20% slevu jen pro pravičáky může za morálně pochybnou a diskriminační považovat (ne)jen politický anděl

obrazek
20.12.2013 10:22
Majitel penzionu Modřín ve Velké Úpě je vyšetřován na základě trestního oznámení za "podněcování k nenávisti vůči skupině osob a omezování jejich práv a svobod", neboť ve svém penzionu nabízel dvacetiprocentní slevu příznivcům pravice.

Jsem levičák a přesto si na rozdíl od levicových poslanců Zaorálka(ČSSD), Dolejše(KSČM) či ex-komunisty senátora Doubravy (Severočeši,cz), myslím, že se ze strany majitele penzionu jednalo o podnikatelsky chytrou demonstraci politického názoru. Podnikatelská chytrost spočívala v tom, že za málo peněz získal hodně muziky, neboť se jeho penzion rázem ocitl doslova ve všech médiích. 

Jelikož jsme v Čechách, tak každý turista, který měl farizejský(o farizejích řekl Ježíš, že se podobají nabíleným hrobům, které skvěle vypadají jen navenek) žaludek, jenž je součástí trávicího ústrojí mnohých politiků (schopnost se přetvařovat, podbízet, slibovat ač dopředu vědí, že slib nesplní) ze sebe mohl zištně udělat někoho kým ve skutečnosti není. Tuším správně, že sleva nebyla podmíněna notářsky potvrzeným členstvím v pravicové straně? Pokud se však pletu a policejní vyšetřovatel slevu vyhodnotí jako porušení zákona, pak se snad nedopustím trestného činu, když si v duchu (to se i za bolševika smělo) budu myslet, že se tak mohlo stát po zásahu ministra příslušného resortu, kterého do funkce jmenoval mnohdy bezohledně kouřící prezident Zeman, kterého se svým bezpečnostním doprovodem, jenž by nepochybně narušil klidný průběh rekreace dopředu nic netušícím hostům (mě by to rozhodně vadilo), odmítl majitel penzionu Modřín ubytovat. Ergo kladívko, nechť na tohoto podnikatele hodí kamenem jen ten, kdo nikdy nikoho, natož sebe a své příbuzné z pozice své funkce v rozporu se zákonem trestným či alespoň etickým, nezvýhodnil, neboť vždy když tyto výhody vidím, tak mne naplňují nenávistí vůči skupině osob, neboť na úkor druhých jsou omezována má práva, potažmo svoboda. 

Selektivní omezování práv a svobod, potažmo podněcování k nenávisti vůči skupině obyvatel, mohou z hlediska vyššího principu mravního vnímat jak pravicoví, tak levicoví ŘADOVÍ!!! občané. S jistou mírou nadsázky si troufnu tvrdit, že kdyby biblické házení kamenem bylo součástí našeho právního, služebního a ústavního pořádku, pak by možná málokterý policista mohl plnit své povinnosti, soudce soudit a politik vykonat zákonem stanovený slib, aniž by se nepřetvařoval (nelhal). Zkrátka a dobře.

Morálně pochybná a diskriminační 20% sleva pro pravičáky nebyla. Naše společnost morálně pochybná a diskriminační naopak je! Už jenom tím, že si mnozí politici a úřednici, jak naznačují výstupy různých protikorupčních organizací, berou 10% z veřejné zakázky, která je díky jejich touze být ekonomicky zvýhodňován, o 10% předražená. Proto v roli levicového voliče žádám levicové politiky, aby neztráceli čas řešením politicky zabarveného bezvýznamného špílce, zvlášť když byl namířen vůči prezidentovi, který sám snad ani neví, že existují servítky, které by měl dřív než někoho nesmyslně urazí, používat. Jak že by to řekl chalupář ve filmu "Na samotě u lesa"? Nejdříve musíte upravit zákony, aby nebylo tak snadné okrádat stát, zvýšit důstojně, ne kosmeticky, minimální mzdu, nízké důchody, zavést solidární zvýšení daní, odstranit nezaměstnanost řádnými pracovnímu úvazky a ne veřejně prospěšnými pracemi, tvrdě trestat rasizmus, ale i porušování občanského soužití, nezvýhodňovat se 100% nemocenskou a mzdou i za nepřítomnost v práci...

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: politická kultura

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

heriot

Osobně si myslím, že pan Palla, či jak se ten poněkud směšný člověk jmenuje opravdu nestojí za to, aby se iím zabývala policie, také počítám, že ten podnět rychle odloží.

Nicméně si myslím, že když se tento pan podnikatel sám takto zviditelňuje a nabízí 20% slevy, tedy upozorňuje, že má tak vysoké marže, že si to může dovolit, tak by stálo za pozornost zkontrolovat z čeho ty slevy nabízí. Jak vůbec v minulosti evidoval příjmy, odváděl DPH, jak vypadá jeho daňové přiznání apod. To také není žádná diskriminace...