Sobotka by si mohl odpustit slibovat něco, na co nebude mít broky

obrazek
20.10.2013 13:21
Za nesplnitelný slib považuji jeho tlučení v prsa, že vláda ČSSD nepřipustí, aby se vydával církevní majetek, u něhož církev nedoloží, že jí patřil.

Pokud se nepletu, tak o těchto sporech budou rozhodovat soudy a pokud se nepletu dál, tak povinností  moci soudní v demokratické společnosti není odezírat vládě ze rtů, aby vynášela rozsudky na její objednávku. Její povinností je, aby rozsudek respektoval zákon a pokud se  nepletu do třetice, tak i když je u nás možné doslova všechno, tak zákon, aby byl vydán majetek komukoliv, aniž by relevantně dokázal, že mu patřil, tu (snad) nemáme. Proto by si předseda Sobotka mohl odpustit vyvolávat u voličů pocit, že jeho vláda bude mít moc ovlivňovat konkrétní rozhodnutí soudů. Nepochybně může soudní rozhodnutí zákonnými prostředky  napadat, ale to je tak všechno. Vydávání církevního majetku je zkrátka dobře v rukou soudů a jejich ruce se budou řídit již schválenými restitučními zákony. Pokud jsou špatné, tak státu nepomůže ani svěcená voda, natož Sobotkova vláda.

Změnit je může jedině parlament a to je úplně jiné slovo než vláda.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

Pane Waltere, pochopil jsem to tak jak jsem to pochopil. Vaše "domnívání" může mít reálný základ, to nepopírám, ale pak by se měl Sobotka v zájmu věci vyjadřovat více srozumitelně.

pavlovsky

Pane Štváne, s Vašimi názory souhlasím, včetně poslední věty. Obávám se však, že lidem po mediální masáži je to jedno, zda bude vládnout pravice, či levice...všiml jste si včera jak se p.Moravec (OVM) snažil od p.Krause získat odpovědi, že to byla vládní administrativa soc.dem., která prodala za babku MUS manažerům, či vlastně skupině Apien, po cca 14 denní mediální masáži preference soc.dem klesají. Není to vše načasováno tak, aby volby pro pravici dopadly dobře...k pravici bezpochyby patří i ANO. Vrátím se trochu do minulosti, kdy byl ministrem financí p.Klaus... Na otázku Rity Klímové a Vladimíra Mlynáře, zdali nedojde privatizací k výprodeji národního bohatství, Klaus tehdy odpověděl: »Žádná obecná potřeba národní ekonomiky, proti které by se zahraniční kapitál mohl postavit, přece neexistuje« a»jestliže někdo kupuje krachující podniky, tak mu přece neprodáváme národní bohatství«. Vše bylo důkladně připraveno včetně privatizace OKD...ta začala pomocí ODA, kdy byly vytvořeny Českomoravské doly...pak přešly do OKD a za pomoci, či nečinnosti sic.dem. stát v nich ztratil majoritu...nebudu to dále popisovat...ale lidem je v podstatě jedno kdo vládne, zda ODS, či soc.dem., všichni si přišli na své.

Jak mohla MUS...jako krachující podnik mít peníze, za které si ji manažeři koupili. Nepřispěly k tomu banky, které půjčovaly podnikům peníze a pak klekly taky...vytvářely tak za pomoci vlády krachující podniky...faktem je, že p.Zeman banky přibrzdil, ale jeho vláda prodejem (za hubičku) minoritního podílu...asi 45% se podepsala na zmršené privatizaci MUS.

... postupem času zíískávám názor, že ani církevní restituce lidi nezajímají...vždyť ztráty z vládnutí všech vlád jsou podstatně větší. To by pan Sobotka se svým týmem mohl vědět, pakliže to neví...nemá tam co dělat.

Ještě si neodpustím jednu poznámku...p.Paroubek přece musel vědět jací lídři v soc.dem zůstanou...jeho odchod považuji za chybu, no a LEV také není světlem na konci tunelu.  

heriot

Pane Štváne, já jsem Sobotkovo vyjádření nečetl, tudíž je znám jen od Vás, ale já osobně bych ho pochopil poněkud jinak než Vy. Domnívám se, že Sobotka nemluvil o soudech, ale o exekutivě, která majetky vydává.

Ta má přece dvě možnosti. Majetek vydat, což by jistě za vlády pravice činila přeochotně a rychle, nebo nevydat, zaujmout "kruhovou obranu" a nechat církve ať každý konkrétní požadavek na vydání odžalují, ať se soudí a dokazují, že jim majetek patřil. Což s myslím, že by pro ně bylo velice obtížně a byl by to běh na velice dlouhou trať.

Pochybuji, že by Sobotka byl tak naivní, aby mě na mysli jakousi, samozřejmě nemožnou, korekci soudních rozhodnutí.