Vladimír Pelc: Společnost pokrytectví

kkk
28.8.2015 12:45
Pražský dopravní podnik na začátku srpna na šestadvaceti plakátech seznámil cestující se slangovými výrazy, které se mezi dopraváky běžně používají. Objevuje se zde třeba „kaštan“ čili cestující, nebo výraz „černá huba“ pro vůz metra typu 81-7171, který začal v metru jezdit v roce 1978 a nazývají ho tak podle jeho černého čela.

Paní Petra Gelbart, žijící v USA, t.č. na návštěvě v ČR, která se označuje za romskou aktivistku, mj. prohlásila, že takhle trapnou věc snad ještě nezažila, informaci na plakátu označila za asociální chování dopravního podniku a dodala, že v USA by něco takového nebylo možné.

Paní Petra Gelbart trvale (od konce 80tých let) žije v USA. Ve společnosti pokrytectví. Ve společnosti, kde aktivně působí Ku-klux-klan, ale nesmí se o tom příliš veřejně mluvit, kde policejní a vojenské instituce mučí zajatce, ale nesmí se to dít na území USA, musí se mučit v jiných státech (v Polsku atd.) – vždyť americké zákony mučení vězňů na území USA (ale nikde jinde) zakazují, že ano, v zemi, kde si bílý policista může odstřelit černocha (dosaďte si další „nebílé“ rasy) za to, že přechází na červenou (okamžitě na pokyn policisty nezastaví auto, sedí si zbůhdarma v parku na trávě atp.), žije v zemi, kde je zakázáno pít na veřejnosti alkohol, ale když si flašku rumu schováte do papírového pytlíku, tak můžete chlastat, jak je libo, v zemi, kde je out navštěvovat nevěstinec, ale pokud o tom nikdo z vašeho okolí neví, tak je to v pořádku... Další příklady ať si laskavý čtenář doplní sám.

Česká mainstreamová média dávají prostor pokryteckým vyjádřením paní P. Gelbart že prý by něco takového, tedy aby se vlak metra ve slangu pracovníků metra nazýval negr, nebylo možné – ano, nebylo: v USA je však možné, aby toho negra policista za drobný přestupek rovnou zastřelil. Ale chraň bůh, aby si někdo dovolil negrem označit vlakovou soupravu metra.

Fascinuje mě neskutečná drzost některých lidí, například drzost paní P. Gelbart. Drzost, s níž si nás dovoluje poučovat o tom, co je správné, a co nikoli. Případné by bylo, když už se označuje za romskou aktivistku, aby o pokrytectví pokrytecké společnosti v USA poučovala tam. V USA.

Za prvenství v asociálním chování by aktivistka P. Gelbart měla označovat skutečnosti v USA, které jsem příkladmo výše uvedl. Pak by byla aktivistkou na svém místě.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Vladimír Štingl

Paní Kateřino, nevím v jakém teráriu, skleníku nebo kde vlastně žijete, ale Vaše vyjádření je tak mimo realitu a obsah blogu pana Pelce, že zírám.

1. "....s vašimi postupy....". O jakých postupech píšete, když v blogu jde o názor???

2. "....do stejného stavu společnosti se dopracujeme coby dup...." - vždyť tam dávno jsme. To jste ještě nezaregistrovala???

3. "....ani to zdání slušnosti se nebude nosit." Nekomentovatelné..... Roky tady píšete např. o exekucích a v podstatě nyní sdělujete, že se "ani ZDÁNÍ SLUŠNOSTI nebude nosit"??? - vždyť se dávno nenosí! Také to Vás jaksi minulo?

Vy zjevně píšete, abyste něco napsala a evidentně Vám kontinuita názorů a pohledu na problematiku vůbec nic neříká. "Kormidlujete" si to jak se to momentálně hodí, nebo resp. máte "momentální názor". S ohledem na to, že jsem dost Vašich textů pročetl, tak Vám mohu sdělit, že se podobnými "komentáři" naprosto degradujete...... Samozřejmě v mých "očích"......... I sebeblbější názor je názorem, protože vždy je to posuzováno ze subjektivního pohledu - třeba i nechápavého blba....... Ale naštěstí se z toho lze lehce vyspat.

Zdravím Vás.

Vladimír Štingl

Pane Pelci, DÍKY. Perfektně popsáno a okomentováno z hlediska "pádu" té "madam" - evidentně v metru a na hlavu..... Protože, pokud to není jen fiktivní "bojovnice za práva romů", tak ta musí být doslova v pokročilém stádiu demence..... To nemůže být pokrytectví, to je skutečně PRIMITIVNÍ TUPÁ OMEZENÁ DRZOST... Ať si Kikina udělá "výlet" do Afghanistánu, Iráku, Sýrie, Libye, potažmo Srbska, Vietnamu a tam jim též "rozšíří" obzory a sdělí svá moudra.... Tihle zglajchšaltovaní "demokraté" jsou odporná sebranka.

Zdravím Vás a jsem velice rád, že jsem Váš názor a pohled na drzé neuctivé zmetky zaregistroval. Ještě jednou díky.