Televizní zprávy? Už ne, jen Černá kronika.

obrazek
29.9.2017 20:28
Když jsem byl mlád, bývala Askalóna …“, ale né!!! Když jsem byl mlád, bývaly televizní zprávy plné zpráv. Sice politicky velmi pochybných, ale zpráv. A vedle nich existovala Černá kronika. Dnes už jsme pokročili. Máme rozsáhlou Černou kroniku doplněnou několika zprávami.

Některé dny skutečně tvoří informace o neštěstích a lidských tragédiích většinu „zpravodaj­ských“ bloků celostátně vysílajících televizních stanic. Snažím se pochopit, proč tomu tak je? Zatím marně.

Jsou však jen dvě možnosti. Buď by se lidé na zpravodajské bloky bez vražd, tragických do­pravních nehod, nalezených mrtvol a utopenců odmítli dívat, nebo provozovatelé preferují toto složení záměrně, aby odvedli pozornost svých diváků a posluchačů od daleko závažnějších té­mat k bulvárnímu pohledu na svět.

Bohužel marně přemýšlím, co je to za lidi, kteří naprosto nutně potřebují vědět, kdo se s kým právě rozvádí, kdo umírá na rakovinu, která „umělkyně“ si nechala udělat nová prsa a zadek, který homosexuální pár adoptoval černé čí žluté miminko? Bulvarizace naší společnosti nabírá na obrátkách. Televizní stanice na nás chrlí jednu negativní informaci za druhou. „Táta“ zabil dcerku a poranil syna, v Brně v autě vybuchla acetylénová láhev, rybníkáři „odlovili“ tuny otrá­vených ryb, na dálnici umíraly tisíce kuřat, atd., atd.

Ze zpravodajských kanálů dnes místo informací teče krev. Většina z diváků to vítá a nadšeně sleduje. Práh naší citlivosti na lidské tragédie se stále snižuje. Dnes se ještě tragicky zahy­nuvším Evropanům snažíme o jejich smrti projevit alespoň úctu, ale desítky a stovky mrtvých neEvropanů už nás nechávají naprosto chladnými. Nemine dne, aby v některé ze zemí Střed­ního východu, nebo Pákistánu, nedošlo k tero­ristickým atentátům, při jsou usmrceni desítky ne­vinných obětí, mnoho dalších je obvykle těžce zraněno. Budeme na jejich počest zhasínat Eiffelovku? Nikoli, vždyť je to tak daleko. A jsou ti mrtví vůbec lidé?

Byl by pro islamisty problém rozpoutat podobnu úroveň teroru i v Evropě? Nebyl a ani ne­bude. Díky nesmyslné politice současných představitelů EU jejich počet na území Evropy každý den vzrůstá. A evropské „elity“ jen žvaní a prakticky nic pro naši ochranu nedělají. Pravděpo­dobně čekají na Godota, který, jak známo, nikdy nepřišel.

Lze předpokládat, že v nejbližší době dojde k dalším útokům a spousta lidí zbytečně zemře. Ale nebude trvat příliš dlouho, kdy ty nešťastné oběti přestaneme počítat. Citová degenerace oby­vatel Evropy úspěšně probíhá. Navíc se proti potenciálnímu násilí ani aktivně nebráníme, pro­tože je nám to v podstatě jedno. Hlavně, že máme dostatek bulvárních zpráv, Výměnu man­želek, pořady o vaření, teleno­vely a někdy i zlevněné máslo, při jehož nákupu jsme schopni se navzájem dokonce poprat. Sodoma, Gomora !!!

 

Václav Husák

Vaclav Husak
PhDr.Václav Husák - novinář (ČTK, Svět v obrazech), úspěšný vynálezce a inovátor. Je autorem nábytkové stavebnice Rollpa a řady dalších konstrukčních systémů, který hledá partnery pro patentování a realizaci připravených technických projektů. www.rollpa.cz
Klíčová slova: bulvár, černá kronika, terorismus

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.