Sumář faktů o události v Kerčském průlivu

obrazek
30.11.2018 13:49
S potěšením kvituji, že si nejrůznější alternativní média dala záležet, aby prolhanou válečnicky štvavou hasbaru Petra Pavla, Jartomíra Štětiny a jiných českých jestřábů či alespoň globalistů prorazila, měli to jednoduché, mohli postupovat dle zkušeností, které udělali s Ruskem a Porošenkem kdykoliv předešle - Rusko má Rozum, Porošenko žene lidi do války při každé příležitosti. Na zátiší s lebkami Porošenko.

Inu, Rusové se ne bezdůvodně bojí, aby nebyl zničen jejich krymský most, a lodi musí žádat předem o povolení. 

Výzvu k zničení kerčského mostu uveřejnila i naše média - protože toho bylo opravu hodně, ale nám ukázala jen dva případy: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/472772-ukrajinsky-poslanec-vyzval-ke-zniceni-mostu-na-krym.html?source=FBS&fbclid=IwAR32MTRyoBKOMFI6na53hasohiE2SLZdys3mOraXVr3RVP0jDAHe8pVfS2Q a https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/472329-vyhodte-ten-putinuv-most-do-povetri-doporucil-ukrajine-americky-list.html?fbclid=IwAR166ejbV3bAvokyrHDbeL492xNM3n1VmT-fqhX8T8AEUR4GgcyWzRj4n7s Milan Kutra:  " taky Porošenko veřejně tvrdil, že ho vyhodí, je to dohledatelné..."

Jenže s těmi zadrženými ukrajinskými loďmi to nebylo jen tak - byly to dva dělové čluny a jedna minonoska, s tajnými na palubě. 

http://www.obcansky-tydenik.cz/jak-to-bylo-s-ukrajinskymi-lodemi-v-krymu-video-s-ceskymi-titulky/?fbclid=IwAR0ESV1DoV0OfRcogkwZthSDrIiBfKomKNxnnplbSFUZKPtEBiyM-czMi1g

širší líčení situace v Azovském moři a na Ukrajině má Ladík Větvička (s využitím analýzy Jana Schneidera)- , před Rusy rekvírovala ruské lodě Ukrajina: 

„Napětí na moři se začalo stupňovat už na jaře V březnu byla Ukrajinou zadržen trajler „Nord“ s deseti Rusy na palubě. Kapitán čelí až pěti letům vězení kvůli „nezákonné návštěvě Krymu s cílem poškodit státní zájmy“. Posádka byla obviněna, že v rozporu s ukrajinskými zákony využívá krymský přístav Kerč okupovaný Ruskem a bez povolení loví v Azovském moři. Kyjev ji zabavil (a nyní nabízí v aukčním prodeji). V srpnu byl ukrajinci zadržen rusky tanker „Mechanik Pogodin“ v přístavu Cherson. Jaké... https://www.ladikvetvicka.cz/index.php/2018/11/29/ukrajinske-kotle/?fbclid=IwAR0gG6d9NypgvLqgspi7HMiD8qZVRPp-eZ6HdxPKGXQYR61457l3dGAXaRY plynová Julča je Julie Tymošenková, hvězda Majdanu, které nyní věří 20% Ukrajinců, Porošenko má míň než polovinu volebních preferencí.)

Ohledně toho zbývajícího - už i ukrajinský žid****, jenž proslul jako vypisovatel odměny 100 milionů dolarů za zabití Putina, Kolomojskij, púřiznává, že na Donabsu Putiniovi lidé nejsou, že Ukrajinci bojují proti Ukrajincům:  https://www.hlavnespravy.sk/igor-kolomojskij-nie-tom-ziaden-putin-donbase-bojujeme-proti-sebe/1595882 původně zde  https://glavnovosti.com/kolomojskij-putina-na-donbasse-net-my-vojuem-sami-s-soboj/?fbclid=IwAR3xZsqX8HMGGpRfyhS3D1Z5ZpsZr8fjnRcWUzQ9G2kz9qtQVQ0YxUPBGDs proč mu lze věřit: http://evreiskiy.kiev.ua/boris-filatov-ne-rasprostranjajjte-13196.html

*****„Neexistuje špatný národ, jsou jen špatní lidé. Takoví jsou v každém národě. Stejně jako Ukrajinci jsou také Chochlové, jsou Rusové a Rusáci, jsou Poláci a Ljachové. Jen těžko můžeme nazvat Ukrajinu antisemitskou zemí, když tady žijí dvě procenta Židů, ale zároveň zaujímají 80 procent vysokých funkcí.“ Tato slova pronesla ukrajinská poslankyně a vojenská pilotka Nadija Savčenková v ukrajinské televizi 112.  Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/nemam-rada-zidaky-pilotka-savcenkova-jitri-emoce-na-ukrajine.A170331_132450_ln_zahranici_ELE

 

Nové shrnutí o právním statusu Krymu přinesl Igor Vrecnik, tučně zde dole: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/bozena-weitingerova-nekolik-slov-ke-krymu 

Porošenko žene do boje a ba moře NATO, ale Tereza Spencerová si myslí, že se mu přeci jen podařilo udělat z věci formalitu: https://prima.iprima.cz/novinky/komentar-terezy-spencerove-jak-se-porosenkuv-valecny-stav-promenil-ve-formalitu?fbclid=IwAR1wEnejdoY9s5kClSXVW4b7DkbKsoFR0z39fNr3cH5BhggKwMhvmcd8qlg

Na ČT si zvou jednoho báchorkáře za druhým, ale nejbáchorkovatější byl včerejší host v Interview - ukrajinista, historik David Svoboda:  https://www.ceskatelevize.cz/porady/10095426857-interview-ct24/218411058041129/ kromě štváčských fabulí vy pustil mmj. i tuto: "Na Ukrajině žádný fašismus není." a "Ukrajinci mají lepší vládu, než si zaslouží. P/osledních pět let bylo ve znamení velkého reformního úsilí! "

A zatím na Ukrajině - seznamte se - nová ministryně financí - Oksana Markarová:Oksana Sergejevna -milionářka a znalkyně luxusu. Vlastní: tři apartmány v Kyjevě, apartmány ve Lvově, Dva venkovské domy a pět lokalit u Kyjeva. V autoparku naší hrdinky je: Honda Accord, Mercedes CL500 a Toyota Highlander. Také Oksana Sergeyevna prohlásila: že chová plemeno koně Hanovera, sbírku grafiky ukrajinských umělců z 19-21 století, Sbírku vzácných mincí a sbírku starožitných knih. Na bankovních účtech a v hotovosti má Oksana více než 8 milionů hřiven.Působivé? A toto považovala za nutné k jejímu prohlášení. Samozřejmě, toto bohatství bylo samozřejmě nahromaděno "nesnesitelnou" prací ve prospěch našeho státu. Od roku 2015. A lidi na Ukrajině hladoví...….https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=772253733124546&id=100010197786960 - téhož dne ukrajinské ministertsvo financí vyhořelo. Ukrajinský analytik praví, že za pět let po Majdanu se dostali na úroveň Afriky, a to je co říci, že to vůbec říká,  když na Ukrajině mají ministerstvo informací dohlížející na vše, co jde do médií: https://www.hlavnespravy.sk/ukrajinsky-analytik-za-5-rokov-majdane-sa-dostali-uroven-afriky/1595022?fbclid=IwAR2QzFT3_Tblyp_KCalfcHsrLx6OS9t_eRXUqGljgNZRNhTZ7DoML1QNz-M,  zákon o Ukrajinském ministerstvu informační politiky: https://mip.gov.ua/cr/documents/7.html Porošenko: práva Rusů na Ukrajině budou omezena oficiálně: https://novorosinform.org/749959?fbclid=IwAR3ebGF9Na3uoGsyu3Jsl0vMxj-46CCivyMgX_zqbURVa2h8pwqBWT4KWWM

ČT potvrdila, že je povinna divákům vymývat mozky:  https://zpravy.dt24.cz/domaci/2959/?fbclid=IwAR0LiaiZz5P7sL7f4UNfuNICRzskqwmu70Q4rz-vlSivB6wHJzprp9-Dzsc s pousmáním konstatgueme, že o intelektuální úrovni vysílání zřčejmě rozhodují lidé, kteří nikdy ani nezavadili o velkou ruskou literaturu.

Putin dorazil do Argentiny na summit G20.

Ukrajina vyjednává s USA výstavbu vojenské základny. 

Rusko stále dodává na Ukrajinu plyn.

Merkelová odmítla vojensky Ukrajině pomoci. 

Mobilizace na Ukrajině:
- "Tak co, kam mám napsat, k pěchotě nebo výsadkářům?"
- "Napište ihned do zajetí.."

Petr Bittner: "Zaslechl jsem spekulace, že se generál Petr Pavel chystá kandidovat na prezidenta. To je super zpráva, protože pokud ho vyzve třeba Tomáš Halík, tak soubojem generál versus katolický kněz definitivně doženeme Západ a staneme se průměrným státem Jižní Ameriky na sklonku občanské války."

Milan Kutra: "Nabádání k agresi, navíc maření lidských životů na straně jedné, potvrzení záměru na straně druhé a tak si tady žijem, svůj pohár pokrytectví do dna pijem..."

Bez překapení můžeme konstařovat, že Jromít Štětina si bere  Porošenka za vzor důsledně ve všem: https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201811308590540-Cesko-politik-zakay-vstup-muzi-Rusko/?fbclid=IwAR0KQK729o39ZIFQlDNg-E2Z9wqMc1bKBAx-YoQfx_b4dpQv8n9cwh8j_KQ

V neděli 2.12.2018 ve 13:00 začíná na pražském Staroměstském náměstí První prosincový Majdan. 

Nová sněmovna. - noví štváči: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pirat-Lipavsky-Ruska-valecna-agrese-Pozor-na-Zemana-561091?fbclid=IwAR2mooQ2-bIgWZWPveIvYfB-2Cu6hcVIjs8p7YcIlsJgGfLKIOwMQAM3vCo

 27.11.2018 Bohuslav Chalupa: "Pane Lipavský - byl bych poněkud opatrný s používáním slova "musíme". Já kupříkladu mohu, nebo také nemusím....Tedy doporučuji - mluvte jen za sebe. 

A obecně pokud jde o Váš "zasvěcený" komentář - neobsahuje jediný ověřitelný fakt, jedinou právní či věcnou argumentaci a podle mne víte stejně tolik jako například já /tedy kulový/ z toho, co je ve veřejném prostoru k dispozici - a to ROZHODNÉ NEJSOU INFORMACE, na jejichž základě se může rozumný člověk vyjadřovat tak, že na jejich základě se něco "musí". 

Váš způsob uvažování, jako zákonodárce, který reaguje na vnější podněty v mantinelech "první signální" mne poněkud děsí. Ještě štěstí, že ne všichni ve sněmovně mají takový bezpečnostně-obranný rozhled jako vy......"

A v ČT?: Těžko říci, kdo jejích analytiky platí, jisté však je, že  ČR produkuje okolo 500 olitologů ročně a pro všechny je práce: http://www.skrytapravda.cz/domaci/2072-putin-donutil-porosenka-aby-do-azovskeho-more-poslal-delove-cluny-aneb-mame-zivit-100-000-politologu-s-iq-0-  zřejmě už tvoří "clustry": http://afinabul.blog.cz/1812/iniciativa-tajne-ovplyvnuje-zahranicne-vlady

 

Návštěvník - Dan 

před 1 dnem
 

"K prehlidce techhle US pindosu bych chtel rict: Vime co rikate a pamatujeme si to. Nemyslete si, ze zase jen prevleknete kabaty a pojedete dal! Za ty lzi a demagogii se budete jednou nasemu narodu zodpovidat!

Ted ke kauze Kercskeho incidentu. Jako pricina se vsude uvadi Porosenkova snaha ziskat volice ve volbach. Ovsem Porosenko je jenom pesak a trapna figurka. Oligarcha, dosazeny USA po jejich puci na Majdanu na toto misto 100% poslusneho pindose. Jeho role je, neustale urazet a provokovat Rusko, zabijet civilisty na vychode Ukrajiny!
Tady jde o mnohem vic, Vsimnul jsem si, ze pokazde, kdyz se jedna o nejake priblizeni Evropy k Rusku, ci schuzka Trumpa a Putina, jsou tato jednani vcas torpedovana incidentem, ktery vynuti zapad, aby se setkani ci dohovor nekonal! Kauza Redl II v Rakousku pred cestou (ackoliv je spoluprace dustojnika rakouske armady s Rusy znama tajnym sluzbam uz od 90 let!) vedla ke zruseni cesty ministryne do Moskvy k jednani s Putinem. Kauza Kerc vedla ke zruseni setkani Trump Putin na G20, uz Trumpem oznamene.
Kdo ma zajem na tom a proc? Tady jde o to, jakekoliv dohody vedouci ke snizeni napeti a posleze i k dohodam a odzbrojeni mezi USA a Ruskem za zadnou cenu nepripustit! Vedlo by to ke stagnaci ve zbrojeni a mozna i k demontazi NATO! K tom nenecha Deep State a jeho sily v CIA i v NATO a EU za zadnou cenu dojit! Tady jde o hegemonii a miliardy na zbrojeni, velke ksefty. Proto musi byt Rusko demonizovano, stale je hovoreno o hrozbe Ruska a jeho nebezpeci, aby se jeste vice zbrojilo!! Deep State dosud torpeduje veskere snahy o dialog s Ruskem, zakazuje Trumpovi setkani s Putinem. I v budoucnu budeme svedky incidentu, ktery organizuji neoconove a Deep State i tech, co maji vest k valce!"

A ano, tentokrát šlo o ukrajinskou provokaci, protože kerčským průlivem ukrajinské lodě proplouvaly již mnohokrát, ale nikdy dříve se nezapomněly hlásit. A také vždy propluly. 

Mezitím na ukrajinské hranici zakazují vstup i ruským ženám:  https://eurozpravy.cz/zahranicni/evropa/241897-na-ukrajinske-hranici-se-dejou-hrozne-veci-urady-zakazuji-vstup-i-ruskym-zenam/

Rusko zareagovalo a usnadní Ukrajincům získání ruského občanství: https://cz.sputniknews.com/politika/201812028607246-rusko-ukrajina-obcane-politika/?fbclid=IwAR1evPyObyTW-yGtIQwveA-BB3gunv_kAFPr6uS4QuA5wMBP7CA50XjKo8w

3.12.2018 Ukrajina právě zrušila konání zatím místních voleb do zastupoitelstev, ale možná dojde i na prodloužení stanného práva a zrušení či přesun přezidentských březnových. : https://aeronet.cz/news/ukrajina-prave-zrusila-kvuli-stannemu-pravu-konani-voleb-rozhodnuti-probehlo-pry-na-zaklade-obav-z-ruske-vojenske-invaze-ve-chvili-kdy-lide-budou-ve-volebnich-mistnostech/

Radka Zemanová Kopecká - Ruské občany deportují z Ukrajiny, dokonce vědce, kteří přijeli na lékařskou konferenci- Deportují celá letadla Rusů. 

Pof krymským mostem mezitím opět plují ukrajinské lodě, ale oba hlavní ukrajinské azovské přístavy přistoupili k propouštění asi třetiny svých zaměstnanců . 

Svědectví o Ukrajině a Svobodné Evropě :https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Novinar-vyhozeny-ze-Svobodne-Evropy-Debilni-provokace-v-Kercskem-prulivu-Ukrajina-je-spinavy-stat-zaklady-jeji-legitimity-lezi-na-Donbase-561789?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&fbclid=IwAR3H5XsM0hfsDipyrIOGkG6llZCCvgLw_YAyP1FbhMMIITE0jiBFxG_aeQI

V roce 2015udělil Porošenko řád Sorosovi:www.hlavnespravy.sk/ukrajinsky-prezident-petro-porosenko-udelil-rad-slobody-georgovi-sorosovi/

Viděla jsem záznam jednání z parlamentu Ukrajiny, a větší úspěšnost Julie Tymošenkové u obyvatelstva je evidentně vysvětlielná jediným: vyvolává ještě větší davovou hysterii než Porošenko, a straší ukrtunými rusy a co obyvatelstvu udělají ještě více. To není moc nadějné. 

Nejyyšší rada Ukrajiny schválila, že ukrajinské lodě mají v případě útoku střílet na cíl: https://ac24.cz/-/nejvyssi-rada-ukrajiny-povolila-ukrajinskym-lodim-strilet-na-cil

Někteří významní političtí vězni na Ukrajině: https://www.mondialisation.ca/political-prisoners-in-ukraine-a-crisis-ignored-by-western-media/5535412

  1. 8.12.2018 Porošenko odhalil strategii svých informačních her:  https://www.hlavnespravy.sk/petro-porosenko-rusko-sa-ocitlo-v-totalnej-izolacii-prave-kyjev-sa-o-postaral Tereza Spencerová:"→ ukrajinští námořníci se zajetí nebránili a neopětovali palbu, aby nevyprovokovali Rusko k rozsáhlé agresi proti Ukrajině, tvrdí nyní kyjevský ministr obrany Poltorak"
  2. 8.12.2018 Vojáci NATO se objevili na Donbase poblíž předních linií: https://presstv.sk/zpravy/nato-vojaci-sa-objavili-v-donbasu-v-blizkosti-prednych-linii-ako-je-toto-mozne-chapeme-o-co-tu-ide-a-komu-to-vyhovuje/

K ukrajinské infoválce: 

Klasická ukázka ryzí mainstreamové fake news v podobě smyšleného interview Igora Trunova, předsedy moskevské organizace Červeného kříže, jehož vyjádření je v přiloženém videu.

https://www.irozhlas.cz/…/cerveny-kriz-kritizuje-postup-kre…

https://www.novinky.cz/…/357239-sef-cerveneho-krize-v-moskv…

 

amiourful
Bioranger, členka Rómské demokratické strany, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.