Stane se kauza "Nagyová- Nečas" relevantním forensním auditem polistopadového rozkrádání státu?

obrazek
17.6.2013 16:20
Vyšetřování této kauzy, pokud policejním vyšetřovatelům jdoucích správným směrem někdo nehodí mocenské klacky pod nohy, by mělo být v pravém slova smyslu forensním auditem, který buď za pomoci jasných důkazů prokáže či vyvrátí podezření většiny společnosti, že naše ekonomické a sociální společenské problémy nejsou zdaleka jen dílem globálních ekonomických krizí, ale kolosálního rozkrádání nadhodnot, které občané formou daní a povinných odvodů, v dobré víře, že "Táborské" kádě nikdo nerozkrade, svěřovali a svěřují svému státu.

Což o to. Já  tuto kauzu jako důkaz, že se všemožní "Kalouskové" vždy hluboce pletli ve složení jídelníčku obyčejných lidí, když před nimi hnusnou lží, že projídají budoucnost příštích generací, tajili skutečnou příčinu, nepotřebuji.

Jsem dlouhodobě na 100% přesvědčený, že peníze, které naší společnosti chybí, jsou v bezpečnostních schránkách, na zahraničních kontech a v nemovitostech horních deseti tisíc našich spoluobčanů, přesněji řečeno, národních škůdců. Kdyby kradli jen o 90% měně, což by jim i tak zaručilo nadstandardní život, pak na oltář vlasti nemuseli být obětování nezaměstnaní, důchodci, nemocní a malé děti, které měly tu smůlu, že se nenarodily šibalům, za které v žádném případě nelze považovat bohaté, kteří ke svému majetku přišli poctivě. Třídní házení do jednoho pytle je to poslední co naše nemocná společnost právě teď potřebuje.

Proto držme policejním vyšetřovatelům a soudním orgánům palce, neboť nám je poctivého forensního ekonomického auditu, byť vzešlého z vyšetřování kriminálních činů mocných, třeba jako soli. Nic jiného, narozdíl od zákonodárců, dělat nemůžeme.
Ti naopak mohou v zrychleném legislativním procesu spáchat referendum o své poctivosti. Jak? Stačí dát vyšetřovatelům do rukou nástroj, který jim ku škodě vlasti chybí. Prokazování, že občan XYZ nabyl majetek poctivě, a to bez zpětného časového omezení, nechat na něm samotném a ne na státu. Pokud se tak nestane, pak se obsah bezpečnostních schránek vrátí těm, kterým schránky v KB patří.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

schlimbach

S tím se dá jedině souhlasit :)

stvan

Rozhodně se za odborníka na makroekonomiku nepovažuji.Proto se, a to máte pravdu, pouze stavím do role kritika morálně -kriminálních poklesků, které svojí negativní roli nepochybně také sehrávají, neboť se morálka, v tom dobrém slova smyslu, stává nemoderním přežitkem.Jinými slovy řečeno. Vyrůstá nám díky příkladům mocných generace, která bude mít, a v podstatě už má, stále méně zábran porušovat Desatero a díky tomu se podle mne celý finanční systém utrhl ze řetězu.

schlimbach

Pane Štváne, kdybychom nastavili systém podle SES (Soběstačný ekonomický systém) předkládaný Reformou společnosti, o.s. - www.ekonomickareforma.cz , potom bychom taková "překvapení" s nedostatkem peněz vůbec neznali, dokonce by nebylo možné vůbec spáchat podstatnou většinu ekononických trestných činů, jak je známe dnes. Nebylo by potřeba tolik represivního aparátu, vezeňského aparátu, věznic, soudců, advokátů, finančních ústavů a dalšího byrokratického aparátu atd.

Vaše představa o penězích, která vyplývá z Vašeho blogu je ne zcela přesná a ukazuje, že se zaměřujete jen na důsledek a neřešíte, tak jako mnoho jiných, vůbec podstatu a příčiny nedostatku peněz v systému.

Navíc, koupí zboží nebo nemovitosti i zloděj vrací peníze ze svého držení do oběhu - jaký paradox! Problém je, že ve stávajícím systému neexistuje volná cirkulace peněz a neexistuje závislost rychlosti cirkulace pouze na konkrétní aktivitě občanů a subjektů společnosti. Obrovským problémem  je, že peníze se kromě prostředku směny samy staly zbožím.

V tomto systému je celý finanční systém zprivatizován a je v cizích rukou, stojí nezávisle nad ekonomikou i politikou společnosti, kterou ovládá a zotročuje. Jen tupouni mohou ovládání vlastní měny a finančních toků předat do cizích rukou - u nás to tupouni udělali.

Vřele doporučuji  nastudovat si co nejvíce informací v této věci, vědět jak to skutečně funguje, i když i to je obtížné dnes, protože celý finanční systém se utrhl totálně ze řetězu a konce tohoto svinstva lze jen těžko dohledat.