejně porušována Ústava , zákon nejvyšší. Paní Kateřino Amiourová, vždyť vy obviňujete {a ještě k tomu neprávem} Lukáše Vytlačila z toho, co zde celé nedělní dopoledne děláte. Jeho příspěvky jsou logické, velmi slušné a noblesní. Na rozdíl od vašich přispěvků, které se mi zdají, promiňte, nějak podivně zahleděné do sebe. Jako byste je neříkala nám, ale sama sobě. To ovšem diskusi s Vámi neubírá na zajímavosti.

Budu na svém estetickém cítění a životním pocitu pracovat, jsou opravdu vepsí.

KSČ (a je jedno, zda je to dnes KSČM) měla být postavena mimo zákon již v roce 89 jako strana zločinecká a zločinci potrestáni. Když už pro nic jiného, tak jako zadostiučinění všem, kterým tento zločinný režim zničil životy. A jimž se dodnes nikdo ani řádně neomluvil! A mnohým již neomluví, protože se toho nedožili. Toto téma je na dlouhou diskusi, ale jedno odmítám zcela jasně. Platit ze svých daní zločineckou stranu ve vládě a zločinecké poslance v PS. To je skutečně výsměch!

Platíte dokonce vícero zločineckých strajn, protože jste se vy ani celá občanská společnost žádného Čapka, Masaryka, Borovského. Schweitzera, Chomského ani jiné nevydali ani hledat.

Rád bych upozornil na toto:
Pokud vláda návrh správní žaloby Senátu postoupí Nejvyššímu správnímu soudu v Brně a ten dá Senátu a vládě za pravdu a pozastaví činnost KSČM, pak poslanci a Senátoři za KSČM budou dál vykonávat svůj mandát. Tak zní zákon.
Už za mnou několik komunistických poslanců a senátorů bylo a ptali se, co s nimi bude v případě zákazu či pozastavení činnosti KSČM. Když jsem jim řekl, že se to jejich mandátu nedotýka, upokojili se.

ad výrok Kateřiny Amiourové: "Platíte dokonce vícero zločineckých strajn, protože jste se vy ani celá občanská společnost žádného \'Čapka, Masaryka, Borovského. Schweitzera, Chomského ani jiné nevydali ani hledat."

Odstupuji z diskuse, nebot se pani Katerina nedokazala zbavit agresivity a vypadu proti diskutujicim. Sebestřednost a intelektuálština není mou zábavou. Nashledanou jindy a jinde, přátelé.

Lísání, lichocení ani přitakávání zase nejsou diskuze. A já za vytvářením spolupracovních bezproblémových vazeb zase chodím tam, kde je to výrazně organičtější - kde prosti předsudků nenasazují na komunikaci redukce..

Tak tomu ještě dám korunu:"S bojlery a brojlery na věčné časy a nikdy jinak!" :-))))) K tomu totiž nic jiného už dodat nelze...

No, ono je to dost těžké pro každého připustit si, že kromě pachatelů jiných, které by rád odsoudil, má pachatele ve svých vlastních řadách - kteří se ovšem proviňují na jemu úplně lhostejných lidech, a k zákmitu poznání, že pachatelem je dokonce i on sám, dochází opravdu velmi vzácně. Ale pane Štětino, zda-li pak bude pro vás provokativnější pomyšlení, že hovořím o sobě nebo že hovořím o vás?

Na brojlery zapomeňme, hloupý panák dokonce společnosti často pomůže vzedmout se k ambicím chtít něco lepšího. Já vám ale teď chci dokázat, proč to, oč pan senátor Štětina usiluje, je možné s úplně stejnou váhou nazvat jako značně nemravným: Navzdory tomu, že KSČM je dnes jen stranou a ne něčím pozitivnějším, totiž hnutím, jsou zde jisté předpoklady k tomu, aby byla dále nesena vlákna usilování o lepší společnost - vyhraňujete se hloupě ne, proto, že byste byl veden špatnými úvahami, to v žádném případě - ale protože málo porovnáváte své konání s realitou - konkrétně s dopady momentálně hodně bolšánského pravicového hnutí: HLE přklad občanského vzedmutí typické pravicové voličky: http://www.facebook.com/event.php?eid=126014857439146&v=wall&story_fbid=126736524033646
Můžete mi prosím říci, co dobrého či prospěšného komu by tato hovadina a dobrá - tedy kromě udržování statusu quo a ujištování se, že vše se děje správně a je v pohodě????? Jde bohužel o odrovnání obsahu formou. A z toho jsou zase jiné spolenské patologie. Vždyť právě těmto lidem se podařilo namluvit, že bude stačit na internetu dělat klik na stránku Haiti a tam zavládne bohatství, náprava a ba přijdou i peníze! To už nemusíme pracovat, snažit se, organizovat se, směřovat? Pak tedy ale chcípneme jako celý rod!

... jak si tak pročítám Vaše komentáře Kateřino, tak docházím k názoru, že jste asi měla jako malá nejraději pohádku Jak pejsek a kočička pekli dort ... přinášíte sem velké množství různých faktů a názorů, ale nějak ve Vaší argumentaci postrádám jednu jedinou nit, která to vše spojuje a tak vysvětluje Váš postoj k tématu ... trochu mi připomínáte členy Pirátské strany, kteří propagují některé velmi zajímavé myšlenky, které jsou ale mírně odtržené od reality. Když s nimi začnu diskutovat, tak se nakonec dostaneme k tomu, že to ještě nemají tak promyšlené ... Mám pocit, že to je i Váš problém. Ve Vaší argumentaci chybí systém. K Vašemu způsobu vyjadřování jsem už nasypala své včera. Sice jste tu zase předvedla solidní přednášku o všem možném, ale ...

... a co se týče tématu - také mě napadá argument, který tu padl, že členové komunistické strany se jen převlečou a budou tak hůře odhalitelní, ale ... Spousta lidí, a především těch mladých, má problémy s tím, jak vůbec rozpoznat, cože na tom komunismu bylo špatného. Pokud to dokážeme definovat zcela jasně tím, že tuto stranu zakážeme s jasným zdůvodněním proč, potom zjednodušíme i orientaci v problému. Každý ví, co bylo špatné na nacismu a proč a každý dokáže přesně detekovat nacistické myšlenky ať už je jejich nositel v jakékoli straně. A právě to je potřeba v případě komunismu...

Již na začátku jsem dala najevo své váhání, ale ......... ANO, MNOHEM LEPŠÍ, BUDE KOMUNISTICKOU STRANU ZAKÁZAT.. Je to logická i historická nutnost a především dluh ale i současná povinnost ze zákona ..

navíc ze zákona, který platí již dávno!

Plně souhlasím s názorem paní Aleny, že komunisté měli být zrušeni a postaveni mimo zákon už v roce 89 či 90 ... Tenkrát mi to hodně vadilo, když jsem pak viděla nadšení některých lidí pro komunisty a možnost jejich spolupráce se socdem ... dostala jsem strach z jejich nečitelnosti pod jiným názvem ... ale... argumenty PRO jsou mnohem silnější ...

Buď máme pravidla nebo nemáme. Buď jsou fašisté a komunisté legální nebo nejsou. Tečka. Heil Stalin.

Vědci! Povězte upřímně: co vám vadí na tom, aby mladí lidé o komunismu přemýšleli? Jsou mladí, neviní, nic zlého nezamýšlející a jimž jste důležité zásady vštípili. Jste horší než nacisti, ti chtěli židovský skanzen uchovat alespoň kvůli studiu! Staří idealisté, kteří tam dnes provozují politickou činnost, si také nechali jen určité konstruktivní poznatky, znalost dějin, étos - co myslíte, že asi budou spolu dělat? Inu, učit se a přemýšlet. Dělat něco tolerantního, aby se uplatnili.

Vy si neuvědomujete jednu věc - spousta lidí zase dnešní stav státu hodnotí jako značný, nebezpečný stupeň fašizace!

Kromě KSČM není nikdo rozhodnut brát se za sociální práva - a to je velmi důležité pro kvalitu našeho života. Protože kývnutí ano, zachováme je a budeme je rozvíjet je předpoklad k tomu, aby si lidi řekli, " budeme přemýšlet, jak to uděláme." to, že dneska nikdo není schopen vymyslet, jak je zachovat, není proto, že by to nešlo, je to proto, že je nechce zachovat. Vzpamatujte se.

Posuzovací zásada číslo jedna : strana, která byla v opozici nejdéle, je na tom morálně také nejlépe. Všichni ostatní se ušpinili a zkorumpovali neomezenou mocí a neomezenými možnostmi pro sebe, a v situaci, kdy se v parlamentu nesmí ani diskutovat, tak nebyli vystaveni ani konfontaci svých doktrín s myšlenkami jiných.

paní Kateřino, prosím berte v úvahu, že někdo může mít jiný názor než vy a to na základě historických a i osobních zkušeností.

určitě. ale vše plyne a bohužel tak rychle, že to namáhá naše schopnosti. Jsou bohužel jisté meze psychiky, které nejde překročit jen tak. Já jsem přestala pracovat, tak mám hodně příležitosti šmejdit a zvídat, co kdo vlastně dělá, jsem totiž hodně a hodně zvědavá - a nebojím se kontaktu skoro s ničím, ani před tím, předčím mne lidé zrazují. Měli jsme takovou debatu o předsudcích - inu, je to velmi archaická vrstva psychiky - udělal jsem špatnou zkušenost, pamatuji si ji. Mnoha lidem předsudky zachránily život. Na druhou stranu jsou ale předsudky příčinou neskutečného rasismu v Čechách, který ničí životy - nebýt rasismu, je cikánský problém řešen a vyřešen. Jak říkám, předsudky jsou uloženy v té psychické vrstvě, která je krapet archaická a dělaná pro člověka jiných věků. Momentálně jmi připadá evolučnější svou opatrnost stavět na něčem jiném, než hodně historických zážitcích.

Povšimněte si také, jak tato archaická vrstva funguje - kdeže k analýze historických zkušeností - ona velmi blbě filtruje, do čeho se jí nechce kousnout. Že se za Masaryka střílelo do dělníků, o tom se tu nemluví. Komunismus vznikl jak vznikl - ale protože si nikdo nepamatuje co bylo předtím, neví ani, proč se choval, jak se choval.

No ale proč já tady za komunistickou stranu vůbec bojuju - inu proto, že pravicového kánonu se zmocnila mafie a ta si jej přihotovila pro lepší dosahování svých zisků. S tím nic nenadělají ani slušní pravičáci, zneužívá se patosu k tomu, aby diskuze vůbec nebyly, jen primitivní hesla. Tady už jsme také jednou byli. V takové situaci to může napravit a obrodu vyvolat jen opačný myšlenkový proud, který ty nebezpečné nesmysly rozemele na cimprcamr, aby si to museli postavit znovu, organicky.

Liberalismus skutečně řadu velmi dobrých myšlenek měl - ale kdybyste chtěli vědět, proč se dnes nemohou uplatnit tak, aby byly funkční nebo přínosné: inu, je to díky povrchní práci našich politických představitelů - nebo resp. jejich nepráci, oni se totiž pouze "zhošťují funkcí".

Následně se na stránkách pana Senátora odehrála ještě jedna diskuze:

Josef Tvrdík Díky za přízeň a věřím, že po zvolení do Senátu budete tím správným "Dinosaurusem". Myslím, že jenom dinosauři mohou komoušům důkladně potrhat jejich rudé kožichy!:-) Nedinosauři totiž zapomínají, že komouš je největší zlo světa!! A "komunistický virus" nikdy nespí!

 

Priteli Josefe, dinosauří vojsko je připraveno.

Pepíno, mohu dodat jen - amen, svatá pravda! :-)

Jirko, když nejsi zvyklý lhát, tak z tebe přeci nic jinýho vypadnout nemůže - no néééé:-))

Kateřina: ?????

Chudák Josef Tvrdík, furt jenom spí a spí a spí. A kdyby si alespoň poslechl nebo přečetl nějakou hezkou pohádku, ale on musí tu brakovou! :) Chlapče, až vymřou poslední lidi, kteří ještě ty knihy četli - a dělali si o nich vlastní názory, tak ty už nebudeš mít žádná práva - právo se bude říkat povinnosti zacálovat za naprosto všechno,co ptotřebuješ, lichváři a spekulantovi sedícímu na moci cokoliv a všechno, oč si řekne. Protože tyhle tvá práva nezajímají - jim drží fangli telekracie - za něco - musí sloužit mamonu, a ty jsi prostředek, který tomu mamonu "vyrábí" to, co on chce. Doporučuji zajít do nějaké staré zaprášené komunistické knihovny a alespoň něco si půjčit.

Kateřino, předchozí příspěvek jste smazala....tento je ještě horší. Doufám že je to jenom žert!

To Jirko vůbec není. Nevidel jsi občanský zákoník navržený Pospíšilem - je to přesně v těchto intencích. Etické předivo vztahů nula a právo má dominantní subjekt ty jen pokud by se ti s nám podařilo předem ošetřit každý detail smluvně - na což on ti nepřistoupí. A to je začátek. Často diskutuji na netu - a pohleď, co se stalo z mých příspšvků - vzdychla jsem, že by snad už konečně mohl být dán do pořádku onen nesmysl s placením DPH z faktur, které ještě nebyly proplaceny a možná ani nebudou - a co myslíš, že se stalo - placení DPH předem zůstává, ale případně ti ho v případě neporpacení vrátí. Jestli víš, jak funguje DPH atd. tak já myslím, že naši podnikatelé okamžitě začnou kšeftovat s "neproplacenými" fakturami - stejně už s fakturami kšeftují, takže tunelovod! A z příspěvku, že by se zdravotnictví nemělo brát jako prodělek, ale opatrnými zásahy převést na přínos (ono je záporné také jen proto, že jsme si zdecimovali farmaceutický průmysl atd.) - se okamžitě stala výzva Němcové modropartajníkům k "runu na kasu". Tahle "elita" nemá ani předpoklady k tomu něco řídit - protože význam slov, jako pečlivá analýza, rozmysl, úsrpornost, přiměřenost jí nikdy nic neříkala. Jen schvaluje ty nejjednodušší úvahy, jaké - ani nevymyslí ona- ale jaké se jí donesou! a proto si buď jist (protože už se ti to děje 20 let) že celá racionální ekonomika půjde do háje a celá ekonomika středověkých manažerských pašalíků si rozebere všechny hodnoty, které v tomto státě vzniknou. Buď si jist, že dřív padneš ty. Známý pokus s dvěma holuby, kdy jeden byl přivázaný - a žrát nedostával a druhý byl volný a žráít dostával, ukázal, že když zrní přestalo padat úplně, nepřivázaný holub začal do svého přivázaného bratra klovat.

Dostali jsme se do tzv. kanibalské fáze kapitalismu, kdy žádná ekonomika hodnot už v podstatě v Čechách neběží - výrazně převažuje ekonomika spekulací, lichvy, run na rozpočet, zdravotní pojišťovny a penze. Politická elita k tomu dokonce vydala signál. To jste si vy nepovšiml.VY jste si vůbec nepovšimli, že koncepty, kterým se podařilo hospodářství rozvrátit asi nebudou ty pravé, které by ho měly zachraňovat, vůbec jste si nepoložili otázku, jaká by měla elita být, aby vám zachránila sociální jistoty a prostředí k žití - a tím méně jste si povšimli, že komunistické zprovoznění hospodářství aby potřeby, které dnes padají - pokrývalo, byť neumělo banány a hajzlpapír - že za tím možná také byly nějaké poznatky a dovednosti, které by se mohly dnes hodit. No ale to vy raději necháte zrušit všechna práva, než abyste trvali na tom, že se budete učit.

Děvenko ty se hlavně probuď. Dobře, že jenom spím a spím. Pořád je to lepší, než tím svinstvem zamořovat diskuze. Se soudružským pozdravem: Proletáři všech zemí vyli.......del. To platí hlavně pro tebe soudružko katko

Nejsem soudružka, jsem bioranger - zamořil jsi dikuzi - a otrávil ji zejména tím, jak primitvní a atavistický podnět jsi vydal svým postem. Jestli by ti připadalo vkusnější, aby se tady vybíjela partička fašounků v tom, jak si někdo žijící má vylízat všechnu jejich nenávist, za někoho nežijícího, kdo jim nic neudělal , nebo resp. za někoho žijícího a velmi současného, kdo jim osobně sice všechno sebral a sebere, ale jenž, zloděj, přesně volá chyťte zloděje, tak to bych myslím musela pana senátora Štětinu označit ze zakládání žumpy nepravostí., resp. museli bychom ho přesvědčit, že mateřská školka se vede jinak a s citem.

Když ti to řeknu ve zkratce, tak ústřední komunistická myšlenka komunismu je ta, že svět je sociálně a organizačně neuěšené místo, ale že život člověka je hoden toho, aby problémy byly vyřešeny uspokojivě a nemusel nikdo trpět, že lidé musí přilopžit ruku k dílu - ale že ovšem dosavadní uspořádání společnosti je takové, že jisté mechanismy a konstrukce a tendence moci přímo zákeřně útočí na snahy, aby se v tomto směru dosáhlo pokroku.
Ubohost štětinovské inciativy spočívá zejména v tom, že si neumí zanalyzovat a nezanalyzoval historické dokumenty natolik, aby viděl, co je podstata a z čeho vyplynulo přímo zlo, neuvědomuje si, že ty ideje byly určené situací doby, kdy vznikly a že schopnosti každého člověka jsou limitovány neb si dává úkoly odpovídající době. Ovšem ne aby s komunisty spolupracoval na tom, že moderní by bylo pořídit k jistým historickým pramenům relevantní komentáře, on chce zakázat propagování jakékoliv komunistické idey. No to jsou skoro všechny ideje odvozené od Francouzské revoluce, nemýlím-li se - ale když se vrátíme k jejich francouzské podobě, jsme zase o nějaký ten historický úsek hlouběji v archaičnosti.
Pro vás by mělo být urážlivé - a také byste to měl dát najevo, že tato společnost se jako spravedlivá jen tváří - nejenž e komunisté si nesypou moc popel na hlavu (což je dáno také tím, že nynější lidé ve straně nejsou ti pachatelé, kteří to způsobili), ale dokonce ani parta pana Štětiny nikdy nebyla položit věnce na hrob Milady Horákové a ani se nijak nesnažila dosáhnout nápravy obětí komunismu - jestli víte, kolik jich odškodnila a jak, tak vidíte, že to gesto nebylo ani symbolicé a sympatického na něm není už vůbec nic.

Příteli Josefe, zdravím a připomínám jedno staré ruské přísloví: Všechny dívky jsou dobré a krásné. Odkud se jen bere tolik zlých ženských. A ještě bych přidal jedno, je tuším latinské(?): Užívej dne a nedůvěřuj lehkomyslně zítřku.
Jdu na setkání s Jurijem Markovičem Schmidtem. Včera jsme se seznámili, patří k těm Rusům, kteří umějí snimat hříchy ze svého zmučeného národa. Jeho táta byl od roku 1929 až do roku 1955 (jako spolutvůrce snah o vytvoření Sociálně demokratického mládežnického centra) vězněm bolševických lágrů a vyhnancem na Sibiři.

Jaromíre, kdybyste kvůli pocitu důležitosti tady nepěstovali pokleslou kulturu sjednocování se, kdy všichni říkají jenom a), tak byste z toho, že já říkám b) také něco měli, a kdybyste doknce projevili trochu iniciativy se tím probrat, určitě by se tu kmitli další zajímqví lidé a vy byste se dozvědlěi dokonce i c nebo d.

Kateřina: žert to nebyl, je to mnohem horší....asi máte pocit, jak jste nás, hlupáky, poučila, ale napsala jste jenom kupu nesmyslů. I kdybyste si klávesnici prošoupala, nezměníte nic na tom, že komunisti jsou banda lhářů, zlodějů a vrahů. Lháři jsou, pokud se nedostanou k moci, jakmile moc uchopí, přecházejí do stádia loupení a vraždění. Nesmyslům o vznešenosti komunistických myšlenek může věřit opět jenom komunista, nebo úplný blbec bez historické paměti. Tak se dál opájejte pocitem vlastní důležitosti a vyjímečnosti, možná se b, c a d dozvíme i bez vaší geniality.

.. a dokonce vám to doplním - ti dnešní u kormidla nadělali z lidí pouliční odpadky, které se nestydíme vytvářet a ponechávat tlení. Přesně jsem prozmoumala způsob, jakým by se peníze za Openacard vynaložily pro pořízení dálého beznákladového bydlení pro všechny pražské bezdomovce a předpoklad jejich společenského zařazení. Kapitalismus zase nevěří, že každý člověk je přínosný ale že aby přínosný byl, tak "každý jedinec, systém potřebuje podporu." Nebuďte si tak jistý, že víra ve vznešenost komunistických myšlenek je špatná - a) ti dnešní komunisté jsou jen b a z důvodů nepřízně prostředí nejsou schopni nalézt B´ bioranger je nostielem momentálně nejsilnějšího aparátu, C, k čemuž došel přes B, B´, A je zapotřebí ovšem k tomu, aby pro mnohé "estébák Štětina" pomohl společnosti najít a zformovat si cit k tomu, co ona zoufale podvědomně postrádá - totiž relikvii. Posvátnosti lidského života, který podlehl systému, ale ač víme, že byli akolyté myšlenek a provaděči sytému, viny vůbec nejsou jasné, nebo nevíme, v čem spočívají u jednotlivců ani jak pohlížet na fenomény potřebnosti společenských jistot a svou neschopnost jich dosáhnout neškodlivě. Navíc nás zaprodavatelé svobodného tisku (Jaromír) poučili o tom, že mají ty morální kvality, jimž nám se nedostává. Ač vám se politická strana KSČM nelíbí, dovoluji si vás upozornit na velkou nevýhodou Jaromírova počinu - je momentálně v oku moci - zničení sociálních práv má automatický nárok na štempl "vyhovuje", zatímco ubohé “b” v podobě organizací jako Socialistický kruh, nepodporováno a morálně neposilováno, nevytvořilo nic než málo přínosné konstrukty, ani ten správný moderní komentář, který by k něčemu, co jsme schopni uchopit, příspěl. A ti lidé, kteří by dokázali říci c a d jsou na tom, asi jako Jaromírr, kterému se podařilo něco morálního vytáhnout nahoru až za dvacet let, totiž že pro ně nikdo nemá prostor a místo, protože si nikdo něuvědomuje, že c, d, e , f jsou nositeli velmi vzácných poznatků a dovedností, anžto představa lidí okolo Havla je, že si neuvědomují, že identita je něco, co vlastníme každý z nás a nástroj rozvíjení naší inteligence. A momentálně tu nikdo přiznávající sílu fenoménu vlastnímu každému člověku není. Dokonce si myslí, že je dobré, nám vnucovat výměnu té naší identity za tu jejich bezcitně. Já říkám, chápu a považuji to teď i za dobré, že na této diskuzi se odvíjí aaA, ale vezměme třeba případ oné zdravotní koncepce (kradené) Němcové - ona neví, že aby byl efekt, jsou nutné dokonce i takové věci, jako vyhmatávání a, hledání a vytváření dobré informační báze a dlouhé trpělivé přemítání nad ní – protože jinak tu bude jen porážení smyslu a prorážení podnikatelských bariér mocí, která přemůže, zkrvaví a zmrzačí pacienty. Jinou otázku a krásnou nakousnu v příštím příspěvku. Jestli si myslíte, že k c a d dojdete dojení a bez b, tak se vysloveně mýlíte.

Jo:, ta otázka parlamentí diskuze - výborný nápad, protože pan Schmidt je momentálně určitě nejreprezentativnějším nositelem poznatků u důležitosti a váze ústavního práva a práva v Rusku, ba znalcem jeho disfunkcí. Ale je zde otázka - mělo by možná dojít také na to, že vysvětlí, že on sice jako advokát musí za tato práva vzít, ale i když je možná policejní a důkazní mašinérie Ruska nemotorná, těžkopádná, neelegatní, musí se sklonit před soudcem, protože právo je více, než uhrát jednou dílčí nepatřičností.prospěch klienta. Jde ale o to, kdo mu položí jaké otázky. Kdy se to koná, možná tam příjdu. I kdyby to dopadlo blbě - česká společnost potřebuje nějaké ústavně právní poznatky jako prase drbání. Ale trvám na tom, že musí vědět, že Chodorkovskij je "magnát", "ropný" , "spekulant". A neidealizovat si ho. /Máme obecně poslední dobou tendenci přimknout se k feudálním principům uspořádání společnosti. Není to zrovna dobré..

Tady se potvrdilo, že vždy neplatí ono známé: čím delší, tím lepší:-))

Diagnoza? Přesně podle Bible. Parlamentní komunisté jistě vyhodnotí zejména to, že v parlamentu budou moci zůstat – a podvedou neparlamentní komunisty - budou si myslet, že se snažit moc nemusí. Pravicová mašinérie tento základ levice rozemele a to nebude dobré. Pan senátor Štětina momentálně není schopen ve svém úsilí položit si otázku, zda se náhodou nezhoštuje role farizeje.

 

A zde je video, na němž pan Grebeníček v poněkud těžké a truchlivé atmosféře lamentuje nad zbědovaností společností, která se jako s náplastí za ukradené a vytunelované je schopna spokojit se i jen  s přísliby výhod pouze virtuálních!        http://www.youtube.com/watch?v=QaZZD4p3slI

 

Podotkněme – že pan Grebeníček je podobně stigmatizovaným vůdcem jako pan Paroubek – oba pro zřetelnost a čirost politického názoru nepiřjatelní – a oba snadno zničitelní – jeden kvůli otci patologickému surovci vyžívajícím se na vězních, druhý pro nedomyšlené přitakání záshu perzekučních složek proti zlaté mládeži (o nic se nezaslouživší, přesto plně motorizované). Oba byli odsunuti uvedením prostředky uvádění v pohyb pudové animozity. Jak to bude dál?

 

Připomínám, že se snadno může stát, že ti lidé, kteří volí levici, protože mají zkušenosti, charakter a přesný názor a znají diagnozu této společnosti, přestanou k volbám chodit.

 

Evropa se zatím vyjádřila,  že pro zákaz komunismu úplný, zde jsou momentálně jisté překážky.  Tak přemýšlím, že bych vzala v případě nouze komunisty na svou loď, budou-li o to stát.

Připomínám, že i Nejvyší soud USA vydal rohodnutí, že pokud si občané USA budou přát komunismus, mají právo jej mít.

_______________________________

Rok 2012 a 2013: http://www.vasevec.cz/blogy/pametnici-je-spravne-strasit-komunistama 

 

  • Především bych chtěl upozornit antikomunistické slintaly, že prskají proti něčemu, o čem nemají ani potuchy. Pojem komunismus vymyslel Lenin, ale stejně tak ten jeho systém mohl nazvat třeba naturalismus a nebo nějak jinak. V průběhu 1.sv.války a těsně po ní od r.1917 do r.1921 Rusko stále válčilo, v Rusku se utvořilo několik frakcí, které bojovaly navzájem proti sobě s úmyslem získat absolutní moc, bolševici vytvořili Rudou armádu, proti ní stálá Bílá armáda, která měla za cíl zničit bolševiky (Kolčak, Wrangel, Děnikin a Judenič) dále pak na Ukrajině tamní separatisté vytvořili Zelenou armádu, která bojovala proti Bílým i Rudým a anarchisté pak vytvořili Černou armádu, která bojovala proti bolševickým represím.


    V r.1920 se Rusko tak nacházelo již šestým rokem ve válce a to jak světové, tak následně občanské a obrovské lidské ztráty, hlad, epidemie a naprostý hospodářský propad byly důsledkem krvavé občanské války. A v té době bolševici přišli s nápadem válečného komunismu a začali považovat peníze za dočasný prostředek, který bude po dokončení kolektivizace zrušen a nahrazen odměňováním za práci zbožím a službami, proto záměrnou obrovskou inflací se snažili ponížit hodnotu peněz na co nejmenší vliv, aby se peníze staly bezcennými. Čili zde je nutno hledat prvopočátek ideologie, kterou bolševici nazvali komunismus, ale jak říkám, pojmenování bylo více méně dílem náhody a navíc realizaci této obludné myšlenky se nepodařilo nikdy zrealizovat, tak že komunismus nikdy neexistoval a neexistuje a slinty idiotů proti komunismu nemají žádné opodstatnění. V zemědělství nastal totální chaos, sice dekretem o půdě byla půda odebrána šlechtě, církvi a velkostatkářům a byla předána rolníkům, kteří ovšem z toho neměli žádný prospěch, jelikož produkci jim kradli všichni, Rudí, Bílí bolševíci jim veškerou produkci brali ve prospěch státu a tak rolníci pracovali na polích se zbraněmi v ruce a útočili na toho, kdo právě v daném kraji panoval.Ovšem živelně provedená reformna ovšem způsobila, že lidská vlastnost a to chamtivost , protože si všichni přivlastňovali půdu a statky nikoliv podle svých sil, kterými by dokázali půdu obhospodařit, ale podle mamonu a tak se vlastně nidko s nikým nedovedl dohodnout a došlo k rabování a pálení produkce protivníkům a bolševíci místo stimulace šli svojí osvědčenou cestou, příkazy, násilí a rekvizice a tak nastal všeobecný hladomor. Čili z toho vyplývá, že žádný systém, ať bolševický a nebo kapitalistický není schopen plně ovládnout negativní lidské vlastnosti, jde jen o to, jak dalece je dokáže regulovat, nic víc nic méně.

    A dále bych považoval za nutné upřesnit náhled na situaci v KLDR, v současné době je o ni v českých připosraných médiích doslova nasráno na každé stránce a někdy mám obavu, že otevřu konzervu a z ní se vytlačí pičoviny o KLDR. Ani tam totiž neexistuje komunismus, jak je lidem v Česku mylně, ale silně účelově vtloukáno do makovic. Tam totiž vládne diktatura na základě plánu Kim Ir Sena, který po stanovení dělící čáry na 38. rovnoběžce, která rozdělila Korejský poloostrov na Severní a Jižní Koreu po občanské válce, kterou záměrně vyvolaly dva světové politické systémy a to Sověti a Američané o nadvládu nad světem, tak tento diktátor nahradil Marxismus-Leninismus vlastní ideologií ČUČCHE (jistota jen v nás) která měla za cíl provést separaci Sverní Koreje od okolního světa, což se nakonec podařilo, ale o komunismu tam nemůže být ani řeči. Navíc podobné diktatury vznikaly a zanikaly na celém světě, za cenu milionových obětí, viz Kambodža, Rwanda, celá řada Afrických států a těžko v těchto případech hovořit o komunismu, šlo vždy jen a jen o diktaturu, která může být označena různými názvy.

    Co z uvedeného plyne, vy, co tady v Česku vypouštíte ze svých tlam takové pičoviny, jako že návratem komunismu hrozí represe, tak raději zalezte do prdele a zůstaňte tam na věky, žádný komunismus neexistoval a neexistuje, vždy je to jen o diktatuře a navíc je téměř k neuvěření,. že k těmto slintům se propůjčují ti největší bolševičtí zmrdi, kteří před r.1989 v touze vlastního propěchu lezli tehdejším vládcům do prdele i nosními dírkami, v r.1989 byli ve správnou dobu na správných místech, přebarvili se na modro a nyní prskají něco o něčem, o čem nemají ani ponětí a jsou posraní strachem a obavou, aby nepřišli o to, co sprostě nakradli. Vy tak zvaní antikomunisté jste jenom obyčejné, sprosté a bezcharakterní lidské hovada.

Radim Valenčík No tak takhle to, Václave, opravdu nebylo. Mj. pojem "komunismus" zavedl Hess, ale jiný Hess, konkrétně Moses Hess, mladohegeliánec, od kterého se Marx hodně naučil. Bylo to v roce 1843 a tento pojem měl nahradit dříve používaný pojem "společnost plné emancipace". 

ukázka antikomunistické propagandy v dětském časopise http://www.abicko.cz/clanek/komiksy-tajuplny-ostruvek/14625/tajuplny-ostruvek-cast-4.html 

12.2.2014_ http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Senator-Stetina-byl-agent-StB-pronesl-Grebenicek-ve-snemovne-A-zde-je-odpoved-303508 

duben 2014 http://berwidbuquoy.blog.idnes.cz/c/403886/Tajuplna-smrt-Milady-Horakove-aneb-Byla-vubec-popravena.html 

17.9.2014 - co se u nás nepovedlo zatím Štětinovi (jen Marta Semelová byla po Hydeparku zažalkována, koneckonců  byla "úpodezřelá " ze sympatií ke Stalinovi, když pořádávala setkání u Gotwaldova hrobuú to se povedlo kyjevské juntě s ukrajinskou komunistickou strtanou. K Josiupu Visarionovičovi Stalinovi: Sovětský svaz byl jediný, kdo měl vůči Československu čisté ruce a tehdy jsme byli připraveni zasáhnout ve váš prospěch,“ uvedla Naročnickaja. V této souvislosti předala poslanci Foldynovi vzácný dar, originál dokumentu, který potvrzuje dosud sporný názor, zda by SSSR tehdy naší zemi pomohl.

Z dokumentu vyplývá, že se Sovětský svaz zaručoval v případě potřeby okamžitě zasáhnout a pomoci Československu odvrátit případné napadení nacistickým Německem. Dokument je podepsaný tehdejším sovětským vůdcem Josifem Vissarionovičem Stalinem a ministrem zahraničí Vjačeslavem M. Molotovem.

„Za tento cenný historický dokument děkujeme. Existuje jediná možnost, co s ním udělat. Předáme ho prezidentu republiky na Hrad, aby byl tam, kde jedině patří,“ reagoval na předání daru Jaroslav Foldyna s tím, že dokument vyvracející pochybnosti musí zůstat ve vlastnictví českého státu.

smloua Stalin - ČR

Něco o Stalinovi - Hlet Auberš: "Soudruh Stalin ukázal, k čemu vede ztráta perspektiv, úzkoprsá praktičnost. Pracovníci, kteří se uzavírají do úzkého rámce organizačně hospodářských záležitostí, kteří nezvyšují svou ideovou úroveň, stojí stranou otázek veliké politiky. Takoví pracovníci riskují, že se stanou anatomem, o němž mluvil soudruh Stalin ve své práci "Jak chápe sociální demokracie národnostní otázku?". "Mudrc" měl všechno, co potřebuje skutečný "anatom": diplom, místnost, nástroje, vysoké aspirace. Scházela mu jenom maličkost - znalost anatomie. Jednou ho požádali aby vysvětlil jaká je souvislost mezi částmi kostry, které byly rozházeny na anatomickém stole. "Mudrci" se tak naskytla příležitost, aby se vyznamenal. S velkou pompou a slávou se dal do "práce". Ale běd! - Náš "mudrc" nerozuměl anatomii ani zbla, nevěděl, které části položit k sobě, aby nakonec sestavil celou kostru! Dlouho se chudák lopotil, hodně se potil, ale nadarmo! Když se mu konečně všechno popletlo, že nevěděl kudy kam, chytl několik částí kostry, odhodil je daleko od sebe - při čemž filosoficky vynadal "zlomyslným" lidem, že prý položili na jeho stůl nepravé části kostry. Diváci se ovšem "mudrci-anatomu" vysmáli. Osudem praktiků nevěnujících se pozornosti theorii je ztráta perspektiv, degenerace v úzké praktiky bez perspektiv. Zkušenosti dokazují, že pracovník, který nezvyšuje svou politickou úroveň, přestává se zajímat o perspektivy našeho postupu vpřed, nutně zůstává pozadu za životem. Takový pracovník se stává bezideovým člověkem, začíná pracovat naslepo, plave po proudu. O takových lidech, nezajímajících se o theorii, soudruh Stalin pravil, že na počátku se na nich začíná usazovat plíseň, potom ztrácejí barvu a pak zapadají do bahna šosáctví a nakonec se mění v tuctového šosáka. Proti úzkému prakticismu a apolitičnosti strana vždy stavěla nutnost vidět revoluční perspektivu v naší každodenní práci, spojovat hospodářskou práci s prací stranicko-politickou, se zvyšováním ideově theoretické úrovně. Význam theore spočívá v tom, že theorie vyzbrojuje praktiky jasným cílem, osvětluje cestu k cíli, vzbuzuje přesvědčení o vítězství, upevňuje víru v dosažení cíle. "Tápání, bloudění ve tmě - takový je úděl praktických pracovníků, nestudují-li leninismus, nesnaží-li se ovládnout leninismus, nechtějí-li spojovat svou praktickou práci s nezbytnou theretickou přípravou." (L. Slepov, O bolševickém stylu ve stranické práci, těsnopisný záznam přednášek na Vysoké stranické škole při ÚV KSSS, Rudé právo, UV KSČ, Praha 1953).

Poslední Stalinův proslov - v roce 1952: https://www.youtube.com/watch?v=zqyRoke3TAI

a Štětinovo doznání, že pracoval pro StB: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Upsal-jsem-se-StB-pripustil-europoslanec-Stetina-Ale-byl-to-pry-jen-trik-A-pak-ho-prohlasili-za-nepratelskou-osobu-a-na-to-je-pysny-518143

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

bazger
Předně by mě zajímalo, jak by pan Štětina definoval slovo "komunismus" a hlavně, zda by to byla definice správná.

Dále celkový a evidentní nesoulad s listinou práv a svobod je do očí bijící. Jak je tento rozkol vysvětlován?

A konečně poslední věc, která se nevysvětluje úplně: To bude stát stíhat téměř milion voličů komunistů? No to se máme na co těšit!

Pokud pan Štětina tvrdí, že množství není směrodatné, pak ať současná vláda, které nikdo nedůvěřuje klidně odejde, proto množství poslanců, kteří vládě důvěřují přece není rozhodující.. :-)

Nedá mi to ještě malinkatou poznámku. Lidí, kteří stavěli svou kariéru na hřbetech spoluobčanů zná česko-slovenská historie víc než dost.
amiourful
Ano Milane, a máme tu autentický americký masakr, ovšem bez těch pravidelných injekcí vyplývajíích z imperializace půlky světa a kolonizace prostřednictvím dollaru jakožto celosvětové rezervní měny. Tedy o moc větší hrůzu.
na ČSSD útočí proto, že zde jsou ještě nějaké zbytky páteří schopných se npřímit a protože koneckonců na komunisty je scénář úpřipraven již dlouho.
Jinak v tom není rozdíl. Domníéváte se snad, že mezi opravdovými lotry by snad mhl být jeden naivní? Naivní tak jako ti úděsem paralyzovaní, co jim byl zákeřně sebrán hlas tak, že nejsou ani slyšet?
zdobinsky
Proto dám jednoduchou radu (radit umí každý a v mém případě je to zadarmo :-)): opusťmě ideu sociálního státu a každý, tedy alespoň prakticky všechna média (což je dnes vlastně totéž), nás bude mít RÁD.
zdobinsky
To mohu potvrdit. Dnes vadí pravici daleko víc ČSSD než komunisté. Minulý režim je silně zdiskreditován, proto se nenávist soustředí na ideu sociálního státu, jenž má (měla?) v programu ČSSD.
Individualistická pravice trhu bez přívlastků se cítí ohrožována ČSSD, nikoli komunisty.
zdobinsky
A komunisty nikdy u nás nezruší. Je to dnes pro ně neškodný ventil emocí. Pan Štětina mi připomíná probudivšího se pana Broučka. Ta náhlá bojovnost a razance, kdo by to do něho řekl :-).
zdobinsky
Mám v USA dost příbuzných. Žijí tam přes sto let a volit nechodí. Prý by to k ničemu stejně nebylo. Vládnoucímu establishmentu Spojených států to nevadí. U nas by to také časem nikomu nevadilo.
Tam, kde rozhodují nejbohatší lidé, tedy kapitál, jsou volby stejně jen formalitou.