Sergio Di Cori Modigliani: Argentina - názorný příklad monetární suverenity

obrazek
2.10.2012 09:33
Aneb "proč chce Mezinárodní měnový fond potrestat Argentinu." ....Cosimo Massaro: "Inflace se používá jako strašák sloužící k odnětí měnové suverenity státům, jediné, co ECB musela dělat a také jediné, co dělalala, bylo udržovat inflaci, a během deseti let po zavedení eura se podařilo italskou ekonomiku zničit. Dnes průměrný Ital s platem € 1500.00 nevyjde ani do třetího týdne v měsíci, má-li rodinu ... (€ 1500.00 by bylo asi okolo tří milionů starých lir) se třemi miliony lir před deseti lety jste byl bohatý, a to vše přesto, že říkáme, že máme inflaci 3% (máme skutečnou inflaci, kdy si za peníze, jež jsme měli dříve, nic nekoupíte) ... co se týče Německa, vyšlo z finanční krize po první světové válce tak, že začalo tisknout peníze na vlastní pěst (ve skutečnosti se v několika letech stalo významnou ekonomickou a vojenskou mocí na světě - a dovolím si to připomínat, aniž bych byl nacistofil /// pozn. překl. zde není diskuován problém obrovské hyperinflace Výmarské republiky, jež byla způsobena spekulanty a emisemi komerčních bank - známou chybou, do níž míří USA dnes - peníze se sypou nahoru, nikoliv dolů, sociálně slabí vrstvy trpí stále větší finanční anémií a proto se rozpadá primární séfra obchodu a služeb a spektrum ekonomických aktivit naopak řídne - logicky z toho bylo nejsnazší východisko jen budováním velkokoncernů, mikroekonomie reaguje na zásahy tak zvolna, nemá-li je státník promyšlené alespoň tak, jako měl Roosvelt!///) a odstranilo ze hry mezinárodní spekulanty ... cykly inflace a deflace jsou speciálně konstruované - nejprve na trhu půjčit a pak se zmocnit skutečného bohatství vytvářeného člověkem (jeho výrobků, majetku, domů a života samotného, protože byl zotročen prostřednictvím dluhového podvodu) skutečné drama, kromě toho, že ztratil veškerou suverenitu, a rychlejší než inflace - je nezaměstnanost ... ale svět je krásný, protože je různý;-)." Ještě připomeňme, že mainstreamová média kolovrátkově rozhlašují o Argentině, že má hyperinflaci okolo 30%, tento článek věc uvádí na pravou míru, jsou za tím totiž důvody politické -především to, že pokud Argetina usoudí, že je pro ni potřebné mít schodkový rozpočet, nikde si nepůjčuje a nevzniká jí z něho státní dluh. .

Krize argentinskýma očima s českými titulky - analytik Adrian Salbuchi: http://www.youtube.com/watch?v=ZC0d-j6AecM a druhá část: http://www.youtube.com/watch?v=YDXPBdQkDUs&feature=relmfu

A nyní již Sergio Di Cori Modigliani:

"Argentina ukazuje, že zavedením monetární suverenity a měnové politiky se stát stává protagonistou v hospodářské politice a lze nejen odolávat imperialistické oligarchii, ale i uniknout neoliberální katastrofě.

Ve Velké Británii to dokonce dostalo své jméno a je to sledováno, jako kdyby to byla mýdlová opera v geopolitické hře: "Válka dvou Kristýn," A míněna Je Christine Lagardeová [tajemníce Mezinárodního měnového fondu (MMF) a argentinská prezidentka Cristina Kirchnerová], kdyby to měl být seriál, bylo by opravdu těžké nějaký díl vynechat.

Nová epizoda (pro pravé gurmány) se konala v přepychovém mezinárodním divadle: na východním pobřeží USA, před čtyřmi dny, ostrá výměna při níž byl ve vzduchu cítit střelný prach, kdy tajemnice  Mezinárodního měnového fondu, Christine Lagardeová ze své washingtonské kanceláře dětinsky hrozila Argentině používaje fotbalovou metaforu: "V tuto chvíli jsem nucena dané zemi ukázat žlutou kartu, ale dostává další termín a sice 10.prosince  2012. A bude-li se chovat jako v minulosti, tak k tomuto datu automaticky dostane  červenou kartu a Argentina bude vyloučena z Mezinárodního měnového fondu. "

Argentinská prezidentka byla v té době co by kamenem dohodil, byla v New Yorku v budově OSN. Nutno dodat, že  (scénáristi byli vysoce kvalifikovaní odborníci ve svém oboru) přesně v tom okamžiku, ve kterém Madame Christine hrozila Senore Cristině, prezidentka hovořila na Valném shromáždění OSN na Manhattanu a obhajovala nezávislost Jižní Ameriky a z jejího hrozivě vážného tónu dobře skrývaného pod diplomatickou rétorikou, bylo jasné, že mezinárodní geopolitické divadlo není totéž jako v 70. letech a že hlavní sezona neokoloniálního otrokářství je pasé.

Když dokončila svůj projev, byla neprodleně seznámena s vyjádřením své  francouzské jmenovkyně. A prezidentka Kirchnerová okamžitě prohlásila: "Argentina je početný národ. Ale ještě spíše než národem početným, je také národem velkým. Máme štěstí, jsme požehnáni přírodním bohatstvím. Máme vlastní zdroje, které nám umožňují chránit naši svobodu a naši nezávislost. Ale především jsme hrdá země, která dbá na svou důstojnost.  Což bude znamenat, že zůstaneme venku. "


Co je to za spor?

Zde je vše vysvětleno velmi jednoduše a stručně:
Mezinárodní měnový fond říká, že na základě svých dostupných údajů, inflace v Argentině dosáhly hodnoty 30% v návaznosti na nezodpovědné jednání vydáváním papírových peněz skrze Banco de la Nación [centrální banka  Argentiny], protože v Argentině si zvolili (používaný termín je "nezodpovědné"), investice do silniční infrastruktury, ochrany hydro-geologických poměrů, zaručení minimální mzdy, dotovaných úvěrů na podnikání, ochranářství (s povinnou vysokou mírou podílu všech nadnárodních společností, které v Argentině produkují, na místních aktivitách na podporu zaměstnanosti) a zvýšení rozpočtového schodku s cílem zlepšit veřejné vzdělání, vědecký výzkum a technologické inovace.

MMF se domnívá, že inflace nese vysoké riziko "imploze ekonomického systému" a že proto musí zbytek ekonomického světa pro svou záchranu hlídat, aby se od takovéhoto ekonomického modelu odklonil jakožto od  katastrofického, doslova "mimo kontrolu" a pak ať se Argentina přizpůsobí, nebo bude vytlačena. Jakmile bude jednou venku, bude okamžitě požádána o zbytek všech svých dluhopisů, vyplacení všech mezinárodních transakcí zboží a celý finanční systém světa prohlásí za nepřípustné všechny formy financování  Argentiny, což by také okamžitě zrušilo investice a  Argentina by byla nucena přejít k uskrovňování, odříkání a úvěrování, v důsledku zrušení mezinárodních kontraktů exportu a importu.

Vláda republiky Argentiny však tvrdí, že skutečná inflace je kolem 9%. A tvrdí, že  údaje poskytnuté Mezinárodním měnovým fondem, nejsou skutečné údaje, protože ratingové společnosti, která poskytly informace, jsou soukromé agentury financované - známý to fakt -  JP- Morgan, Citibank a Société Générale, které jsou smluvními stranami a chtějí destabilizovat celou Jižní Ameriku pro možnost s ní spekulovat

Argentina se také domnívá, že MMF zahájil uplatňování systému trestů "proti národům s finančním systémům, které zakazují hospodářským centrům (jako je tomu v případě Argentiny) jakékoli činnosti spekulaxí na finanční deriváty, kde finanční investice jsou povoleny pouze na cenné papíry a společnosti, které vyrábějí skutečné zboží. " A konečně Argentina to celé hodnotí tak, že Mezinárodní měnový fond měl za úkol sledovat ekonomickou situaci zemí, aniž by kdy museli pracovat na kvalitě národních a místních hospodářských politik, ačkoliv byly jako  princip sebeurčení národů uznány hodnoty tímto národem uznávané a sice podle mezinárodní charty OSN z roku 1948.
Taková jsou obě stanoviska.

Je to silná politická konfrontace, která se týká nás všech. Itálie v první řadě.
(A já vám vysvětlím později proč).
Kdo vyhraje? Nevím. Ale vím, kdo chci, aby vyhrál. A já vím, s matematickou jistotou, o se stane v jednom či druhém z těchto případů.

Christine Lagardeová zvýší svůj hlas ve Washingtonu, spolu s Mariem Montim jako partnerem (pozn. tento pán se opírá o Maria Draghiho, jenž nastartoval svou velkou kariéru jako šéf evropské pobočky u Goldman Sachs, jež je tak dobře známé z kauzy s řeckou sabotáží s cennými papíry a zfalšovanými statistikami a jež nyní údajně ovládá celé bankovnictví eurozony, pokračoval v ECB a nakonec zakotvil v křesle guvernéra národní banky Itálie -pozn.soukromé organizace), protože má pocit jistého vítězství, a podle mého názoru se pořádně mýlí.
Její vítězství má tři etapy: 7. října v Caracasu ( budou všeobecné volby ve Venezuele, zemi se zásadním významem pro celý Západ v této době), 6. listopadu v USA (prezidentské volby), 15. listopadu, den, kdy Troika  (pozn. MMF, ECB, EU) dodá svoji nemilosrdnou zprávu o politováníhodném stavu Řecka,  proti které bude chtít národ Řecké na místě protestovat, vytlačován z eura a překvapení! Místo nákazy se nestane vůbec nic, kromě  48 hodinové nejistoty. Tehdy se ukáže a dokáže, že euro funguje a udrží každou nerovnost, v Řecku se prohloubí bída a nejistota (prokazující, že není spásy bez eura) a euro podporované zlevněnou ropou z Venezuely, podporované Wall Streetem (jež do deseti dnů po vítězství Romneyho vyletí ke hvězdám s obrovskými zisky z celého evropského bankovního systému), aby se nakonec vše  ustálilo a dávalo rozkazy zbytku světa. Alespoň západní části. To je to, co si myslí a maluje Lagardeová.

Ale jaké zbraně má Argentina? Enormní, gigantické. A použije je všechny.
Řeknu vám o jedné ze zbraní použitých v nedávné minulosti (úspěšně použité před dvaceti dny) v předchozí epizodě seriálu vzdáleně označitelné názvem "Válka citronů mezi dvěma Kristýnami" a s následnou epizodou opravňující k názvu "Coca-cola je to, o co běží, baby! "

Válka citrónů

V roce 2004, kdy Argentina, čerstvě vystoupila ze svého kolapsu, začala si kasat rukávy - požívaje oživení využila různých forem ekonomického poradenství, včetně skupiny německých vědců: díky historické tradici, Němci jsou tam doma. Přijeli zelení agronomové z Německa, přinášeje nové "zelené" technologie, který byly vyvinuty v oblasti zemědělství. Němci zjistili, že argentinské citrony jsou vynikající. A uskutečnili geniální plán. Díky tomu, že jaou k dispozici obrovská území, vláda investovala obrovské množství peněz, aby zahájila systém tvorby zemědělských družstev obhospodřovávajících asi 150.000 hektarů na výrobu největších citrónů na světě. Chcete-li dosáhnout takového výsledku,  trvá to roky, ale technologie může pomoci. Konečně, na konci roku 2009, jsou šťavnaté citróny na světě. Přejděme k mezinárodnímu trhu. Ovoce je druhé v kvalitě pouze za italskými citrony (tedy druhé nejcennější na světě) s přídavkem, který znamená tržní cenu nižší než 212% oproti sicilským citronům, ligurským, řeckým, tureckým, španělským, provensálským. Největší spotřebitelé citronů v Evropě jsou Německo a Spojené království, protože takové je jejich stravování.

Němcům slouží k dochucování jejich salátu a zelí, kterých se nemohou nabažit, a Angličani jsou zvyklí si jím postříkat svou každodenní krmi. slavné "Fish & Chips",  talířek či tácek skládající se z filé z tresky a hranolků, které dobře završuje půllitr piva v hospodě, každého posvěceného dne okolo 17:30. Němci dostali velkou slevu, ale přijel také zástupce Coca-Coly, její šéf osobně, podívat se do Buenos Aires a podepsat obchodní smlouvu na dobu 25 let pro citrony jež jsou součástzí receptur dobrých 22 z jeho 30 nealkoholických nápojů prodávaných po celém světě. Správce uvedl, že 93% citronů má z Argentiny, zbývajících 7% z Floridy.

Krátce poté se přešlo na sóju. Tehdy přijíždějí Číňané: a uzavírá se obchodní smlouva na dobu 50 let; čímž Čína získá 92% národní produkce sóji (zbylé desítky tisíc hektarů Němci) a k tomu 10 milionů krav. Dobytek chovají argentinští chovatelé na nekonečných pastvinách náhorních plošin, pak je porazí, rozčtvrtí podle přání čínských odběratelů, zabalí, uloží do obrovských mrazírenských skladů, a každý den vypraví 50 obřích nákladních letadel do Pekingu, nakrmit 250000000 Číňanů.

A přijeli také Japonci, kteří si řekli o výrobu minerální vody z dobrých 122 ledovců jižního pólu - celkem 20 milionů hektolitrů měsíčně po dobu 50ti let. Japonský pijí argentinskou vodu, ale nevědí o tom. To vše přispívá ke zvýšení HDP Argentiny zhruba  o 5% ročně a bude odrazovým můstkem jejich hospodářského oživení. Podle Číňanů, Argentina si nechává od Číňanů platit v dolarech a BPT (bondech) italských, od Japonců v dolarech a BPT německých. od Němců a Britů v eurech.

Sabotáž a odpověď Argentiny

Ale v roce 2010 se geopolitická situace náhle změnila. Z Evropské unie přišly jasné signály, že se začne útočit na kvetoucí keynesiánské ekonomie. Z politických důvbodů. Británie se přizpůsobila jako první. Byl to první čin nově zvoleného Davida Camerona: sotvai nastoupil do úřadu, když zjistil, že argentinské citróny najednou-nejsou v souladu s mezinárodními zdravotními normami.

Následně se obrátí s protetem k Evropské unii a Van Rompuy osobně sjedná dohodu vyzývající k trestu pro Argentinu, stejně jako k jejímu zamezení v příístupu k mezinárodnímu exportu. Argentina měsíc protestuje, trpí a dělá si starostí. Pak přjde na skvělý nápad.

Kirchnerová osobně napíše dopis na ústředí Coca-Coly v Atlantě, kde korporaci vysvětlí, že ze dne na den nedostanou ani citron. A nejen to. Použije stížnosti Evropské unie, podpořené prohlášením o původu tištěným na nealkoholických nápojích Coca Cola, k odvolání, v němž žádá, aby se z oběhu celého evropského kontinentu stáhlo všech 22 nápojů, které obsahují argentinské citrony, "protože jim chybí potřebné zdravotní náležitosti vyžadované evropskými platnými smlouvami, za předpokladu, že Evropa tvrdí, že naše citrony nejsou dobré, je jasné, že nemohou naše citrony používat ani pro své nápoje. " Coca-Cola utrpí škodu asi € 25 miliard EUR. Začíná spor, který trvá asi 20 měsíců, přetahování mezi dvěma Kristýnami. Konec epizody je neznámý. Prezident Coca-Coly uklidňuje Kirchnerovou řka "mysli na mně."

Argentina vyhrává. 1-0
Konec předchozí epizody.

Další je ze dne 13. prosince 2012, o té nikdo neví, jak skončí. Ale víme, co se stane, když vyhraje Christine z Francie: o 48 hodin později Argentina přijme
vyhoštění (z MMF) a bude protestovat pomocí smlouvy s Coca Colou, řekne Číňanům, že budou bez masa a bez sóji, řekne Japoncům, že budou určitě  bez pitné vody, řekně Němcům, že již nebudou mít zelenou ropu se slevou. A všichni tito lidé půjdou za Christine v Paříži a budou chtít znát důvod. Argentina proto bude mít jako advokáty Coca-Colu, Číňany, Japonce, zemědělce v Německu.

A Itálie?

Automaticky zbankrotuje Telecom, a dva dny poté Enel oznámí, že vaši částku na faktuře ztrojnásobuje. Intesa San Paolo, Banco Popolare di Milano a Mediobanca utrpí kolaps akciového trhu minimálně 40% ze své hodnoty. Proč?
Protože Telecom je insolventní. Sice jsou jeho bilance dobré: to je pravda. Ale zisk (to, co jej udržuje při životě) bere od Telecom Brasile a Telecom Argentina, ze zemí, v nichž řídí celý telekomunikační systém digitálními, terestriálními a satelitními kanály. Budou okamžitě znárodněny. Nejen to. Bude také muset být okamžitě znárodněn i Enel, který řídí celý systém služeb dodávek elektřiny v Buenos Aires, v Bolívii, v Rio de Janeiru a jenž je rozhodující pro italský rozpočet. Kromě toho, budou okamžitě inkasovány BPT (bondy?) Itálie za celkem € 22 miliard v předvečer Vánoc. A pokud Itálie nebude schopna zaplatit, klídek. Může se vydat za Christine Lagardeovou, aby jí vytrhla trn z paty.
Chcete-li to ve zkratce, jde jedině a pouze o čistě politický boj.
To je celá ta telenovela.
Podnikání nebo obchod nebo vzájemná směna, nic z toho nehraje roli. Vůbec.
A natož ekonomika.
Jak velmi jasně řekla jihoameričanka Cristina Kirchnerová:  "Předpokládámn, že moje politické prohlášení bude bráno s respektem." To měla na mysli smrtící střet v Montevideu v listopadu 2011, v jehož průběhu Christine Lagardeová pohrozila sankcemi a izolací, pokud se nezmění argentinská politická ekonomie - hospodářská politika.

Při této příležitosti, Kirchnerová řekla:

    
"Dávám přednost vysoké a nepřiměřené inflaci, protože  pokud já vím, nezaměstnanost klesla z 34% na 3,5%, že chudoba se snížila o 55%, HDP roste o 8% ročně, a produktivita výroby vzrostla o 300%, protože vím, že je v Argentině práce, trh pro každého, a moji lidé jsou mnohem, mnohem šťastnější než předtím, spíše než tam, kde je míra inflace ve výši 3% jako v Itálii, kde je deprese, zoufalství, beznaděj a kde na existenci lidí už nezáleží. A to je mé politické prohlášení. Principiální a podstatné. Ještě jste nepochopili? "

Zdá se, že tomu nechtějí rozumět.
Zdá se, že nepochopili ani Italové.
Hospodářská krize je ptáčnický lapák.

Jedná se o smrtící politický střet  mezi dvěma různými režimy, zcela opačnými, jde o výklad existence. A v této bitvě, ekonomika, šíření, atd., jsou prostě nástrojem ohrožení, protože jde o to prosadit politický návrh odlidnění, vyvlastnění a zotročení lidských bytostí v Evropě.
Jinak by se to nejmenovalo Neviditelná válka, válka, jež není vidět.


Není náhodou, že média v Itálii se rozhodl nekoupit práva na vysílání epizod seriálu o dvou Kristýnách. Vědí proč lépe než kdokoliv jiáný.
A je lepší, že nikdo nic neví o citronech, německých Zelených, ale především, že není ani řečeno, ani vysvětleno, a tím méně ukázáno, jak se daří národům, které měly odvahu a zanícení říci ne "úspornosti, vynucenému uskrovňování, ne podřízení finančním gigantům, ale zejména ne diktátu (pozn. soukromých resp.  parlamentem nekontrolovaných a MMF podléhajících jako u nás) centrálních bank.

Zatímco u nás v Itálii Monti & co. celebrují kontinuálně zádušní mši vynalézavosti, tvořivosti, práci a touze a potřebě podnikat našeho národa, jinde ve světě můžete tančit tango a milonga, a opravdu žijete. Jsou mnohem chudší než my, mají mnohem méně než u nás, jsou mnohem méně bohatí než my.
Přesto, jsou mnohem, mnohem šťastnější.
A není to toto, vcelku vzato, co má v životě národů cenu?"

Převzato z: http://sollevazione.blogspot.com/2012/10/argentina-un-caso-da-manuale-di.html

 

Pozn: před zhruba 20 lety řešily krizi vystoupením z MMF země středozápadní Afriky, tzv. zlatého rohu a okolí, platící CFPA, i tam následovala obchodní blokáda, ovšem pomohla jim Brazílie a Čína, i ony si nakonec vynutily respekt. Jen prezidenta či premiéra zlatonosné Burkiny Faso zabil atentátník.

Cristina Kirchner je v řadě třetí svého rodu v prezidentské funkci po svých příbuzných (rodičích)  Nestoru Kirchnerovi (jenž navázal spolupráci s Hugo Chavezem , který zemi pomohl investicemi a masovými výkupy zemědělské produkce) a Cristině Fernandezové (která zahájil znárodňování klčových průmyslů, jako  je ropná společnost  YPF a YPF Gas, kterou předtím - v 90. letech neoliberál  Carlos Menema zprivatizoval a jejiž ložiska Španělé značně vydrancovali), kteří mají lví podíl na soudobé prosperitě.

___________________

O tom, jak se Argentina v roce 2001 díky Mezinárodnímu měnovému fondu di krize dostala a hlavně, jak se z ní dostala, hovoří kanadský film The Take / Převzetí - a  zd si jej můžete s českými tiulky pustit, nebo si jen české titulky prolétnout: http://dokumentarni.tv/penize-ekonomika/prevzeti-the-take dlužno také dodat,  že výstup z krize umožnilo i to, že již od roku 1995 v zemi fungovalo množství komunit platících si lokálními, komunitními měnami (tzv. LETS), jež se posléze slily v jednu velkou emisi.

O fungování MMF, tomto protagonistovi globalizace, hovoří také toto 50 min dabované video: http://ok-team.cz/sekce/tajemstvi/tajemstvi.php?taj=mmf

O Troice a o tom, co již stihla provést v Řecku, jsem psala, když jsem psala článek o Syrize (vyhledejte si na Vaševěc), zde je její pachatelství rozvedeno ještě podrobněji, jen si musíte zvolit titulky v nějakém cizím jazyce, který znáte, pomocí tlačítka cc, snad bude brzy i česky - film Catastroika (původně odvozeného od slova perestrojka): http://www.youtube.com/watch?v=7aYohxgmDEI

Jen španělsky mám bohužel video Argentina colapso 2001: http://www.youtube.com/watch?v=KPfZ0-j8xfw&feature=related ale pak máme o bankrotu 2001 a co mu předcházelo ze strany MMF a pod. dvě anglická videa: http://video.google.com/videoplay?docid=4353655982817317115 a http://www.youtube.com/watch?v=iOubLfQe6zE

___________________________________

8.10.2012 05:44 - očekávání Lagarderové začínají haprovat, Hugo Chavez se právě stal vítězem prezidentských voleb s 54% hlasů. A začaly haprovat i další záležitosti - již dříve Maďarsko (http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/2206-madarsko-nasledovalo-priklad-islandu-a-zametlo-s-bankstery-a-korporatnimi-gangstery.aspx) a nyní se hystá i Rusko - rozhodlo se napodobit Čínu, Venezuelu, Argentinu, Island -a navrhlo zákon o podřízení své centrální banky národním zájmům! : http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/2226-klicova-udalost-v-rusku-predlozen-zakon-o-podrizeni-centralni-banky-narodnim-zajmum.aspx - je to pro Čechy příležitost, nebo opět nepochopí, k čemu je to dobré - ona vychcanost nebývá vždy tím nejsprávnějším modelem chování!

_______________________________________

V červnu tohoto roku země BRICS (Brazílie, Rusko, Indie, Čína, Jižní Afrika) navýšily svůj podíl v MMF, aby měly větší rozhodovací váhu v této organizaci.

Česká republika to má komplikovanější - jak upozorňuje profesor Milan Zelený, má celou ekonomiku odvozenou a má ztížený přístup k moři, aby mohla přes obchodní blokádu obchodovat s jinými než okolními státy. No ale s Maďarskem a Ruskem takřka sousedí, ne? Jde o to, dohodnout si směnné podmínky, a tady by šlo zřejmě o nějaký druh barteru.

11.11.2012 - nyní i "Šéfka MMF požaduje zstavení škrtů": http://blisty.cz/art/65467.html - protože hospodářství nejen EU přestalo růst.

Vláda ČR takřka ve stejném okamžiku však schválila finanční ústavu EU a posílá ji do parlamentu. Guvernér České národní banky Singer je přesvědčen, že díáát lidem peníze bez oslabení měny nejde (inu, protože není žádný prorůstový plán, že...): http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-cesko/c1-57867400-jak-z-krize-dat-lidem-penize-a-oslabit-korunu

_______________________________

články z latinsko amerických médií, které zmiňují oddlužení latinsko-amerických zemí vůči MMF:
http://bbc.in/RgNXHS

http://bit.ly/PrMy5X
http://bit.ly/X0fYHY
http://bit.ly/R41V1r
http://bit.ly/RldpfS

_____________________________

9.11.2012:

 
Vím, že Vás zahraniční zprávy příliš nezajímají, ale je to dost důležité v Argentíně včera začala politická válka, placené média CIA platí své bohaté rebely aby vyšli proti vládě, elektrárny vypnuli elektřinu, odpadky leží nedotknutelné na ulici - popeláři dostali stopku.. Začíná USA útok na levicovou vládu, začíná válka proti opatřením současné vlády na podporu ekonomie a růstu domácího produktu, přichází trest za vyplacení se země z MMF a FED.. Dopadne Argentína jako Lýbie?? http://www.blacklistednews.com/Color_Revolutions:_Argentina_Next%3F/22472/0/38/38/Y/M.html
 

 • Barbora BenesovaPodezření roste jako západní kritiku znárodnění Argentiny a rebuffing "pravidel světového finančnictví" zostřuje v tandemu s pouličních protestů. západní mediální agentury začaly nadšeně pokrývající demonstrace v hlavním městě Argentiny, Buenos Aires. CNN , AP , a BBC se všechno vztahuje protesty v stejně vágně, není-li určit vůdce a opozičních skupin za nimi, zatímco BBC zejména recyklovaného "arabského jara" rétoriky tvrzením, že "opoziční aktivisté používají sociální sítě mobilizovat pochod, který oni říkali byl jedním z největších protiprokluzový -vládní protesty za posledních deset let. " Západní média tvrdí, že demonstranti jsou rozhořčuje, "rostoucí inflace, vysoká úroveň kriminality a high-profil případů korupce," všechny stejné, vágní rozhořčení přinesl do ulic Wall Street-couval s opozicí skupin ve Venezuele . Pod těmito nepodloženými tvrzeními, leží na Mezinárodní měnový fond, a hrozby sankcí zaměřených na Argentiny odvrací od americkému dolaru a Wall Street, London dominuje mezinárodní finanční řád. A jako ve Venezuele, koordinované kampaně proti argentinské vládě, vedené Prezident Cristina Fernandez de Kirchne, začala v op-EDS napříč západními médii. Chicago Tribune v op-ed s názvem " Wrong Turn v Buenos Aires: Argentina je populista hospodářská politika soud katastrofa , "uvedl:
  Jaká škoda, vidět zemi tak velkou ekonomicky úspěšného vybočení ze silnice k prosperitě znovu.
  Nejnovější v historii nevynucených chyb začala v roce 2007. Národní volby předznamenaly populistického prezidenta Cristina Fernandez, který vedl svůj národ na pokraj katastrofy tím, že odmítla hrát podle pravidel světového finančnictví. Ona omezen mezinárodní obchod, porušil smlouvy a čerpá z falešné údaje zamaskovat rostoucí inflaci její politiky přivodil. Celou tu dobu ona udělala levné politické body tryskáním bohaté země severu pro jejich předpokládaný ekonomického imperialismu. Argentina se závažnou krok v květnu, kdy je znárodněna YPF, jeho hlavní energetické společnosti. Převzetí, odsoudil po celém světě, vytahoval Grupo Repsol Španělska, která vlastnila většinový podíl v YPF. Repsol bylo poskytování inženýrství know-how a finanční investice na rozvoj Argentiny je masivní energetické rezervy-včetně obrovského Vaca Muerta oleje-a-plynu najít. Jednání o kompenzaci Repsol za argentinského aktiv-drapáku skončí špatně pro Argentinu. Evropská unie je pravděpodobné, že uvalení sankcí. Repsol chce 10 miliard dolarů a poslal zprávu konkurenčních energetických společností, které nebude povoleno, aby ostatní profitovat z jeho zabaveného majetku. Argentina bude mít těžké najít partnery, aby se mohla rozvíjet to, co by mělo být lukrativní zdroj. Finanční převrat proti Repsol získal silnou národní podpory. Schvalovací rating Fernandez dočasně vystřelilo vzhůru. Dokonce i opoziční strany podpořil pohyb. Vládní úředníci mluvili o tom, jak oni obnoven argentinskou důstojnost tím, že stojí s cizinci využívající svůj přirozený odměnu. Mezitím, Fernandez držel jednou hot ekonomiku v chodu od znárodnění soukromých penzijních fondů, přesměrování peněz do úvěrů na bydlení, a rozšíření sociálních programů vyhláškou. Nyní Argentina musí zaplatit cenu.Co se pravděpodobně následovat bude koordinovat útoky, včetně sankcí, izolace, politických útoků, měnových útoky, a samozřejmě US-inženýrství nepokoje v ulicích, které se může pohybovat od protestujících pouze zanášení provoz, na stupňující se násilí vyvolané nyní notoricky známý "tajemství ozbrojenci "použitý v USA nekonvenčního válčení k destabilizaci, rozdělit, a zničit národy.

  Ale také rád ve Venezuele, je-li dost povědomí může být zvýšen v souvislosti s tím, co Západ dělá, a falešným záměry a zájmy jízdy opoziční skupiny do ulic, přičemž tyto snahy použít k nutit Argentina Zpět do západní dominuje "světového řádu" kloubový americkými think-tank politiků jako Robert Kagan , že slouží "potřebám Spojených států a jejich spojenců, který ji postavil," může být nakonec zmařen.
  ....

  Barbora Benesovapřeklad není dobrý já vím, ale je jen at máte přehled.

  Barbora Benesovaorganizuje to Clarin který vlatní 70% médii, je to group která získala krví svou sílu, zabavením papírenské spol. apod.
 • Peter AnArchosNečudujem sa tým ľuďom, drvivú väčšinu vládnych výdavkov si argentínska vláda financuje vytlačením nových peňazí. Infláciou sa snaží naštartovať ekonomiku a trestá tých, ktorí si sporia. Za posledné dva roky ste si zdvojnásobili peňažnú zásobu, následky na seba nenechajú dlho čakať. MMF, World Bank a USA sú jedna kategória-kategória politického vplyvu. Ale vaše makroekonomické ukazovatele hovoria o raketovom štarte ekonomiky podporovanom až brutálnym tlačením peňazí. Za chvíľu budete bankovky používať namiesto toaletného papiera, ak sa s tým neprestane.

  Barbora Benesovaje to lež inflace je nižší než uvádí lživá média.-) Dále zde každý rok rostou o min. 25% platy , plus důchody! Opět lež na protest přišlo 100. tisíc lidí ,.) Přišli a když se jich ptali proč omílali inflaci,

  Peter AnArchosGovernment spending 2008-2012 49mld ARS-65mld ARS

  Barbora Benesovanikdo nikoho netrestá za to, že si spoří, národní měna je peso né dolar, dolar byl uměle udržový´án ze 70-tých let kdy de byla dosazena americká militaristická vláda, a tudíž vešekeré miliardové dańové uniky ze země šli do Miami apod. _)
____________________________

březen 2013: Cristina Fernandez vyzývá evropské vůdce, aby se vzepřeli finančnickým predátorům a popisuje situaci z let 2000-2001 v Argentině: http://www.nocensura.com/2013/03/la-presidente-argentina-esorta-i-leader.html

 

26.7.2013 - růst minimálních platů o 25%, zase bude pravice prezidentku masakrovat: 

Kirchner

9.9.2013: http://denikreferendum.cz/clanek/13031-argentina-pokracuje-ve-znarodnovani-sankci-se-neboji

Martin Laetri: Prezidentky Argentiny, Chile a Brazílie dnes. Pod nimi prezidenti stejných zemí ze 70 let 20.století, kteří se dostali k moci vojenským převratem za podpory největších strůjců demokracie... CIA a USA. Cítíte ten rozdíl? 

prezidentky

srpen 2014 Případ argentinského defaultu je jedinečný v obou případech (jak počátek 21. století, tak současný vývoj), neboť na dřeň odhaluje podobu současného systému. Podívejme se, jaké síly dovedly Argentinu k současné situaci a proč. - See more at: http://blisty.cz/art/74436.html#sthash.jT0ZEkmI.OHr0BS2g.dpuf  toto je důležité znát - už proto, až se budeme divit, jak to, že se v Řecku Tsiprasovi nedaří odolávat Troice. 

29.3.2019 Výsledek neoliberálních reforem 2014-2018: chudoba toupla na 32% extrémní chudoba na téměř 7% https://www.telesurenglish.net/news/Argentina-Poverty-Increases-to-32-and-Extreme-Poverty-Reaches-7-20190328-0024.html?fbclid=IwAR31ugFw4RisXVJciQ_isOvyfcNubPgcj73ReRLFRaZU3Hb7AdqhbNaX_7g

A jak je zo na počátku roku 2020: https://solidarita.socsol.cz/2020/nezarazene/v-co-doufame-v-argentine?

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Vladimír Štingl

Paní Kateřino, ještě jednou zdravím. Už jsem končil, když jsem zaregistroval Vaši odezvu. JEDNODUŠE: VÁŠ poslední ODSTAVEC odpovědi SHRNUJE PROBLEMATIKU naprosto výstižně. Ale jsem mj. přesvědčený, že zde má možnost nejen NS-LEV21 čerpat podněty a informace, ale i jiné levicové subjekty. Bohužel, mnohokrát popisovaná separace jednotlivých "levicových" subjektů a často z důvodu osobních averzí je přímo ukázkou neschopnosti jak se postavit té minulé i současné sebrance gaunerelit řízených gangsterelitami...... Díky. Ať se Vám daří a jste v pohodě.

amiourful

Víte, to se má ruku v ruce s politikou diskuzí -  částčn jsem to zavinila já - upozornila jsem VAvě, že kupříkladu server NEzákladnám  podlehl ataku (ale tam se nikdy nediskutovalo), odporné bývají kupříkladu diskuze na celé řadě blogů na aktuálně - a odporné jsou i útoky na pana Partoubka na Facebooku, protožýe platí pravidlo,k že v případě šikany se celá řadakolektivů a lidí v kolektivech přidává k šikanujícím, byla zvolena politika opatrnická -nicméně třeba na Zvědavci se to má zcela jinak - diskutujíécí se tam vzájemně vychovávají a řada lidí je návštvníky právě díky podnětným diskuzím,  kam diskutující přinášejí nové a nové poznatky - ale tam  jsou autoři zahraniční, nejsou to subejtkty, jež bchom mohloi vnímat jako konkrétní yzické osoby , a tak se do autorů nikdy nikdo nestrefoval. Když si všimnete, řada diskuzí jinde je plná vzájemných urážek nebo může fungovt jen proto, že někdo neusále sedí a cenzuruje ty nejhrubší výpady.

Mně spíše trápí jiá věc - malý počet straníků hodilo cokoliv na papír, to je velmi zlé. Jednak zůstávají zající v pytli, a jednak netrénují svoje koncepční schopnosti -a jestli je v politice něco zapotřebí, tak sběr informací, analýza a syntéza. No, je toho více, co mi na Vavě nevyhovuje, ale někdy to budu must hodit na blog.

Vladimír Štingl

Paní Kateřino, příjemný den. Je veliká škoda pro všechny, a bohužel konstatuji, že jich je stále méně, zde na Vavě, že Vaše "překotné" informace nejsou dále komentovány a "rozebírány". Faktem je, že přinášíte mnoho odkazů a info, které není možné vstřebat a ověřit jinak, než  sedět u mašiny a hledat, pátrat. A čas je problémem. I tak, díky za velice zajímavou a podnětnou info. Jen je mi líto, že Vaše info nejsou předmětem dalších komentářů - např. pana Fialy, pana Schlimbacha apod.

Vypadl jsem z účasti na VaVě cca na 2,5 měsíce. Ale nevím, zda je to jen subjektivní dojem, nebo zda VaVě UPADÁ Z HLEDISKA ŠIRŠÍHO POLE, HLAVNĚ KOMENTÁTORŮ, BLOGERŮ A VELMI SCHOPNÝCH JE DOST, ale jejich komunikace s komentátory ta je víceméně velice slabá. Škoda, protože úroveň zde se neodvíjí na úrovní nadávek, demagogické špíny, urážek, ale "souboje" názorů a verbálního hledání příčin současných důsledků příčin a .... (i s použitím často jadrných a hrubších výrazů.....). Ať si vše přeloží účastníci dle svého pohledu na VaVě za posledních 1,5 roku "VÝVOJE"......DÍKY.

amiourful

Ona Cristina už také žádné zahraniční investory nepotřebuje, a ti domácí se vyznaj a jí stačí statistika. Ostatně, u nás se to má zase tak, že statistika, jež by měla být někomu k něčemu, při rozhodování o alokaci investic, nikomu k ničemu. Asi takto - Argentina na rozdíl os nás již nepotřebuje invtor- ti ostatně odešli, když se po nařízeních MMF rozbil oběh, Argentina potřebuje oběh .-  a na ten má dost tiskáren a dost představivosti, co lidé potřebují, na rozdíl od nás neemituje peníze prostřednictvím dluhu. Podobně jako Čína. A když bude potřebovat něco ze zahraničí, klidně to smění za barter.

rezjir10
Fakt je ten, že při existenci inflace přestávají být ceny vhodným kritériem pro alokaci investic. A to je v každém případě škoda. Nevím, čím by toto kritérium mohlo být nahrazeno.