Štika v českém rybníce

obrazek
13.12.2017 18:17
Přes nepopiratelnou a politováníhodnou afinitu k subjektům a krokům šířícím sžíravou nenávist je SPD v parlamentu partou těch nejoriginálnějších řízků, kteří se v těchto volbách u nás mihli. S bezbarvou a bezideovou skvadrou, která si nyní říká menšinová vláda kontrastují tak, že si ode mne vysloužili blog. Ač by mnozí rádi namítali, že jako v manželství až čas ukáže, zda byla vláda dobrá, namítám, že již první výpovědi jejích členů jsou dostatečně výmluvné o tom, že tito nám k ničemu dobrému být nemohou. Ne tak SPD, pakliže by se nám podařilo jej zcivilizovat. Klenot v Babišově koruně, ministryně financí, nevidí nic špatného na zajišťovacích příkazech a tom, jak probíhaly, k odškodňování se nemá a vyjádřila se, že si bere za cíl zjednodušení daňového systému, ovšem tím myslí pouze elektronizaci podání daňového přiznání s předvyplněnými identifikačními kolonkami, prý je v rezortu 27 let, všemu rozumí, toto je její vize a hodlá to realizovat za pouhé dva roky. Ministryně sociálních věcí nemá nic k současnému bezprecedentnímu zbídačení lidí odkázaných na jakékoliv dávky - kdy tito si nejsou schopni pořídit ani brýle ani plomby, přemýšlí jen, jak ještě více utáhnout šrouby, ministr zemědělství neví o své branži vůbec nic, chce se soustředit na dobývání dotací z EU, Dana Ťoka známe z jeho tanečků s firmou Kapsch a rychlostí stavby dálnic 3 km za 4 roky, a podobně je to i s ostatními, na nichž lze obdivovat jen fabulační schopnosti. Lze jen chválit takřka jednomyslné rozhodnutí parlamentu nedat této vládě důvěru.

Oproti tomu krátký brífink SPD ze sněmovny z 12.12.2017 byl brízou v unavené, nehybné politické scenérii (od 11:00 minuty): http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/217411058331212/

Kvituji s povděkem, že si někdo všiml, že se nám nekalými praktikami zdražují dovolené na úroveň vyšší než v Německu, kvituji s povděkem, že si někdo všiml, co byl hlavní kámen úrazu programu inkluze - totiž že inkluze byla nabídnuta i typickým žákům speciálních škol. Což nevyplynulo z mediálních výstupů během přípravy programu inkluze ministryně školství. O co jde - kromě základních škol jsme měli i školy praktické, pro osoby s lehčím mentálním postižením - ty byly zrušeny a je to tak dobře. ale pak máme i speciální školy, jež zrušeny nebyly - a jež slouží pro žáky se středním až těžkým stupněm mentální retardace. A takoví by skutečně neměli do normální školy patřit, jednak je ¨příliš drahé místo kolektivního vyučování pro každého obstarávat nového asistenta - a jednak výukový program základní školy není pro tento typy žáků určen. Rodiče nebyli včas informování, že tento typ školy nezanikly a je vhodné je vyhledávat. Naopak  inkluze žáků s jiným zdravotním postižením a původních žáků praktickýh škol je v pořádku.  Zde je kupříkladu rozhovor s rómskou dívkou, jež byla nesprávně diagnostikována pro praktickou školu - a pak vystudovala vysokou! : https://www.youtube.com/watch?v=yuY6N5ArHDw . Nelze vyloučit, že příslušné instituce se v případě rómských dětí umí podobně "seknout" když mají rozlišit mezi mírným mentálním handikepem a středním stupněm mentální retardace, a z toho důvodu je  velmi dobře, že mají römské děti možnost projít mateřskou školou a doučit se česky. 

Zřízení vyšetřovací komise kvůli OKD je plivnutí do  moře. Co je to proti množství nevhodných privatizací, jež jsou ze zákona soudně nepřezkoumatelné! (A co je proti kritice samotnho programu privatizací vůbec!)  Snad by ale bylo vhodné se zabývat těmito výkony státní správy už kvůli tomu, že si nalháváme, že nás před zvoranými a předraženým i zakázkami zachrání elektronizace a zveřejňování veřejných soutěží! Nic nemůže být větším omylem! Vysoutěžení nejnižší ceny, jak se ukazuje, vede k nutným předělávkám pro nekvalitní provedení díla! Zároveň dochází k tomu, že v některýh krajích klesl počet soutěžících na minimum. A pak - však opravy mostů ve Studénce a u Vilémova jistě také byly vysoutěžené. Jde prostě o změnu celého modelu společenskho řízení a vedení. 

Otázka financování neziskovek - mne velmi mrzí, že se SPD nerozhodlo uškubnout stamiliony raději z rozpčotu Hradu nebo ERÚ. Se změnou přístupu k misím bych souhlasila - ale ve skutečnosti jsou ještě mise, jichž bychom se mohli a měli účastnit - kupříkladu v Africe (kupř. v Libyi), Palestině (na obrabnu před izraelským vysídlováním a popravam!). Myanmaru (kvůli Rohingům) či Indonésii a Malajsii (kde hrozí ISIS). Jiná věc jsou samotné neziskovky a jejih finanování - ono nemyslím si, že by náš stát financoval příliš mnoho neziskovek (často jsou jejich zdroje zahraniční), ale samotné financovoání nezikosvek je bohužel napříč jejich přispěvateli vesměs otázkou toho, jak se tvůrce projektu vyrovná s pojmovou vyprázdněností a dystopií vypsaného programu financování, protože je vůbec umění do něj vsunout cokoliv užitečného, to není jen otázka Soerosovy Open Society Fund, kde to bylo zjevné vždy, ale vůbec všech vypisovatelů prgramu financování, včetně českých ministerstev. Je potom opravdu velmi těžké a) dělat užitečnou činnost, b) záskat na tuto činnost peníze. Velmi často a vylučuje b  a naopak. Velmi bychom si přáli, aby člověk, který přišel na něco užitečného, co by určitou problematiku řešilo, získal také peníze.  Avšak přečasto jde o něco, co je politicky neprůchodné. To by měl Okamura a spol. pochopit, ale to bohužel nejde bez toho, že by se osvobodil od zajetí nenávisti.  Té nenávisti, která znamená opak hry win-win, totiž hru loss-loss, v níž prohrávají všichni. 

Takovou výhrou v loss-loss hře je i celý program SPD http://www.spd.cz/program,  který se skládá buď z útočného vybízení  občanstva k popravování či pranýřování nebo jde i hesla hanebně odfláknutá. Podstatné však je uvěodmit si, že jestliže  SPD neopustí svou hru loss-loss, nezrealizuje ani to, co by bylo na jejím programu přínosné, i když to dosud nemají ani správně zkoncipováno.

Jinak je ale třeba upozornit, že ačkoliv si konkurenční strany zanalyzovaly SPD především jako stranu protiimigrační a protiislamskou, je to jen část pravdy a byly blbé, že se ji rozhodly kopírovat jen a právě v tomhle, právě v tom nesprávném, nespravdlivém, mstivém a nenárokovatelném. (Joj, opravdu si myslím, že svůj solidární podíl na poskytování azylu bychom měli plnit, i kdybychom nebyli v Unii.) To totiž není na programu to podstatné. Ostatní hesla programu SPD nenabízí vůbec nikdo nebo jen komunisté a mně se zdá, že to bylo právě to, co bylo pro voliče důležité. Proč nedůvěřovali komunistům nevím, asi to souvisí s rozplizlejším a širším programem než má SPD, určitou nedůsledností komunistů a určitou "bezprincipiálností"  (ještě nápadnější u socanů)- komunisti nikdy neviděli pilíře programu SPD jako nejzásadnější. Když řeknou a, neřeknou b. Když řeknou "ne NATO" neřeknou "zatím  alespoň ne současným misím" atd.  Když řeknou ano přímé demokracii, není je vůbec vidět, jak za referenda bojují. (Plus samozřejmě spousta xenofobních, fašisoidních akcí, jimiž své původní voliče jen odradili - opravdoví levičáci, pokud mi je známo, letos k volbám vůbec nešli.) SPD je stranou pro rozhněvané, rozhořčené, Zdeňkem Ponertem, Milošem Cachem a Holešovskou výzvou předvychované občany, rozhodnuté si vydobít zásadnější občanská práva, než ta, jimiž vládnou dosud. a rozhodnuté svá občanská práva také vykonávat a naplňovat.

Měli bychom si na referenda udělat konečně názor: u příležitosti výročí rozdělení ČSR dne 11.12 se bývalí premiéři Klaus a Mečiar vzájeně oceňovali, shodli se na tom, že rozdělení bylo nevyhnutelné a nedokázali si představit, jaká otázka by měla být tehdy položena v případném referendu. A zatímco ve Švýcarsku stačí pro vypsání referenda 50 000 podpisů, na Slovensku je to 350 000. Už i Slovensko nás předběhlo. my zatím však nemáme ani  mediální prostředí, jež by zaručovalo pluralitu, nestrannost a stejné pokrytí celé názorové šíře. 

Tomio by se ale měl také zamyslet, zda nepohněvá své voliřče podobně jako komunisti a socani, když jim slibuje řešení exekucí, o nichž ví podle svého sepsaného programu méně, než poslední exekuovaný!!! (Totéž další body, vím, že jeho voliči mají rozhled větší, než jak by se z programu SPD zdálo!! 

*****

Hudbička: https://www.youtube.com/watch?v=67Or_E7DwTw

*****

ilustrace - toto je  nový ministr zemědělství: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/primy-prenos-z-lan-prezidentovi-se-prisli-predstavit-posledni-tri-babisovi-ministri-40600 no comment. 

okamura bohužel ve hře loss-loss jede stále - nyní navrhuje i škrtnout 13 milionů určených na pomoc romským dětem (maminky nemají na kroužky, atd.): http://www.parlamentnilisty.cz/politika/poslanecka-snemovna/Okamura-verejne-vypalil-Trinact-milionu-odebrat-z-projektu-na-pomoc-romskym-detem-Je-to-diskriminacni-vuci-neromskym-detem-516402 a hodlá je přesunout do kapitoly prevence kriminality a drogové záviosti - tam ale přeci byly  správně u těch romských dětí, ne? 

Ústav nezávislé žurnalistiky Okamuru žaluje: https://hlidacipes.org/ustav-nezavisle-zurnalistiky-zaluje-tomia-okamuru-zada-verejnou-omluvu/

Co jsou tito lidé zač: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/demonstrace-holesovske-vyzvy-v-duchu-japonskych-divadelnich-tradic-d :DDD europoslankyně UKIP Janice Atkinsonovová před TOP hotelem snažící se skrze demonstrující skalní  levičáky dostat na konferenci Tomia Okamury s Geertem Wildersem a Marine LePenovou: "Tihle lidé by prostě měli být zatčeni a odvedeni, abychom mohli projít a pokračovat v demokracii!" 

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   Vynalézavosti kapitalismu se zřejmě meze nekladou. Při průběžném sledování vnitřních rozporů téměř třicetilého budování mafiánského kapitalismu v Čr se nestačí jeden divit. Zejména se jako oslňující jeví i trend selektivní spravedlnosti. Na jedné straně neskonalá buzerace ( stejně podobně  jako tehdy při výkonu vojenské základní služby ) běžných občanů a na straně druhé daňové a jiné ráje pro vyvolené, jakož i jiné benefity, úlevy a vyjímky pro různé podržtašky tohoto  svým způsobem zrůdného systému.

amiourful

Aktuálně se prý v Praze mají nejlépe lidi, kteří pronajímají byty Airbnb. To prý si pronajmete deset bytů, ty pronajmete dál a hází vám to 300 000 měsíčně. Podotýkám zcela nezdaněných.Je to údajně tak masové, že je to příčinou nedostatku nájemních bytů pro obyvatele Prahy a závratného růstu cen nemovitostáí na prodej. 

Ale nejsem blázen, ani nemám rezervy, do toho nejdu. :(

Ubohá ekologie se zase bude muset spokojit jen s enviromentalisty, řekla bych. A se mnou. 

klokan

   Asi se mnoho nezmýlím, jestliže napíši, že ochrana životního prostředí zastává ve volebních programech těchto štik, tedy  hnutí SPD i ANO 2011,  úlohu opomíjené Popelky. U hnutí ANO 2011 pak neustále postrádám již pověstný, přehledný seznam lidí, kterým bude líp.