Skočíme jim na špek?

klavesnice stroje
11.12.2016 18:51
Počet migrantů do Itálie roste. Proč se na to nijak konkrétně nereaguje? Není to také proto, že to někomu vyhovuje? Existuje nějaké jednoduché a rychlé řešení?

Skáčeme jim na špek. Komu také? Počet migrantů do Itálie roste. A jsou zveřejňována i smutná čísla o počtech těch, kteří při překonávání Středozemního moře zahynuli. 

Při úctě ke každému ztracenému lidskému životu: Ono jim zas takové nebezpečí nehrozí. Je nabíledni, že na gumovém a značně přeplněném člunu nemáte při cestě přes celou šířku Středozemního moře nárok. Takže se to dělá takto: Doplujeme na tom člunu 20 km (což je pásmo, náležící příslušnému státu) a už dopředu vysíláme signál SOS. Objeví se chrabrá námořní armáda NATO, která cestovatele "zachrání". Naloží je a doveze je ... no přece: do Itálie. 

Je to špatně? Jak pro koho. Pro "cestovatele" určitě ne. Doufají, že se dostanou do Německa či Velké Británie. Špatné to není ani pro italské "ubytovatele". Ti ony cestovatele ubytují ve svých zařízeních a dají jim jídlo a kapesné. Nikoliv ze svého. A ze sezonní živnosti mají zajištěn celoroční provoz. Mnohé už to zachránilo od bankrotu. 

Andělka Makrelová tomu "čelí" tak, že se snaží ucpat vlastní hranice prověrkami. Takže vzniká přetlak na severu Itálie. Jak dlouho ještě? Cestovatelé dobře vědí, že nesplňují kriteria pro udělení azylu. Jsou totiž z Afriky a všechny země jsou pro tento případ považovány za demokratické. No, tohle členění jsem já nedělal..

Ale také vědí, že je takřka nemožné, aby byli vráceni do země původu. Tyto země původu je prostě nechtějí a cestovatelé se vrátit také nechtějí. Na zaplacení úplatků se musela složit velmi široká rodina, která je přesvědčena, že dříve či později se dostanou za svým "pionýrem". A to v rámci scelování rodin. Představte si to, jaké to bude mít dopady, až jim to věčná německá premiérka dovolí. A ona jim to bude muset jednou dovolit. Pak se budeme divit, co to je "velká rodina". 

A na tom se máme podílet? Proč? Pan Břetislav Olšer zveřejnil na "blog.idnes.cz" mapu Afriky z roku 1914 http://olser.cz/11125/ten-jenz-predpovedel-stehovani-narodu-se-nechtel-delit-o-ropu-a-zlato-a-musel-byt-umucen/

S výjimkou části dnešní Etiopie byly VŠECHNY africké státy koloniemi. Koho? No přece států Evropské unie. A to: Francie, Itálie, Německa, Portugalska, Belgie, Itálie a Španělska. K této Velké Sedmičce kolonizátorů lze přiřadit i Nizozemsko, které to mělo do svých kolonií o něco dál. A protože kolonie není a nikdy nebyl pojem z humanitárního slovníku, tak by si ty kvóty měli hoši-kolonizátoři rozdělit klíčem vyplývajícím z rozsahu, jakým svoje kolonie vysávali. Do té metodiky by se daly zakomponovat například: doba trvání příslušné kolonizace, počet obyvatel či rozloha území. Dal by se vyčíslit i finanční objem těchto ohromných zisků. Jinak i tady někomu skočíme na špek. Možná i pod tlakem různých sankcí. Hrdinů v té naší vládě moc nemáme. 

Škoda, že v EU nemají něco jako za socíku byly zlepšovací návrhy. Hned bych si jeden podal. Zněl by asi takto: Víme přesně,  odkud  tito nelegální cestovatelé vyplouvají. V podstatě se nemohou skrýt. Naše statečné špionážní družice je snadno vypátrají. A dnes před nimi neschováte ani předmět velikosti pomeranče. Situaci by vyhodnocovaly i naše natovské skvělé drony. Pobřeží a pobřežní vody jsou velmi přehledné oblasti k pozorování.  Pokud by se objevily nafukovací čluny na pobřeží, tak by prostě přiletel dron a do těch gumových člunů by vystřelil několik šipek. Chtěl bych vidět toho sebevraha, který by tam vlezl. A ono by se to opět velmi rychle rozkřiklo. Všiml jsem si, že nebozí cestovatelé mají velmi kvalitní elektroniku sebou. 

Pochopitelně souhlasím s tím, aby na území, kde se ZATÍM utečenci soustřeďují, je třeba zařídit,  aby si tito pokusníci z dodaných dílů sami sestrojili provizorní ubytovny, kde by si sami uklízeli a vařili. Část potravinové pomoci by byla hrazena a konto těch zničených plavidel. Ono by je to dlouho nebavilo.  Takže pouze nekritizuji, ale navrhuji i řešení. Za málo peněz, rychle realizovatelné a hlavně efektivní. Vzdávám se odměny ve prospěch našich chudých. Europoslanců. 

antoninsebek
1/ Mám rád češtinu. (Proto mě píchne do oka, když je někde napsáno například O mne místo správného o mně). \r\n2/ Rád si vytvářím vlastní názory. A to z faktů, nikoliv z nějakých nápověd.\r\n3/

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Takže při 8 dětech se ten příděl utečenců zdesateronásobí, nicht wahr? 

Prvotní je družicový průzkum, drony pracují jako hřebíky na cestě.