TAK DNES SLAVNOSTNĚ PROHLAŠUJEME MY, KTEŘÍ SE NAZÝVÁME DEMOKRATÉ

schwarzenberg
5.11.2014 23:39
Nikdy, co živi budem, neodpustíme Miloši Zemanovi, že v prezidentské volbě porazil našeho miláčka Karla Schwarzenberga.

Tuto volbu sami pro sebe – bez jakéhokoli ohledu na to, že jí bylo dosaženo miliónovým rozdílem v počtu hlasů - až do konce svých dní neuznáme a budeme ji proto vždy, všude a na všech úrovních a při všech příležitostech co nejostřeji zpochybňovat, budeme na prezidenta útočit ze všech pozic, které zaujímáme, všechna média, ve kterých máme svoje lidi, namíříme na prezidentovy slabůstky – a když nebudou dost odpudivé - nafoukneme je, rozkošatíme a přibarvíme, máme na tohle odborníky, umělce i psychology na ovlivňování davu. Ze všech hlavní kanónů, houfnic a hmoždířů do něj budeme zkrátka pálit i bušit a to tak dlouho a usilovně, dokud pod našimi ranami neklesne, abychom MY, kteří se nazýváme DEMOKRATY, mohli hlasy občanů z předchozí prezidentské volby hodit do kouta, a na prezidentský stolec povolali toho jediného, námi vyvoleného K.S.

Protože taková je naše vůle, tak si to přejeme my, jediní v tomto státě , jež jsou přirozenou povahou věcí povoláni k tomu, abychom určili a stanovili, kdo má v čele našeho státu stát a komu musí být tato pocta naopak z rukou vyrvána.

TAK DNES SLAVNOSTNĚ PROHLAŠUJEME MY, KTEŘÍ SE NAZÝVÁME DEMOKRATÉ

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

Ano, máte pravdu.J.Paroubek byl skutečně pod nečestným tlakem. "Tlak"  na M.Zemana je proti tomu slabá polívčička. Doufám, že není nutné předkládat detaily.

 

heriot

Pana Štváne, jste dost naivní a asi Vám ušlo, že ta užvaněná pražská lumpenkavárna, jak ji trefně nazývá prezident má mj. ve své moci média a ohromnou moc ovlivńovat veřejné mínění.

Dnes jsme se dočetli, že v politice končí jedna z nejvýraznějších a nejschopnějších osobností polistopadové politiky pan Paroubek. A jestli nemáte krátkou paměť, tak si jistě vzpomenete na mediální štvanici které byl léta vystaven a díky ji nakonec musí z politiky odejít.

A tomu může být vystaven každý politik, který se havloidům znelíbí, nebo kterého dostanou za úkoli likvidovat. To už se ani nedá říci, že to ohrožuje demokracii, to už prostě žádná demokracie není.

stvan

Mám tomu rozumět tak, že je M.Zeman pod nějakým mimořádným společenským tlakem? Že mu něco hrozného hrozí? Že  psychicky či fyzicky trpí? Že je největším společenským otloukánkem v zemi? To snad nemůžete myslet vážně. Jak by jste potom nazval situaci nezaměstnaných, chudých rodin s dětmi, důchodců atd.? Pokud tento úřad levou zadní zvládá viditelně nemocný člověk, pak to zas tak hrozná fuška nebude, nehledě na to, že je za ní luxusně placen. To, že někdo volil "knížete" a dává to i dnes najevo, je důkazem, že máme demokracii. To, že novináři informují o prezidentových krocích v kvalitě kterou kritizujete, Zemana přeci překvapovat, natož trápit, nemůže. Kudy chodí tvrdí, že to nejsou , jemně řečeno, kvalitní lidé. On si evidentně "chrochtá" ve své představě, že je vzdělanostní a morální elitou tohoto národa. Pokud s tím někdo souhlasí. Dobrá. Pokud ne, také dobrá. Demokracie opravdu nenutí občany co v ní žijí hlavu státu navenek za všecjh okolností milovat a uctívat. A to nejdůležitější nakonec. Každý má právo volit a být volen, což předem zaručuje, že se o jedno "koryto" bude hlásit více kandidátů a jejich příznivců. Co Vám na tom tak vadí? TOPka se v komunálních volbách hlásila o místo na slunci a žádná sláva to nebyla. Co tím asi chtěli voliči říct? "Kníže" na Hrad? To rozhodně ne!!! Tak si prosím nestěžujte, rozhodnou voliči a příštím prezidentem bude Babiš. Tím chci jen říci, že jste nepostřehl, že naši demokracii ohrožuje někdo úplně  jiný než užvaněná pražská kavárna. Jinak samozřejmě pěkný den.