"Sytý" Sobotka nevěří "hladovým" z Mostecka?

25.11.2011 11:56
President Klaus říkával něco v tom smyslu, že by ekologie měla být třešničkou na dortu. Tím dortem zřejmě myslel situaci, kdy si ekologické ohledy, díky výborné ekonomické situaci, bude moc společnost dovolit. Bohužel, taková situace, z velké části díky jeho politickým rozhodnutím, které zapříčinily ekonomické inverzní podmínky, kdy nahoře menšina kradla a většina schovaná pod státními dluhy nasáklou mlhou je nucena to za ně zaplatit, ještě nenastala a dlouho, zda-li někdy vůbec, nenastane.

Zkrátka a dobře: Obyčejní lidé na Mostecku, jejichž rodiny živí těžba uhlí - které kdyby nebylo, tak by jinou práci nesehnali - si prostě myslí, že kvůli třešničce na dortu pro pár, byť správně uvažujících ekologů a politiků, kteří jejich nejistý sociální osud na vlastní kůži nikdy nepoznají, nejsou povinni po zkušenostech z polistopadovou tunelářskou realitou obětovat svoji sociální jistotu, kterou je práce.

Zjištění, že je od životní reality obyčejných lidí na Mostecku odtržený i předseda ČSSD Sobotka, který moc dobře ví, že jinou práci horníkům, když nebudou mít co těžit, nezajistí, je pro mě velkým zklamáním. Bohužel, všichni se průvodcovstvím na zámku Jestřebí neuživí. Postoj krajského šéfa ČSSD A. Fišery je nevím proč neutrální. Proč by měli o sociálním osudu lidí z Mostecka rozhodovat lidé v krajském referendu? Copak pohled majitele luxusního domu v Českém Švýcarsku, který si říká, že má super dům, tučné konto, za živa hrobku a jediné, co nemá, je lepší vzduch, může být objektivní? Nesobecký?

A když už jsme u těch referend. Co kdyby se přednostně splnil výsledek toho nejdůležitějšího, před každými volbami slibovaného, že se u nás nebude  ve velkém beztrestně krást? Pak by se A. Fišera nemusel politicky schovat za krajské referendum o prolomení těžebních limitů, neboť by si tu třešničku na dortu společnost, bez toho, že by kvůli ní obětovala důstojný život tisíců lidí, mohla dovolit...

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: ČSSD, životní prostředí

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.