Tohle vám, pane Šámale, nikdy neodpustím

ct logo
21.4.2016 14:17
Ale nejenom vám, jako nejvyššímu šéfovi zpravodajství ČT, ale ani vaší vedoucí zpravodajské ekipě ve složení Mrzena, Kubala, Lutonský a Frank. A co že vám neodpustím? Že jste ze mě udělali kohosi jiného, než jsem byl. Že jste mě obrali o radost těšit ze sedmé hodiny večerní, kdy se v naší zemi vysílaly a vysílají zprávy.

Poslouchal jsem je pravidelně každý den. „Lubo, jsou zprávy!“, volávali na mě dlouhá léta rodiče, manželka i děti, protože věděli, že kdybych tenhle pořad zmeškal, měl bych po náladě a vyčítal jim, že mě ke zprávám nezavolali. Ovšem teď, co tyhle zprávy, pane Šámale, vedete vy, už o ně nestojím. Teď je pro mě sedmá hodina večerní hodina jako každá jiná, protože na lži a na lháře si nepotrpím. A není to dokonce ani hodina jako každá jiná, protože teď je pro mě sedmá hodina spcifická v tom, že v tenhle čas musí televizor zůstat hluchý. Samozřejmě, ve zprávách se lhalo i za nacistů i za komunistů, ale propánakrále, tyhle režimy si přece nehrály na svobodná média ve svobodné zemi, jak si na ně hrajete vy.

Šlo o totality, které svou totalitu dávaly otevřeně najevo, budeme vám lhát, protože to vyhovuje naší ideologii, říkaly nám ty režimy v řádcích i mezi řádky – a bylo to samozřejmě tragické, ale bylo to v jistém smyslu i otevřeně chlapské. Ale vy, pane Šámale, a celá ta vaše ekipa, nám lžete, ale tváříte se, že nikoliv, že nám říkáte pravdu. Jste licoměrní tak, že z vás ta licoměrnost až kape a jste od ní slizcí.a tou slizkostí od sebe posluchače odpuzujete tak, jak se to v naší moderní historii dosud žádnému médiu nepodařilo.

Nelžete samozřejmě jen tak obyčejně, ale ať už jste si toho vědomi, či ne, lžete podle mustru, který vám a všem dalším svým nástupcům, stanovil Joseph Goebbels. Při čemž jste si z jeho tří zásad nelhat, zakrývat a odvádět pozornost - a zase ať už vědomě či nevědomě o tom, že napodobujete Goebbelse - vyloupli jako zásadu nejúčinnější zásadu zakrývat. To, co se nehodí vám, coby hlásné troubě havlistů a pražské kavárny, prostě zakryjete – a máte prakticky po šichtě. Stanovili havlisté, že všechno na východ od nás je zlé a od ďábla, a vše na západ od nás dobré a šlechetné? Dobrá, pak pro vás není nic posvátnějšího, než všechna fakta, která by této „pravdě“ odporovala, zakrýt, čili zamlčet.

Stanovili havlisté, že pravice je darem nebes a levice darem z pekel, dobrá, pak zakryjeme fakta, která této „pravdě“ odporují, a můžeme jít na kávičku.

Tak jste si, pane Šámale, zjednodušili svou službu – a mi a statisícům pravdymilovných - jste otrávili jejich večery, rána i poledne. Ale vy sám jste se svou prací spokojený a cítíte se v ní zřejmě na léta zabezpečený, jak jste před časem prozradil ve svém interview pro ideově spřízněný magazín Reflex. Budu z něj citovat, aby si o vás čtenář udělal svůj úsudek:

„Televizní krize přivedla dvakrát sto tisíc lidí na Václavák. TO JE DOSTATEČNÉ VAROVÁNÍ PRO VŠECHNY“

Takže občané, dejtesi pozor!

Lubomír Man

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

  Nyní vládnoucí státní mocí, jsme nuceni platit za zjevně pokleslé zpravodajství na ČT, nechť chceme či ne. Tito experti na všechno vycházejí zřejmě z chybného předpokladu, že každý obyvatel ČR jest lačný po jimi šířených prý objektivních informacích a tudíž jako spotřebitel elektrického proudu, si ve vlastním zájmu, jaksi automaticky pořídí TV příjmač, dříve analogový a nyní špičkově digi. Vyhnout se odvádění peněz eráru formou poplatků za užívání TV, se za daného přímo totalitního stavu, kdy existuje hrůzná, zpravidla účelově působící, bankovně, justiční a vymáhací mafie, se asi prakticky nelze. Zřizovatelé nových světových pořádků, tvořivě rozvíjející po tisíceletí různými jejich vykořisťovatelskými předchůdci načerpané zkušenosti, mají zkrátka penězi podpořený tah na branku až k úplnému ovládnutí jimi  zatím jen po stránce peněz, podřízené většiny obyvatel naší blankytné  planety. Z historického hlediska se pochopitelně personálie mediálních vykonáváčů sice mění, ale zprofanovaná podstata zůstává tatáž.

Vladimír Štingl

Pane Šimůnku, dobrý večer. Váš komentář jsem nerozporoval, protože jste v něm vyjádřil svůj názor, který je ve své podstatě konzistentní s článkem pana Mana a jeho pohledem na dané téma. Na to co jsme prožívali a prožíváme máme v základu názor de facto identický s tím, že se zjevně v drobnostech prostě lišíme úhlem pohledu a především životní, lidskou zkušeností. To co je, bohužel, dnešní realitou každodenního života "dolních 10ti miliónů" v naší zemi (a vlastně  ve všech novodobých koloniích, které po rozpadu sovětského bloku, rozbití Jugoslávie, části bývalého "sojuzu" - "shrábl "demokratický, svobodný Západ" pod kuratelou amíků....) je v podstatě "dlouhé umírání za bílého dne"...... Opět jsme manipulováni, dirigováni, neskutečně špiclováni, zbaveni "svéprávnosti", základní svobody v rozhodování nejen jako "stát", ale i jako jednotliví občané (viz zákony povinně "kopírující" EU, devastující  základní lidské hodnoty vždy ve prospěch kapitálu a mutantů, kteří nás oblbují demokracií, svobodou, volností pohybu a přitom do nás cpou propagandu vyhnívajícího systému. Ale každá "kobyla" před smrtí kope....).

Komunismus považuji  za nerealizovatelnou ideu, ideologii, kterou se pokoušeli vizionáři naplňovat často násilným a zvráceným způsobem, což je dáno vždy při revoluční podstatě změn (nemíním tím komedii se "sametem"....) a zjevně to ani jinak nelze. Třeba se dožijete "PŘERODU LIDSTVA", který by nezanechával při realizaci "kácení lesa"  krvavé "třísky".....jako VŽDY KAŽDÝ POKUS NEBO REVOLUČNÍ ZMĚNA starého systému na jakýkoliv "nový" byla krvavá.... Jen se domnívám, že tato idea a nakonec i pokus o realizaci i prostřednictvím socialistických, sociálně a lidsky spravedlivějších společenských systémů vycházel ze zvrácenosti principu kapitalistického systému - peníze, majetek a absurdní hromadění (tzv. "kumulace kapitálu"....) u pár individuí vedoucí přes rádoby "materiální" zlepšování života makaků jednoznačně pouze s cílem postupného maximálního, komplexního, absolutního ovládání jejich životů....PRACHY NESMRDÍ.... Kapitál se "poučil" - i plebs dnes jezdí auty......(dej krávě do "držky" - ona ti dá do dížky...) a ještě si na "tom" neuvěřitelně nahrabe. Zůstává riziko otázky času, jestli se "KAPITÁLU" podaří "odsouzenému" se smyčkou na krku "podkopnout stoličku"...nebo přijde změna???

Socialismus nám v mnoha směrech dal pocítit to, co si mnoho lidí dnes vůbec neuvědomuje - opět jsme statistická čísla, mloci, bez jakékoliv hodnoty (pokud nemáte tučné konto...). Ale dokázal v mnoha směrech to, čemu se dodnes zuřivě brání celý slavný Západ pod kuratelou SSA. Dát všem lidem ZÁKLADNÍ ZÁKONNÉ A TRVALÉ JISTOTY PRO ŽIVOT...., nikoliv reklamu, propagandu, šíření nenávisti, neuvěřitelnou agresivitu a neustálé vyvolávání válečných konfliktů, zabíjení, vraždění - samozřejmě "makaků". Dnes si pomáhají i "stěhováním národů"....

Omluvte mě, zásadně nechci nikoho poučovat nebo školit, ale pokud někdo říká, že když tady "byl komunismus" tak dostávám kopřivku.... A tuto stupiditu plácali i "renomovaní" odborníci na kapitalismus jako např. vládík veledlouhý, vašíci a jim podobní.... Slušnost, lidskost, ohleduplnost a SKUTEČNÁ SOLIDARITA - to jsou největší nepřátelé KAPITÁLU. Komunismus neexistoval a dle mého názoru ani NEBUDE.....??? A věřím, že kapitalismus je odsouzen k smrti.... přičemž zůstává děsivou otázkou, kdo za to "zaplatí"....

Přeji pohodové dny příštího týdne. Někdy, možná, opět na "viděnou" zde... Zdravím Vás.

 

Ladislav Šimůnek

Pane Štingl, děkuji za Vaši reakci. Myslím, že vidíme věci velmi podobně, v něčem jsme si možná trochu nerozuměli, na něco máme jiný názor, nevadí. Pamětník kamenného uhlí nejsem. Člověk nemusí být pamětník aby mohl mýt názor na věci, který si vytvoří na základě zpráv z médií, internetu, nebo povídáním s rodiči, prarodiči... Z mého pohledu byl komunismus (dobrá, socialismus, často námi, laickou veřejností zaměňovaný za komunismus, který se nikdy neuskutečnil) snahou o spravedlivou společnost a měl větší morální kredit než současná "demokracie". Myslím, že každý režim v sobě má dobro i zlo, praktičnost i nepraktičnost. Nic není jen černé nebo jen bílé. V naší "demokracii" se lidskost opravdu vytrácí a komunismus měl být naopak nejhumánnějším projektem všech dob. Nevyšlo, škoda, byli silnější. Uvidíme co vymyslí ti po nás. 

Vladimír Štingl

Pane Mane, i přes některé výhrady k pakáži nazývané "havlisti", "kavárna" apod., protože mezi ně již nedílně patří i tzv. "socialističtí demokraté", je na všem NAPROSTO NEUVĚŘITELNÉ, že TOTO VŠE FUNGUJE JIŽ 25. rok. A nikdo nehne prstem, aby vyletěl Dvořák, Komers a celý ten spolek samolibých lumpů.... NIC. Komu to slouží, komu to vyhovuje????? Sobotkovi, Zaorálkovi, hajnému, tomu praseti ze žita z Bechyně, Štěchovi, Haškovi....??? Dnes zcela jistě všem. ŽEROU, MLASKAJÍ A MAJÍ Z NÁS SRANDU....... A to nás čekají miliony migrantů, bezvízoví Osmané, Ukrajinci a další, TTIP a další zrůdnosti až po likvidaci jednotlivých etnik a států... Na vlastní národ ta sebranka kálí a merkloidní a obamoidní kreatuře "podrží" v čemkoliv........

Vše začíná a vše končí, ale kdy a jak??? Pár kašparů vyhodí, nasadí nové a hra pokračuje. Hlavně "korýtka" pro ty co mají "3prajclé" hlavy v čímsi "pozadí"..... Čím dál děsivější, ale prozatím to STÁLE FUNGUJE..

Zdravím Vás.

Vladimír Štingl

Pane Šimůnku, dobrý večer. Dovolím si komentovat Váš komentář k článku pana Mana. Poněkud zmatené, protože pokud jste pamětník "kamenného uhlí" tak ani tak nemůžete vědět, znát ani komentovat, zda Vašimi slovy "splývá komunismus a nacismus v jedno.....atd.". Základní problém je, že komunismus, NA ROZDÍL OD AMÍKY VYBUDOVANÉHO A PODPOROVANÉHO FAŠOUNSKÉHO NĚMECKA, tato planeta nikdy nepoznala ani v náznaku - v "praktickém provedení". To je pouze chiméra a blafy dementů, kteří se domnívají, že je nepodstatné co je to idea a co je to "praxe".... Pokud byste chtěl svá slova "...v mnoha ohledech je úspěšnější kapitalismus...." převést na rovinu konkrétních a v éře 200 let dementního kapitalismu a realizovaných příkladů uvést v čem, čím a pro koho, tak Vám "blahopřeji" jako individuu naprosto výjimečnému, které ovšem pochází z "horních pár tisíc"....mloků, gaunerů a pod.  Pro řadové občany toho tzv. kapitalismus nepřinesl prakticky nic z pohledu těch, kteří část života prožili v době socialismu ala část ideologie komunismu.... Ale i to je samozřejmě subjektivní pohled, dnes i zkušenost "absolventů" a srovnávání s dnešní "demokratickou" realitou.....

Pokud lhali, mlžili, zakrývali a odváděli pozornost "vůdci" lidu ala Bilak, Jakeš a pod. tak to co zažíváme od Havla až po Sobotku a celý ten kontinuální spolek zaplacených a dirigovaných grázlů, tak to byla mateřská školka......

Fašismus, němečtí náckové - to je produkt KAPITALISMU....... Realizováno, bohužel, do miliónů mrtvých a zmrzačených..... KOMUNISMUS - idealistická teorie i s důsledky, které jsme jako "zkušební králící" měli tu čest prožít. Jen kryplové a zaplacení gauneři "srovnávají" s využitím slov "totalita, diktatura...." "Vyspělá demokracie, samá svoboda...."  a přitom  jeden obrovitý podvod a likvidace všeho LIDSKÉHO A LIDSKOSTI, SKUTEČNÉ HUMANITY.

Ale ono všechno ZLÉ JE PRO NĚCO DOBRÉ..... Třeba díky "migrantům" nás ta eurohujerská sebranka nakonec dostane tam, kde dnes jsou "hamburgroidi, colalokové" a podobní zpoza oceánu, stejní lidé jako my, ale už "nastavení" do role "mloků" a geniality R.U.R. velikána našich dějin Karla Čapka. Je mi líto našich dětí a vnuků...

Zdravím Vás.

Ladislav Šimůnek

Pěkně napsaný článek, jako ostatně všechny od Lubomíra Mana. Snad jen pár maličkostí by se možná našlo. V článku pomalu splývá komunismus a nacismus v jedno, ale rozdíl v tom byl. Podle mnoha statistik (to jsou ty zamlčené, např. Českou televizí) byl komunismus v mnoha ohledech úspěšnější než současná "demokracie", v mnoha ohledech je zase úspěšnější kapitalismus. Rovnítko mezi komunismus a nacismus (které by se spíš hodilo mezí komunismus a "demokracii") dává právě mainstream podle taktiky - nelhat, zakrývat a odvádět pozornost.