Senátore Kubero, proč je podle vás blbost, aby mladí lidé měli práci?

obrazek
7.12.2012 19:24
Evropská komise k zaměstnanosti mládeže chce ve svém balíčku opatření doporučit svým členským státům zavedení záruk pro mladé lidi. Ty by měly zajistit, aby mladí lidé do 25 let čtyři měsíce poté, co ukončili své formální vzdělávání nebo, se stali nezaměstnanými, dostali kvalitní nabídku zaměstnání, dalšího vzdělávání, učňovské přípravy nebo stáže. K tomuto účelu se má plně využívat Evropský sociální fond a ostatní strukturální fondy a díky nim rychle zavést a neustále zdokonalovat systém záruk pro mladé lidi.

Opravdu nechápu, co na tom primátoru a senátoru Kuberovi z ODS vadí a proč to pokládá za blbost okopírovanou z archivů Československé socialistické republiky. Musím se, ač nebolševik, přiznat, že povinný nástup mladých lidí po ukončení vzdělání do pracovního procesu bylo to poslední, co mi na bývalém režimu vadilo. Ale budiž, proti gustu žádný dišputát. Jenomže gusto pana senátora má mezery. Existují i jiné strukturální fondy EU, z kterých se soukromým osobám darují i desítky miliónů korun na výstavbu privátních hotelů, penzionů, sjezdovek, lázeňských objektů, divadel, tenisových hal, školících zařízení a Bůh ví co ještě. A to za relikt socialismu, pokud jsem to nepřeslechl, senátor Kubera a "jeho" pravičáci nepovažují. Proč?

Snad proto, že brát "sociální" dávky v řádech miliónů i na to, aby potomci příjemce měli co dědit, EU lidem nenařizuje? Ono opravdu nelze přehlédnout, že za relikt socialismu pan senátor považuje vše, co lidem stát (EU) nařídí. To by možná vysvětlovalo, proč lidé smýšlející jako on nezákonně optimalizují státem nařízenou daňovou povinnost. Volně přeloženo, vyhýbání se povinnosti platit daně je v duchu Kuberovi logiky boj modrých konzervatistů proti socialismu. Senátore Kubero, ať přednostně mladí lidé za peníze EU "socialisticky" pracují, než aby šly přednostně a "nekapitalisticky" na zvelebování privátního majetku.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: EU, ODS, zaměstnanost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Vladimír Štingl

Na Šebky je škoda slov a obzvláště těch od J.W. Samolibý vyhulený Kubera, stejný zmetek jako celá ta modrá sebranka. Že vy, A.Šebku, mezi ně patříte, to je naprosto zřejmé z vašich "hovniválských" názorů a to od prvního "seznámení" se s "vaším komentováním" z modročerných příruček na VaVě. Jste naprostá kreatura odtržená od reality a blábolící zjevně z objektu Kateřinek......

Už jen z názoru na vzdělání.... Jste bolševický tupoun z 50. let, který nepochopil, že vzdělání tuto společnost a každého jednotlivce zvlášť stojí nemalé prostředky. Mělo by vždy mít kontinuitu a to minimálně od střední školy a zcela jistě nekonče vysokoškolským vzděláním, pokud mají být v této zemi skutečně vzdělaní, kulturní lidé a ne troglodyti jako vy. Nechce se věřit, že po 20ti letech zde jsou ještě k nalezení individua vašeho ražení. Jak je vidět tak se z minulého režimu ještě pár hovniválů vašeho ražení zachovalo a bohužel i přežilo.....

Kdy jste naposledy "vylezl z jeskyně" a samostatně, bez dozoru statného ošetřovatele, přešel slepou ulici, A. Šebku? Stačí připomenout to "velkorysé" ujišťování hodné primitivního idiota jak se "nezhorší" lékařská péče a její dostupnost.... A na kyčelní klouby se bude čekat i přes 70 týdnů.... Lynč je jen slabý "lék" na mengeleoidní hegříky a šebky........ Svůj k svému, jedna obrovská pakáž.

 

stvan

Ne že bych nechtěl, ale nemohu s Vámi souhlasit. Nejsem sám, kdo má doma podle Vás hovnivála, který legální práci nedostane. Když se o sebe mohou zákonem postrat Ti nahoře, tak proč bych se měl kapitalisticky urážet, když se tak bude dít i k dobru mladých lidí?

antoninsebek

Musím se pana senátora Kubery zastat. A to nejen z neskrývaných sympatií k němu. Ani v ODS nejsou všichni k ničemu, byť se o to snaží. Čertovo kopýtko je právě v těch "euro-zárukách". Státním firmám (převážně tedy úřadům :-) toto lze snad nařídit, ale soukromým? Cituji, co by podle Vás měly ty záruky zajistit:

".. aby mladí lidé do 25 let čtyři měsíce poté, co ukončili své formální vzdělávání nebo, se stali nezaměstnanými, dostali kvalitní nabídku zaměstnání, dalšího vzdělávání, učňovské přípravy nebo stáže." Konec citátu. 

Už jsou časově vzdáleny doby mých počátků vzdělávání. A nebyl jsem žádný vzorný mlaďas. Ale už na střední škole jsem si sám vyhledal brigádu podle svého vkusu. A už tehdy jsem si vyhledal svého budoucího potencionálního zaměstnavatele. Tam jsem chodil na brigády. A rozhodně mi to prospělo, včetně práce manuální. Bez ohledu na to, že jsem nakonec nastoupil do jiné firmy.

Neumím si prostě představit, že by člověk až ve 25 letech zjistil, že se musí znovu "převzdělat", protože studoval něco zcela jiného než je požadováno na pracovním trhu...  Že by v té době neměl za sebou už řadu různých měsíčních či dvouměsíčních praxí, brigád, stáží. Takového lenocha bych do práce (coby soukromník) prostě nevzal. Tečka. Zaplatil bych pokutu, která za to zřejmě bude. Než ho tam hlídat, vodit za ručičku a neustále reagovat na jeho provokace atd. atd. A nepochybně se to bude týkat 25-letých tzv. nepřizpůsobivých, no potěš Pán Bůh. Ti budou vědět pouze jedno: že mají jakousi ZÁRUKU KVALITNÍ NABÍDKY.... Je to prostě další euro-blbina v pořadí.

Proboha, kdo takového hovnivála do 25 let živil? Rodiče (polovina rodin je neúplných, že?) to neprohlédli? Nevšimli si, že už tady není systém směřující ke komunismu? Pak si ani oni ani syn jiný osud prostě ne-za-slou-ží. Teč-ka.