Tak jo!

obrazek
14.7.2017 19:53
Vyšel nový předvolební průzkum ANO v něm vítězí. Ale nemá nadpoloviční většinu. Myslím si, že: realita si sama říká o slovo - konečně dojde k nápravě nenormální a nedemokratické situace naprosté ignorance jedné z parlamentních stran - pokud se jednotlivé strany chtějí postavit ANO, musí vytvořit koalici všechny, tj. i s komunisty, Zaplať pán Bůh, bude tu nakonec normálněji. možná, že se naše parlamentní stran naučí jedna k druhé chovat demokraticky. To by byl opravdový posun. Mezitím však aktivisté - přátelé Tomáše Pesczynského zakládají nové politické hnutí: "Tak jo!" Název by se ale v budoucnu mohl změnit.

Tomáš Peszynski::"Pražáci! Víme, že je mezi vámi spousta lidí, kteří si uvědomují katastrofičnost předvolební situace a to, že se procenta preferencí nehýbají a že tudíž strany už nemají koho oslovit. Víme, že vám dochází, že karty jsou rozdány. A že denně přemýšlíte nad tím, jak to změnit. Víme, že je mezi vámi spoustu lidí, kteří by dali šanci nové pozitvní straně, která bude umět oslovit nerozhodnuté, ty kteří nechtějí volit i část voličů, kteří nevidí jiný způsob, než volit někoho, kdo chce autoritářství.

Tady máte tuto šanci proměnit v realitu a podpořit nové hnutí Tak jo!, které chce toto všechno řešit. Které chce oslovit většinového občana a nabídnout mu pozitivní evropskou alternativu.
K tomu však potřebujeme 1000 podpisů nutných pro registraci strany. Lidé na venkově nám už je sbírají. Vy to dělat nemusíte. Nemusíte si tisknout archy a posílat nám je poštou. stačí když v sobotu odpoledne přijdete na náplavku, na označené místo a najdete stůl s vlajkou EU. A podepíšete se pod návrh na založení nové strany.
Zabere vám to jen chvíli a moc nám tím pomůžete. Prosíme, pomozte nám a pomozte sobě i republice.

Přijďte podpořit nově vznikající politické hnutí - připojte svůj podpis na podpisový arch, abychom se mohli zaregistrovat. 

Ještě jste o nás neslyšeli? Přečtěte si, co chceme prosazovat:https://drive.google.com/file/d/0B8EkarO6Ua7pWWpueFdjRUwzcnc/view?usp=sharing 

Nebo se nás zeptejte přímo na místě. Najdete nás na začátku rampy z Rašínova nábřeží na náplavku. "

Bohužel z přiloženého letáku vyplývá, že si své směřování iniciátoři akce představují jako následování nikoliv Corbyna či Sanderse, Hamona či Mélenchona, ale Macrona a jeho strany En marché! Ale konečně: ať liberálové nalijí své penízky do nového hnutí! Asi tak. 

FBstránkaTakjo:"Často se nás lidé ptají, kdo za tím vším stojí. Vzhledem k tomu, že se nejedná o placený projekt nějakého miliardáře (#sorry_jako), ani o resuscitaci nějaké staré politické gardy, tak je odpověď poněkud komplikovanější. Kdo stojí třeba za Pirátama či za Zelenýma ? Také nikdo, a myslíme si, že je to dobře.


Jsme každým dnem zvětšující se skupina aktivních lidí, kteří mají s politikou, ač už tou politickou, novinářskou či aktivistickou, nějaké zkušenosti, a věříme, že je potřeba propojit co nejvíce lidí a společně se pokusit nabídnout lidem rozumnou, progresivní a proevropskou možnost v nadcházejících volbách. Pokud se nám to podaří, můžeme cílit minimálně na dvouciferný zisk. 

Na hnutí Tak jo! je v dnešní době navázáno již více než sto lidí, někteří aktivně, někteří pasivněji, někteří, například z řad novinářů, prvně chtějí vidět konkrétní výsledky, než s hnutím spojí své jméno, ale všichni tito lidé souzní se základní myšlenkou proč hnutí vzniklo. Vzhledem k tomu, že nechceme nikoho označovat a všem nabídnout možnost vyjádřit veřejně své sympatie, tak vybízíme ty, kteří se na projektu podílejí, či mu nějak fandí, aby se sami představili, až to uznají za vhodné. Za přípravný výbor hnutí Tak jo! Petr Bouška a Přemysl Kubát."

P.S.: Hnutí nezakládá Tomasz P. ale Petr Bouška, Lukáš Potužák a Přemysl Kubát. Tomasz P. je členem Pracovní skupiny a Přípravného výboru

https://www.respekt.cz/politika/tak-jo-v-cesku-vznika-nove-politicke-hnuti-inspirovane-macronem

http://www.lidovky.cz/nove-zakladane-hnuti-tak-jo-hleda-sveho-macrona-inspirovalo-se-prave-jeho-hnutim-en-marche-gs0-/zpravy-domov.aspx?c=A170730_160706_ln_domov_teh

http://faktors.tyden.cz/rubriky/moc-a-vliv/hleda-se-cesky-macron-jakou-ma-sanci_440247.html

A na závěr jedna televizí zakázaná písnička: http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/marcel-zmozek/papalase-do-kose-797811

Tak jo se zůčastní až příštích voleb. 

amiourful
Bioranger, členka Rómské demokratické strany, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství
Klíčová slova: politika, volby

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.