Sněmovní divadlo o anonymních akciích?

obrazek
20.2.2013 11:08
Zákonodárci by měli dokázat, že bitva o zrušení akcií na doručitele nebyla jen předem dohodnutým divadlem.

Akciím na doručitele s největší pravděpodobností zvoní hrana. Pochybuji, že by si je senátoři dovolili resuscitovat. Stejně tak nepochybuji o tom, že právníci šibalů už vymysleli způsob, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Konec konců to i výroky některých politiků naznačují.

Vůbec bych se proto nedivil, že se na Centrální depozitář cenných papírů dostaví stádo bílých koní, kteří budou chtít akcie na doručitele zaknihovat na své jméno. Skutečný vlastník si jejich loajalitu, například podepsáním dlužných úpisů a lákavého bezpracného zisku, nepochybně zajistí. Proto by měli odpovědní poslanci s odpovědným senátory do tohoto zákona vložit právní pojistku, která by předkladatelům šibalských akcií dala například povinnost relevantně prokázat, že si na jejich nominální hodnotu mohli vydělat, kdy se stali jejich vlastníky, případně od koho je odkoupili. Samozřejmě ruku v ruce s tímto krokem stanovit trestní sazby za úmyslnou snahu stát podvést.

Zkrátka a dobře. Zákonodárci by si měli uvědomit, že se přijetím tohoto zákona rozpoutá souboj šibalských a "státních" právníků o to, kdo z koho. Občané ho nepochybně budou sledovat. Pokud si sytý vlk do kozy nekousne, tak by to mohlo také signalizovat, že souboj o zrušení akcií na doručitele bylo jen předem naplánované divadlo. Něco mi říká, že by férově zaknihované akcie na doručitele mohly být kostlivcem v nejedné almaře stranických sekretariátů.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.