Teror: burzy to vždy vědí napřed

obrazek
19.11.2015 18:17
Nik Crepaldi, konsultant v oblasti finančnictví, zjistil, že v každém ze sledovaných případů se v období i více než pět dnů napřed něco dělo s burzovním indexem strachu - VIX. Stefano Fugazzi, jiný finanční konzultant, pak prozkoumal co dělal VIX v případě všech velkých teroristických aktů počínaje 911.

Bez  zjevné příčinmy v pátek 13.11. vzrostl  o 9, 31%.   Index za normálních okolností slouží k měření nervozity na burzách  - jak je  vysoká pravděpodobnoést, že všichni priodají a jak je nízká pravděpodobnost, že všichni koupí.  Po dvou měsících naprosto nudného průběhuu in dexu VIx, tento před artentátem v Paříži během pěti dní stoupl o 40%! . Sledování VIX v případě všech ostatních v elkých atentátů  na společnost, jak jsme je zažilií v Nex Yorku, Madridu, Londýně, Charlie Hebdo a nyní v Paříži, byl až více  než pět dní před atentátem vždy níže, než v neblahost věštící den, a s výjimkou 911 se ihned poté  tačal zase normalizoval. v Případě 911 byla burza zav řená několik dní, takže tam data nejsou. 

Grafy jsou k vidění na zdroji - zde: http://sapereeundovere.com/terrorismo-le-borse-lo-sanno-5-giorni-prima/

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes tlačítko Kateřina Amiourová - blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy
Klíčová slova: index strachu, teror, terorismus, VIX

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.