Sumář faktů o události v Kerčském průlivu

obrazek
30.11.2018 14:49
S potěšením kvituji, že si nejrůznější alternativní média dala záležet, aby prolhanou válečnicky štvavou hasbaru Petra Pavla, Jartomíra Štětiny a jiných českých jestřábů či alespoň globalistů prorazila, měli to jednoduché, mohli postupovat dle zkušeností, které udělali s Ruskem a Porošenkem kdykoliv předešle - Rusko má Rozum, Porošenko žene lidi do války při každé příležitosti. Na zátiší s lebkami Porošenko.

Inu, Rusové se ne bezdůvodně bojí, aby nebyl zničen jejich krymský most, a lodi musí žádat předem o povolení. 

Výzvu k zničení kerčského mostu uveřejnila i naše média - protože toho bylo opravu hodně, ale nám ukázala jen dva případy: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/472772-ukrajinsky-poslanec-vyzval-ke-zniceni-mostu-na-krym.html?source=FBS&fbclid=IwAR32MTRyoBKOMFI6na53hasohiE2SLZdys3mOraXVr3RVP0jDAHe8pVfS2Q a https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/472329-vyhodte-ten-putinuv-most-do-povetri-doporucil-ukrajine-americky-list.html?fbclid=IwAR166ejbV3bAvokyrHDbeL492xNM3n1VmT-fqhX8T8AEUR4GgcyWzRj4n7s Milan Kutra:  " taky Porošenko veřejně tvrdil, že ho vyhodí, je to dohledatelné..."

Jenže s těmi zadrženými ukrajinskými loďmi to nebylo jen tak - byly to dva dělové čluny a jedna minonoska, s tajnými na palubě. 

http://www.obcansky-tydenik.cz/jak-to-bylo-s-ukrajinskymi-lodemi-v-krymu-video-s-ceskymi-titulky/?fbclid=IwAR0ESV1DoV0OfRcogkwZthSDrIiBfKomKNxnnplbSFUZKPtEBiyM-czMi1g

širší líčení situace v Azovském moři a na Ukrajině má Ladík Větvička (s využitím analýzy Jana Schneidera)- , před Rusy rekvírovala ruské lodě Ukrajina: 

„Napětí na moři se začalo stupňovat už na jaře V březnu byla Ukrajinou zadržen trajler „Nord“ s deseti Rusy na palubě. Kapitán čelí až pěti letům vězení kvůli „nezákonné návštěvě Krymu s cílem poškodit státní zájmy“. Posádka byla obviněna, že v rozporu s ukrajinskými zákony využívá krymský přístav Kerč okupovaný Ruskem a bez povolení loví v Azovském moři. Kyjev ji zabavil (a nyní nabízí v aukčním prodeji). V srpnu byl ukrajinci zadržen rusky tanker „Mechanik Pogodin“ v přístavu Cherson. Jaké... https://www.ladikvetvicka.cz/index.php/2018/11/29/ukrajinske-kotle/?fbclid=IwAR0gG6d9NypgvLqgspi7HMiD8qZVRPp-eZ6HdxPKGXQYR61457l3dGAXaRY plynová Julča je Julie Tymošenková, hvězda Majdanu, které nyní věří 20% Ukrajinců, Porošenko má míň než polovinu volebních preferencí.)

Ohledně toho zbývajícího - už i ukrajinský žid****, jenž proslul jako vypisovatel odměny 100 milionů dolarů za zabití Putina, Kolomojskij, púřiznává, že na Donabsu Putiniovi lidé nejsou, že Ukrajinci bojují proti Ukrajincům:  https://www.hlavnespravy.sk/igor-kolomojskij-nie-tom-ziaden-putin-donbase-bojujeme-proti-sebe/1595882 původně zde  https://glavnovosti.com/kolomojskij-putina-na-donbasse-net-my-vojuem-sami-s-soboj/?fbclid=IwAR3xZsqX8HMGGpRfyhS3D1Z5ZpsZr8fjnRcWUzQ9G2kz9qtQVQ0YxUPBGDs proč mu lze věřit: http://evreiskiy.kiev.ua/boris-filatov-ne-rasprostranjajjte-13196.html

*****„Neexistuje špatný národ, jsou jen špatní lidé. Takoví jsou v každém národě. Stejně jako Ukrajinci jsou také Chochlové, jsou Rusové a Rusáci, jsou Poláci a Ljachové. Jen těžko můžeme nazvat Ukrajinu antisemitskou zemí, když tady žijí dvě procenta Židů, ale zároveň zaujímají 80 procent vysokých funkcí.“ Tato slova pronesla ukrajinská poslankyně a vojenská pilotka Nadija Savčenková v ukrajinské televizi 112.  Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/nemam-rada-zidaky-pilotka-savcenkova-jitri-emoce-na-ukrajine.A170331_132450_ln_zahranici_ELE

 

Nové shrnutí o právním statusu Krymu přinesl Igor Vrecnik, tučně zde dole: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/bozena-weitingerova-nekolik-slov-ke-krymu 

Porošenko žene do boje a ba moře NATO, ale Tereza Spencerová si myslí, že se mu přeci jen podařilo udělat z věci formalitu: https://prima.iprima.cz/novinky/komentar-terezy-spencerove-jak-se-porosenkuv-valecny-stav-promenil-ve-formalitu?fbclid=IwAR1wEnejdoY9s5kClSXVW4b7DkbKsoFR0z39fNr3cH5BhggKwMhvmcd8qlg

Na ČT si zvou jednoho báchorkáře za druhým, ale nejbáchorkovatější byl včerejší host v Interview - ukrajinista, historik David Svoboda:  https://www.ceskatelevize.cz/porady/10095426857-interview-ct24/218411058041129/ kromě štváčských fabulí vy pustil mmj. i tuto: "Na Ukrajině žádný fašismus není." a "Ukrajinci mají lepší vládu, než si zaslouží. P/osledních pět let bylo ve znamení velkého reformního úsilí! "

A zatím na Ukrajině - seznamte se - nová ministryně financí - Oksana Markarová:Oksana Sergejevna -milionářka a znalkyně luxusu. Vlastní: tři apartmány v Kyjevě, apartmány ve Lvově, Dva venkovské domy a pět lokalit u Kyjeva. V autoparku naší hrdinky je: Honda Accord, Mercedes CL500 a Toyota Highlander. Také Oksana Sergeyevna prohlásila: že chová plemeno koně Hanovera, sbírku grafiky ukrajinských umělců z 19-21 století, Sbírku vzácných mincí a sbírku starožitných knih. Na bankovních účtech a v hotovosti má Oksana více než 8 milionů hřiven.Působivé? A toto považovala za nutné k jejímu prohlášení. Samozřejmě, toto bohatství bylo samozřejmě nahromaděno "nesnesitelnou" prací ve prospěch našeho státu. Od roku 2015. A lidi na Ukrajině hladoví...….https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=772253733124546&id=100010197786960 - téhož dne ukrajinské ministertsvo financí vyhořelo. Ukrajinský analytik praví, že za pět let po Majdanu se dostali na úroveň Afriky, a to je co říci, že to vůbec říká,  když na Ukrajině mají ministerstvo informací dohlížející na vše, co jde do médií: https://www.hlavnespravy.sk/ukrajinsky-analytik-za-5-rokov-majdane-sa-dostali-uroven-afriky/1595022?fbclid=IwAR2QzFT3_Tblyp_KCalfcHsrLx6OS9t_eRXUqGljgNZRNhTZ7DoML1QNz-M,  zákon o Ukrajinském ministerstvu informační politiky: https://mip.gov.ua/cr/documents/7.html Porošenko: práva Rusů na Ukrajině budou omezena oficiálně: https://novorosinform.org/749959?fbclid=IwAR3ebGF9Na3uoGsyu3Jsl0vMxj-46CCivyMgX_zqbURVa2h8pwqBWT4KWWM

ČT potvrdila, že je povinna divákům vymývat mozky:  https://zpravy.dt24.cz/domaci/2959/?fbclid=IwAR0LiaiZz5P7sL7f4UNfuNICRzskqwmu70Q4rz-vlSivB6wHJzprp9-Dzsc s pousmáním konstatgueme, že o intelektuální úrovni vysílání zřčejmě rozhodují lidé, kteří nikdy ani nezavadili o velkou ruskou literaturu.

Putin dorazil do Argentiny na summit G20.

Ukrajina vyjednává s USA výstavbu vojenské základny. 

Rusko stále dodává na Ukrajinu plyn.

Merkelová odmítla vojensky Ukrajině pomoci. 

Mobilizace na Ukrajině:
- "Tak co, kam mám napsat, k pěchotě nebo výsadkářům?"
- "Napište ihned do zajetí.."

Petr Bittner: "Zaslechl jsem spekulace, že se generál Petr Pavel chystá kandidovat na prezidenta. To je super zpráva, protože pokud ho vyzve třeba Tomáš Halík, tak soubojem generál versus katolický kněz definitivně doženeme Západ a staneme se průměrným státem Jižní Ameriky na sklonku občanské války."

Milan Kutra: "Nabádání k agresi, navíc maření lidských životů na straně jedné, potvrzení záměru na straně druhé a tak si tady žijem, svůj pohár pokrytectví do dna pijem..."

Bez překapení můžeme konstařovat, že Jromít Štětina si bere  Porošenka za vzor důsledně ve všem: https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201811308590540-Cesko-politik-zakay-vstup-muzi-Rusko/?fbclid=IwAR0KQK729o39ZIFQlDNg-E2Z9wqMc1bKBAx-YoQfx_b4dpQv8n9cwh8j_KQ

V neděli 2.12.2018 ve 13:00 začíná na pražském Staroměstském náměstí První prosincový Majdan. 

Nová sněmovna. - noví štváči: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pirat-Lipavsky-Ruska-valecna-agrese-Pozor-na-Zemana-561091?fbclid=IwAR2mooQ2-bIgWZWPveIvYfB-2Cu6hcVIjs8p7YcIlsJgGfLKIOwMQAM3vCo

 27.11.2018 Bohuslav Chalupa: "Pane Lipavský - byl bych poněkud opatrný s používáním slova "musíme". Já kupříkladu mohu, nebo také nemusím....Tedy doporučuji - mluvte jen za sebe. 

A obecně pokud jde o Váš "zasvěcený" komentář - neobsahuje jediný ověřitelný fakt, jedinou právní či věcnou argumentaci a podle mne víte stejně tolik jako například já /tedy kulový/ z toho, co je ve veřejném prostoru k dispozici - a to ROZHODNÉ NEJSOU INFORMACE, na jejichž základě se může rozumný člověk vyjadřovat tak, že na jejich základě se něco "musí". 

Váš způsob uvažování, jako zákonodárce, který reaguje na vnější podněty v mantinelech "první signální" mne poněkud děsí. Ještě štěstí, že ne všichni ve sněmovně mají takový bezpečnostně-obranný rozhled jako vy......"

A v ČT?: Těžko říci, kdo jejích analytiky platí, jisté však je, že  ČR produkuje okolo 500 olitologů ročně a pro všechny je práce: http://www.skrytapravda.cz/domaci/2072-putin-donutil-porosenka-aby-do-azovskeho-more-poslal-delove-cluny-aneb-mame-zivit-100-000-politologu-s-iq-0-  zřejmě už tvoří "clustry": http://afinabul.blog.cz/1812/iniciativa-tajne-ovplyvnuje-zahranicne-vlady

 

Návštěvník - Dan 

před 1 dnem
 

"K prehlidce techhle US pindosu bych chtel rict: Vime co rikate a pamatujeme si to. Nemyslete si, ze zase jen prevleknete kabaty a pojedete dal! Za ty lzi a demagogii se budete jednou nasemu narodu zodpovidat!

Ted ke kauze Kercskeho incidentu. Jako pricina se vsude uvadi Porosenkova snaha ziskat volice ve volbach. Ovsem Porosenko je jenom pesak a trapna figurka. Oligarcha, dosazeny USA po jejich puci na Majdanu na toto misto 100% poslusneho pindose. Jeho role je, neustale urazet a provokovat Rusko, zabijet civilisty na vychode Ukrajiny!
Tady jde o mnohem vic, Vsimnul jsem si, ze pokazde, kdyz se jedna o nejake priblizeni Evropy k Rusku, ci schuzka Trumpa a Putina, jsou tato jednani vcas torpedovana incidentem, ktery vynuti zapad, aby se setkani ci dohovor nekonal! Kauza Redl II v Rakousku pred cestou (ackoliv je spoluprace dustojnika rakouske armady s Rusy znama tajnym sluzbam uz od 90 let!) vedla ke zruseni cesty ministryne do Moskvy k jednani s Putinem. Kauza Kerc vedla ke zruseni setkani Trump Putin na G20, uz Trumpem oznamene.
Kdo ma zajem na tom a proc? Tady jde o to, jakekoliv dohody vedouci ke snizeni napeti a posleze i k dohodam a odzbrojeni mezi USA a Ruskem za zadnou cenu nepripustit! Vedlo by to ke stagnaci ve zbrojeni a mozna i k demontazi NATO! K tom nenecha Deep State a jeho sily v CIA i v NATO a EU za zadnou cenu dojit! Tady jde o hegemonii a miliardy na zbrojeni, velke ksefty. Proto musi byt Rusko demonizovano, stale je hovoreno o hrozbe Ruska a jeho nebezpeci, aby se jeste vice zbrojilo!! Deep State dosud torpeduje veskere snahy o dialog s Ruskem, zakazuje Trumpovi setkani s Putinem. I v budoucnu budeme svedky incidentu, ktery organizuji neoconove a Deep State i tech, co maji vest k valce!"

A ano, tentokrát šlo o ukrajinskou provokaci, protože kerčským průlivem ukrajinské lodě proplouvaly již mnohokrát, ale nikdy dříve se nezapomněly hlásit. A také vždy propluly. 

Mezitím na ukrajinské hranici zakazují vstup i ruským ženám:  https://eurozpravy.cz/zahranicni/evropa/241897-na-ukrajinske-hranici-se-dejou-hrozne-veci-urady-zakazuji-vstup-i-ruskym-zenam/

Rusko zareagovalo a usnadní Ukrajincům získání ruského občanství: https://cz.sputniknews.com/politika/201812028607246-rusko-ukrajina-obcane-politika/?fbclid=IwAR1evPyObyTW-yGtIQwveA-BB3gunv_kAFPr6uS4QuA5wMBP7CA50XjKo8w

3.12.2018 Ukrajina právě zrušila konání zatím místních voleb do zastupoitelstev, ale možná dojde i na prodloužení stanného práva a zrušení či přesun přezidentských březnových. : https://aeronet.cz/news/ukrajina-prave-zrusila-kvuli-stannemu-pravu-konani-voleb-rozhodnuti-probehlo-pry-na-zaklade-obav-z-ruske-vojenske-invaze-ve-chvili-kdy-lide-budou-ve-volebnich-mistnostech/

Radka Zemanová Kopecká - Ruské občany deportují z Ukrajiny, dokonce vědce, kteří přijeli na lékařskou konferenci- Deportují celá letadla Rusů. 

Pof krymským mostem mezitím opět plují ukrajinské lodě, ale oba hlavní ukrajinské azovské přístavy přistoupili k propouštění asi třetiny svých zaměstnanců . 

Svědectví o Ukrajině a Svobodné Evropě :https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Novinar-vyhozeny-ze-Svobodne-Evropy-Debilni-provokace-v-Kercskem-prulivu-Ukrajina-je-spinavy-stat-zaklady-jeji-legitimity-lezi-na-Donbase-561789?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&fbclid=IwAR3H5XsM0hfsDipyrIOGkG6llZCCvgLw_YAyP1FbhMMIITE0jiBFxG_aeQI

V roce 2015udělil Porošenko řád Sorosovi:www.hlavnespravy.sk/ukrajinsky-prezident-petro-porosenko-udelil-rad-slobody-georgovi-sorosovi/

Viděla jsem záznam jednání z parlamentu Ukrajiny, a větší úspěšnost Julie Tymošenkové u obyvatelstva je evidentně vysvětlielná jediným: vyvolává ještě větší davovou hysterii než Porošenko, a straší ukrtunými rusy a co obyvatelstvu udělají ještě více. To není moc nadějné. 

Nejyyšší rada Ukrajiny schválila, že ukrajinské lodě mají v případě útoku střílet na cíl: https://ac24.cz/-/nejvyssi-rada-ukrajiny-povolila-ukrajinskym-lodim-strilet-na-cil

Někteří významní političtí vězni na Ukrajině: https://www.mondialisation.ca/political-prisoners-in-ukraine-a-crisis-ignored-by-western-media/5535412

  1. 8.12.2018 Porošenko odhalil strategii svých informačních her:  https://www.hlavnespravy.sk/petro-porosenko-rusko-sa-ocitlo-v-totalnej-izolacii-prave-kyjev-sa-o-postaral Tereza Spencerová:"→ ukrajinští námořníci se zajetí nebránili a neopětovali palbu, aby nevyprovokovali Rusko k rozsáhlé agresi proti Ukrajině, tvrdí nyní kyjevský ministr obrany Poltorak"
  2. 8.12.2018 Vojáci NATO se objevili na Donbase poblíž předních linií: https://presstv.sk/zpravy/nato-vojaci-sa-objavili-v-donbasu-v-blizkosti-prednych-linii-ako-je-toto-mozne-chapeme-o-co-tu-ide-a-komu-to-vyhovuje/

K ukrajinské infoválce: 

Klasická ukázka ryzí mainstreamové fake news v podobě smyšleného interview Igora Trunova, předsedy moskevské organizace Červeného kříže, jehož vyjádření je v přiloženém videu.

https://www.irozhlas.cz/…/cerveny-kriz-kritizuje-postup-kre…

https://www.novinky.cz/…/357239-sef-cerveneho-krize-v-moskv…

 

https://zpravy.aktualne.cz/…/r~62b2bdac85dd11e49fc30025906…/

https://www.reflex.cz/…/na-ukrajinu-miri-dalsi-konvoj-samoz…

https://www.e15.cz/…/rusko-chysta-jedenacty-konvoj-na-donba…

https://zpravy.tiscali.cz/rusko-posle-na-ukrajinu-dalsi-hum…

http://tn.nova.cz/…/dalsi-humanitarni-konvoj-z-ruska-miri-n…

https://dennikn.sk/…/aktivisti-rataju-mrtvych-ruskych-voja…/ (Tahle slovenská sračka je obzvlášť výživná, protože kromě smyšleného interview s Trunovem reprodukuje ještě bohatou sérii fejků týkajících se tzv. gruz200, tedy jakože zabitých ruských vojáků tajně přepravovaných zpět do Ruska z Donbasu)

https://spravy.pravda.sk/…/341309-rusko-posle-na-vychod-uk…/

https://www.youtube.com/watch?v=HdFuTXJy3aI

14.12.2018 Tymošenková je v případě vítězství připravena rokovt s Putinem: https://www.aktuality.sk/clanok/651338/tymosenkova-je-v-pripade-vitazstva-vo-volbach-pripravena-rokovat-s-putinom/

21.12.2018 Návrh rezolúcie vyzývajúcej k vyhlásenieu vojny s Ruskom bol predstavený ukrajinského parlamentu 21. decembra.2018

Dokument predložil poslanec parlamentu Kuprij Nikolajevič.

Nie je jasné, kedy bude ukrajinský parlament hlasovať o navrhovanom vyhlásení vojny. https://southfront.org/ukrainian-mps-introduce-legislation-declaring-war-with-russia/

27.12.2018 Ukrajina ukončila válečný stav s Ruskem: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ukrajina-ukoncila-valecny-stav-s-ruskem-prohlasil-petr-porosenko-63155?fbclid=IwAR2Y_6QNUD3c9aXEoS2eYyUZJNbd--75AxGvEDB-r5stGkwo3-mJtt3bp9k

2.2.2019 Mare divišová: "Ukrajina.

- Prezidentský kandidát Zelenskij (mimořádně populární komik, televizní manažer a podnikatel v zábavním průmyslu) vede svoje předvolební debaty v ruštině. Ukrajinsky sice umí docela dobře, ale drží se ruštiny i v případě, že jej v televizní debatě zpovídá novinář ukrajinsky. Vyvolává to ve mně nostalgii z časů československých, kdy v televizních rozhovorech jeden účastník hovořil česky a druhý slovensky a přišlo nám to normálka. - Na Ukrajině proběhl zajímavý jazykový experiment. Při jednom průzkumu nabídli výzkumníci dotazovaným respondentům možnost vybrat si dotazník k vyplnění v ruštině nebo v ukrajinštině. Ruský dotazník si vybralo více než tři čtvrtiny odpovídajících a to i ti, kteří uváděli jako rodnou řeč ukrajinštinu. I v místech, kde je ukrajinština zcela převládající volí obyvatelé pro "úřední styk" raději ruštinu (dotazování proběhlo jenom na vládním území, nezahrnovalo Krym ani Donbas). - Atmosféra na Ukrajině se v posledním roce mění. V průzkumu veřejného mínění už více než polovina Ukrajinců (58 %) schvaluje poskytnutí samostatnosti Doněcké a Luhanské republice. A také uznání připojení Krymu k Rusku a konec všech blokád polo-ostrova. Hlavně, aby už konečně skončila občanská válka, ve které umírají mladí muži a další mladíci emigrují, aby se vyhnuli vojně. A která ekonomicky vysává celou zemi a nutí ji se dále a dále zadlužovat za drastických podmínek u MMF.- Porošenko oznámil svoji prezidentskou kandidaturu a nastartoval volební kampaň pod heslem "Buďto Porošenko nebo Putin". Myslím, že to není dobré heslo 
2.2.2019 Odvolán  ředite veřejnoprávní televize dva měsíce před  prezidentskými volbami, protože odpolitizíval vysílání: https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2723483-sefa-ukrajinske-verejnopravni-televize-odvolali-kratce-pred-volbami-novinari-i-politici?f
 
11.2.2019 Admirál John richardskon chce, aby Američané v Azovském moři zaútočili na Rusy jako první: https://ac24.cz/-/zautocime-prvni-usa-chteji-zahajit-vojenskou-ofenzivu-proti-rusku-a-priznavaji-ze-lhali
 
Ukrajina mezitím vyrábí fake news, jako toto o zběhlé povstalkyni, kdeže by se vzaly na té straně tanky! https://chervonec-001.livejournal.com/2718543.html?fbclid=IwAR1xDfnoHvQJGtNwE8-qnMEXt-cw4ydKvw8i_YGbMvJ3dEniNCk9mvLRCA4 
7.5.2019 Na Ukrajině vyhrál prezidntské volby komik Zelenskij,  člověk Kolomojského. A také tam zformovali skupinu zabývjící se z ločiny Porošenka a jeho lidí: https://www.hlavnespravy.sk/porosenko-pojde-vazenia-alebo-na-ukrajine-sformovali-skupinu-odbornikov-ktora-zacala-vysetrovat-zlociny-prezidenta-jeho-ludi/1747856?fbclid=IwAR0Fg-xPpL7zmP-Ue6udpbte53fkEDrSYearK2sQPu1aLgCBMqzmzhYBUV0
amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.