Soudím, že skutečně jste v hajzlu

pelc vladimír
16.2.2020 20:41
„Myslím, že jsme v hajzlu,“ sdělil národu, po zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem, Miroslav Kalousek na svém twittrovém účtu (@kalousekm, 12. 2. 2020). Konečně výrok správný, s přesnou reflexí a sebereflexí. Takové u autora zpravidla nenajdeme. A že se výroku v této podobě dopustil? No protože je z té volby vyplašen jak žňová hlídka před půlnocí.

Senát navrhl na ombudsmany osoby nevýrazné, odborně a politicky zanedbatelné, veřejnosti neznámé (byli to Vít Alexander Schorm a Jan Matys). Ombudsmanem, ochráncem veřejných práv, byl parlamentem zvolen Stanislav Křeček. Demokraticky.

A strhl se křik: neototalitní lůza se připravuje na chvilkařské demonstrace proti demokraticky zvolenému ombudsmanovi, vysloužilý pornoherec z filmů pro pány v té souvislosti národ poučuje o evropských hodnotách, jakýsi redaktůrek prý bude vlastním tělem blokovat vstupní dveře do úřadu, aby nový ombudsman S. Křeček do něj nemohl ani vstoupit.

Proč však M. Kalousek použil tak výstižného vyjádření? Protože z primitivních negativních reakcí proti volbě S. Křečka je průzračně jasné, že chvilkaři, část senátorů a poslanců, pseudohodnotné evropské hodnoty a další jsou současnými totalizátory, pro něž je slovo demokracie prázdné; jím se pouze ohánějí jako kusem hadru. Špinavého. Od nich špinavého.

Právě z tohoto důvodu jsou, jak to pregnantně označil M. Kalousek, v hajzlu. Politickém. Myslícímu občanu je totiž jasné, že jsou hnůj. Nejsou oponenty – jsou antidemokratickými neototalitními kreaturami. Nejsou věrným zrcadlem společnosti; jsou věrným zrcadlem politické protidemokratické sedliny.

Úřad ombudsmana Stanislavem Křečkem nabyde jeho osobností a kvalifikovaností vážnosti – na rozdíl od přechozího velmi problematického působení ombudsmanky Anny Šabatové, jejíž jedinou, neodbornou a pseudopolitickou kvalifikací byl podpis tzv. charty 77.

A víte co, politická lůzo? Tak se třeba espreso.

Vysvětlivka: Před více lety pracovníci, kteří měli nad jistou provozovnou vytvořit nápis „Espreso“, s užitím stejných písmen zhotovili nápis „Poserse“.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.