Soudce Pacovský se bude živit jako klaun?

soudce klaun
13.11.2015 16:04
Soudce D. Ratha a F. Bušiny předvedl úžasnou eskamotáž. V jednom případě, tedy v procesu D. Ratha, a také v procesu Kot, Pancová a další, připustil telefonní odposlechy jako hlavní důkaz obžaloby. A naopak v procesu s F. Bušinou a spol. je jako důkaz nepřipustil…

Pokud si soudce Pacovský našel formální nedostatky pro toto své rozhodnutí nepřipustit v případě F. Bušiny a dalších telefonní odposlechy jako důkaz, jistě si je obhájí. Vše na tomto světě se dá dokázat. A dokázat se dá i opak toho. Stejně tak tedy mohl obhájit nezákonnost odposlechů D. Ratha a dalších od samého počátku. Vždyť ještě v okamžiku, kdy byl D. Rath vzat do vazby (v květnu 2012) nebylo známo, z čeho je vlastně obviněn. Respektive byl obviněn z něčeho, co už za pár měsíců nebyla pravda.

Petit obvinění, se kterým šla policie se státním zástupcem před Poslaneckou sněmovnu, kde byl D. Rath obřadně zbaven imunity (což ovšem předtím během pěti minut od seznámení se s kauzou učinila již tehdejší předsedkyně sněmovny M. Němcová), bylo nutné za čtvrt roku změnit na jiný důvod obvinění a jít s ním před Poslaneckou sněmovnu znovu. Toto mé tvrzení je nezpochybnitelné.

Žijeme v právním státě?

Na základě jakého zákonného důvodu byly tedy policií prováděny a státním zástupcem a soudcem odsouhlaseny odposlechy telefonů D. Ratha a dalších?

Ostatně, můj právní zástupce se v tomto týdnu obrátil na několik institucí tohoto státu, aby mně bylo vysvětleno, proč jsem byl dlouhou dobu jako předseda (v zásadě neparlamentní) strany bez většího politického vlivu sledován. Kdo to nařídil, kdo o tom rozhodl, co bylo zjištěno. A zda je to v právním státě normální. Bylo to takové preventivní hledání potenciální trestné činnosti, které by mohlo nastat, protože Paroubek prostě některým lidem v tomto státě i mimo něj připadá jaksi podezřelý. A když by se něco našlo, tak by se to rozvinulo… Hledaly by se nitky a další nitky, až bych skončil vedle D. Ratha v cele…

Samozřejmě, že celý tento případ budu ještě internacionalizovat, obrátím se na zahraniční instituce (české instituce jsou natolik propojené s domácím establishmentem a s vládnoucími kruhy, že to nemá smysl), abych celou záležitost pěkně provětral.

Tento postup příslušné policejní složky evokuje některé závažné otázky. Jak je možné, že je bývalý premiér bez vážného důvodu sledován jen proto, že se postavil do čela malé politické strany, která ve svém programu ani politické činnosti nevykazovala žádné rysy politického extremismu?

Které zájmové či politické skupiny na tom měly zájem? Nebo to byla americké zpravodajská služba, která si myslí, že na dálku spolupracuji např. s marťany? Kdo to byl? Karty na stůl, soudruzi!

Každopádně se mi zdá, že rozhodování soudce Pacovského, ale i zmíněné činnost policie a státního zastupitelství příliš nepřipomíná právní stát…

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.