Senátore Kubero, stát lidi nenutí švindlovat

obrazek
10.4.2013 10:55
Senátor a primátor v jedné osobě Kubera tvrdí, že stát svými vysokými daněmi nutí podnikatele švindlovat. Kupoval dceři tlakový hrnec a prodavačka mu, prý automaticky, nabídla napsaní paragonu na nákup šroubováků, aby si vynaloženou částku mohl dát do nákladů. Mně se nic podobného nikdy nestalo.

Možná ze mne mají "protistátně" zaměření prodavači respekt. Mohl ho získat také. Stačilo nabídku přijmout a podvod ohlásit na patřičných místech. To pan senátor neudělal. Možná proto, že si příběh vymyslel, neboť k záručnímu listu na tlakový hrnec je potřeba paragon dokazující, kdy a kde byl výrobek zakoupen. S paragonem na šroubováky by případná reklamace uznána nebyla.

Zkrátka a dobře. Stát nenutí lidi švindlovat, stejně jako je nenutí lhát. K nečestné daňové "optimalizaci" by někteří podnikatelé (lidé jsou prostě takoví) sáhli, i kdyby byla daň jen 10% a stejně tak by si v zájmu jejího snížení nějaký politik (politici jsou prostě takoví) vymýšlel příběh, na kterém by dokumentoval, že existuje daňová kvóta, která se platit vyplatí. A to i přesto, že smyslem daní není být apriori výhodnými pro plátce, ale pro společnost. Platí se z nich i oficiální příjmy politiků, jejichž povinností je, ač  to mnozí nedělají, dát lidem pocit, že se jim platit daně, díky zamezení rozkrádání veřejných prostředků, vyplatí.

Má z tohoto hlediska pan senátor a jeho ODS čisté svědomí? Pokud ano, sem s důkazy.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: daně, ODS, politická kultura

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

Na tom může něco být.....

heriot

Pane Štváne perfektně napsáno, osobně si myslím, že si to Kubera vymyslel, ale je tu ještě jedna možnost. Je přece mediálně velmi dobře znám, je člen ODS, to každý ví, takže  prodavačka ho  poznala a apriori proto  počítala, že využije příležitost k daňovému podvodu a ruče mu to nabídla...

stvan

Diky Vláďo za dobrou radu.Udělám to.

cernik

Je třeba to poslat mailem
panu Kuberovi,
do Senátu, na Magistrát Teplic.