A tohle dělá náš spojenec

us vlajka bomby
7.4.2017 14:09
Jen pár týdnů stačilo, aby se ukázalo, že i za nového amerického prezidenta, budou hrát USA roli světového četníka a zasahovat všude tam, kde to obhájí americkými národními zájmy. Dnešní raketový útok na leteckou základnu Syrské armády, tedy zjevný akt agrese proti svrchovanému státu, je zjevnou a připravovanou demonstrací síly, čemuž tleskají nejen slouhové za hranicemi USA, ale i mnozí z české politické scény!

 

Spojené státy tento raketový přepad, mimochodem bez nějakého vážnějšího vojenského cíle, plánovaly zjevně předem. A zainteresovaní o tom byli včas spraveni. Stačí se podívat na posloupnost událostí, ke kterým v posledních dnech na Blízkém východě, a nejen tam, došlo.

Minulou středu, tedy 29.března, neočekávaně a překvapivě oznamuje Turecko, že ukončilo operaci pod názvem Šít Eufratu a stahuje ze Sýrie svoje vojáky. Den poté přijíždí k utajovanému jednání do Ankary nový americký ministr zahraničí Rex Tillerson. Obsah jednání je stále tajný, lze však předpokládat, že došlo k „ladění not“. To si ukážeme vzápětí.

Toto úterý, tedy 4.dubna, dochází k šokujícímu chemickému útoku v Chán Šajchúnu v provincii Idlib. To město se nachází nedaleko turecké hranice v prostoru, kde byly dislokovány turecké vojska a odkud tedy byly ani ne před týdnem staženy. Následkem zemřelo přes sto lidí, včetně dětí a svět vyděsily fotografie a videa brutálního masakru. Těla obětí ovšem byla promptně do tureckého města Adanu a skutečnost, že se jedná o ostatky obětí chemického útoku světu oznámil turecký ministr spravedlnosti Bekir Bozdak. Jsou to tedy turečtí patologové, kteří s těly obětí pracovali. Ankara proto okamžitě tvrdí, že za útokem jsou syrská vládní vojska a turecký ministr zdravotnictví Recep Akdag sděluje, že výsledky expertíz dodá jeho země přímo do Haagu.

Hra pokračuje. Donald Trump se nechává slyšet, že úterý 4.dubna je „smutným dnem pro Rusko“. Jak to myslel? Snad tak, že kulisy pro rozehranou hru jsou připraveny. „Bílé přilby“, spolupracující s An-Nusrou, vydávají prohlášení, že „svět dál nesmí jen přihlížet“! Vše tak jde podle plánu.

Přichází noc na dnešek. Spojené státy bez vyhlášení války raketami napadají leteckou základnu syrské armády a zdůvodňují to tím, že právě z ní vzlétly letouny nesoucí chemické bomby. Bez jakéhokoliv důkazu, bez řádného vyšetřování, bez mandátu OSN. Americký ministr zahraničí k tomu okamžité dodává, že Rusko nedotáhlo svoje závazky, plynoucí z likvidace chemických zbraní armády Sýrie a už se nezmíní o tom, že tyto zbraně k likvidaci odvážely americké lodi. Zamlčí i již dokázaný fakt, že chemickými zbraněmi disponují také ozbrojené složky syrské opozice.

Kromě Británie okamžitě útok vítá i Izrael a jedním hlasem dodává, že odplaty by se měl kromě Damašku dočkat i Teherán.

A jaký je cíl tohoto dramatického představení? Jednoznačně svrhnout legitimního syrského prezidenta a následně z oblasti vytěsnit Rusy. A ještě něco. Protože k útoku došlo v průběhu návštěvy čínského prezidenta v USA, byly vypálené americké rakety také jistým druhem varování Číně.

Je mi proto líto všech, co jsou ochotni s Američany a jejich slouhy tuto hru hrát. A pokud se za čas ukáže, že chemický útok byla jen zinscenovaná záminka, nedá mi si nevzpomenout na nikdy nalezené zbraně hromadného ničení Saddáma Husajna, pak se stydím, že jsme v alianci s takovými manipulátory.

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Václav Semerád

Nový americký ministr zahraničí Rex Tillerson se dal slyšet, že Rusko má na vybranou: buď dál podporovat Asada nebo spolupráci s USA. Připomíná mi to Mnichov. Také Putin dostává na výběr: obětovat čest, aby zachránil mír.

Winston Churchill to vyjádřil jasně. "Obětovali jsme čest, abychom zachránili mír. O čest jsme přišli a budeme mít válku."

Proč se historie pořád opakuje?

 

klokan

    O důvod víc k okamžitému vypsání všelidového referenda o vystoupení z  této aliance válečných jestřábů. Kdysi platila zásada, že smlouvy se mají dodržovat. Kolikrát vlastně NATO od roku 1999 prokázalo, že mezinárodní právo považuje za pouhý cár papíru. Nelze si dále špinit čest setrváváním ve zločinném seskupení.

schlimbach

Pokud chce Evropa vyznávat nějaké své "hodnoty", potom musí jako jeden muž odsoudit toto americké teroristické zvěrstvo a dát jasně na srozuměnou, že taková svinstva se dále podporovat nebudou. - Nejsem najivní, vím, že toto nikdy válkychtivá svoloč neudělá. Bude dále věrně sloužit největšímu teroristovi světa. Jedno mě ale trochu utěšuje, i když z toho nic příjemného pro svět neplyne, ty národní elity USA jsou natolik tupé, že nevidí, jak se krok za krokem podlamují hlíněné nohy té jejich "světové dominance" a "vnitřní soudržnosti u nich doma".