Švýcaři, nezdržujte naše politiky od zametaní schodů od zdola

obrazek
25.10.2011 18:16
Není žádným tajemstvím, že se privatizace státního majetku nebývalou měrou podílela a podílí na výši našeho státního dluhu. Ve Švýcarsku tamní prokuratura podezřívá sedm lidí z praní špinavých peněz, které na účty v jejich bankách přišly z naší vlasti. Svůj právní postoj opírá o existenci zhruba stovky účtů souvisejících s podezřelými machinacemi kolem českých dolů. Na nich je uloženo 600 milionů franků, což je v přepočtu 12,2 miliardy korun. Dokonce se diví, proč se o tyto peníze Česko nehlásí. Bože, jak by se nám hodily. Má to však háček. Lépe řečeno hák.

Za háček totiž nelze považovat sofistikovanou šibalovinu, které se dopustili manažeři Mostecké uhelné a zástupci firmy Appian, kteří si firmu koupili pro sebe. "Pouze"  za ni zaplatili z peněz samotných dolů, které vlastnil stát. I ministr financí Kalousek má tuto informaci na háku, neboť v tomto směru neeviduje žádnou veřejnou škodu. A zřejmě nikdy nebude, neboť, řečeno s inspektorem Trachtou, i pojmenovaní sprostí podezřelí se zaštiťují přesvědčením, že  žádné zákony České republiky neporušili. Nepochybně vědí co říkají. Náš právní řád byl a je na netrestání šibalů ve fraku pečlivě připravený. Nehledě na to, že máme jiné starosti, jak ohlídat veřejné prostředky. 

Představte si to. Tuším někde na Šluknovsku načapali pět lidí na sociálních dávkách, kteří hráli na výherních automatech. Uznejte sami. To se především musí potrestat, neboť kdo to kdy viděl, aby nezaměstnaní navštěvovali herny. Doufám, že to Kalousek s Drábkem  jako velkou škodu evidují a že o to důkladněji budou zametat schody od zdola. Především na chudý lidi musí být přísnost. To to ti otravní Švýcaři nevědí? 

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: vláda Petra Nečase

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.