Sobotka není špatný politik, ale "jen" slabý předseda

obrazek
16.7.2013 20:31
Každý, kdo dnes údajně státotvorně a přitom vyděračsky tlačí ČSSD k tomu, aby poslaneckou podporou Rusnokovy vlády bez podmínek uznala, že to je právě prezident Zeman, kdo to s naší vlastí myslí dobře, by si měl uvědomit, že politická soutěž má nějaká pravidla a zákonitosti, která ve své podstatě nejsou vzdálená od zákonitostí běžného života.

Základním pravidlem každé politické strany je vystupovat tak, aby volič nebyl na pochybách, že právě ona je ta nejlepší. Nebo se někdy stalo, že strana XYZ v předvolebním kvasu vychvalovala místo sebe stranu XYY? Myslím si, že ne. Stejně tak jsem nikdy nezažil, že by jeden z partnerů veřejně přiznal, že předchozí partneři jeho partnera uspokojovali sexuálně lépe, než kdy dokázal(a) on(a). S takovou upřímností by u nových potencionálních sexuálních partnerů asi dvakrát žádaný nebyl. Spíš bych očekával, že se budou zajímat o jména těch vychvalovaných.

A právě tohle by si měli kritici z venčí i uvnitř ČSSD uvědomit, než nad neochotou současného předsedy ČSSD Sobotky tančit podle Zemanových not, začnou vynášet kategorické soudy. Objektivně řečeno. Zeman se jako loajální expřítel k ČSSD nechová, neboť je to v podstatě on, kdo na ni tlačí, aby svým voličům v jistém slova smyslu sdělila, že nejšikovnější partnerem, jakého mohou mít, je ten, na koho ukáže Zeman.

Sobotka tak rozhodně není špatným předsedou, když nechce být tím, kdo v politickém ringu Zemanovi, potažmo jeho podpůrnému týmu (SPOZ), zvedne na důkaz vítězství ruku. Špatným je "jen" proto, že připustil, aby v jím vedené straně mohli její členové veřejně tvrdit, že je lépe uspokojuje Zeman. Ten by v roli předsedy ČSSD, stejně jako například předchůdce Sobotky Jiří Paroubek, takovou situaci nepřipustil. Na to může vzít každý jed. Stejně jako na to, že pravice nad touto situací (vnitřními rozpory zmítaný její politický soupeř) mlaská blahem.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.