"Sympatický odéesák z Frýdku" šéfem ČSSD?

10.11.2010 11:48
Ještě, než jsem stačil dopsat svůj minulý blog o Zaorálkových vizích budoucnosti ČSSD, vyrojil se další kandidát na předsedu strany - Martin Pecina. "Byval to takový sympatický odéesák z Frýdku," řekl před časem v médiích exšéf ODS Mirek Topolánek, který se možná stane jedním z jeho podpůrců. Hašek má Bártu, Pecina by měl Topolánka. Tak, hoši, teď ještě přesvědčit vlastní stranu.
Být předsedou ČSSD není podle mého názoru zase taková výhra, strana je rozpolcená a média si hlavního představitele sociální demokracie berou velmi často na paškál. Je třeba silná osobnost, která se nebojí své minulosti. Co se týče Martina Peciny, nejsem si jist, že by to pro sociální demokracii byla správná volba. Ale samozřejmě, je třeba počkat, jakou vizi nám představí. Otázkou však zůstává, a už jsem to psal v příspěvku o Lubomíru Zaorálkovi, co jiného by mohl sociální demokracii nabídnout. To jsem zvědav...a strana jistě také.
karel-nizbor
Ač volil jsem levici, je to všechno na pravici... I levice.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

miluna
aha takže najednou už v ČSSD nejste když máte prokázat že v ní jste? to si fakt myslíte že jsem padlý na hlavu? \r\nPS: dle fotky máte dobrého plastického chirurga, asi z USA že?, pak už chápu proč si vás reklamě fotí před svou vlajkou, tím se to konečně všechno vysvětluje:-)
miluna
bohužel pane Dubo, mě podobná pozlátka nezajímají, tím se ukájejte v té vaší SSM ODS, jistě tímto způsobem všichni dosáhne štěstí a spokojenosti:-)) ....Vybral jste si sám pane Dubo, vaši odpověď jsem čekal, tím že neustále před odpovědí utíkáte jste vlastně odpověděl. To za co se vydáváte nejste. Kdyby jste byl takový sociální demokrat, co rád o ČSSD mluví jako MY, tak by jste i se stejnou hrdostí uvedl, v které organizaci své vize realizujete, já bych si to ověřil a bylo by … Má inteligence, kterou tak rád zmiňujete, jistě bude stačit na to, aby Vám na tu podvratnou činnost tady neskočil ani žádný náhodný návštěvník tohoto serveru. Nepochybuji že Vaši mladí konzervativci vyšlou na „socky“ dalšího zvěda, ale to nevadí. Většina lidí stejně nakonec pochopí, že síly, které dělají toto jsou nebezpečné a je třeba se jim postavit a pak Vaší činností tady dosáhnete opaku. Opravdoví sociální demokraté posílí. To je smůla co? Říká se tomu karma… sklízení zasetého…
miluna
Rád bych si ověřil zda americký sociální demokrat, kritik Rátha, straník co by vyměnil celé vedení „své“ vlastní strany (a nahradil ho patrně sebou), člověk co miluje novináře Borka (ten co se trapně ve veřejnoprávní TV pokusil zlikvidovat předsedu ČSSD), řidič Porsche, politik tak významný, že určuje trendy směřování a strana je téměř jeho, nezávislý a moudrý myslitel plný vše vystihujících replik, opravdu existuje…a jak tohoto všudybylého Járu Cimrmana ČSSD vnímají ostatní…\r\nJinak je totiž možné, že jste např. produkt Mladých konzervativců (tomu by odpovídalo vaše foto a vaše bláboly), nástupnické organizace SSM, která na internetu i fyzicky (vajíčkové útoky) dělá vše možné, aby naopak ČSSD zlikvidovala a zalínila se svým … ti nejaktivnější mladí soudruzi postoupí v hierarchii dál a dál… což znamená blíž a blíž korytům od svých chlebodárců… To sice neznamená že by v ČSSD nemohl být bezvýznamný zlatokop hrající si na elitu strany, kterého sociální politika nezajímá a chce si jen trošku ukojit ego a případně si trochu zahrabat, ale i tak je dobré mít v tom jasno …
miluna
pane Dubo po sté...Jaká organizace ČSSD má tu čest mít Járu Cimrmana Dubu za svého člena?
miluna
Vám Mr. Duba ty modré pohádky nějak učarovaly, že jste je vzal za své že? Třeba ta o tom jak je špatné že do politiky jdou lidé chudí a tak pak chuděrky musí krást .... tuhle pohádku jsme slýchávali když do vlády šel Řebíček...jak je bohatý, jak bude sloužit a krást nemá zapotřebí atd... a jak to dopadlo? Krad nejvíc ze všech, uvažoval totiž o několik řádů výše. Tak se k těm svým mladým konzervativcům co Vás sem vyslali zase vraťte a tyhle pohádky jim vyprávějte... tam své posluchače určitě naleznou...
alex
Pane Dube, já Vašim obavám rozumím dokonale. Rath je jako politik skutečně těžká váha, jíž se pravice obává. Proto je třeba brnkat na strunu politického turismu, na němž samotném nic není. Politika je jen dobrá nebo špatná - nalevo či napravo. Není na tom nic, jestliže někdo na to má a je schopen něco s českým zdravotnictvím udělat, že si zvolí nejprve ODS, která tehdy měla stát ve své moci a tedy možnost s tím zdravotnictvím něco udělat byla tady. ODS byla v mocenských postech už tehdy zapouzdřená a Rathovi seberealizaci neumožnila. Proto na přestupu do ČSSD není nic divného. Schopnost něco dělat Rath pak ukázal za krátké Paroubkovy vlády. Brnkáte-li na tuto strunu, je zřejmé, že jste jen modrý provokatér. Jste dokonalým lakmusovým papírkem toho, co by TOP, ODS a vládní koalici vyhovovalo. Takříkajíc transparentně otvíráte oči členům ČSSD a jejím voličům. Myslím, že v tomto směru vykonáváte velmi záslužnou práci. Ostatní je skutečně již jen na členech ČSSD samotných.
karel-nizbor
Pane Dube, jak říkám, máme se ještě na co těšit. Je možné, že kandidaturu oznámí také pánové Melčák a Pohanka. Jejich vize budoucnosti ČSSD bych si přečetl opravdu s gustem.