Svět po covidu už nebude nikdy takový, jako byl dříve

Anticov
10.2.2021 03:49
Mnohdy vyloudí chvilkový úsměv na rtech, jindy trvalejší chvilku dobré nálady běžná zpráva z tiskové konference vlády, většinou si ale musí člověk vystačit s tím, co se děje kolem něj.

   Tak tomu bylo i počátkem tohoto roku, když mně zavolala vzdálená příbuzná, že se svým přítelem procházejí  covidepizodou. Kromě toho, že jsou covid pozitivní, jde prý u ní klasicky o kašel a podobné věci, kdežto přítel ztratil čich a chuť.

   Obratem - protože je oba mám velmi rád - jsem ji poděkoval za zprávu o tom, že jsou pozitivní, protože pozitivních zpráv není vždycky dost. 

   A hlavně jsem jí poradil, ať svému příteli urychleně vymění veškerou slivovici za vodu. Ten určitě nic nepozná a třeba za půl roku v létě jí ještě poděkuje, že umí hospodařit i se slivovicí a společně se pak mohou těšit z takto uspořené medicíny.

   Ovšemže jsem kalkuloval s tím, že žádný chlap nevynechá možnost zkusit, jestli i trnková voda nedokáže skolit virus, a že zrovna on bude prvním, který zjistí vědecky ověřené přesné množství pro nejlepší účinek. V duchu jsem si ale myslel, že mu to matka jejich společného dítěte nebude schopna provést.

    To první jsem odhadl dobře, druhý můj předpoklad selhal. Nedávno mi tedy zavolala znovu, že už jsou v pořádku (čich a chuť se ještě úplně neusadily na své místo) a že se zařídila podle mé rady.

    V láhvi, v níž měli "pohotovostní" zásobu, nahradila slivovici vodou a čekala. Skutečně, ubylo znatelné množství. Bohužel, neosvědčila statečnost, kterou si u žen tak cením a za pouhé dva dny mu to vyslep...la.

    A tak já děkuji osudu za to, že se mohu vymluvit (doufám přinejmenším rok) na nutnost se vyhýbat v době covidvé kontaktům , než na to trochu zapomenou. Pomstu lze čekat zhruba na stejné intelektuální úrovni.

   Jedno mi však nejde do hlavy. Byl bych i já tak zblblý chaosem v popisováním příznaků, které běžně čteme či slyšíme, že bych necítil slivovici v žaludku? Myslím že ne. Určitě nikdo, kdo má natrénováno, se nenechá takhle hloupě zmást a obstojí i v nejtěžších podmínkách.

 

 

A tohle je lépe raději nečíst:

"Zhruba desetina covidových pacientů bojuje s problémy i poté, co se koronaviru zbaví. U někoho se problémy objeví se zpožděním." [ https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/mezi-nasledky-covidu-patri-i-kakosmie-libe-vune-pak-pachnou-rika-lekar.A210207_233823_domaci_mase#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=domaci&utm_content=main ]

"Je tam i třeba ona často zmiňovaná porucha chuti a čichu, velmi často popisovaný jev, který přetrvává a někteří lidé dokonce zmiňují, že mají pocit, že čichají až něco nehezkého, hnusného, my tomu říkáme „kakosmie“. I normální strava jim pak vadí a oni nejsou schopni ji pozřít, neboť jim nevoní. Tedy i vůně, které jsou libé, vnímá postižený jako páchnoucí." [ https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/mezi-nasledky-covidu-patri-i-kakosmie-libe-vune-pak-pachnou-rika-lekar.A210207_233823_domaci_mase#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=domaci&utm_content=main ]

"Mezi následky covidu patří i „kakosmie“, libé vůně pak páchnou, říká lékař..." [  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/mezi-nasledky-covidu-patri-i-kakosmie-libe-vune-pak-pachnou-rika-lekar.A210207_233823_domaci_mase#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=domaci&utm_content=main ]

Aktualizace 27,2,2021 - závěrečná:

Vše se v dobré obrátilo.

Dnes nás navštívili, covid je pryč, chuť a čich je téměř v normálu (jen při vaření prý ještě na ně není úplný spoleh) a tak jsem toho využil a nabídl štamprli slivovice se slovy: "Tak tady máš něco na ty žaby, co se ti vylíhly v břiše, když jsi jim tam dodal tolik vody. ". Pobavili jsme se, společně zasmáli a pomsta zapomenuta. Jen v jednom jsem ke svému překvapení  byl ujištěn: ani v žaludku prý nebylo nic poznat.

Takže  zůstalo u jedné štamprle - co kdyby.

luis
Vývojář (ročník 1955), se zkušenostmi z ekonomiky, managementu, zemědělství a techniky. Zajímám se o makropolitiku a makroekonomiku pouze z pohledu jejího dopadu na lidi, které znám a z pohledu jejich možných reakcí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.