Tohle že je nejlepší ministr financí střední a východní Evropy?

obrazek
8.4.2013 09:45
Tuhle otázku jsem si musel položit po shlédnutí nedělního diskuzního pořadu TV Prima Partie. Kalouskovo erudované vysvětlení (věštění z kávové sedliny) na láhvi balené vody, proč je zdražení práce pro ekonomiku horší než zvyšování DPH, bylo vskutku mistrné...

Pokud se nepletu, tak Kalousek řekl zhruba toto: Když se zdraží balená voda, tak se jí bude prodávat méně. Když se zdraží pracovní síla, tak se jí bude zaměstnávat méně. Na tato moudra redaktor Punčochář reagoval logickou úvahou, že když výrobce bude prodávat méně vody, tak bude mít důvod propouštět stejně, jako kdyby se zdražila cena práce. Na to reagoval Kalousek ve stylu mariášového flekování, že se výrobce balené vody může orientovat i na jiné aktivity. Když mu Punčochář připomenul, že i jejich cenu zvyšuje DPH, tak se vytasil argumentem, že kdyby se o zvyšování DPH nemluvilo, že by koneční spotřebitelé zdražení ani nepoznali.

Nepochybuji, že by se Kalousek po případném Punčochářově dotazu, proč by mlčení nemohlo platit i u zvýšení minimální mzdy, vytasil nějakým dalším "erudovaným" trumfem. Může se mi někdo divit když si myslím, že je Kalouskova ekonomická erudice postavena na pštrosím strkání hlavy do písku, což dolním deseti miliónům škodí a horním deseti tisícům prospívá stejně kvalitně, jako Klausovo zhasínání před právníky?

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   Zase pěkně perlil ? Nelze vyloučit, že se jednalo o prostou stolní vodu vitalizovanou medvídky odněkud z Rajce, popřípadě regenerovanou v Novohradských horách. Odpověď na základní popřevratovou (1989 ) otázku tedy zda sám zda sám hloupne nebo nás ohlupuje si lze stanovit. Velmi úspěšně po dobu více než dvaceti let uplatňuje možnost ad 2 ). Jako poměrně intelidentní marionetě uýmně rozpohybovávané různými Bakaly, Kellnery a dalšími, mu přeci musí být známa i ta předpokladatelná skutečnost, že na ostrůvky negativní a pozitivní deviace, jak pro koho, nemohlo ze zudejší úspěšně rozkradené kotliny odplynout toliko několik pouhých miliard Kč, ale jedná se o řádově vyšší číslo. Tadytedy foto pana Kalouska a na DR, podobenka kmotra Bakaly, představuje po ránu silné  mediální sousto, jde si tedy nechat naordinovat meprobamat, na uklidnění rozjitřené mysli. Nebudu želet ani Kč 30,-a výše za poskytnutí tohoto zdravotního standartu. Zdravím a přeji pěkný den.