Stanovy ČSSD "Haškovci" neporušili, ale...

obrazek
29.10.2013 12:05
...ale neetičnost jejich činu spočívá v tom, že se pár hodin po vyhlášení výsledku voleb sešli s prezidentem Zemanem, aby s ním prodiskutovali co navrhnou v neděli na předsednictvu strany. Pokud by k tomuto setkání nedošlo, pak bych tak radikální postoj k jejich počínání a k prezidentovi nezaujal.

Kdyby Stanovy ČSSD moudře počítaly i s tím, že mravní portfolio členů strany je mimořádně pestré, pak by si vše nepěkné co provedli "Haškovci" Sobotkovi (= ČSSD) určitě nějakým zákazem pohlídaly. Že se tak nestalo je výsledkem naivity všech, kteří text Stanov ČSSD vytvářeli a schvalovali. Doba (politická morálka) se evidentně mění a bohužel ne směrem k lepšímu. 

Proto si troufnu tvrdit, že "Haškovci" s přispěním Zemana přecenili své intrikářské schopnosti, neboť svým setkáním dali odpůrcům jejich počínání mimořádně účinnou zbraň. Mají nejen plné právo, ale i povinnost tvrdit, že "Haškovců" návrh nevzešel jen z vnitrostranického přesvědčení, že je z nevalného výsledku voleb nutné vyvodit konkrétní politickou odpovědnost. Zvlášť když není jasné, jestli to byli "Haškovci" kdo se k Zemanovi objednali, či to nebyli oni, kdo jím byli pozváni.

Obě možnosti doslova bortí údajnou nadstranickost prezidenta, ale ta druhá s mimořádnou silou.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: ČSSD, politická kultura, volby 2013

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.