Senátorská a opoziční špína spláchnuta, co připravují dál?

sprcha
29.9.2019 21:13
Tak jim to nevyšlo, dá se říct, že zdravý rozum zvítězil, menšina logicky nevyhrála a poražení ve volbách svojí urputnou nenávist nezhmotnili v žalobě na pana prezidenta k Ústavnímu soudu. Láska - neláska, kýble své vlastní špíny vylili a ty skončili v kanále, kam patří, tak jako oni sami.

A že se snažili, apelovali, vyzývali, vymýšleli si, někteří senátoři i těch pár kroků obětovali aby se dostavili na jednání Parlamentu, dolní komory sněmovny, kde hřímali, pouštěli uzdy svých děsů a běsu, své dlouhodobé frustrace z nevítězství svých favoritů i svého vlastního.

Ono to ani nijak jinak dopadnout nemohlo, při naprosté absencI logických, pragmatických argumentů, nahrazených pocitovou špínou, pramenící ze zhrzenosti a té, slavné už, předsudečné nenávisti.

Ke všemu zlému pro ně, zlostnou, nekonstruktivní opozici a část vztekle prskajících senátorů, byl pravomocně zbaven trestného stíhání i premiér, kterého se rovněž chtějí zbavit, sesadit ho, prostě zlikvidovat ho podle předem pracně vykonstruovaného plánu.

Neumění prohrávat bude už navždy charakteristickým znakem a přesným popiskem vlastností těchto politiků, včetně uz tohoto neumění vyvěrající z nich úporná nenávist k vítězům. Patologická nenávist, zloba, zášť, bránící jim smysluplně pracovat a naplňovat tak své poslání být poslanci, zákonodárci, plnit své pracovní povinnosti tak, jak jim ukládají zákony a Ústava ČR.

Tolik restů, nedokončené, vesměs ani nazačaté práce, za kterou je občané královsky platí, jako mají naši poslanci a senátoři, to se hned tak nevidí. Oni prostě na práci nemají čas, protože musí neustále někoho řešit, odvolávat, vylučovat, taky se nechávat třeba napotřetí zvolovat do lépe placeného postu (že, pane Petře Fialo?), vymezovat se proti nějakým kolegům (a zase - navrhovat jejich odvolání z funkce) jenom proto, že mají na něco jiný názor. Tak jde práce pro tento stát, tuto zemi, k vykonávání které byli zvoleni, naprosto bokem, odkládá se. Až si vyhádají, nevybíranými slovy vyboxují, vyřvou mnohdy, tu svoji pravdu, ale častěji v těch sporech prohrávají. Prostě festival ztraceného času místo práce. Ale třeba se zabývat už několika výročními správami ČT, které má ze zákona řešit a (ne)schvalovat poslanecká sněmovna, to ani omylem, to je práce a ta je fuj.

Co nás čeká ještě v tomto politicky neklidném roce, jaké chvilky greténizmu, čeho budeme svědky (někteří i aktéři) přesně třicet let od změny režimu v naší zemi?

Rozhodně to bude ještě rojení se různých protidemokratických aktivistů, opětovné pokusy o destrukci našeho demokratického systému, hlasité až agresívní nerespektování, pohrdání volebnými výsledky, další smyšlené obviňování nejvyšších ústavních činitelů, přehrávání vyčpělých už programů AntiZeman a AntiBabiš. Také vyhrožování formou Greténizmu sledováním, pozorováním a zasahováním do práce řádně zvoleným představitelům státu, diktováním, požadavkům na to či ono, byť ti vyhrožovatelé a sledující nemají k něčemu takovému absolutně žádný mandát od většiny občanů, voličů, nemají oprávněné kompetence. Jenom svůj jájizmus a bezesporu zadání, úkoly, jak destabilizovat naši společnost, vyvolávat nepokoje, chaos, nátlakem (zatím ještě ne silou, naštěstí) zvrátit poměr politických sil, výsledků voleb.

Musíme ale doufat a věřit, že tato menšina bude zase poražena, že se jí nepovede u nás vyvolat Majdan v jakékoliv formě.

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.